Skocz do zawartości

zmiana na zimowe kapcie


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

> Poprzedniej zimy dwa razy jechałem do Murzasichle. Problemów nie było.

To miałeś szczęście. Ja jeżdże znacznie cześciej i bez zimówek nieraz bym cienko śpiewał. Mój wniosek jest taki, że Polska to duzy kraj i to co dobre w jednych regionach nie koniecznie musi sie sprawdzić w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzedniej zimy dwa razy jechałem do Murzasichle. Problemów nie było.

Uwierz mi - jakoś od 2 lat prawie nie ma śniegu w Polsce, ale wcześniej kilka razy zdarzało mi się jechać za TIRem przez Rdzawkę. Modliłem się wówczas, żeby się tylko nie osunął do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To miałeś szczęście. Ja jeżdże znacznie cześciej i bez zimówek nieraz bym cienko śpiewał. Mój

> wniosek jest taki, że Polska to duzy kraj i to co dobre w jednych regionach nie koniecznie

> musi sie sprawdzić w innych.

Kup kiedyś markowe wielosezonowki ,to sie przekonasz jak niewiele im brakuje do najlepszych zimówek i o ile są lepsze od tanich "zimówek" ok.gif

Dwa ostatnie sezony przejezdziłem na wielosezonowych, wożąc w bagazniku na wszelki wypadek łancuchy biglaugh.gif

Nigdy sie nie przydały ,mimo ze czasami samochód ciągnął podwozie po sniegu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie wierzę w zimówki, dlatego na zimę mam 4x4

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że dobre zimówki w aucie napędzanym na jedna oś są znacznie lepsze niż najlepsze 4x4 na letnich w zimie.... zlosnik.gif ale co roku spotykam na drogach ( a raczej po rowach ) takich co twierdzą inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz temperatury minusowe? Bo na weekend to zapowiada się słoneczna pogoda i około 8 stopni na

> plusie. W sumie jakby trzymać się tych wszystkich testów i badań to wychodzi, że jak nie ma

> śniegu i lodu na drogach to zimówka jest gorsza od letniej opony, nawet w ujemnych

> temperaturach.

Nie wiem gdzie sprawdzasz pogode ale na pogodynce podają na weekend we Wrocławiu od 0 do 4 oC. Zona twierdzi że rano już jest ślisko wiec dzisiaj jade jej zmienić niech ma oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz jeszcze grunt jest nagrzany

Gdzie Ty masz nagrzany grunt i od czego? od jądra ziemi?

Trzeba śledzić długoterminowe prognozy dla regionu i zastanowić się kiedy to się swojego auta używa. Ja często jadę do pracy o 5 rano, a mieszkam na południu, więc w moim przypadku wymiana opon ma już teraz sens. Pewnie w nadchodzącym tygodniu to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie Ty masz nagrzany grunt i od czego? od jądra ziemi?

ahahahaha popłakałem się ze śmiechu! zlosnik2.gif

tak w temacie.. poczekam jeszcze do przyszłego tygodnia i bede obserwował co się dzieje z pogodą. Jeżeli nie będzie jakiś drastycznych zmian w stosunku do tego co jest teraz to nie widzę pośpiechu. Przynajmniej biorąc pod uwagę warunki, które w tej chwili panują na śląsku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie Ty masz nagrzany grunt i od czego? od jądra ziemi?

od wysokich temp w lecie 270751858-jezyk.gif

zmierz sobie tempaeraturę wody w kranie teraz, a potem np pod koniec lutego

http://www.traxelektronik.pl/pogoda/zbiorcza.php?droga=A4

porównaj sobie temp zwłaszcza na -30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie nie, bo póki co to cały dzień pada deszcz.

> Poza tym mam wolne i autem raczej nie będę jeździł

ja mam jutro jechać 250km i widze że na noc -4'C ... i się łamię grinser006.gif

zimówki gotowe w garażu leżą, więc w sumie przekładka to godzinkę hmm.gif

tyle że w przyszłym tygodniu znowu ma być ponad 10'C icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już mam zimówki na osiach od tygodnia, a to z tego powodu żeby potem nie stać 3 godzina w

właśnie - śmieszą mnie ludzie którzy wiedząc że ma troche śniegu napadać- jada w dniu opadu i siedzą w aucie i kurzą cygarety.

przez 3 godziny będąc 10 w kolejce.

ciekawe czy oponiarz daje wszystkim paragony heheheh.

potem wracaja i wkładają auto do garażu.

ja mam jeszcze letnie laczki - od jutra ma być słońce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolę zmienić zawczasu i jeździć na zimowych przy +10, niż na letnich po tej "odrobince śniegu".

> Dlatego nie czekam na ostatnią chwilę.

Ja tam wole jezdzic na oponach, ktore w kazdych warunkach daja rade yay.gif001.gif001.gif001.gif

Dzis, jak zawsze przegrywam z powodu slabiutkiego silnika, to wyjatkowo bylem na kazdych swiatlach pierwszy, a ruszalem normlanie, jak zawsze. A innym sie kreeecily te kolka w miejscu hmm.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.