Skocz do zawartości

Który akumulator wybrać ???


Smigiel

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej po zbadaniu rynku okolicznego w zakresie 55AH mam:

1. Varta black 53AH/470A - 295 zł

2. Topla Energy 55AH/480A - 260 zł

3. Jenox Classic 55AH/470A- 230 zł

4. Autocraft 55AH/480A (lub wg innych źródeł 510A) - 160 zł

Nie biorę pod uwagę Centry, Bosha, FIAMM-a i ZAP-a ze względu na osobiste zdanie na temat tych akumulatorów. Dobrze by było, żeby 3 lata wytrzymał ... Bramka nr 1, 2, 3, 4 ?? Oczywiście najważniejsze to stasunek cena/jakość/trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd Ty masz takie ceny na te akumulatory?

> Jakbyś był w Łodzi to zapraszam po Vartę Silver dynamic 54Ah/530A za 280zł.

Takie są ceny na prowincji i to w jednym z tańszych punktów sprzedaży (nie napisałem sklep, bo to jest przybudówka w formie szopy ;D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W chwili obecnej po zbadaniu rynku okolicznego w zakresie 55AH mam:

> 1. Varta black 53AH/470A - 295 zł

> 2. Topla Energy 55AH/480A - 260 zł

> 3. Jenox Classic 55AH/470A- 230 zł

> 4. Autocraft 55AH/480A (lub wg innych źródeł 510A) - 160 zł

> Nie biorę pod uwagę Centry, Bosha, FIAMM-a i ZAP-a ze względu na osobiste zdanie na temat tych

> akumulatorów. Dobrze by było, żeby 3 lata wytrzymał ... Bramka nr 1, 2, 3, 4 ?? Oczywiście

> najważniejsze to stasunek cena/jakość/trwałość.

varta silver albo zap , albo nie zawracaj d00py

skąd takie ceny icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam... kupiłem bo tu mnie do tego namówili i jestem zadowolony baaardzo.... ale trochę większej

> pojemności kupowałem...

Tez właśnie kupiłem autocrafta, prześledziłem wiele wątków na temat akumulatorów i nie znalazłem choćby jednej złej opinii, obym i ja za kilka lat mógł ta firmę polecić. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wziął Jenoxa, równie dobry jak pierwsze dwa, a tańszy. Bo jednak autocraft to trochę shit,

> to ile lat posłuży to jedno, ale żeby zimą nie miał z nim dużych problemów...

To jeszcze napisz jaki ten jenox, znaczy classic czy gold, bo jeśli ten pierwszy to ja raczej bym nie polecał sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy w aku ZAP PLUS przy montazu w pojezdzie trzeba usunac koreczki odpowietrzajace? Jak widac na zdjeciu korek posiada otwor, wiec zdaje mi sie ze nie trzeba ich usuwac.W instrukcji uzytkowania nic nie pisza o demontazu.

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w aku ZAP PLUS przy montazu w pojezdzie trzeba usunac koreczki odpowietrzajace? Jak widac na

> zdjeciu korek posiada otwor, wiec zdaje mi sie ze nie trzeba ich usuwac.W instrukcji

> uzytkowania nic nie pisza o demontazu.

> jakiś tekst

Jak masz w aucie rurkę do odprowadzania oparów to korek wyjmujesz żeby ją podłączyć a jak nie masz to nie ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.