Skocz do zawartości

Propozycja zmian przepisów


zejk

Rekomendowane odpowiedzi

> 8. Hm.... A to kierowcy mają dostęp do defibrylatorów? A może zaraz wprowadzą je jako obowiązkowe

> wyposażenie samochodu? Pierwsza pomoc tak, ale bez przesady. Tu bym raczej postawił na dobre

> szkolenia.

IMO dobre, bo poprawia kulturę całego społeczeństwa do stosowania takich rozwiązań. Ilu tutaj odważyłoby się z marszu użyć AED na delikwencie, który padł np w markecie nie mając wcześniej do czynienia z takim urządzeniem? Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo oswaja z pewnymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździć się nie da

31 lat jezdze w Niemczech ( 2,5 razy wiecej pojazdow niz w PL obywateli i jakos nikt nie ma tu z tym problemu, Polacy rowniez nie, tylko trzeba krotko za morde wziasc ) wiec nie zabieraj zdania na tematy o ktorych niemasz pojecia.

> Może i dobrze, ale wysokośc mandatu powinna byc zależna od dochodów - jak w Finlandii

Taaaaa, sam kiedys podalem, ze mam zone i dwie ex na ktore place + 4 dzieciakow. Nikt tego nie sprawdzal, a policjant chcial juz pokryc moj mandat z wlasnej kieszeni biglaugh.gif

W przypadku Polakow. kazdy mialby 4 zony i 16 bachorow na ktore by musial placic, a zarabialby 500 pln'ow na czysto biglaugh.gifwink.gifwink.gif

> A o błędach wskazań prędkościomierzy i odczytu analogowego to posły słyszeli ?

A Ty slyszal, o tym, ze szybkosciomierz zawsze pokazuje wiecej a nie mniej ? Kopnij sie moze do CH przekrocz o 6 km/h = 70 € a wtedy pogadamy co do tolerancji.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z bogatym ,ktory zapłaci wiecej a mimo to dalej bedzie szalał ???

> Co z biednym ,ktory zapłaci mniej ,a mimo to dalej bedzie szalał ???

> Kara powinna być adekwatna do wykroczenia ,a nie statusu materialnego

Ty, a punkty karne to juz zniesli ? ? ? Pisac dalej czy sam ruszysz glowa ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. tak, ale koniecznie dodać dopisek jak w niemieckich przepisach o zaleganiu śniegu/błota

> pośniegowego. O oponach uniwersalnych nawet nie wspominam, bo to dla mnie oczywistość.

A Gdzie w niemieckich przepisach masz cos o zaleganiu sniegu i blota ? Co najwyzej o dopasowaniu ogumienia do warunkow pory roku, no chaba, ze Ty nie ogarniasz, ze od Listopada do Kwietnia MOZE spasc sineg ?

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Gdzie w niemieckich przepisach masz cos o zaleganiu sniegu i blota ? Co najwyzej o dopasowaniu

> ogumienia do warunkow pory roku, no chaba, ze Ty nie ogarniasz, ze od Listopada do Kwietnia

> MOZE spasc sineg ?

może nie ogarniasz, ale jeżdżę na zimówkach (mimo, że wg większości ludzi przy moich przebiegach to bez sensu) smirk.gif Potrafię po prostu ogarnąć, że bezsensem jest wstawianie sztywnych ram czasowych dla zimówek - sensowny jest za to zapis, który uzależnia konieczność ich używania od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz coś zmieni w fizyce? Kotwic jeszcze nie montują i w miejscu samochody nie stają. Teraz mimo

> wtargnięcia na pasy wina zostanie przerzucona na kogo innego... W nosie mam taką Europę...

Chodzi tu o konwencje wiedeńską, która rowniez zakazuje wchodzenia pieszego tuż przed autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tą grupą krwi to taka sama durnota jak z tatuowaniem sobie grupy krwi na ramieniu. Nikt nikomu

> nie przetoczy krwi bez próby krzyżowej. Kropka. Więc niczego zmiana przepisów nie przyspieszy.

Nie ma się co denerwować. Ta pani robi to pod publiczkę.

W zasadzie, po przeczytaniu tekstu przyszło mi do głowy, że <BACZNOŚĆ>pani poseł<SPOCZNIJ> coś wymyśliła, a teraz niech się sztab ludzi zajmie wprowadzeniem tego w życie spineyes.gif

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zaostrzenie kar dla pijaków? Gdzie zmiany dotyczące posłów, gdzie podczas wykroczeń czy przestępstw drogowych nie chroniłby ich immunited?

1 - martwy przepis, trzeba by chyba kilku pokoleń by przynajmniej połowa kierowców się do tego stosowała.

2 - jestem jak najbardziej ZA.

3 - totalny bezsens.

4 - tu bym podyskutował.

5 - jestem jak najbardziej ZA.

6 - jestem jak najbardziej ZA.

7 - tu bym podyskutował, z tego co mi się wydaje to w szpitalu i tak badają grupę krwi.

8 - i tak to nic nie da.

9 - jestem jak najbardziej ZA.

Jest jeszcze wiele rzeczy, które powinno się zaostrzyć lub zmienić. Ale sporo przepisów jest dobrych tylko wystarczyłoby obligatoryjnie łączyć wykroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz coś zmieni w fizyce? Kotwic jeszcze nie montują i w miejscu samochody nie stają.

a to naprawde taki problem, zeby przed przejsciami zwiekszyc czujnosc i spodziewac sie pieszych?

przeciez przejscia dla pieszych zazwyczaj sa nieruchome, oznakowane, a piesi nie poruszaja sie jakos szczegolnie szybko

> W nosie mam taką Europę...

ojej, zabrzmialo groznie.

tylko, zeby nie przyszlo Ci do glowy wyjechac, brakowaloby nam Ciebie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to naprawde taki problem, zeby przed przejsciami zwiekszyc czujnosc i spodziewac sie pieszych?

A dzisiaj się tego nie stosuje? yikes.gif

> przeciez przejscia dla pieszych zazwyczaj sa nieruchome, oznakowane, a piesi nie poruszaja sie

> jakos szczegolnie szybko

Eureka!

> ojej, zabrzmialo groznie.

> tylko, zeby nie przyszlo Ci do glowy wyjechac, brakowaloby nam Ciebie

Nam Ciebie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 31 lat jezdze w Niemczech ( 2,5 razy wiecej pojazdow niz w PL obywateli i jakos nikt nie ma tu z

> tym problemu, Polacy rowniez nie, tylko trzeba krotko za morde wziasc ) wiec nie zabieraj

> zdania na tematy o ktorych niemasz pojecia.

za "mordę" to Hitler i Stalin brali grinser006.gif

Zreszta juz pisałem, że na Zachodzie jest inaczej i bezmyslne kopiowanie stamtąd nie jest dobrym pomysłem

> Taaaaa, sam kiedys podalem, ze mam zone i dwie ex na ktore place + 4 dzieciakow. Nikt tego nie

> sprawdzal, a policjant chcial juz pokryc moj mandat z wlasnej kieszeni

> W przypadku Polakow. kazdy mialby 4 zony i 16 bachorow na ktore by musial placic, a zarabialby 500

> pln'ow na czysto

"bachorów" no.gif

> A Ty slyszal, o tym, ze szybkosciomierz zawsze pokazuje wiecej a nie mniej ? Kopnij sie moze do CH

> przekrocz o 6 km/h = 70 € a wtedy pogadamy co do tolerancji.

a Ty chyba nie słyszaleś o kulturze no.gif

Co z tego, że realnie prędkościomierze zawyżają? Kierowca nie musi tego wiedzieć, on ma jeździć wg wskazań fabrycznego prędkościomierza a nie np. GPSa. Jak byłem na kursie na PJ to prowadzący mówił, że jest tolerancja do +10 km/h i nikt się nie powinien czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kiedy dorosna?

wtedy, gdy przestaną za wszelką cenę egzekwować swoje prawa i będą też zdawali sprawę obowiązków 270751858-jezyk.gif Jakieś 3-4 pokolenia pewnie niewiem.gif No chyba, że jednak wprowadzimy ten przepis - w takiej sytuacji szybciej, ale znacznie zmaleje populacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. piesi - ok.gifok.gifok.gif NARESZCIE Wbrew pozorom latwe do wyegzekowania, latwiejsze niz stanie z radarem (nie trzeba radaru).

2. wyzsze mandaty - ok.gifok.gif

3. zimowki - ok.gif Myslalem, ze juz obowiazuja

4. naklejki - no.gif Jakies zarty, sa komputery.

5. tablice motocykli - ok.gif Choc, nie wiem, czy to cos pomoze.

6. zniesienie tolerancji predkosci - ok.gif

7. krew - ok.gifno.gif nie znam sie

8. defibrylator - no.gif A skad go wziac na drodze?

9. anonimowy kierowca - ok.gif chyba, ze auto zostalo skradzione

9b. rabat - ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieee, jedzenia też nie musisz kupować.

> Możesz je kraść od bogatych, tak samo jak chcesz zabierać im więcej pieniędzy za te same

> przewinienia.

Bo to ma byc kara, ktora powinna byc rowna dla wszystkich.

Juz samo zalozenie, ze kara to mandat pieniezny, to jest zly pomysl - bo kazdy ma inna ilosc tych pieniedzy.

Dla jednego 500zl to duzo, dla innego to jakies grosze. Wiec kara nie jest rowna dla wszystkich...

W ten sposob daje sie przyzwolenie bogatym na lamanie przepisow, a biednych sie straszy, zeby pod zadnym pozorem nie lamali przepisow.

Dlatego ja uwazam, ze jesli juz koniecznie kara za wykroczenia drogowe ma byc pieniezna, to powinna byc zalezna od zarobkow / stanu finanoswego / itd...

Najlepiej jednak jakby kary byly jakies inne (powiedzmy roboty publiczne albo cos takiego) - czas dla kazdego jest tak samo warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Beata Bublewicz


Quote:

Ukończyła w 2002 studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: socjologia, public relations), uzyskując tytuł zawodowy magistra socjologii oraz w 1999 studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (filologia angielska) z tytułem zawodowym licencjata. Posiada także certyfikat specjalizacyjny z zakresu public relations.


rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Zostawmy tworzenie prawa ludziom, którzy mają o nim pojęcie. Bo inaczej wychodzą takie cuda jak tutaj. Albo oderwane od rzeczywistości albo niemożliwe do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to ma byc kara, ktora powinna byc rowna dla wszystkich.

Znasz takie?

> Juz samo zalozenie, ze kara to mandat pieniezny, to jest zly pomysl - bo kazdy ma inna ilosc tych

> pieniedzy.

Podobnie jest z karą śmierci. Jednemu na życiu zależy bardziej, innemu mniej.

Kara powinna być przede wszystkim dotkliwa. Zazwyczaj perspektywa przegwintowania tyłka w pierdlu przemawia do wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz takie?

Chocby punkty karne. To jest rowne dla wszystkich.

> Podobnie jest z karą śmierci. Jednemu na życiu zależy bardziej, innemu mniej.

Nie wydaje mi sie, zeby ktos sie bal kary smierci mniej niz inny.

Ale spoko - nikogo za wykrocznie drogowe nie beda karac smiercia.

> Kara powinna być przede wszystkim dotkliwa. Zazwyczaj perspektywa przegwintowania tyłka w pierdlu

> przemawia do wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Przewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Beata Bublewicz

> Zostawmy tworzenie prawa ludziom, którzy mają o nim pojęcie. Bo inaczej wychodzą takie cuda jak

> tutaj. Albo oderwane od rzeczywistości albo niemożliwe do zrealizowania.

Rzadko się z Szanownym Kolegą zgadzam, ale tutaj w całej rozciągłości zlosnik.gif Dodam też, że dotyczy to nie tylko prawa ale i innych dziedzin: ekonomii, technologii. A w naszym kraju często decyduja o tym ludzie nie mający pojecia. To tak jakby głusi zajmowali sie muzyką.

No i jeszcze w naszym kraju panuje przekonanie że motoryzacja to domena mężczyzn, więc jakaś pani Bublewicz grinser006.gif ze swoimi "pomysłami" może wywołac głownie drwiny 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zamiar? to może obowiązkowe koguty na głowę każdemu pieszemu migające w przypadku "zamiaru" przejścia przez jezdnię.

2. Podnieść mandaty pieszym za wchodzenie na jezdnię na czerwonym , w miejscach nieoświetlonych , poruszanie się bez elementów odblaskowych na ubraniu- podobnie z rowerzystami - czasem mam wrażenie, że tym obu grupom wydaje się iż są nieśmiertelni.

75 % ofiar śmiertelnych to piesi i rowerzyści.

Znając życie skończy się na podniesieniu mandatów za przekraczanie prędkości.

3. Zimówki - tak ale tylko i wyłącznie o ich używaniu ma zadecydować rozsądek użytkownika- w przypadku kolizji wypadku w warunkach uzasadniających ich używanie ponosi współodpowiedzialność za jej spowodowanie.

4. jeszcze zaświadczenie z ZUS-u, KRUS-u, odpis aktu urodzenia i chrztu!! hehe.gif

no i wyposażyć Policję ITD w nowe pojazdy do kontroli na zasadach podobnych jak Viatoll.

albo powołać nową służbę - Państwowa Inspekcja Kontroli Wlepek Nalepek i Przylepek hehe.gif

5. Po prostu karanie zabraniem DR za jakiekolwiek manipulacje przy tablicy i obowiązkową wymianę w przypadku śladów jej wyginania uszkodzenia.

6. być może!

7. nie ma obowiązku posiadania przy sobie DO - Pani p-oseł czasy PRL=u się pomieszały to raz . ale za to mamy od lat badziewne plastikowe DO.

8. jeszcze praktyczne zajęcia z operacyjnego usunięcia wyrostka robaczkowego- litości.

9. może jeszcze wprowadźmy karty stałego klienta, payback etc hehe.gif

wskazanie sprawcy popełnienia wykroczenia to OBOWIĄZEK organu i nie może być chorej sytuacji jak obecnie że mam wskazać kto kierował- robicie mi foto to udowodnijcie kto kierował!! Ja na etacie w ITD nie jestem!

Cóż dla mnie ta Pani jest przykładem jak powstają u nas w kraju chore przepisy. Chory człowiek bez wyobraźni wymyśli sobie jakieś brednie pod pretekstem poprawy bezpieczeństwa.

Te zmiany mają na celu kolejne wydojenie kierowców no i przy okazji umożliwimy zarobić swoim na na absurdalnych przepisach

Tej pani się wydaje że się na na zasadach ruchu drogowego, bo "tatuś " był znanym rajdowcem a ona sama prowadzi warsztat i salon samochodowy- logika zajebista!!

Tatuś gdyby żył to zapewne wybiłby tej Pani z głowy te chore pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to ma byc kara, ktora powinna byc rowna dla wszystkich.

> Juz samo zalozenie, ze kara to mandat pieniezny, to jest zly pomysl - bo kazdy ma inna ilosc tych

> pieniedzy.

> Dla jednego 500zl to duzo, dla innego to jakies grosze. Wiec kara nie jest rowna dla wszystkich...

> W ten sposob daje sie przyzwolenie bogatym na lamanie przepisow, a biednych sie straszy, zeby pod

> zadnym pozorem nie lamali przepisow.

> Dlatego ja uwazam, ze jesli juz koniecznie kara za wykroczenia drogowe ma byc pieniezna, to powinna

> byc zalezna od zarobkow / stanu finanoswego / itd...

> Najlepiej jednak jakby kary byly jakies inne (powiedzmy roboty publiczne albo cos takiego) - czas

> dla kazdego jest tak samo warty.

ja bym nakazał oprócz DR i ubezpieczenia OC wożenie jeszcze PIT-ów z 5 lat do tyłu oraz oświadczenie o stanie majątkowym potwierdzone notarialnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jakby głusi zajmowali sie muzyką.

Wychodzą z założenia, że skoro Beethoven mógł, to czemu by nie spróbować...? biglaugh.gif

> pani Bublewicz

Sądzę, że ona ma wypaczoną psychikę na punkcie bezpieczeństwa na drogach właśnie przez to, ze jej ojciec zginął w wypadku. To się nazywa psychoza maniakalno-depresyjna.

Osobiście najbardziej rozbawił mnie pomysł z pękającymi tablicami dla motocykli... z czego one mają być: z hartowanego szkła czy może styropianowe? hehe.gifhahaha.gif Może lepiej przyczepiać motocyklistom przednią tablicę na przodzie kasku? hmm.gif Można też zabronić używania kasków po to, by było widać twarz na fotce hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pieszy podchodzi do przejścia ergo ma zamiar na nie wejść. Nie rozumiem w czym tkwi problem.

Mam lepszy pomysł. Obowiązek zatrzymania sie przed każdym przejściem dla pieszych tak jak na stopie zlosnik.gif

Krawec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tatuś gdyby żył to zapewne wybiłby tej Pani z głowy te chore pomysły!

To jest najlepsza puenta ok.gif

Bublewicz sie w grobie przewraca przez głupie pomysły swojej nawiedzonej córeczki sick.gif

Przypominam ,ze ta sama idiotka wymysliła zmiany przepisow dla rowerzystów.

Teraz gdy juz wiadomo ,ze przez te przepisy wiecej z nich ginie, wycofuje sie z tego w rownie durny sposób screwy.gif

Identycznie bedzie w przypadku zmian odnosnie pieszych na pasach.

Głupia baba nie jest w stanie uczyć sie na własnych błedach sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.