Skocz do zawartości

Straciłem zniżkę OC ?


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu byłem sprawcą delikatnej stłuczki, a właściwie zarysowania lakieru. Spisaliśmy oświadczenie i od tamtej pory jest cisza - ani poszkodowany ani TU nie kontaktowali się ze mną.

Jak się dowiedzieć czy poszkodowany zgłosił szkodę? Oświadczenie chyba nie spełniało wymogów formalnych, stąd moje podejrzenie że TU mogło je odrzucić.

Po prostu zadzwonić do TU? To raczej żadne ryzyko, bo skoro nie została im zgłoszona szkoda przez poszkodowanego, to wg nich szkody nie ma. Chyba ?

EDIT:

Poszkodowany mógł nie zgłosić szkody, bo była niewielka i być może pomalował rysę kredką i czeka na coś poważniejszego.

Niektóre TU nie dzwonią do sprawcy z pytaniem o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka tygodni temu byłem sprawcą delikatnej stłuczki, a właściwie zarysowania lakieru. Spisaliśmy

> oświadczenie i od tamtej pory jest cisza - ani poszkodowany ani TU nie kontaktowali się ze

> mną.

> Jak się dowiedzieć czy poszkodowany zgłosił szkodę? Oświadczenie chyba nie spełniało wymogów

> formalnych, stąd moje podejrzenie że TU mogło je odrzucić.

> Po prostu zadzwonić do TU? To raczej żadne ryzyko, bo skoro nie została im zgłoszona szkoda przez

> poszkodowanego, to wg nich szkody nie ma. Chyba ?

Jak poszkodowany zgłosi szkodę to TU wystąpi do Ciebie o potwierdzenie zdarzenia. smile.gif

Dodatkowo szkoda będzie uznana dopiero w momencie kiedy wypłacą poszkodowanemu i zlikwidują szkodę u poszkodowanego poprzez wypłatę i dopiero wtedy utracisz część zniżek o ile nie miałeś ich ubezpieczonych ( jest taka możliwość).

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się sądź z nimi, nie mieli podstaw do wypłaty bez potwierdzenia u ciebie.

Mnie też tak załatwili - dodatkowo za szkodę, której nie spowodowałem... Była notatka policyjna, ale nie zostałem ukarany mandatem, nie zgadza się zarządca drogi ani miejsce, ani uszkodzenia... Oczywiście o wypłacie dowiedziałem się dużo po fakcie - nikt mnie o potwierdzenie nie pytał. Będę wdzięczny za paragaf wg którego muszę potwierdzić szkodę z mojego OC ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się sądź z nimi, nie mieli podstaw do wypłaty bez potwierdzenia u ciebie.

A możesz podać podstawę prawną tego co napisałeś?

Jeżeli jest oświadczenie sprawcy to nie ma podstaw aby nie wypłacić odszkodowania nawet jeśli sprawca ponownie nie potwierdzi zdarzenia ( w sensie nie odpowie na pismo od TU), tak twierdzi Rzecznik Ubezpieczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze nie zgłosił tego do ubezpieczalni ?

Jest na to pół roku, a później na naprawę też chyba z rok.

Przez taki przypadek straciłem zniżki jak za dwie stłuczki.

Przyznałem się w agencji do stłuczki i zabrali mi zniżkę.

A klient dopiero po bardzo długim czasie wziął kasę i ubezpieczalnia dała znowu po zniżkach.

Nie do odkręcenia.

Dlatego nie przyznawać się niech sami sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jeszcze nie zgłosił tego do ubezpieczalni ?

> Jest na to pół roku, a później na naprawę też chyba z rok.

> Przez taki przypadek straciłem zniżki jak za dwie stłuczki.

> Przyznałem się w agencji do stłuczki i zabrali mi zniżkę.

> A klient dopiero po bardzo długim czasie wziął kasę i ubezpieczalnia dała znowu po zniżkach.

> Nie do odkręcenia.

> Dlatego nie przyznawać się niech sami sprawdzają.

Jak nie do odkręcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo podpisując polisę potwierdzasz że wszystkie dane które podałeś są prawdziwe.

> To co sam sobie zaprzeczysz ?

Nie, wyciągasz od ubezpieczyciela zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia i na tej podstawie liczone są zniżki.

Nie będzie problemu z "podwójną szkodą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo podpisując polisę potwierdzasz że wszystkie dane które podałeś są prawdziwe.

> To co sam sobie zaprzeczysz ?

i od tego są papiery z TU potwierdzające zniżki, jak zmieniasz TU to bierzesz historię i po sprawie. Jak nie zmieniasz TU to nikt Cie o zniżki nie pyta bo mają swoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto Ci kazał podpisywać drugą polisę z utraconą zniżką?

Na drugą polisę to oni mieli papierek że wypłacili kasę z mojego ubezpieczenia.

Błąd był na pierwszej, bo ja zgłosiłem agentowi stłuczkę i tego nie sprawdzał, a u nich w bazie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na drugą polisę to oni mieli papierek że wypłacili kasę z mojego ubezpieczenia.

> Błąd był na pierwszej, bo ja zgłosiłem agentowi stłuczkę i tego nie sprawdzał, a u nich w bazie nie

> było.

Próbowałeś pisać, że zgłosiłeś wcześniej szkodę i zostało to uwzględnione przy ustalaniu wcześniejszych zniżek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na drugą polisę to oni mieli papierek że wypłacili kasę z mojego ubezpieczenia.

> Błąd był na pierwszej, bo ja zgłosiłem agentowi stłuczkę i tego nie sprawdzał, a u nich w bazie nie było.

Aha - czyli ta cała szopka to w jednym i tym samym TU... ? hmm.gif

A czy przypadkiem każda szkoda (nie wiem, nie mam styczności i praktyki w temacie i niech tak zostanie blagam.gif) nie jest rejestrowana w danym TU pod konkretnym numerem? Jeśli tak, to weź historię Twojego ubezpieczenia i tam powinno wszystko pisać. Chyba że się mylę... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.