Skocz do zawartości

Sąd "zjechał" policję za bezsensowne łapanki radarowe


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Będziemy jeździć 30.W Warszawie tak właśnie jeżdżę przez każde skrzyżowanie z nowym fotoradarem.

Z 30 jestem w stanie zatrzymać auto w miejscu, a z 50 już nie.

Nie dam zarobić bufetowej i nie wjadę na zółte.

Oby wszyscy tak robili.

A jak będą tak robili to będzie bezpieczniej ?

Nie wiadomo, za to na pewno zrobi się ograniczenie do 25, bo radar nie przyniesie zysku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam.

Jak jadę autostradą A2, widzę ograniczenie do 100 km i znak informujący o dzikich zwierzętach mogących przebiec po tej autostradzie.... przy której po obu stronach stoją wysokie ekrany... i Mondeo, które codziennie robi tam zdjęcia.

Na prawdę mam z tym wielki problem.

Dla ustalenia uwagi - pisze o odcinku miedzy zjazdem na Grodzisk a zjazdem na Wiskitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link

> Warto walczyć o swoje.

BTW...ponizej cytat czlowieka z ITD opisujacy powody jakimi kieruje sie ta organizacja w codziennym dzialaniu...

"Wkładamy fotoradar tam, gdzie jest największa liczba wykroczeń na drogach. Jeśli ta liczba się zmniejsza, wówczas urządzenie jest przenoszone w inne miejsce - mówi Dąbrowski."

Czy nadal znajda sie tacy ktorzy beda twierdzic ze to dla poprawy bezpieczenstwa...? cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam.

> Jak jadę autostradą A2, widzę ograniczenie do 100 km i znak informujący o dzikich zwierzętach

> mogących przebiec po tej autostradzie.... przy której po obu stronach stoją wysokie ekrany...

> i Mondeo, które codziennie robi tam zdjęcia.

> Na prawdę mam z tym wielki problem.

> Dla ustalenia uwagi - pisze o odcinku miedzy zjazdem na Grodzisk a zjazdem na Wiskitki

... a potem zdziwko, że łoś zrobił bum na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... a potem zdziwko, że łoś zrobił bum na autostradzie.

widziales kiedykolwiek żeby jakiekolwiek zwierze przeskoczylo ekran dzwiekochlonny? LOL stary ogarnij się, już Ci Some1 napisal że pleciesz bzdury...nie bylo Cie to byl taki spokój, wrociles i czlowiek się wkur..a czytajac to co piszesz sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziales kiedykolwiek żeby jakiekolwiek zwierze przeskoczylo ekran dzwiekochlonny? LOL stary

> ogarnij się, już Ci Some1 napisal że pleciesz bzdury...nie bylo Cie to byl taki spokój,

> wrociles i czlowiek się wkur..a czytajac to co piszesz

Prosz.

Ups?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że zdaje się potem było wyjaśnienie, że pracownicy nie zamknęli furtki w ogrodzeniu "bo

> jeszcze było nieoddane"

Tym niemniej zakładanie, że na autostradzie to "w ogóle, absolutnie i nieodwołalnie" żadnego zwierza nie ma i nie będzie, to zalatuje zdeczko naiwnością.

ZWŁASZCZA w chwili, gdy jest ograniczenie i znak ostrzegawczy, który może wynikać po prostu z tego, że w okolicy nastąpiło uszkodzenie płotu, co się przecież może zdarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czym masz problem?

> Jedź zgodnie z przepisami, a nie szlochasz, że tatusiowemu punto foto zrobili...

tu chodzi o coś innego.

Ustawienie takiego samego ograniczenia prędkości na szerokiej, równej, prostej drodze w środku lasu i w terenie zabudowanym jest bez sensu. Stawianie suszarki w takim miejscu i łowienie kierowców jadących 70km/h to nie jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach.

W mojej miejscowości jest sobie fotoradar na DK ustawiony w bardzo dobrym miejscu. Na zakręcie z ograniczeniem do 50, przy przejściu przez mostek (często oblodzona lub wilgotna nawierzchnia), z dość dziwnym skrzyżowaniem gdzie w środku wpakowali jeszcze przystanek autobusowy.

Pełna zgoda jeśli fotopstryk będzie ustawiony od 51km/h.

Obok jest szkoła i gimnazjum, jest też ograniczenie prędkości do 30km/h, nikt go nie przestrzega. Droga prosta, lekko wyboista, dość wąska.

I teraz gdzie najczęściej można się naciąć na patrol z radarem lub straż miejską z gołębnikiem na statywie?

Przecież to oczywiste. Za fotoradarem stacjonarnym prosta,szeroka droga przez "teren zabudowany" z poboczem, chodnikiem po którym nikt nie chodzi i zabudowaniami 100m od jezdni.

Przy szkole stoją tylko od wielkiego dzwonu.

Mam nadzieję, że to co zrobił ten sąd zapoczątkuje odpowiednie ruchy w dobrą stronę jeśli chodzi o sposób ustawiania fotopstryków i patroli.

jestem ZA kontrolami prędkości. Ale niech one będą rzeczywiście w miejscach niebezpiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lucyfer dobrze powiedział n/t/t

No jeśli poszłoby za tą wypowiedzią sądu sprawdzenie oznakowania i dostosowanie go do rzeczywistego (a nie wyliczonego na podstawie dziwnych reguł) (nie)bezbieczeństwa na danym odcinku drogi to tak ok.gif

Zgadzam się i popieram.

Są w naszym kraju zakręty oznakowane jako niebezpieczne choć nie powinny być.

Są w mojej okolicy takie, które rzeczywiście ledwo przejeżdża się w trudnych warunkach z prędkością dozwoloną a znaków nie ma żadnych.

Przykłady ograniczeń do 30km/h na odcinkach objętych pół roku temu robotami drogowymi można mnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są w mojej okolicy takie, które rzeczywiście ledwo przejeżdża się w trudnych warunkach z prędkością

> dozwoloną a znaków nie ma żadnych.

> Przykłady ograniczeń do 30km/h na odcinkach objętych pół roku temu robotami drogowymi można mnożyć.

przykład obwodnicy Kraśnika, zakręt z ograniczeniem spokojnie się przejeżdża x2

albo teraz coś tam dłubią przy obwodnicy i postawili 50km/h ... prawie na całym odcinku

mimo że przez weekend nic się tam nie dzieje, to ograniczenie obowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupić stare BMW za

> 2000tys zł przez małolata nie problem, ale problem się pojawia gdy to wyjedzie na drogę...

Jest na to sposób devil.gif Podnieść limit wieku do 30 lat na kat B.

I kasy może będzie więcej i już nie małolat hehe.gif

ps.

Chodziło o dwa tysiące czy 2 miliony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przykład obwodnicy Kraśnika, zakręt z ograniczeniem spokojnie się przejeżdża x2

Ostatnio jechałem tam przy zamarzających opadach deszczu. Bez problemu mieściłem sie w limicie. wink.gif

Akurat obwodnica jest dość rozsądnie zaprojektowana.

No i te pasy do wyprzedzania na zakładkę claps.gif Tak powinno być na wszystkich węższych DK gdzie nie ma szans na zrobienie dwóch pasów w każdą stronę.

> albo teraz coś tam dłubią przy obwodnicy i postawili 50km/h ... prawie na całym odcinku

> mimo że przez weekend nic się tam nie dzieje, to ograniczenie obowiązuje

standard. i oczywiście radiowóz z wideorejestratorem nabijający kilometry na obwodnicy na której jeszcze nigdy nie doszło do żadnej kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio jechałem tam przy zamarzających opadach deszczu. Bez problemu mieściłem sie w limicie.

na suchym to można umrzeć z nudów jadąc tam przepisowo grinser006.gif

> Akurat obwodnica jest dość rozsądnie zaprojektowana.

ok.gif

choć po ostatniej kolizji z łosiem, jakoś dziwnie mi się tamtędy jeździ icon_rolleyes.gif

> No i te pasy do wyprzedzania na zakładkę Tak powinno być na wszystkich węższych DK gdzie nie ma

> szans na zrobienie dwóch pasów w każdą stronę.

ok.gif np między Lublinem a Kraśnikiem skasować te szerokie pobocza i zrobić co jakiś czas pas środkiem

> standard. i oczywiście radiowóz z wideorejestratorem nabijający kilometry na obwodnicy na której

> jeszcze nigdy nie doszło do żadnej kolizji.

blush.gif jeszcze ich tam nie spotkałem, ale wiem że na cegiełkę trza uważać wink.gif

kiedyś capli jadącego przede mną, na 70 w okolicy Annopol'a grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziales kiedykolwiek żeby jakiekolwiek zwierze przeskoczylo ekran dzwiekochlonny? LOL stary

> ogarnij się, już Ci Some1 napisal że pleciesz bzdury...nie bylo Cie to byl taki spokój,

> wrociles i czlowiek się wkur..a czytajac to co piszesz

Dziękuję Koledze za udział w forum. Żegnam, wraz z Kolegi rynsztokowym słownikiem. 30.GIF

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym niemniej zakładanie, że na autostradzie to "w ogóle, absolutnie i nieodwołalnie" żadnego

> zwierza nie ma i nie będzie, to zalatuje zdeczko naiwnością.

Idąc tym tropem to moze od razu sieknąć ograniczenie do 60 km/h. Będzie jeszcze bezpieczniej. Ja tam nie widzę różnicy czy sie łoś spotka z autem przy 100 czy przy 140 km/h. No może poaz jedną . Przy 100 będzie mniejszy promień rozrzutu biglaugh.gif

> ZWŁASZCZA w chwili, gdy jest ograniczenie i znak ostrzegawczy, który może wynikać po prostu z tego,

> że w okolicy nastąpiło uszkodzenie płotu, co się przecież może zdarzyć...

Wtedy to sie chyba stawia jakiś znak roboty drogowe albo inne niebezpieczeństawa a nie łosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jeśli poszłoby za tą wypowiedzią sądu sprawdzenie oznakowania i dostosowanie go do rzeczywistego

> (a nie wyliczonego na podstawie dziwnych reguł) (nie)bezbieczeństwa na danym odcinku drogi to

> tak

W jaki sposób sprawdzisz "rzeczywiste, a nie wyliczone na podstawie dziwnych reguł" niebezpieczeństwo danej drogi?

Jak nikt nie zginął = bezpiecznie, można grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjarałeś się i nie zrozumiałeś. Cytowałem: 20 km/h.

> Ludzie, których robota jest związana z podróżowaniem nie pojadą 20 km/h nawet gdyby dyrektywę wydał

> sam Sibuj.

Aha.

Czyli jeżeli pracuję zawodowo za kierownicą = mogę zapier....niczać?

Bo to wynika z Twojej wypowiedzi (przynajmniej dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naoglądałeś się "Misia".

> Obszar zabudowany może też oznaczać miejsce, gdzie jest np spory ruch lokalny - piesi, rowerzyści

Ale zazwyczaj - gdy nie ma zabudowań - wcale tego nie oznacza. Czytałem rozporządzenie w sprawie znaków. Obszary zabudowane są notorycznie ustawiane w miejscach niespełniających wymogów oznaczenia w ten sposób.

I chyba doskonale zdajesz sobie sprawę, że właśnie w takich miejscach policja walczy usilnie z tzw. "piratami drogowymi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym niemniej zakładanie, że na autostradzie to "w ogóle, absolutnie i nieodwołalnie" żadnego

> zwierza nie ma i nie będzie, to zalatuje zdeczko naiwnością.

> ZWŁASZCZA w chwili, gdy jest ograniczenie i znak ostrzegawczy, który może wynikać po prostu z tego,

> że w okolicy nastąpiło uszkodzenie płotu, co się przecież może zdarzyć...

Równie dobrze może spaść meteoryt. Zaczynasz dorabiać legendę do swoich wywodów. Przyznaj czasem, że walnąłeś jak dzik w sosnę, to nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Równie dobrze może spaść meteoryt. Zaczynasz dorabiać legendę do swoich wywodów. Przyznaj czasem,

> że walnąłeś jak dzik w sosnę, to nie boli.

Dałem konkretny przykład.

Takowych jest więcej.

Baaaa -> nawet orzeczenie sądu jest takie, że zarządca autostrady nie odpowiada za pojawienie się na niej dzika (był case, że rodzina chciała odszkodowania od zarządcy - kierowca zginął polując na dziczyznę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dałem konkretny przykład.

> Takowych jest więcej.

> Baaaa -> nawet orzeczenie sądu jest takie, że zarządca autostrady nie odpowiada za pojawienie się

> na niej dzika (był case, że rodzina chciała odszkodowania od zarządcy - kierowca zginął

> polując na dziczyznę).

To, że takie przypadki się zdarzają nie oznacza, że są nagminne.

Jak w okolicy są zwierzaki to się stawia znak ostrzegający o zwierzakach, a nie ograniczenie i fotoradar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że takie przypadki się zdarzają nie oznacza, że są nagminne.

> Jak w okolicy są zwierzaki to się stawia znak ostrzegający o zwierzakach, a nie ograniczenie i

> fotoradar.

Toost, ale ja właśnie o tym mówię...

Jeżeli jest ograniczenie i znak "dziczyzna na drodze", to JEST TO ZASADNE.

I do tego piję.

A wywody, że "na ałtostradzie to ma nie być ograniczeń".

No sory...

Pod Gliwicami jest odcinek A4, gdzie notorycznie są mgły i to typu smoleńskiego, parę karambolów tam było, limit chyba do 100 albo i do 80 jest.

I JEST zasadny, wbrew temu, co twierdzi oszołomstwo.

A że w PL nie ma w KD ograniczeń zależnych od warunków atmosferycznych...

Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toost, ale ja właśnie o tym mówię...

> Jeżeli jest ograniczenie i znak "dziczyzna na drodze", to JEST TO ZASADNE.

> I do tego piję.

> A wywody, że "na ałtostradzie to ma nie być ograniczeń".

> No sory...

> Pod Gliwicami jest odcinek A4, gdzie notorycznie są mgły i to typu smoleńskiego, parę karambolów

> tam było, limit chyba do 100 albo i do 80 jest.

> I JEST zasadny, wbrew temu, co twierdzi oszołomstwo.

> A że w PL nie ma w KD ograniczeń zależnych od warunków atmosferycznych...

> Życie.

OK, nie podważam ograniczeń jeśli są zasadne i ogólnie się do nich stosuję. Mam jedynie wątpliwości czy wszystkie są zasadne. moje obserwacje dają mi właśnie takie wątpliwości.

Wiem też, ze policja ma wyznaczone "dochody" z mandatów, które ma wykonać i to mnie wkurza.

Mogę się też założyć, że gdyby SM musiała odprowadzać kase z mandatów do Skarbu państwa nie miała by żadnego fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I JEST zasadny, wbrew temu, co twierdzi oszołomstwo.

> A że w PL nie ma w KD ograniczeń zależnych od warunków atmosferycznych...

> Życie.

idąc tym tokiem to każdy wiadukt i most powinien posiadać ograniczenie i to solidne

bo na większości robi się ślisko jak tylko temp spadnie poniżej zera hmm.gif

wracając do tej A4, całe lato jeździ sie wolniej bo jesienią może! pojawić się mgła

faktycznie ma to sens smirk.gif

tak jak ograniczenie przy szkole do 40 z 90, w środku nocy

dzisiaj technika pozwala postawić znak zmiennej treści, zwłaszcza na takiej A4

i zapalać tą 80 jak faktycznie jest mgła, a nie robić z ludzi idiotów przez większość roku

jedziesz tam w słoneczny dzień i myśli WTF icon_rolleyes.gif

miniesz kilka takich znaków i przestajesz zwracać na nie uwagę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj technika pozwala postawić znak zmiennej treści, zwłaszcza na takiej A4

> i zapalać tą 80 jak faktycznie jest mgła, a nie robić z ludzi idiotów przez większość roku

> jedziesz tam w słoneczny dzień i myśli WTF

I wyobraź sobie, że takie zmienne oznakowanie jest na DTŚ-ce i polega ono na obracaniu znaku "70" wraz z "śnieżynką" tak, by patrzyły w pole. Znaki stoją przed wiaduktem i do czasu ich obrócenia (nie mam pojęcia, kto i na czyje polecenie to robi, chyba nie sami kierowcy...) za wiaduktem stoją gliniarze i suszą. No bo przecież JEST OGRANICZENIE DO "70" I NIC TO, ŻE JEST +15*C, mamy słoneczny maj - ZNAK JEST ŚWIĘTY. Taka polska paranoja...

> miniesz kilka takich znaków i przestajesz zwracać na nie uwagę

Co do zamglonego odcinka A4 - tam też jeżdżą i filmują w środku lata, no bo przecież ograniczenie jest? No jest, że mało rozsądne - to nic, byle zarobek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że zdaje się potem było wyjaśnienie, że pracownicy nie zamknęli furtki w ogrodzeniu "bo

> jeszcze było nieoddane"

Przypadek z potrąceniem łosia był na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, plus kilka drobniejszych incydentów. Autostrada oddana a za niskie ogrodzenie autostrady podwyższają do dziś + wkopują jakąś siatkę zabezpieczającą przed podkopami. Część miejsc przy przepustach jest tymczasowo "ogrodzona" siatką, coś jak te ustawiane przez GDDKiA przeciwko nawiewaniu śniegu. hehe.gif Ograniczeń prędkości nie zauważyłem w związku z tym.

Czytając podobne atrakcje drogowe coraz bardziej jestem przeczulony jeżdżąc szczególnie nocą, bo a nóż Pan Zdzisław zapomni zamknąć bramy do drogi serwisowej.

Przy jednym węźle jakiś gość na pasie awaryjnym ostatnio łapał stopa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie znowu "swoje"?

> Przekroczył? Przekroczył.

bzdurne ograniczenia prędkości nie tam gdzie to być powinno a w miejscach administracyjnych granic sciana.gif

przykład:

jedziemy drogą numer 2 przez Wesołą w kierunku Mińska Mazowieckiego

w miejscowości Zakręt skręcamy w prawo na drogę nr 17

po około 200 metrach mamy białą tablicę WARSZAWA

i od tego miejsca przez zadupie jest ograniczenie choć 1000m dalej krajobraz się nie zmienia natomiast jest zielona tablica MAJDAN

jakie jest uzasadnienie takiego ograniczenia prędkości?

a stoją tam często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie jest uzasadnienie takiego ograniczenia prędkości?

> a stoją tam często

wygodnictwo stolka, tam gdzie nie zdazyli pozmieniac zielonych tablic na "biale", sa dalej "biale" (nawet te stare wersje z nazwa miejscowosci) z wygodnictwa = granica administracyjna; bo po co postawic przed realnymi zabudowaniami?

nie zrozumiesz "technologii" naszych zarzadcow drog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytając podobne atrakcje drogowe coraz bardziej jestem przeczulony jeżdżąc szczególnie nocą, bo a

> nóż Pan Zdzisław zapomni zamknąć bramy do drogi serwisowej.

> Przy jednym węźle jakiś gość na pasie awaryjnym ostatnio łapał stopa

tzn ile jedziesz po tej A ? bo żeby realnie wyhamować to trza by jechać z 70? (światła mijania)

przy drogowych jest trochę lepiej, bo widać już dość daleko, tak że można wyhamować o ile zwierz nie wyskoczy w krzaków blisko drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka polska paranoja...

polską paranoją jest że próbuje się myśleć za ludzi grinser006.gif

postawić znak ostrzegawczy i tyle, kto ma zwolnić to zwolni, a kto ma siano w głowie to nawet mrugające na tle gołej panienki zignoruje spineyes.gif

to jest tak jak ze światłami, nie chciało się egzekwować włączania w trudniejszych warunkach, to zrobili całą dobę

i jaki efekt, dziś w czasie mgły/śniegu ludzie jadą na dziennych z przodu ... pewnie ci sami co wcześniej zapominali włączyć mijania zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idąc tym tokiem to każdy wiadukt i most powinien posiadać ograniczenie i to solidne

> bo na większości robi się ślisko jak tylko temp spadnie poniżej zera

Poczytaj PoRD n/t sposobu przejazdu przez takie miejsca :-)

> wracając do tej A4, całe lato jeździ sie wolniej bo jesienią może! pojawić się mgła

> faktycznie ma to sens

Stąd mówię - w PL PoRD nie funkcjonują znaki zależne od warunków pogodowych.

IMO jest to błąd, stąd jest permanentne ograniczenie.

Częściowym rozwiązaniem tego są tablice świetlne ze znakami na niektórych drogach.

> tak jak ograniczenie przy szkole do 40 z 90, w środku nocy

A jeśli dzieci mają późne zajęcia?

> dzisiaj technika pozwala postawić znak zmiennej treści, zwłaszcza na takiej A4

> i zapalać tą 80 jak faktycznie jest mgła, a nie robić z ludzi idiotów przez większość roku

> jedziesz tam w słoneczny dzień i myśli WTF

> miniesz kilka takich znaków i przestajesz zwracać na nie uwagę

Widzisz - nie do końca.

Technika pozwala, nakłady - niekoniecznie.

Zaproponuj wprowadzenie opłat za wszystkie drogi i zobacz, jak się tutejsi ludzie zaplują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz - nie do końca.

> Technika pozwala, nakłady - niekoniecznie.

> Zaproponuj wprowadzenie opłat za wszystkie drogi i zobacz, jak się tutejsi ludzie zaplują.

Dawno temu we Francji na autostradach widziałem ograniczenia z tabliczką pod znakiem "Obowiązuje podczas deszczu". Może to jest jakiś pomysł?

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam.

> Jak jadę autostradą A2, widzę ograniczenie do 100 km i znak informujący o dzikich zwierzętach

> mogących przebiec po tej autostradzie.... przy której po obu stronach stoją wysokie ekrany...

> i Mondeo, które codziennie robi tam zdjęcia.

Trzebaby dokładnie okolicę obejrzeć bo może wyjść tak, że jakiś przejazd jest albo inne drogi techniczne są i ekrany porobione są na zakładkę i przejście/przejazd są zostawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz wyżej - nasze PoRD nie przewiduje takiego przypadku

czy aby na pewno ?

widziałem już tabliczkę z godzinami obowiązywania znaku (w nocy wolniej)

więc dlaczego nie można postwić "obowiązuje w czasie odpadów" ?

a wracając do poprzedniego posta, jakie zajęcia są w szkole o 2-3 w nocy ?

edit:

100_5529.jpg

coś takiego, tylko "80" i np "OBOWIĄZUJE PODCZAS MGŁY" icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.