Skocz do zawartości

czujnik zmierzchu-dokładany-jest??


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Jest do zakupienia czujnik zmierzchu co by go zamontować w aucie w celu zuautomatyzowania zapalania

> się świateł.

> czy musi być fabryczny i niemożna go dołozyć ?

Jeżeli podejdzie Ci pod instalację, to co za problem? Nie spotkałem się z zakazem, a najstarszy taki czujnik to mam w piwnicy z lat .... 1960 zlosnik.gif W bakelitowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli podejdzie Ci pod instalację, to co za problem? Nie spotkałem się z zakazem, a najstarszy

> taki czujnik to mam w piwnicy z lat .... 1960 W bakelitowej obudowie.

Właśnie szykałem takich zestawów na allego ale nic nie znalazłem a chodzi mi o taki coś w stylu automatu do zapalania świateł tylko żeby był z czujnikiem zmierzchowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie szykałem takich zestawów na allego ale nic nie znalazłem a chodzi mi o taki coś w stylu

> automatu do zapalania świateł tylko żeby był z czujnikiem zmierzchowym.

One chyba dosc czesto sa kombinowane z czujnikami od wycieraczek... Moze tak cos znajdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie szykałem takich zestawów na allego ale nic nie znalazłem a chodzi mi o taki coś w stylu

> automatu do zapalania świateł tylko żeby był z czujnikiem zmierzchowym.

Edit, takie cos znalazlem:

http://naprawa-auta.wieszjak.pl/elektron...-i-deszczu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę - uniwersalny

> http://allegro.pl/zmierzchowy-automat-swiatel-do-samochodow-promocja-i2822109926.html

Cena niezla, za "czujnik", z 10 lat temu zainstalowalem prosty fotorezystor przy szybie, zeby mi podświetleniem sterowal w radiu, dzialalo idealnie (dzien - zmierzch - tunel, itd) a kosztowalo kilka zl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do zakupienia czujnik zmierzchu co by go zamontować w aucie w celu zuautomatyzowania zapalania

> się świateł.

> czy musi być fabryczny i niemożna go dołozyć ?

Przez taki czujnik zmierzchu Lindsay Lohan weszła w poważny konflikt z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena niezla, za "czujnik", z 10 lat temu zainstalowalem prosty fotorezystor przy szybie, zeby mi

> podświetleniem sterowal w radiu, dzialalo idealnie (dzien - zmierzch - tunel, itd) a

> kosztowalo kilka zl

Widzisz jak możesz zrobić biznes produkując taki czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki o takie coś własnie się rozchodzi

Ale tak właściwie - po co to? I tak cały dzień jeździmy na światłach.

No chyba, że masz dołożone dzienne światła LED. Ale wtedy one powinny automatycznie gasnąć, gdy ten zmierzchowy automat zapali światła mijania. Masz pewność, że tak się stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do zakupienia czujnik zmierzchu co by go zamontować w aucie w celu zuautomatyzowania zapalania

> się świateł.

> czy musi być fabryczny i niemożna go dołozyć ?

Jeżeli to do auta z podpisu i o ile ten model fabrycznie był w to doposażany, to nie widzę problemu z montażem oryginalnego z lusterkiem fotochromatycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę - uniwersalny

> http://allegro.pl/zmierzchowy-automat-swiatel-do-samochodow-promocja-i2822109926.html

tyle że gdy pada deszcz/śnieg/ grad albo jest mgła to trzeba przełączyć na światła mijania, mimo ze moze być jasno

A ten wynalazek nie uwzględnia tego przepisu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że gdy pada deszcz/śnieg/ grad albo jest mgła to trzeba przełączyć na światła mijania, mimo ze

> moze być jasno

> A ten wynalazek nie uwzględnia tego przepisu

Dlatego takie czujniki są sprzężone z czujnikiem deszczu/wycieraczkami. U mnie po 5 ruchach wycieraczek przełącza się na mijania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak właściwie - po co to? I tak cały dzień jeździmy na światłach.

> No chyba, że masz dołożone dzienne światła LED. Ale wtedy one powinny automatycznie gasnąć, gdy ten

> zmierzchowy automat zapali światła mijania. Masz pewność, że tak się stanie?

Tak właśnie po to i tam mam pewnośc że tak sie stanie bo są dzienne podłączone do pozycji i przygasają po ich zapaleniu.

A po to żeby stawać sie coraz bardziej leniwym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mgła?

U mnie jak włączę przeciwmgłowe to automatycznie zapalają się też mijania.

smile.gif

A co do samego czujnika - prosty fotorezystor nie wystarczy. Trzeba jeszcze jakiejś elektroniki co zinterpretuje sygnał. Próg włączenia świateł i wyłączenia musi być różny, żeby podczas zmierzchu nie mrugał ciągle światłami jak auto wjeżdża/wyjedża z cienia. Do tego przydałoby się jakieś opóźnienie działania, żeby nie mrugał pod każdym mostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w celice mam tak :

na wyłączonych światłach działa czujnik zmierzchu - światła załączają się po spuszczeniu hamulca ręcznego - w dzień palą się światła długie tylko o jakimś mniejszym prądzie (+ same zegary na desce mocniej niż nocą) jak się ściemni albo wjadę do tunelu to się przełączają na xenon z soczewki no i tradycyjnie cały tył

Jak kupiłem auto było to dla mnie nowym bajerem i z tego korzystałem ale teraz staram się jeździć cały czas na normalnych światłach - nie wieże w jakieś zauważalne oszczędności po prostu jak zapomnę włączyć to automat zrobi to za mnie = nie dostanę mandatu za brak świateł (albo i dostane bo pewnie i tak ten system nie ma homologacji na PL grinser006.gif )

> A mgła?

szczerze mówiąc nie wiem .. ale mgła nie jest u Nas czymś regularnym , codziennym wiec wątpię że ktoś nie upewni się na czym jedzie ?

tylnego nie włączę bo na hameryke nie było wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, ze jest to totalnie zbedy gadget, dwa to

- kazdy jeden mundurowy bedzie kwestionowal bo bedzie mial inna definicje zmierzchu niz Ty

- jak chcesz ustawic czujnik aby sie wlaczyl o danym natezeniu swiatla dziennego ?

- deszcz, snieg i mgla rzadza sie troche innymi prawami.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, ze jest to totalnie zbedy gadget, dwa to

- kazdy jeden mundurowy bedzie kwestionowal bo bedzie mial inna definicje zmierzchu niz Ty

- jak chcesz ustawic czujnik aby sie wlaczyl o danym natezeniu swiatla dziennego ?

- deszcz, snieg i mgla rzadza sie troche innymi prawami.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego takie czujniki są sprzężone z czujnikiem deszczu/wycieraczkami

Ehh, no. Interesowałem się kiedyś dołożeniem tego do e39 (mam czujnik deszczu, zmierzchowego akurat do mnie nie wstawili zlosnik.gif ) to trzeba wymienić.... szybę ponoć, żeby było full profi tak jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz, ze jest to totalnie zbedy gadget, dwa to

> - kazdy jeden mundurowy bedzie kwestionowal bo bedzie mial inna definicje zmierzchu niz Ty

ale jak się ręcznie włącza światłe to też mogą sie doczepić

Zauważmy ile osób jeździ teraz na światłach dziennych nawet gdy jest już prawie ciemno, lub pada deszcz

> - jak chcesz ustawic czujnik aby sie wlaczyl o danym natezeniu swiatla dziennego ?

Pewnie na oko smile.gif

> - deszcz, snieg i mgla rzadza sie troche innymi prawami.

Ano właśnie. Z tym że jazda na swiatłach dziennych w dzień gdy pada deszcz powinna byc dozwolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto sie podklada jak jedziesz na przeglad ?

> Nikt nie musi. Przecież może włączać światła mijania i wszystko gra.

Ale tu chodziło o brak mojego przeciwmgielnego

Jak na razie miałem 2 przeglądy - pierwszy u znajomego ( ale chciałem właśnie żeby go dokładnie sprawdził po kupnie ) a drugi zupełnie przypadkowy - Pan po prostu nie poprosił o włączenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tu chodziło o brak mojego przeciwmgielnego

Aha. ok.gif20.GIF

> Jak na razie miałem 2 przeglądy - pierwszy u znajomego ( ale chciałem właśnie żeby go dokładnie

> sprawdził po kupnie ) a drugi zupełnie przypadkowy - Pan po prostu nie poprosił o włączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.