Skocz do zawartości

Szukamy bezpiecznego autka - 40-50tyś zł


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy mnie męczy abym mu coś doradził, a ja nie mam pojęcia co...

Stąd pytanie do niezastąpionych AKowiczów zlosnik.gif

Znajomy miał jakiś czas temu groźny wypadek z którego ledwo uszedł z życiem. W tym momencie chce kupić samochód, a priorytetem jest bezpieczeństwo.

Facet samotny, rocznie robi 30-40tyś km, głównie na długich trasach, do wydania ma jakies 40-50 tyś zł. Nie mam pojęcia ile zarabia, ale pewnie nie ma 10tyś zł na miesiąc, bo poszedłby do salonu - sądzę, że koszty utrzymania powinny być w granicy rozsądku.

Wg mnie bezpieczne będzie duże, w miarę ciężki samochód z kompletem systemów bepieczeństwa - poduchy itp. Do tego w miarę mocne - max te 8 sekund do setki smile.gif

Co zaproponować?

Merca S, CL, E, Volvo XC90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy mnie męczy abym mu coś doradził, a ja nie mam pojęcia co...

> Stąd pytanie do niezastąpionych AKowiczów

> Znajomy miał jakiś czas temu groźny wypadek z którego ledwo uszedł z życiem. W tym momencie chce

> kupić samochód, a priorytetem jest bezpieczeństwo.

> Facet samotny, rocznie robi 30-40tyś km, głównie na długich trasach, do wydania ma jakies 40-50 tyś

> zł. Nie mam pojęcia ile zarabia, ale pewnie nie ma 10tyś zł na miesiąc, bo poszedłby do salonu

> - sądzę, że koszty utrzymania powinny być w granicy rozsądku.

> Wg mnie bezpieczne będzie duże, w miarę ciężki samochód z kompletem systemów bepieczeństwa -

> poduchy itp. Do tego w miarę mocne - max te 8 sekund do setki

> Co zaproponować?

> Merca S, CL, E, Volvo XC90?

Te auta beda juz dosc wiekowe i pewnie spora niewiadoma bedzie ich stan techniczny i przeszlosc...

Ze o kosztach utrzymania nie wspomne grinser006.gif

Ja bym chyba poszukal jakiejs Laguny III za te pieniadzeok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś takiego może - http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-5t-225km-titanium-C27132083.html

> Młode, bezpieczne, mocne z niezłym serduchem

Raczej klasa D odpada:

Mondeo 2007:

Passat 2010:

Laguna 2007:

Mercedes CL W215:

Volvo XC 90 2003:

Audi Q7 2006:

Na moje oko nowsze autka klasy D nie mają czym podskoczyć do wyższych klas... O ile przy uderzeniu przodem różnice sa małe o tyle uderzenia boczne to już inna bajka. crazy.gif

Nie znalazłem filmików BMW E65, Audi A8 czy W220 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to złe meśki są?

> wiem, że przedliftingowe miały choroby wieku dziecięcego, ale poliftowe czyli po 2003 powinny być

> ok...

nie wdając sie w szczegóły to są to zwykłe, tandetne, awaryjne graty które z marki mercedes przejęły tylko znaczek palacz.gif

Jak już coś koniecznie z klasy E to - E65 730d - będą sie psuły pierdoły i zawias ale będzie się dało jeszcze jako tako to utrzymać bo silnik jest względnie bezproblemowy i rozsądnie pali. Tylko trzymaj się z daleka od benzyn V8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wdając sie w szczegóły to są to zwykłe, tandetne, awaryjne graty które z marki mercedes

> przejęły tylko znaczek

tak, tak, pomysliłęm W210 z W220 - chodziło mi o S-klasę

> Jak już coś koniecznie z klasy E to - E65 730d - będą sie psuły pierdoły i zawias ale będzie się

> dało jeszcze jako tako to utrzymać bo silnik jest względnie bezproblemowy i rozsądnie pali.

> Tylko trzymaj się z daleka od benzyn V8.

znajomy przyzwyczajony do benzyny i chyba w benzynke chce celować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, tak, pomysliłęm W210 z W220 - chodziło mi o S-klasę

> znajomy przyzwyczajony do benzyny i chyba w benzynke chce celować

W211, W220 będą drogie w utrzymanie i w przypadku W211 trochę awaryjny...

przy przelotach rzędu 30-40kkm/rok, raczej poszukałbym czegoś młodszego i w dieslu:

moje typy Laguna, C5, może jakiś Avensis w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W211, W220 będą drogie w utrzymanie i w przypadku W211 trochę awaryjny...

> przy przelotach rzędu 30-40kkm/rok, raczej poszukałbym czegoś młodszego i w dieslu:

> moje typy Laguna, C5, może jakiś Avensis w dieslu

jak już pokazałem na przykładzie filmikowym autka klasy D odpadają - chyba, że ktoś do wypadków jeździ i zaproponuje z własnego doswiadczenia jakies super bezpieczne autko...

nawiasem, troche to dziwne...

gdy poszukuje się najmocniejszego samochodu, mozna go szybko wskazać - oszczędnego - także, ale gdy poszukuje się bezpiecznego to jest z tym nie mały problem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy mnie męczy abym mu coś doradził, a ja nie mam pojęcia co...

> Stąd pytanie do niezastąpionych AKowiczów

> Znajomy miał jakiś czas temu groźny wypadek z którego ledwo uszedł z życiem. W tym momencie chce

> kupić samochód, a priorytetem jest bezpieczeństwo.

> Facet samotny, rocznie robi 30-40tyś km, głównie na długich trasach, do wydania ma jakies 40-50 tyś

> zł. Nie mam pojęcia ile zarabia, ale pewnie nie ma 10tyś zł na miesiąc, bo poszedłby do salonu

> - sądzę, że koszty utrzymania powinny być w granicy rozsądku.

> Wg mnie bezpieczne będzie duże, w miarę ciężki samochód z kompletem systemów bepieczeństwa -

> poduchy itp. Do tego w miarę mocne - max te 8 sekund do setki

> Co zaproponować?

> Merca S, CL, E, Volvo XC90?

Celowałbym w Volvo S80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>, ale gdy

> poszukuje się bezpiecznego to jest z tym nie mały problem

prosta zasada, markowy, jak najmłodszy i jak najcięższy, a że zaznaczyłeś że koszta trochę grają rolę dlatego ja podałem segment E, limuzyna typu S klasa może być już za droga dla kolegi, ale jeśli nie to jak najbardziej niech celuje w takie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback ok.gif.

Bdb przeszedl w US testy zderzeniowe (nie takei co daja gwiazdki za dodatkowe czujniki). Maja AWD ok.gif, sa deko wyzsze, ale nie sa SUVami, super sie prowadza.

Ja ostatnio drugiego juz takiego kupilem wink.gif

Podbnie mozna pomyslec o (drozszych) XC70 i Allroadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej klasa D odpada:

> Mondeo 2007:

> Passat 2010:

> Laguna 2007:

> Mercedes CL W215:

> Volvo XC 90 2003:

> Audi Q7 2006:

> Na moje oko nowsze autka klasy D nie mają czym podskoczyć do wyższych klas...

to widzę, że Croma wcale nie odstaje od tych wymienionych:

ps. co się dzieje z przednią szybą w Volvo przy bocznym uderzeniu? shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Outback .

> Bdb przeszedl w US testy zderzeniowe (nie takei co daja gwiazdki za dodatkowe czujniki). Maja AWD

> , sa deko wyzsze, ale nie sa SUVami, super sie prowadza.

> Ja ostatnio drugiego juz takiego kupilem

> Podbnie mozna pomyslec o (drozszych) XC70 i Allroadzie

no faktycznie ładnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to widzę, że Croma wcale nie odstaje od tych wymienionych:

> ps. co się dzieje z przednią szybą w Volvo przy bocznym uderzeniu?

nie odstaje moze od klasy D, ale nie ma szans z CL czy XC90 - jak na razie jestm pod ogromnym wrazeniem Volvo... do klatki uzyto jakiejś stali o podwyższonej wytrzymałości i jak widać w zderzeniach bocznych daje to niesamowicie rade icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie odstaje moze od klasy D, ale nie ma szans z CL czy XC90 - jak na razie jestm pod ogromnym

> wrazeniem Volvo... do klatki uzyto jakiejś stali o podwyższonej wytrzymałości i jak widać w

> zderzeniach bocznych daje to niesamowicie rade

Znajomy miał okazję przetestować XC70 - w bok władował mu się pewien pseudo celebryta. Choć wyglądało to groźnie to kierowcy XC70 nic się nie stało, także coś w tym jest ok.gif

Co do jeżdżenia w PL 7 letnim CL'em albo S'ką takich przebiegów jakie deklarujesz - IMO prawidłowa eksploatacja i serwis będzie kosztowała fortunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już pokazałem na przykładzie filmikowym autka klasy D odpadają - chyba, że ktoś do wypadków

> jeździ i zaproponuje z własnego doswiadczenia jakies super bezpieczne autko...

> nawiasem, troche to dziwne...

> gdy poszukuje się najmocniejszego samochodu, mozna go szybko wskazać - oszczędnego - także, ale gdy

> poszukuje się bezpiecznego to jest z tym nie mały problem

Przy zderzeniach bocznych samochody są mało bezpieczne. Kilka lat temu podawali, że uderzenie w słup z prędkością 30 km/h oznacza 50% prawdpodobieństwo śmierci.

I tak naprawdę w zwykłych osobówkach niewiele się wymyśli...

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.