Skocz do zawartości

Lacetti w "Zakupie kntrolowanym"


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia, które trzeba naprawiać co 30kkm hahaha.gif

Ja przejechałem 100tkm bez najmniejszej ingerencji w zawieszenie devil.gif

Na szczęście Pani kupująca chwaliła Lacetti 2.0D ale wybrała Renault 1,5D z 2 razy większym przebiegiem z niedziałającą klimą smile.gif

A na koniec próbowali Pani wcisnąć rozpadającego się i rdzewiejącego Mercedesa Vaneo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z

> częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia,

> które trzeba naprawiać co 30kkm

Dobre! hahaha.gif

> Ja przejechałem 100tkm bez najmniejszej ingerencji w zawieszenie

Ja wymieniłem łączniki stabilizatora chyba po jakichś 180kkm. Poza tym nic.

> Na szczęście Pani kupująca chwaliła Lacetti 2.0D ale wybrała Renault 1,5D z 2 razy większym

> przebiegiem z niedziałającą klimą

> A na koniec próbowali Pani wcisnąć rozpadającego się i rdzewiejącego Mercedesa Vaneo

Jak to dziennikarze... Albo im ktoś płaci, albo są niekompetentni. Ja kilka razy oglądałem ten program - głównie po to, żeby się pośmiać jakie szroty oni tym ludziom wciskają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobre!

A na koniec wybrali jednak starutkiego Mercedesa bo bali się drogich napraw w Renault hehe.gif

> Ja wymieniłem łączniki stabilizatora chyba po jakichś 180kkm. Poza tym nic.

Ja po 110 kkm wymieniłem jeden sworzeń wahacza i łożysko - pewnie skutek zaliczenia jakiejś dziury.

Kto wsiadał do Lacetti, dziwił się, że zawiecha tak cicho pracuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z

> częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia,

> które trzeba naprawiać co 30kkm

Radujmy się bracia! Dzięki ciężkiej pracy tych "profesjonalistów" wciąż można kupić dobre auto za "psi pieniądz". ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z

> częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia,

> które trzeba naprawiać co 30kkm

Który debil to prowadził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z terkoczącym dieslem 1,7 i rdzą

> jeśli potrzebowali vana, to ja bym wybrał jednak Renault.

Ten samochod to jest dopiero problem na kolkach... Silnik jeszcze jak Cie moge ale czesci drogie, zawieszenie slabe, nisko zawieszony, gnije, komfort zaden a do tego bardzo nisko zawieszony... A koszty serwisowania z racji na idiotyczne umieszczenie silnika sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.5 dCi to też jest padaka. Słaby układ wtryskowy. Panewki się obracają. Od nowości może OK, ale

> używany, to bomba z opóźnionym zapłonem.

Kobitce podobało się Lacetti, które miało diesla z małym przebiegiem, ale pewnie jej odradzili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już pisałem o tym odcinku w innym poście dużo wcześniej -

> na siłę chcieli wepchnąć tego renaulta, i już z ulgą wzięła tego zardzewiałego mercedesa - a

> podobał jeje się właśnie Lacetti.

Szewroleejj to wstyd przed Ryskiem a Merol to wiesz GWIAZDA... ciul, ze gowniana a do tego GNIJACA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szewroleejj to wstyd przed Ryskiem a Merol to wiesz GWIAZDA... ciul, ze gowniana a do tego

> GNIJACA!!!

I tu niestety masz rację. Posłużę się cytatem z aktualnego tematu "Cruze czy Cee'd?" z motokącika:

Wstydzilbym sie postawic tego cruza przed domem. Wolalbym cos z normalnych marek.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z

> częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia,

> które trzeba naprawiać co 30kkm

> Ja przejechałem 100tkm bez najmniejszej ingerencji w zawieszenie

> Na szczęście Pani kupująca chwaliła Lacetti 2.0D ale wybrała Renault 1,5D z 2 razy większym

> przebiegiem z niedziałającą klimą

> A na koniec próbowali Pani wcisnąć rozpadającego się i rdzewiejącego Mercedesa Vaneo

A więc jestem po oglądnięciu tego odcinka.

Nie zauważyłem nadmiernego lobbowania przeciwko chevroletowi, nawet jako użytkownik tej marki biglaugh.gif

A decyzja w sprawie rozpadającego się mercedesa, jest jak sądzę z powodu otwierania (jak powiedziała uczestniczka) jakiegoś biznesu.

Kornacki mówił dużo na nie za mercedesem, więc nie można powiedzieć, ze nakłaniał do jego zakupu. Razem z drugim prowadzącym pokazywali wady tego merca i omawiali typowe problemy.

Dla mnie program jak program.

A co do lacetiego to i na naszym forum widziałem jakieś tam problemy z serwisowaniem tego dizla icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie przesiadlem do volvety ale na lacettiego zlego slowa nie powiem...

Ja od miesiąca jeżdżę przymusowo rocznym Megane 1.6 kombi i tak złym samochodem nie jeździłem dawno. Plastiki, audio, prowadzenie, spalanie, ergonomia - wszystko na nie.

W Chevych są bardziej przemyślane rozwiązania i za to je lubię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc jestem po oglądnięciu tego odcinka.

> Nie zauważyłem nadmiernego lobbowania przeciwko chevroletowi, nawet jako użytkownik tej marki

> A decyzja w sprawie rozpadającego się mercedesa, jest jak sądzę z powodu otwierania (jak

> powiedziała uczestniczka) jakiegoś biznesu.

> Kornacki mówił dużo na nie za mercedesem, więc nie można powiedzieć, ze nakłaniał do jego zakupu.

> Razem z drugim prowadzącym pokazywali wady tego merca i omawiali typowe problemy.

> Dla mnie program jak program.

> A co do lacetiego to i na naszym forum widziałem jakieś tam problemy z serwisowaniem tego dizla

Ale coz, redaktorzy sa dosc dziwni. Kornatowicz to ten co uwaza ze Lacetti to kontynuacja Daewoo Lanos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc jestem po oglądnięciu tego odcinka.

> Nie zauważyłem nadmiernego lobbowania przeciwko chevroletowi, nawet jako użytkownik tej marki

Na antenie był tylko negatywny komentarz do modelu.

Kobitce podobało się.

Stąd wnioskuję, że mogli jej wybic z głowy Lacetti poza kamerą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale coz, redaktorzy sa dosc dziwni. Kornatowicz to ten co uwaza ze Lacetti to kontynuacja Daewoo

> Lanos.

Tak postrzega go kazdy ale to doslownie kazdy kto nie mial stycznosci z Lacetti i w sumie z wygladu HB w Lacetti i Lanosie nie ma co sie za bardzo dziwic.

Wiem, bo przesiadlem sie do Lacka z Lanosa i wszyscy mowili mi o tej kontynuacji, zdziwienie dopiero bralo ich jak wsiadali do tylu.

Niestety, co do awaryjnosci/kosztow i ilosci napraw moj Lanos wyprzedzil Lacetti o lata swietlne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale coz, redaktorzy sa dosc dziwni. Kornatowicz to ten co uwaza ze Lacetti to kontynuacja Daewoo

> Lanos.

I do tego też ulegają stereotypom. Cytat: "Problematyczny silnik Diesla produkcji VM Motori". Mam ten "problematyczny" silnik w dwóch moich samochodach. Zarówno wersja 121KM ani 150KM nie stwarza żadnych problemów w czasie 7-mio i 5-cio letniej eksploatacji. Życzyłbym producentom bardziej poważanych marek tak dobrych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I do tego też ulegają stereotypom. Cytat: "Problematyczny silnik Diesla produkcji VM Motori". Mam

> ten "problematyczny" silnik w dwóch moich samochodach. Zarówno wersja 121KM ani 150KM nie

> stwarza żadnych problemów w czasie 7-mio i 5-cio letniej eksploatacji. Życzyłbym producentom

> bardziej poważanych marek tak dobrych konstrukcji.

Też mam ten "problematyczny" silnik 150 KM, który na hamowni wypluł 153 KM i 335 Nm. Jeden problem tego silnika... Nie jest zainstalowany w Passacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W naszym kraju wyjątkowo dużo typów ma za małe fujary.

Dobrze Tobie, użytkownikom Lacetti i blue_impuls-owi z Captivą mówić. A co ja mam powiedzieć codziennie w pracy stając w szranki w obronie Aveo (a niegdyś Lanosa) z 'kup se Golfa', 'kup se Vectre', kup se 'Volvo', 'za 20tysi to masz takie A4 że głowa mała' i t p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze Tobie, użytkownikom Lacetti i blue_impuls-owi z Captivą mówić. A co ja mam powiedzieć

> codziennie w pracy stając w szranki w obronie Aveo (a niegdyś Lanosa) z 'kup se Golfa', 'kup

> se Vectre', kup se 'Volvo', 'za 20tysi to masz takie A4 że głowa mała' i t p.

Przejmujesz się? Miałem kiedyś Nexię, Matizy dwa i też mi było z tym dobrze skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejmujesz się? Miałem kiedyś Nexię, Matizy dwa i też mi było z tym dobrze

Nie przejmuję się, lubię autka, ale nie są dla mnie ważnym celem w życiu. Niemniej jednak na Captivę musiałbym jeszcze dłuuugo pracować zlosnik.gif A i wtedy koledzy by nie popuścili sick.gif

P.S. Jechałem Captivą do ślubu, może dlatego tak mi się spodobały Chevrolety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym w zyciu lacetti nie kupił ,srodek jest ochydny ,z zewnatrz jeszcze jako tako , To juz mój

> megan jest okragły w środku .

> A z tego odcinka to bym zadnego nie wzioł. Nic normalnego.Albo drogie w uzytkowaniu albo brzydkie.

I Lacetti jest tym środkiem, a Cruze tego kontynuacja. Przynajmniej nie ma w nich osłony uszczelniacza skrzyni biegów zeby nie było widac ze cieknie po 5 tysiacach. Dla mnie to był szok inwencji technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie ma w nich osłony

> uszczelniacza skrzyni biegów zeby nie było widac ze cieknie po 5 tysiacach. Dla mnie to był

> szok inwencji technicznej.

Frencz stajl! smile.gif

Ostatnio dłubię trochę przy "francuzach" i w każdym spotykam się z jakimś takim fajnym patentem. facepalm%5B1%5D.gif

Koledze ostatnio samoczynnie zamknęło się Clio II z odpalonym silnikiem. Spec od otwierania dotarł po 4,5h. hehe.gif

Centralne zamki to właśnie jeden z takich mocnych punktów tych aut. Począwszy chyba od Laguny II dołozyli do tego totalnie bezawaryjne karty zamiast kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym w zyciu lacetti nie kupił ,srodek jest ochydny ,z zewnatrz jeszcze jako tako , To juz mój

> megan jest okragły w środku .

Megane rozpada się w środku już od nowości zlosnik.gif

Wszystko jest kwestia gustu.

Mi Lacetti bardzo pasował.

A do tego był tańszy od Octavii z takim samym wyposażeniem o 20 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierdziel zlosnik.gifTo jeszcze I-nka 02r jezdze 5 rok i chyba zrobie rozrząd i dalej pojeżdzę. .Chyba że znajdę 30K to kupie co inne skromny.gif

Ostatnio że mam rozrzad do wymiany ,zrobiłem alternatywe do 20-25K i zbytnio nie ma co kupić .wszelakie astry ,focusy ceedy,sa 6-8 letnie w tych pieniądzach. .Lepiej zbierac i kupic cos 2,3 letniego. Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem ,ale jakos ta dech mnie nie przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pierdziel To jeszcze I-nka 02r jezdze 5 rok i chyba zrobie rozrząd i dalej pojeżdzę. .Chyba że

> znajdę 30K to kupie co inne

I to co innego.

II rozpadała się po wyjechaniu z fabryki.

> Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem ,ale jakos ta dech mnie nie

> przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

Żałuj. Komfort i przestrzeń jak w żadnym aucie.

Plastiki kiepskie w dolnej części kabiny, ale górna miała całkiem przyzwoite wykończenie. Deska tapicerowana i górne obicie drzwi tapicerowane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem ,ale jakos ta dech mnie nie

> przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

To jakim prawem krytykujesz, piszesz o plastikach, twardości? icon_eek.gif

Ja meganką nigdy nie jechałem, więc nawet do głowy by mi nie przyszło mówić o jej komfocie, jakości tworzyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jakim prawem krytykujesz, piszesz o plastikach, twardości?

> Ja meganką nigdy nie jechałem, więc nawet do głowy by mi nie przyszło mówić o jej komfocie, jakości

> tworzyw.

Nie pisze tu o jakies jeżdzie .nie podoba mi sie środek .Ze zdjęc juz widać że jest twarde i palstikowe. Samo auto moze byc dobre,jest tanie ,nie do szpanu ,a dla ludu na codzień co ich nie zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym w zyciu lacetti nie kupił ,srodek jest ochydny ,z zewnatrz jeszcze jako tako , To juz mój

> megan jest okragły w środku .

> A z tego odcinka to bym zadnego nie wzioł. Nic normalnego.Albo drogie w uzytkowaniu albo brzydkie.

A czy samochód ma się podobać, czy jeździć? To jest środek do przemieszczania się. Ma być w rozmiarze odpowiednim dla właściciela, wygodny, niezawodny i ekonomiczny. A czy będzie ładny czy brzydki to dla mnie sprawa piątej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pierdziel To jeszcze I-nka 02r jezdze 5 rok i chyba zrobie rozrząd i dalej pojeżdzę. .Chyba że

> znajdę 30K to kupie co inne

> Ostatnio że mam rozrzad do wymiany ,zrobiłem alternatywe do 20-25K i zbytnio nie ma co kupić

> .wszelakie astry ,focusy ceedy,sa 6-8 letnie w tych pieniądzach. .Lepiej zbierac i kupic cos

> 2,3 letniego.

Jeżdżę ponad miesiąc rocznym Meganem. Z dnia na dzień coraz bardziej go nienawidzę. Syyyyfffff sick.gif

> Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem

W necie widziałeś? grinser006.gif

> ,ale jakos ta dech mnie nie

> przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

Skąd wiesz? Koledzy mówili? zlosnik2.gif

A w temacie: osobiście wolę proste kształty w Chevym niż pedalskie obłości we Francuzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pisze tu o jakies jeżdzie .nie podoba mi sie środek .Ze zdjęc juz widać że jest twarde i

> palstikowe. Samo auto moze byc dobre,jest tanie ,nie do szpanu ,a dla ludu na codzień co ich

> nie zje.

To fakt, oglądając zdjęcia, czy wnętrze z daleka (bez przyglądania się) wydaje się, że wszystko to tani plastik. Ale moje autko jest z przebiegiem 194 tyś i nic nie trzeszczy, gwiżdże ani skrzypi. Taki 'plastik' to ja mogę mieć w każdym aucie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem ,ale jakos ta dech mnie nie

> przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

No nie wiem. Rozglądałem się swego czasu za Megane II kombi i tam na pewno jest bardziej "plastikowo" niż w Lacetti.

Do aut z końca lat 90 nie ma się co odnosić, bo generalnie te po 2000 są na pewno w środku bardziej tandetne od swoich poprzedników. Cóż, koszty, koszty, koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pisze tu o jakies jeżdzie .nie podoba mi sie środek .Ze zdjęc juz widać że jest twarde i

> palstikowe. Samo auto moze byc dobre,jest tanie ,nie do szpanu ,a dla ludu na codzień co ich

> nie zje.

Jesteś w błędzie. Górne części deski i drzwi są tapicerowane i są miękkie zlosnik.gif

Dół i kokpitu, i drzwi jest plastikowy, ale na pewno nie twardy - plastik jest tak miękki, że rysuje się paznokciem mikolaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.