Skocz do zawartości

Lacetti w "Zakupie kntrolowanym"


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> Właśnie podsumowali Lacetti, że to tak naprawdę Daewoo i może się psuć, a wtedy jest problem z

> częściami - ich tańszymi zamiennikami. Szczególnie to psucie dotyczy diesla i zawieszenia,

> które trzeba naprawiać co 30kkm

specjalnie oglądałem ten odcinek i ... tylko zostałem utwierdzony w przekonaniu że taki dobry program (a nawet kanał tvn turbo) tak zjechał ze swoim poziomem że ogląda się "to" jak jakieś programy co wróżbici liczą karty

smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wieczorem leciał znowu,

co do wnętrza i kokpitu, rzeczywiście przestarzały w Lacetti. Chociaż ta czerń pasuje mi bardziej niż wstawki srebrne - po prostu taki styl szaro/czarny - od razu mówię że lepiej to wygląda na żywo niż na zdjęciach. Ja sobie wymieniłem panel i listwę na styl "ala carbon", ale też czarny.

Krągłości,obłości - to moda z przekroju wieku, teraz już jest inny styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do lacetti ,nigdy nie siedziałem i jechałem ,ale jakos ta >dech mnie nie

> przekonuje ,zbyt sztywne i plastik wszechobecny.

Koniec zdania potwierdza jego poczatek wink.gif

Nigdy nie jechales, nigdy nie siedziales i klepiesz glupoty jak baba na bazarze hehe.gifhehe.gif

Mialem megane I FL i uwierz mi plastiki w laczku sa takiej samej jak nie lepszej jakosci (skora na kierze napewno lepsza, lacetti do 100km nic nie skrzypial a megana skrzypiala od 30kkm)a budowa kokpitu jest taka sama tzn. gora miekka, dol plastik fantastik...

Fotele sa miekkie i welurowe w kazdej wersji (w megane niekoniecznie).

Na drzwiach jest wiecej materialu niz w megance a do tego w lacetii jest prawdziwy podlokietnik...

Zawieszenie imho tak samo miekkie...

Dlatego zanim zaczniesz klepac jak baba idz wsiadz i sie przejedz waytogo.gif

p.s. co najciekawsze deski maja podobny uklad...

kokpit.jpg540x405_renault-megane-deska-rozdzielcza-1675884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym w zyciu lacetti nie kupił ,srodek jest ochydny ,z zewnatrz jeszcze jako tako , To juz mój

> megan jest okragły w środku .

Z racji, że posiadałem przed lacetti megane I FL (rocznik 2000) to się wypowiem.

Jakość wnętrz oceniam podobnie. Zarówno lacetti jak megane mają welurowe fotele, tapicerowane boczki. Plastiki jakościowo uważam za zbliżone, w obu autach jest myszowaty plastik na dole deski rozdzielczej i ciemny miękki na górze (no, OK w megane jest "bardziej miękki"). Lacetti jest większe w środku. Silniki te same (107, 109 KM) Megane jest żwawsze, bo waży 200kg mniej.

Megane jechałem 2 razy lawetą, bo nie chciała odpalić "na ciepło" i nikt nie wiedział dlaczego, co chwila zapalały się i gasły kontrolki poduszek, musiałem przy 80kkm wymienić oba tylne amorki bo oba wylały, przy ok. 100kkm jakieś części zawieszenia się skończyły (sworznie wahaczy, końcówki drążków, tuleje belki tylnej). Do tego poduszki silnika i skrzyni. Auto było zadbane i serwisowane, teść kupił je jako nowe w salonie i dostaliśmy je z mulher.gif w prezencie, więc nie był to sprowadzony szrot z kręconym licznikiem.

Mimo to bałem się tym autem pojechać w trasę, bo nie znałem dnia ani godziny kiedy nie zechce odpalić...

Od kiedy jeżdżę lacetti nie przybywa mi siwych włosów a serwisowanie jest "nudne" i przewidywalne. Kwestię designu deski pozostawiam, bo to czy ma "krągłości" czy nie uważam za drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane jechałem 2 razy lawetą, bo nie chciała odpalić "na ciepło" i nikt nie wiedział dlaczego,

Czujnik połozenia wału ,tez to miałem ,wyczysciłem

> chwila zapalały się i gasły kontrolki poduszek

to nie wiem.

, musiałem przy 80kkm wymienić oba tylne amorki

tez wymieniłem jeden wylal i sie złamał.

jakieś części zawieszenia się skończyły (sworznie wahaczy,

> końcówki drążków, tuleje belki tylnej). Do tego poduszki silnika i skrzyni.

Przez 50tys wymieniłem tylko końcówki ,tył łozyska ,hamulce wiadomo tez.

Chyba najmłodszy jaki znalazłem u mnie zlosnik.gif

http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-salon-pl-bezwypadkowy-i-wlas-C27050435.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik połozenia wału ,tez to miałem ,wyczysciłem

> to nie wiem.

> , musiałem przy 80kkm wymienić oba tylne amorki

> tez wymieniłem jeden wylal i sie złamał.

> jakieś części zawieszenia się skończyły (sworznie wahaczy,

> Przez 50tys wymieniłem tylko końcówki ,tył łozyska ,hamulce wiadomo tez.

Ja do przebiegu 117 tys. w Lacetti wymieniłem tylko jeden sworzeń wahacza i jedno łożysko (pewnie wina jakiejś dziury w jezdni). Nie licząc napraw gwarancyjnych, więc płatnych wymian nie było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silnki biora olej czy nie ?

> 1,495KM chyba słaby ..

Nie powinny brać (mój nie bierze - nic nie dolewam między wymianami). 1,4 jeździłem i jest trochę słabowity na niskich obrotach. Trzeba kręcić żeby jechał.

1,6 ma sporo lepszy "dół" obrotów, ale jest głośniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silnki biora olej czy nie ?

Oni kropli między wymianami.

> 1,495KM chyba słaby ..

Ja miałem 109KM i dawał radę, choć przy pełnym załadunku z włączoną klimą szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do przebiegu 117 tys. w Lacetti wymieniłem tylko jeden sworzeń wahacza i jedno łożysko (pewnie

> wina jakiejś dziury w jezdni). Nie licząc napraw gwarancyjnych, więc płatnych wymian nie było

w byłym moim, a teraz kuzynki za mojej kadencji wymieniona była sonda lambda, a kuzynka coś robiła przy zawieszeniu, przebieg prawie 150 kkm

w siostry trochę więcej było robione, ale ten nie jest w ogóle oszczędzany, ale to wół roboczy z przebiegiem prawie 200 kkm, ale nie sprzedają go bo za pieniądze z jego sprzedaży nic lepszego nie kupią

btw. mam zbędny komplet naklejek pod tablicę rejestracyjną z logo klubu i autokącika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie narazie nie zmieniam bo szukam pracy frown.gif ale zawsze szukam auta jak najmłodszego do 20K lacek bedzie najmłodszy ,ogladałem astry III ładniejsza ogólnie ale i droższa.Ewentualnie foka II. Na teraz to mam 1,6 ale 90% to miasto ,raz na 4 miechy jakas trasa i to tez jade 110 w trasie ,nic pozatym .Renówke kupiłem w 2008r jako 6 letnia za 16K była najmłodsza smile.gif

Na gaz robie max 13 kkm rocznie ,nie opłaca się ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten program i najbardziej mnie zadziwiło to, że gość twierdził, że nasze laćki mają słabe blachy lakier i ogólnie korodują. Przednia szyba zgodzę się to masakra w tym autku ale nietrwałe zawieszenie?? hmm może w ON bo niby cięższy ale u mnie w benzynie to o niebo lepsze niż w Marea co miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś jeszcze nie oglądał TO ODCINEK DOSTĘPNY JEST JAKIŚ CZAS TUTAJ

Szkoda że wybrali do programu najuboższą wersje. Brak elektryki z tyłu, podłokietnika to jakieś nieporozumienie. Sam gdy poszukiwałem Laćka oglądałem tylko wersje Premium. Podgrzewana przednia szyba, czujnik deszczu, tempomat niby bajery a bardzo użyteczne, nie wyobrażam sobie kupić "golasa". Myślę że gdyby pokazali jej wersje Premium to bez wahania by ją wybrała.

Przednia szyba to masakra potwierdzam, najlepiej nie żałować na płyn do spryskiwaczy i wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda że wybrali do programu najuboższą wersje. Brak elektryki z tyłu, podłokietnika to jakieś

> nieporozumienie. Sam gdy poszukiwałem Laćka oglądałem tylko wersje >Premium. Podgrzewana

> przednia szyba, czujnik deszczu, tempomat niby bajery a bardzo użyteczne, >nie wyobrażam sobie kupić "golasa".

A ja sobie wyobrażam bo właśnie takiego kupiłem . Co prawda z klimą bo to był priorytet. Ale po przygodach z zafirą chciałem najuboższą wersję , w myśl zasady " czego nie ma , to się nie popsuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja sobie wyobrażam bo właśnie takiego kupiłem . Co prawda z klimą bo to był priorytet. Ale po

> przygodach z zafirą chciałem najuboższą wersję , w myśl zasady " czego nie ma , to się nie

> popsuje".

Ja też mam takową (klima, 2 poduchy i 2 szyby el, ABS, antena w szybie, 6 głośników, centralny zamek) i w zasadzie brakuje mi do szczęścia tylko podgrzewanych lusterek. I wpisałem to na listę podstawowych funkcji kolejnego auta wink.gif Inne bajery są mi w zasadzie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam takową (klima, 2 poduchy i 2 szyby el, ABS, antena w szybie, 6 głośników, centralny

> zamek) i w zasadzie brakuje mi do szczęścia tylko podgrzewanych lusterek. I wpisałem to na

> listę podstawowych funkcji kolejnego auta Inne bajery są mi w zasadzie zbędne.

Hmm ja z kolei mimo wersji CDX i mimo wielu 'zbędnych' bajerów, na nie akurat nie narzekam (no może poza zmieniarką, która wysiadła na 3 dzień po zakupie samochodu). Ja mogę narzekać na:

- szybę przednią, tragedia (inwestycja w spryski mgłowe + częsta zmiana wycieraczek),

- klamka bagażnika mi się popsuła (zmieniłem),

- lampka w schowku (przeczyściłem i już działa),

- rozleciały się obejmy osłon termicznych tłumika (zakupiłem takie ocynkowane obejmy do rur pcv, chyba szybciej teraz cały tłumik zeżre niż te obejmy),

- uszczelka pod pokrywą, mam już chyba 3, ale ta 3cia, co prawda założona 3x drożej niż poprzednio, ale już 2x więcej wytrzymuje i nie ma jeszcze śladu oleju, gdy poprzednie by już szły do wymiany...

- wtryski gazowe (regeneracja przy 165k km).

Z powyższej listy wynika, że u mnie raczej sprawy bardziej przyziemne niż zbędne bajery smile.gif

Jedyne, czego mi bardzo brakuje to tempomatu... Jeżdżąc po nowej S8 dość często, przydałby się.

A może ktoś przerabiał temat dołożenia czegoś uniwersalnego? Pewnie inwestycja nie warta uwagi ze względu na koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z powyższej listy wynika, że u mnie raczej sprawy bardziej >przyziemne niż zbędne bajery

Z czego tlumik i wtryskiwacze to elementy eksploatacyjne a pokrywe zaworow uszczelniamy na silikon waytogo.gif

> A może ktoś przerabiał temat dołożenia czegoś uniwersalnego? Pewnie inwestycja nie warta uwagi ze

> względu na koszt?

Jezeli dobrze widze to laczek 1.8 ma gaz na linke ? Jak sie nie myle to tempomat z montazem to najwyzej 600pln ale jak poszukasz to ebayu wyrwiesz duzo taniej waytogo.gif

Potrzebujesz najprostszego modelu WAECO MS-50 waytogo.gif

Montaz prosty ale na allegro bylo gosc, ktory oferowal je z montazem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza zmieniarką, która wysiadła na 3 dzień po zakupie samochodu).

U mnie to samo. Wymieniłem radio na Alpine i problem z głowy.

> Jedyne, czego mi bardzo brakuje to tempomatu... Jeżdżąc po nowej S8 dość często, przydałby się.

> A może ktoś przerabiał temat dołożenia czegoś uniwersalnego? Pewnie inwestycja nie warta uwagi ze

> względu na koszt?

Zależy w jakich kosztach chciałbyś się zmieścić. W tylko najbogatsza wersja Diesla miała tempomat i raczej znalezienie wszystkich niezbędnych części na rynku wtórnym graniczy z cudem, a w ASO nie ma co pytać bo pewnie koszt stanowił by 10% jak nie 20 % wartości samochodu grinser006.gif

Możesz spróbować czegoś takiego http://www.thecruisecontrolstore.com/ez-catalog/X380183/00011/250-9000%20R powinien pasować bez problemu.

Ewentualnie kupić jakiś uniwersalny model z http://www.waeco.com/en/4374.php ale nie będzie tanio.

Tu masz dodatkowo opis instalacji http://nsskn.narod.ru/mycruise/index.html

W ostateczności adaptacja niezawodnej technologii: TEJ biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam gdy poszukiwałem Laćka oglądałem tylko wersje Premium. Podgrzewana

> przednia szyba, czujnik deszczu, tempomat niby bajery a bardzo użyteczne, nie wyobrażam sobie

> kupić "golasa".

Czekaj, chyba czegos nie wiem albo sie rozpedziles, albo zle zrozumialem Twoja wypowiedz.

Jest/byla wersja Lacetti z podgrzewana przednia szyba i czujnikiem deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, chyba czegos nie wiem albo sie rozpedziles, albo zle zrozumialem Twoja wypowiedz.

> Jest/byla wersja Lacetti z podgrzewana przednia szyba i czujnikiem deszczu?

Ja mam przycisk podgrzewania przedniej/tylnej szyby, ale podgrzewanie przedniej polega na ustawieniu nawiewu na szybę i załączeniu klimy. Być może po 2006 się coś zmieniło.

Te 600zł być może jeszcze byłbym w stanie poświęcić na tempomat. Żeby tylko jeszcze jakoś spiąć go z tym oryginalnym sterowaniem (z wspomnianego diesla), żeby wyglądało to oryginalnie... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te 600zł być może jeszcze byłbym w stanie poświęcić na tempomat. Żeby tylko jeszcze jakoś spiąć go

> z tym oryginalnym sterowaniem (z wspomnianego diesla), żeby wyglądało to oryginalnie...

Bez problemu, musisz tylko zalatwic guziki i taśmę poduszki (chyba, że masz sterowanie radiem to wiazka może już być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W toykach wystarczy przełącznik dokupić, kabelek 2-żyłowy z wtyczką, no i ewentualnie (kwestia estetyki): dziurę pod ten przełącznik wyciąć lub plastik wymienić na taki z dziurą.

Czyli że Chevi skomplikowana maszyna i uboga wyposażeniowo, tak się wydaje. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W toykach wystarczy przełącznik dokupić, kabelek 2-żyłowy z wtyczką, no i ewentualnie (kwestia

> estetyki): dziurę pod ten przełącznik wyciąć lub plastik wymienić na taki z dziurą.

> Czyli że Chevi skomplikowana maszyna i uboga >wyposażeniowo, tak się wydaje.

No wlasnie przez to,ze chewi nie jest skomplikowany nie mozna tak poprostu dokupic guzika waytogo.gif

W toyce masz elektryczny pedal gazu (czyli duzo wyzszy i niepotrzebny stopien skomplikowania) a w chewim jest zwykly chamski gaz na linke (poza dieslem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie przez to,ze chewi nie jest skomplikowany nie mozna tak poprostu dokupic guzika

> W toyce masz elektryczny pedal gazu (czyli duzo wyzszy i niepotrzebny stopien skomplikowania) a w

> chewim jest zwykly chamski gaz na linke (poza dieslem).

I dlatego diesel mial tempomat. A odpowiadajac na posty powyzej: ogrzewanie przedniej szyby wlacza sie razem z tylna i lusterkami, jednym guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie przez to,ze chewi nie jest skomplikowany nie mozna tak poprostu dokupic guzika

> W toyce masz elektryczny pedal gazu (czyli duzo wyzszy i niepotrzebny stopien skomplikowania) a w

> chewim jest zwykly chamski gaz na linke (poza dieslem).

OK.

Rozumiem, że ikonki grinser006.gif nie widział. To trudno. zlosnik.gif

...co nie zmienia faktu, że to że pedał gazu jest elektroniczny (potrzebny, niepotrzebny - zależy jak wykonany i jak działa), nie implikuje jednocześnie, że tempomat łatwo założyć. Bardziej zależy to NIE od samego pedału, ile od tego czy instalacja i komp auta jest na to przygotowany. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, chyba czegos nie wiem albo sie rozpedziles, albo zle zrozumialem Twoja wypowiedz.

> Jest/byla wersja Lacetti z podgrzewana przednia szyba i czujnikiem deszczu?

Mój też jest z czujnikiem deszczu i podgrzewaną szybą.

Podgrzewanie szyby przedniej polega na podgrzewaniu miejsca spoczynku wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam przycisk podgrzewania przedniej/tylnej szyby, ale podgrzewanie przedniej polega na

> ustawieniu nawiewu na szybę i załączeniu klimy. Być może po 2006 się coś zmieniło.

> Te 600zł być może jeszcze byłbym w stanie poświęcić na tempomat. Żeby tylko jeszcze jakoś spiąć go

> z tym oryginalnym sterowaniem (z wspomnianego diesla), żeby wyglądało to oryginalnie...

To nie jest podgrzewanie tylko tak zwana funkcja odszraniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest podgrzewanie tylko tak zwana funkcja odszraniania.

Eeee tam. Dokładnie ta sama funkcja w Subaru zwie się dumnie "podgrzewaną przednią szybą" i została mi kiedyś równie dumnie zaprezentowana przez sprzedawcę jako atrybut marki premium.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee tam. Dokładnie ta sama funkcja w Subaru zwie się dumnie "podgrzewaną przednią szybą" i została

> mi kiedyś równie dumnie zaprezentowana przez sprzedawcę jako atrybut marki premium.

I jest to genialne rozwiązanie. Wczoraj jeździłem Fabią w śnieżycę i wycieraczki zamarzały na szybie. W Epice czy Captivie tak się nie dzieje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jest to genialne rozwiązanie. Wczoraj jeździłem Fabią w śnieżycę i wycieraczki zamarzały na

> szybie. W Epice czy Captivie tak się nie dzieje

A z tym się zgadzam, bo sam doceniłem to już w Lacetti. Niemniej reklamowanie tego jako ogrzewania przedniej szyby zamiast funkcji odszraniającej wycieraczki jest trochę na wyrost. Ja chciałbym mieć całą szybę ogrzewaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee tam. Dokładnie ta sama funkcja w Subaru zwie się dumnie "podgrzewaną przednią szybą" i została

> mi kiedyś równie dumnie zaprezentowana przez sprzedawcę jako atrybut marki premium.

Wystarczy poczytać opisy niektórych ogłoszeń to można wywnioskować że choć ma się wersje full, to ona przy innych jest golasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja chciałbym mieć całą szybę ogrzewaną.

Ja mam całą we Fieście, fajna rzecz, ale bez przesady. Przydaje się bardziej jak jest szyba brudna od tłustych łap czy innych plam, albo zaparowania - bo włączasz i z chwilę szyba jest krystaliczna. Przymarzanie wycieraczek to mały problem z odskrobywaniem reszty szyby - chyba że macie garaże.

Ja nie mam - w taki mróz jak teraz można zapomnieć o podgrzewaniu przedniej szyby, bo jest to skuteczne tylko do kliku stopni poniżej zera, a i wiadomo że to też trochę ciągnie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by ktoś jeszcze nie oglądał TO ODCINEK DOSTĘPNY JEST JAKIŚ CZAS TUTAJ

A dla porównania w kolejnym odcinku proponują koreańskiego diesla 2,5 też chyba VM Motori i twierdzą, że nie stwarza problemów w eksploatacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.