Skocz do zawartości

astra H / focus II / bravo


coderiese

Rekomendowane odpowiedzi

czas pozbyć sie astryG - leci jej 7 rok, prawie 200tys a poza tym mam ochotę na coś nowszego.

W grę wchodzą tylko te 3 modele. Wyłącznie benzyniaki. Htb, ew kombi w przypadku focusa/astry. Z wyposażenia - musi być klima (ale to oczywiste), chętnie manualna ale i auomatycznę zniosę w razie czego, musi być mozl wymiany radia na standardowe - jesli nie ma takiej mozl to musi byc USB.

reszta pomijalna. Wali mi ilość elektryki, jakosc plastików - podniecać się tym nie będę.

Czy mogę prosić o jakies rady, sugestie, przestrogi?

Będe wdzięczny za wszystkie opinie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chętnie manualna ale i auomatycznę zniosę w

> razie czego

w focusie nie narzekam na klime auto

w bravo zdecydowanie odradzam, tylko manual

> musi być mozl wymiany radia na standardowe

w focusie na pewno sie da

- jesli nie ma takiej mozl to musi byc

> USB.

to fabryczne radia w focusie odpadaja

w bravo jest USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem jeśli chodzi o focusa.

Audio jeżeli ma sony gra bardzo przyzwoicie ( nie ma usb ale za to ma wejście jack w schowku na odtwarzacz muzyczny).Zmienić na inne tez nie problem.

Klimatronic działa bardzo poprawnie ale moge być nieobiektywny bo to moje pierwsze auto z takim gadżetem.

Co do kupna sprawdzić przy ogladaniu ranty wszystkich drzwi,klap.Stan zawieszenia tył, górne mocowania amorów przód bo czesto pękają łozyska i puka, alternator to kolejna przypadłość ( ja mam już 3-ci zlosnik.gif )

Szukac jednostki 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz wyłącznie z tej trójki, to proponowałbym Focusa. Wersja MkII po FL będzie moim zdaniem bardzo dobrą propozycją. Z benzyniaków to raczej 1.8 (nie pamiętam, czy występował w MkII) oraz 2.0 - bardzo przyzwoite 145KM.

Co do wyposażenia w radio i USB to się nie wypowiadam, ale zdaje się że tam "lepsze" radio było firmowane przez Sony, więc może.....

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czas pozbyć sie astryG - leci jej 7 rok, prawie 200tys a poza tym mam ochotę na coś nowszego.

(...)

> Będe wdzięczny za wszystkie opinie

> dzieki

Jeżeli samochód wyłącznie do własnej eksploatacji, to chyba FF2. Fajnie się prowadzi, ceny serwisu na akceptowalnym poziomie. Silnik - najwięcej pewnych aut poflotowych ma 1.6 (benzyna lub tdci od PSA), to raczej udane jednostki. Ceny części będą wyższe niż Opla, ale przyjemność z użytkowania - nieporównywalna... Silnik 2.0 145km jest raczej trwały, ale chyba dość paliwożerny ( tutaj tak piszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> foke nawet jak kiedyś w środku ze stilo porównywałem to był straszny chiński trampek

I trampkiem pozostał niestety. Pierwszy raz widziałem tak tandetnie i brzydko zrobione wnętrze. Nawet modele lepiej wyposażone nie ratują tego samochodu. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I trampkiem pozostał niestety. Pierwszy raz widziałem tak tandetnie i brzydko zrobione wnętrze.

> Nawet modele lepiej wyposażone nie ratują tego samochodu.

hmm a mnie sie wnętrze MK2 nawet podoba ... może sie przyzwyczaiłem hmm.gif

jeżdżę czasem też astrą H i tam jest |IMO gorzej grinser006.gif

co do audio w foce, to było radio sony co czytało MP3 z płyt, część aut ma wejście AUX i można podłączyć player

radio można wymienić (konieczna przejścówka z 2din ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobać sie moze , zawsze to kwestia gustu. Nie mniej nie zmienia to jego trampkowości

ok.gif może, mnie naprawdę to wnętrze nie przeszkadza

wkurzają może jedynie boczki drzwi z twardego materiału, bo do tej pory miałem miękkie

ale faktycznie, kwestia gustu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> foke nawet jak kiedyś w środku ze stilo porównywałem to był straszny chiński trampek

No niestety, gdzieniegdzie jakość użytych materiałów jest żenująca (np: konsola między fotelami)... ale przynajmniej rekompensuje to prowadzeniem się o ile zawieszenie jest sprawne zlosnik.gif

Jest to jedno z tych aut, do którego na początku nie ma się przekonania ale potem coraz bardziej się je lubi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prowadzilem kiedyś tego trampka dobrze że była noc bo bym pomyślał że to Dacia, ale jeśli komuś to

> nie przeszkadza...

ojoj, astra H faktycznie polotem powala grinser006.gif

1326502966-opel-astra-h-gtc-14-16v-30811.jpg

a jakość tego "aluminium" to prawie jak w rollsie grinser006.gif

na co dzień jeżdże czymś takim

540x405_ford-focus-c-ksenon-1725939.jpg

i jak wsiadam do służbowej astry to ja tam łał nie widzę

o takie przeciętne zarówno materiały jak i stylistyka hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja powiem jeśli chodzi o focusa.

> Audio jeżeli ma sony gra bardzo przyzwoicie ( nie ma usb ale za to ma wejście jack w schowku na

> odtwarzacz muzyczny).Zmienić na inne tez nie problem.

dodam tylko, że zwykłe cd6000 też gra bardzo dobrze i fabryczne głośniki dają radę...pod cd6000 też jest aux...

> Klimatronic działa bardzo poprawnie ale moge być nieobiektywny bo to moje pierwsze auto z takim

> gadżetem.

zwykła ręczna klima daje radę również (przetestowane przy temperaturach południowych wink.gif )

> alternator to kolejna przypadłość ( ja

> mam już 3-ci )

no ja jeszcze mam fabryczny altek...120kkm... wink.gif

> Szukac jednostki 2.0

zależy do jakiej jazdy...1.6 100KM pewnie bym sobie odpuścił z miejsca, chociaż kumpel ma i nie narzeka póki co...w razie czego przynajmniej części tanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam tylko, że zwykłe cd6000 też gra bardzo dobrze i fabryczne głośniki dają radę...pod cd6000 też

> jest aux...

nie wszystkie, mój nie ma frown.gif

> zwykła ręczna klima daje radę również (przetestowane przy temperaturach południowych )

> no ja jeszcze mam fabryczny altek...120kkm...

szczęściarz, mój padł przy 80kkm

ale ten problem chyba bardziej dotyczy c-max'a ?

> zależy do jakiej jazdy...1.6 100KM pewnie bym sobie odpuścił z miejsca, chociaż kumpel ma i nie

> narzeka póki co...w razie czego przynajmniej części tanie

IMO mało, focus jest stosunkowo ciężki, mam 1.8 i 2.0 bym nie pogardził grinser006.gif

1.8 i 2.0 to dość popularne silniki w mondeo, więc z serwisem też nie ma problemu, przeważnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już chciałeś dowalic to trzeba było wkleic zdjęcie astry bieda wersja, nie wszystkie wersję

> mają aluminium na konsoli, czepiam sie jakości plastikow nie stylistyki a ta w fordzie jest

> trochę ładniejsza

taką z alu jeżdżę i taką porównuje, poważnie nie widzę wielkich różnic w jakości ani w stylistyce

oba auta są strasznie plastikowe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie dylematy rok temu kiedy szukałem auta. Szukałem właśnie albo astry albo focusa i trafił się focus więc kilka słów na jego temat.

Klima jest w każdym - standardowo manual - ja akurat mam automat i jest w porządku.

Radio fabryczne gra przyzwoicie - jeżeli potrzebujesz lepszej jakości dźwięku to trzeba szukać z radiem Sony no albo przekładka na zwykłe radio 1din - są specjalne adaptery. W standardowym radiu nie ma usb ale jest gniazdo line-in (tylko nie wiem czy w każdej wersji wyposażeniowej).

Co do wykończenia wnętrza to prawda że jest strasznie plastikowy w środku - troszkę lepiej jest w wyższych wersjach wyposażeniowych np Goldx. W wyższych wersjach są też wygodniejsze fotele. Mój szwagier ma wersję golas - ja mam właśnie goldx i różnica dla mnie jest kolosalna choć na pierwszy rzut oka niewidoczna.

Auto się fajnie prowadzi i to jest niezaprzeczalny plus, bagażnik jest ustawny, ceny części nie zabijają chociaż megatanio nie jest.

A jeszcze co do silników;

- ja jeżdżę 1.8 dieslem - stara konstrukcja nie grzesząca kulturą z mega turbodziurą, odpycha się to w miarę (mnie wystarcza zlosnik.gif), spalanie miasto jakieś 7,5, trasa koło 5-5,5.

- szwagier 1.6 diesel - tu już pod względem kultury lepiej (ten motor to powiedzmy że w miarę nowa konstrukcja), pali mu w mieście koło 7, w trasie zamyka się w 5,

- teść ma 1.6 benzyna 100KM, jak dla mnie też wystarczający motor - zawalidrogą nie jest. Spalanie jak na taką benzynę normalne czyli 9-10 miasto, koło 7l w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.