Skocz do zawartości

Chyba wraca PRL na drogach PL ?


MarCo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawiec

> U mnie na wsi dziwnym trafem również zagłuszanie się zdarzało, podczas polowania z udziałem ITD .

To byłby przykład kolejnego niezgodne z prawem działania ITD. Ostatnio gdzies widziałem fotke wozidła ITD zaparkowanego na trawniku...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na wsi dziwnym trafem również zagłuszanie się zdarzało, podczas polowania z udziałem ITD .

To sie robi mało śmieszne ! no.gif

Dali idiotom troche władzy i za chwile bedą mogli rewizje w domu robic bez nakazu facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze, CB powinno byc zabronione jak w Austrii na przykład

Nie raz CB radio uratowało mi tyłek. Przykłady: telefon się rozładował i nie mogłem zobaczyć na mapę jak dojechać na daną ulicę, mnóstwo razy przez CB nie stałem w kilkukilometrowym korku, na swoim terenie ciągle tłumaczę jak dojechać na daną ulicę.

Powinni zakazać sprzedaży CB w biedronkach i innych sklepach, gdze ludzie kupią i sieją syf po włączeniu radia. Powinny na CB radio być opłaty roczne, z dużymi karami za jej brak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Od pewnego czasu krążą jednak pogłoski, że ITD...


Widać, że temat fotoradarów się już wyczerpał i znudził i teraz szuka się kolejnej taniej sensacyjki typu "Kumpel kolegi, ma brata i ten brat widział i słyszał jak taki jeden jego sąsiad..."

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od ilu km/h przekroczenia korsarze z ITD strzelają foty swoimi nowymi nielegalnymi wozami? Pytam z

> czystej ciekawości

> GP

Nie mam bladego pojęcia moze fred cos wie ,podobno ? ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Od pewnego czasu krążą jednak pogłoski, że ITD...

> Widać, że temat fotoradarów się już wyczerpał i znudził i teraz szuka się kolejnej taniej

> sensacyjki typu "Kumpel kolegi, ma brata i ten brat widział i słyszał jak taki jeden jego

> sąsiad..."

No juz nie tylko kumpel kolegi i brat szwagra strazaka z osp ,pogadaj z Darkiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego wynika że ponad 25km/h, ale pewnie jak im wyniki spadną obnizą do 11km/h

> GP

Nie chce mi sie wierzyc w te +25km/h ponad no.gif

Ostatnio Nowak sie chwalił ze stacjonarne mają +10km/h hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam- kilka dni temu zastawialiśmy się ze znajomymi co się dzieje - wszyscy, którzy

> przejeżdżają w tej okolicy gdzie akurat stoją fotoradary ITD mają zakłócenia- wcześniej tego

> nie było.

Może ten ich super radar zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie. Bo to samo w słupie nie sieje..

> Krawiec

Dokładnie tak jest - a najlepsze jest to, iż jeśli przejeżdża się przez ten teren ( wylot A4 z Rzeszowa w stronę Łańcuta), a nie ma tam aut ITD to radyjko ładnie odbiera- parę razy była już na ten temat dyskusja w eterze - nie ma co dziki kraj oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Ale co ITD czy stacjonarne ?

I jedni i drudzy. Tyle mowią przepisy, czy ktoś ustawia teraz większy limit? Sądze że mając na karku "target" i potencjalne kary za jego niezrealizowanie to nie.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stacjonarne należące do Straży gminnych mają ustawione od +11 km/h. Sprawdzone na własnej skórze. Z

> propozycją opłaty z górnej półki za ten przedział - czyli 100 zł.

To dość nierozsądnie, bo każdy radar ma błąd pomiarowy i można zarzucić, że właśnie ten błąd pomiarowy miał miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dość nierozsądnie, bo każdy radar ma błąd pomiarowy i można zarzucić, że właśnie ten błąd

> pomiarowy miał miejsce.

co z tego kiedy KD polski nie zawiera czegos o bledzie pomiaru, lub bledzie pomiarowym urzadzenia. koniec nic sie z tym nie zrobi no chyba ze zrobia 6 zmiane KD w 2013 roku zlosnik.gif, nie wspominajac o innych rozporzadzeniach czy ustawach powiazanych oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jedni i drudzy. Tyle mowią przepisy, czy ktoś ustawia teraz większy limit? Sądze że mając na

> karku "target" i potencjalne kary za jego niezrealizowanie to nie.

> Krawiec

Tak własnie myslałem że te +25km/h to można między bajki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co z tego kiedy KD polski nie zawiera czegos o bledzie pomiaru, lub bledzie pomiarowym urzadzenia.

> koniec nic sie z tym nie zrobi no chyba ze zrobia 6 zmiane KD w 2013 roku , nie wspominajac o

> innych rozporzadzeniach czy ustawach powiazanych

Ale co ma KD do tego? Urządzenie ma oficjalnie w papierach wpisany błąd pomiarowy i tyle. Jakbym dostał pocztówkę z +11 km/h to bym po pierwsze podniósł błąd pomiarowy urządzenia, a po drugie 10 km/h ze względu na niedokładność prędkościomierza i tyle. Nie praktykowałem tej sytuacji, ale nie widzę możliwości zbicia tego przez sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co ma KD do tego? Urządzenie ma oficjalnie w papierach wpisany błąd pomiarowy i tyle. Jakbym

> dostał pocztówkę z +11 km/h to bym po pierwsze podniósł błąd pomiarowy urządzenia, a po drugie

> 10 km/h ze względu na niedokładność prędkościomierza i tyle. Nie praktykowałem tej sytuacji,

> ale nie widzę możliwości zbicia tego przez sąd.

bo jestes karany na podstawie KD i juz. W KD jest zapis, ze od +11 km/h urzadzenia foto mierza i juz. pogadaj z magistrami prawa - czyta sie literalnie zapisy ustawy i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policja też to robi od lat, sam jechałem za radiowozem wiele km i non stop trzymali nośną.

> Wprowadzają też w błąd mówiąc na 19, że jest czysto...

> Każdy orze jak może...

Czyli normalna u nas sytuacja ,państwo dyma obywatela a w ramach rewanżu obywatel państwo ! ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli normalna u nas sytuacja ,państwo dyma obywatela a w ramach rewanżu obywatel państwo !

To nie tak.

Policjanci i "ITeDowcy" to też ludzie. Są "sprytni i sprytniejsi". Kierowcy próbują wszelkich sztuczek, oni też... to nie ma nic wspólnego z państwem i obywatelami. To wojna ludzi z ludźmi... niestety.

Ja nie mówię, że to jest ok ale tak samo "nie ok" jest kombinowanie z liśćmi na rejestracjach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policja też to robi od lat, sam jechałem za radiowozem wiele km i non stop trzymali nośną.

> Wprowadzają też w błąd mówiąc na 19, że jest czysto...

> Każdy orze jak może...

Też kiedyś słyszałem, jak ktoś cały czas nawijał że droga czysta choć nie była, ale inni od razu reagowali i mówili że miśki stoją i suszą. Jak dostaniesz wiadomość że jest czysto i drugą że łapią, to na wszelki wypadek zwolnisz do 50-60 przejeżdżając przez wioskę.

Ponoć ci z wozów z wideorejestratorami, czasem nasłuchują kto najwięcej pyta gdzie stoją i próbują go namierzyć, żeby się przyjrzeć jak jedzie i złapać.

Jakby na to nie patrzeć, zamiast dbać o bezpieczeństwo, dbają o kasę. Ileż razy na CB słyszałem uważajcie na wypadek dziurę czy przeszkodę na drodze, puśćcie karetkę, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też kiedyś słyszałem, jak ktoś cały czas nawijał że droga czysta choć nie była, ale inni od razu

> reagowali i mówili że miśki stoją i suszą. Jak dostaniesz wiadomość że jest czysto i drugą że

> łapią, to na wszelki wypadek zwolnisz do 50-60 przejeżdżając przez wioskę.

Majkiel... facepalm%5B1%5D.gif

Znasz mnie od lat, wiesz jak jeżdżę ale pliiiiiiiiiiz zastanów się co piszesz - jak jedziesz przez "wioskę" (rozumiem, że mowa o terenie zabudowany) to masz zwolnić do 50 czy stoją, czy nie stoją, czy Ci się to podoba czy nie. Koniec tematu smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie tak.

> Policjanci i "ITeDowcy" to też ludzie. Są "sprytni i sprytniejsi". Kierowcy próbują wszelkich

> sztuczek, oni też... to nie ma nic wspólnego z państwem i obywatelami. To wojna ludzi z

> ludźmi... niestety.

> Ja nie mówię, że to jest ok ale tak samo "nie ok" jest kombinowanie z liśćmi na rejestracjach itp.

To są pracownicy państwowi , opłacani z naszych podatków i powinni trzymać sie litery prawa ok.gif

A jak nie to trudno jest wiele innych zajęć !

Potem jest tak że obywatel powie ,,jezeli władza może to co ja gorszy ?" smirk.gif

Tak że w/w powinni byc jak żona Cezara ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy zagłuszanie legalnych czestotliwosci jest prawnie dozwolone.

> cos to itd dziala jak zwykla mafia tylko pod plaszczykiem i ochrana "wladzy".

przecież jak gość pod Wrocławiem zakłócał cały czas to mu się oknem wbili i wyciągnęli i postawili przed sądem hehe.gif

ITD nic nie zrobisz, chyba że jesteś premierem busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też kiedyś słyszałem, jak ktoś cały czas nawijał że droga czysta choć nie była, ale inni od razu

> reagowali i mówili że miśki stoją i suszą. Jak dostaniesz wiadomość że jest czysto i drugą że

> łapią, to na wszelki wypadek zwolnisz do 50-60 przejeżdżając przez wioskę.

> Ponoć ci z wozów z wideorejestratorami, czasem nasłuchują kto najwięcej pyta gdzie stoją i próbują

> go namierzyć, żeby się przyjrzeć jak jedzie i złapać.

> Jakby na to nie patrzeć, zamiast dbać o bezpieczeństwo, dbają o kasę. Ileż razy na CB słyszałem

> uważajcie na wypadek dziurę czy przeszkodę na drodze, puśćcie karetkę, etc.

ja tego nie rozumiem, bo masz przecież dość ograniczony zasięg - 10-15km

a o drogę pyta się np 100 i więcej km ... więc jak może zakłócać czy podawać złe info patrol który stoi powiedzmy na 200km, a Ty pytasz na 150 czy 100km

przykładowo, startuje z Krk i pytam jak droga na Kielce, Sandomierz i mam raport z całej trasy hmm.gif

fakt że czasem trza listę zrobić i pisać bo jest np 5-6patroli

do tego jest dobry zwyczaj że jak mijasz radiowóz to mówisz że stoją i na którym km

(to chroni też w momencie gdy się właśnie ustawili)

a że ktoś podał błędne info, mnie się też zdarzyło że powiedziałem "czysto" a stali, po prostu zapomniałem że minąłem suszarę

ale zaraz mnie ktoś poprawił

kiedyś też byłem z drugiej strony, wiedziałem wcześniej że stoją na 260km, dojeżdżam do 260km i ktoś pyta czy dalej stoją a tam info że "czysto" hmm.gif

OK zwinęli się ... a jednak stali, tylko się przestawili grinser006.gif

więc przy prawidłowym używaniu CB, da się dość dobrze kontrolować drogę

oczywiście mając jakiś sensowny zestaw i nie skręcone radio grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To są pracownicy państwowi , opłacani z naszych podatków i powinni trzymać sie litery prawa

> A jak nie to trudno jest wiele innych zajęć !

> Potem jest tak że obywatel powie ,,jezeli władza może to co ja gorszy ?"

> Tak że w/w powinni byc jak żona Cezara

A my zwykli śmiertelnicy możemy być jak dziwka? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.