Skocz do zawartości

plyn do spryskiwaczy z lidla?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

ja używam tylko z lidla,

wg mnie nie capi,

teraz kosztuje ok 15zł

po sezonie warto sobie wziąść kilka baniek bo bywa za ok 9zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

ja tylko jego używam...pachnie ładnie i ma dozownik...zapasy robie po sezonie zimowym bo jest po ok 8-9pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

Ja się na płynie z Lidla przejechałem raz i więcej tam go już nie kupię. Pamiętam, że miał być do -15*, a zamarzł już przy ok. -7*.

Teraz kupuję przeważnie Pan samochodzik. Ostatnio zakupiłem w Carrefourze "Jan'a". Zmywa super, pachnie ładnie, no i jeszcze nie zamarzł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

Przyzwoity ok.gif

Ale lepszy i tańszy mają w Piotrze i Pawle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyzwoity

> Ale lepszy i tańszy mają w Piotrze i Pawle.

Równie dobry kupiłem wczoraj (awaryjnie) w Carrefour 5l za 6,99. Jasny błękitny, bez zapachu. Ale zapas zimowego na lato w postaci 6x5l i tak tradycyjnie kupię w Lidlu. Swoją drogą gdzie bym nie kupił płynu i do jakiego samochodu nie nalał, to od 30-tu lat za kółkiem jeszcze nigdy mi nie zamarzł w zbiorniku i zawsze jak pociągnę dźwignię do siebie, to leci biglaugh.gifzlosnik.gif. Macie tak młodzi? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

zostawia trudno usuwalny, niebieski nalot na dyszach spryskiwacza no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Równie dobry kupiłem wczoraj (awaryjnie) w Carrefour 5l za 6,99. Jasny błękitny, bez zapachu. Ale

> zapas zimowego na lato w postaci 6x5l i tak tradycyjnie kupię w Lidlu. Swoją drogą gdzie bym

> nie kupił płynu i do jakiego samochodu nie nalał, to od 30-tu lat za kółkiem jeszcze nigdy mi

> nie zamarzł w zbiorniku i zawsze jak pociągnę dźwignię do siebie, to leci . Macie tak

> młodzi?

Od 30 lat w Lidlu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od 30 lat w Lidlu

Nie ważne gdzie kupuje, ważne kto produkuje! Chociaż to się ostatnio nieźle pozajączkowało grinser006.gif. Jeszcze dwa czy trzy lata temu dla Biedronki płyn robiła "Organika", dzisiaj już "wyprodukowano w UE". Ale jak napisałem wcześniej - mi to nawet woda w układzie nie zamarza przy -20-tu palacz.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak napisałem wcześniej - mi to nawet woda w układzie nie zamarza

> przy -20-tu .

W Ikarusach drzwi też nie zamarzały nawet w największe mrozy bo silników nieraz nie gasili na noc. I tak od 30 lat grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ważne gdzie kupuje, ważne kto produkuje! Chociaż to się ostatnio nieźle pozajączkowało .

> Jeszcze dwa czy trzy lata temu dla Biedronki płyn robiła "Organika", dzisiaj już

> "wyprodukowano w UE". Ale jak napisałem wcześniej - mi to nawet woda w układzie nie zamarza

> przy -20-tu .

A to zalezy chyba w jakiej biedronce.

Bo ja widzialem w tym sezonie producenta na tym plynie: organika cars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

Jak dla mnie to przyjemniej capi od firmowych Statoil-a i Orlenu. Dotychczas w służbowym na nich jechałem.

Na Podlasiu jak na razie nie zamarzł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie płyn z Lidla, a często oni tam mają nie tylko jeden płyn w sprzedaży smile.gif

A więc ja używam Power Shine kupionego za jakieś 14zł - co na tle innych marketów to nie przecież jakoś super tanio, ale nie ma metanolu.

Poza tym szybę czyści, nie zamarza, a zapach? U mnie akurat w samochodzie po użyciu spryskiwaczy włącza się automatycznie na chwilę obieg wewnętrzny więc rzadko go wyczuwam, ale po pociągnięciu z butelki jest ok - nie jakiś fiołkowy, ale też nie jest przykry.

No i lejek - rewelacja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

mi osobiście zapach nie odpowiadał,

jeśli masz kartę selgrosa to teraz jest tam psik-psik w cenie 17 zł z kawałkiem

większość płynów jest teraz z metanolem - szczególnie te kosztujące mniej niz 10 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi osobiście zapach nie odpowiadał,

> jeśli masz kartę selgrosa to teraz jest tam psik-psik w cenie 17 zł z kawałkiem

no nie mam karty takiej.

psiku 17,99 kosztuje w JULA za 4 litry.

tutaj w lidlu dostalem 5 litrow za 14,99.

cala zgrzewe se kupilem - 4 baniaczki.

ale rzeczywiscie psik-psik ladniej pachnie, chociaz ten lidlowy tez tragedii nie robi.

> większość płynów jest teraz z metanolem - szczególnie te kosztujące mniej niz 10 zł

no niestety : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy piszecie płyn z Lidla, a często oni tam mają nie tylko jeden płyn w sprzedaży

> A więc ja używam Power Shine kupionego za jakieś 14zł - co na tle innych marketów to nie przecież

> jakoś super tanio, ale nie ma metanolu.

no ja tylko tego power shine widzialem i taki zanabylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się na płynie z Lidla przejechałem raz i więcej tam go już nie kupię. Pamiętam, że miał być do

> -15*, a zamarzł już przy ok. -7*.

> Teraz kupuję przeważnie Pan samochodzik. Ostatnio zakupiłem w Carrefourze "Jan'a". Zmywa super,

> pachnie ładnie, no i jeszcze nie zamarzł

Z tymi marketowymi niestety dużo zależy od serii. W zeszłym roku miałem z LIDLa i na zimę dolałem go do ok. 1/4 zbiornika płynu letniego. Przy lekkich mrozach tak ok -5 nic nie zamarzało, Ale jak przyszło -20 stopni, to już mikstura t nie dała rady wink.gif Dolałem wtedy trochę (niedużoo) denaturatu, na drugi dzień -20, a płyn elegancko rozpuszczony smile.gif

W sumie to denaturat rozrobiony z wodą jest najtańszym i niezamarzającym płynem. Tylko że niestety capi i ciężko ten zapach wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostawia trudno usuwalny, niebieski nalot na dyszach spryskiwacza

Aktualnie mam płyn z Orlenu - też mi zapaskudził dysze w Kropku frown.gif

Tak jakby jakaś sól się na nich skrystalizowała.

Szczerze mówiąc, jeszcze czegoś takiego i w takich ilościach nie miałem, a trochę już auem jeżdżę. Nie pamiętam też żeby ojciec wcześniej takie rzeczy miewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie wszstkie marketowe wynalazki odpuszczam

w ubieglym roku kupilem w realu plyn jako real quality i kur.. przy -12 zamarzal w dyszach

w tym roku mam castrol biofix i nic a nic nie zamarza ladnie pachnie i nie ma w skaldzie metanolu

nie zuzywam jakis gigantycznych ilosci plynu wiec jak raz za baniaczek wydam 10 zl wiecej mnie nie zbawi a swiety spokoj mam nie smierdzi i nie wdycham metanolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zeszłego roku też robiłem testy z różnym miksami. Wychodziło różnie - raz lepiej raz gorzej.

Upierdliwe to zwłaszcza w trasie.

W tym roku kumpel mi podesłał namiar na facebooku na płyn Zebry (https://www.facebook.com/ChlopakiNiePlacaPL)

Zrobiliśmy zrzutkę na sześciopak i jak do tej pory wszystko hula.

Ja jestem zadowolony bo przywieźli mi to od razu do domu. W sumie wyszło po niecałe 12 zł za 5 litrów.

Żona nie narzeka, bo smrodu nie ma. Jest git ;-)

Pozdro i powodzenia

Tomek

> Z tymi marketowymi niestety dużo zależy od serii. W zeszłym roku miałem z LIDLa i na zimę dolałem

> go do ok. 1/4 zbiornika płynu letniego. Przy lekkich mrozach tak ok -5 nic nie zamarzało, Ale

> jak przyszło -20 stopni, to już mikstura t nie dała rady Dolałem wtedy trochę (niedużoo)

> denaturatu, na drugi dzień -20, a płyn elegancko rozpuszczony

> W sumie to denaturat rozrobiony z wodą jest najtańszym i niezamarzającym płynem. Tylko że niestety

> capi i ciężko ten zapach wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

Capi, rozmazuje, na tym płynie przestaje mi lecieć mgiełka ze spryskiwaczy (gęsty pewnie jakiś)

Z Tesco teraz mam, też po 15pln i jest dużo lepiej. Jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, mam wrazenie, ze zamarza jednak na szybie (-10 stopni).

teraz jeszcze doleje na fula, bo zalalem nieco innego szajsu razem z power-shine-lidl.

ale jesli sam lidlowy zamarzac bedzie to kaplica.

na cieplej szybie nawet nie zamarza, ale moj diesel sie dlugo nagrzewa i na poczatku jazdy nie jest ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys chyba bylo wspominane o tym tutaj, ale zapytam ponownie: nadaje sie? Nie capi bardzo? Cena

> atrakcyjna, chcialbym wieksza ilosc kupic, wiec lepiej nie wtopic...

A ja polecam ten płyn. Kupuję u mechanika służbowych aut i polecam, ale myślę, że każdy znajdzie w swoim mieście. IMHO najlepszy stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.