Skocz do zawartości

Kia Pro Cee'd GT


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

> Ładna.

> Tylko sie zastanawiam, co to za konie, że tak słabo ciągną?

Słabo? Wynik jak w innych autach o tej wielkości i o podobnej mocy. Zapewne gdyby tam było 45-50 koni wiecej to byłoby w okolicy 6,5 sekundy 0-60MPH.

> 128konna Ave 2.0noPb na papierze robiła setkę w okolicach 8 sek.

Tu piszą o 9,3 sekundy a nie okolicach 8. Kia ma robić czas 0-60MPH o ponad 2 sekundy szybciej - to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyżby pierwsza namiastka typeR z Korei?

> Na zdjęciach hamulce wydają się małe mimo faktu, że mają mieć blisko 300mm.

> W każdym razie jeśli cena będzie atrakcyjna to może fajny dupowóz.

No wlasnie, dupowoz a nie hothatch.

Z ciekawosci zerknalem, ze Accord 2.4 (190 KM i 234Nm) ma 7.8 do paczki przy masie na poziomie 1,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, dupowoz a nie hothatch.

> Z ciekawosci zerknalem, ze Accord 2.4 (190 KM i 234Nm) ma 7.8 do paczki przy masie na poziomie

> 1,5t.

Miałem to samo napisać, ale jednak Accord już nie jest taki współczesny. Ciekawe są też te czasy, moje VII robi powtarzalne 7.2 do 100. Na hothatcha składa się też zawieszenie i hamulce, ciekawe jak to będzie jeździć. Wygląda przyjemnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, dupowoz a nie hothatch.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Które konkurencyjne, współczesne auto o podobnej masie i mocy jeździ zauważalnie szybciej?

> Z ciekawosci zerknalem, ze Accord 2.4 (190 KM i 234Nm) ma 7.8 do paczki przy masie na poziomie

> 1,5t.

Według Ciebie 7 i 7,8 to wartości zbliżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Które konkurencyjne, współczesne auto o podobnej masie i

> mocy jeździ zauważalnie szybciej?

> Według Ciebie 7 i 7,8 to wartości zbliżone?

ale jakie 7?

http://www.autocentrum.pl/newsy/nowosci/ceed-kia-pro-ceed-gt-oficjalnie-zaprezentowana/

Quote:

Producent już potwierdził, że Kia pro_cee'd GT będzie napędzana turbodoładowaną jednostką GDI o pojemności 1,6-litra i mocy około 200 KM z momentem obrotowym na poziomie 265 Nm. Napęd przekazywany jest oczywiście na przednią oś za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej, która pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 7,9 sekundy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Które konkurencyjne, współczesne auto o podobnej masie i

> mocy jeździ zauważalnie szybciej?

żeby daleko nie szukać Golf

> Według Ciebie 7 i 7,8 to wartości zbliżone?

Dla kia do 100km/h a nie 60mph czas to 7,9 więc jakby dość zbliżony do 7,8 Accorda smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo napisać, ale jednak Accord już nie jest taki współczesny. Ciekawe są też te czasy,

> moje VII robi powtarzalne 7.2 do 100. Na hothatcha składa się też zawieszenie i hamulce,

> ciekawe jak to będzie jeździć. Wygląda przyjemnie

automat?? oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słabo? Wynik jak w innych autach o tej wielkości i o podobnej mocy. Zapewne gdyby tam było 45-50

> koni wiecej to byłoby w okolicy 6,5 sekundy 0-60MPH.

> Tu piszą o 9,3 sekundy a nie okolicach 8. Kia ma robić czas 0-60MPH o ponad 2 sekundy szybciej -

> to przepaść.

Bardzo byc może. grinser006.gif

Z pamięci coś mi świtało 8,7-8,9... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to może być gwóźdź do trumny

ja mam tylko pytanie czy ten silnik będzie też w innych wersjach nadwozia czy tylko w tym 3d? Za około 80 tys. pln można kupić focusa, albo astrę 1.6 turbo (oba około 180KM) w wersji kombi.

Gdyby za podobną cenę był taki Ceed czy i30 kombi z silnikiem 1.6 200KM, to imho byłaby to całkiem ciekawa propozycja. A jeśli będzie tylko w 3d, to raczej będzie to niszowe autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tu cisza

> silnik benzynowy 1.6 GDI 204 KM, 265 Nm

> 0 do 100 km/h - 7,9 s

> więcej

ładny, ale hot hatch z dzisiejszych czasów to to napewno już nie jest.

Wszystkie inne są na poziomie o sek niżej no.gif

Patrząc tak na ceny Kia ostatnio, ta chyba też szału nie zrobi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tu cisza

> silnik benzynowy 1.6 GDI 204 KM, 265 Nm

> 0 do 100 km/h - 7,9 s

> więcej

Mają zamiar coś mocniejszego wypuścić? Bo może to taki wstępniak przed prawdziwym HH?

Strzelam, że będziemy mieli kolejny puchar Kia Cee'd GT palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.