Skocz do zawartości

jaki koszt instalacji


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie znalazłem konkretnego info to pytam ... czysto teoretycznie. Mam silnik 1.4 VAG o symbolu BBY w cordobie z 2004 r. Jaką instalację zamontować, żeby było dobrze i tanio 270751858-jezyk.gif ... ile to w ogóle kosztuje ? blush.gif Bo czy w ogóle warto zakładać przy miesięcznych przebiegach max 1000 km miesięcznie icon_rolleyes.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nie znalazłem konkretnego info to pytam ... czysto teoretycznie. Mam silnik 1.4 VAG o symbolu

> BBY w cordobie z 2004 r. Jaką instalację zamontować, żeby było dobrze i tanio ... ile to w

> ogóle kosztuje ? Bo czy w ogóle warto zakładać przy miesięcznych przebiegach max 1000 km

> miesięcznie

warto.

jakkies 2500zł -2700zł max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za BRC w październiku płaciliśmy 2600zł

My robimy przebiegi ok. 1kkm miesięcznie (zimą mniej) tak jak widać tu - http://motonotes.pl/1050c37f3d352f77017e115477c2b0a3,0,0,Chevrolet,Lacetti,3390,car.html

I na chwilę obecną zostało jeszcze ok. 1520zł, do "zwrócenia się" instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj. Jeżeli ma być popularny sterownik to coś z produkcji STAGa. Ostatnio dobre opinie zbiera LPGTech. Do tego reduktor Tomasetto Alaska i listwa REG Fast zamiast wciskanych w większości warsztatów czerwonych Valteków. Cena obu listew/stw zbliżona a trwałość, szybkość i precyzja działania REG na plus. Do tego przypilnować aby butla została zamontowana poprawnie tzn wielozaworem do tyłu auta. Na lpg-forum w dziale "Zlecę montaż" po złożeniu zapytania powinienieś dostać dobrą ofertę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stag 4+ tomassetto alaska lub ac r01 + wtryski hana + zdjecie kolektora do nawiertów

> nie daj sobie wcisnac wtryskiwaczy valtek bo to lipa i bedziesz narzekal.

Na razie to badam temat czy w ogóle jest opłacalny dla mnie ... trzeba pokalkulować alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto.

> jakkies 2500zł -2700zł max

2500zł płaciłem za zestaw Tech 214 + wtryski Hana + Acr-01 do tego wieksza butla (45l wchodzi) podwieszana pod autem (Scenic) do tego w tym emulator który kosztował 100zł i wlew pod klapką.

Więc wydaje mi się że taki sam zestaw bez "wydziwiania" wyszedl by z 2200-2300zl max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to jest ?

To puszczanie na cewkę wtryskiwacza prądu ale tak dobranego że wtryskiwacz jeszcze nie działa ale sie cewka już od tego prądu rozgrzewa. Ma to na celu podgrzanie wtryskiwacza tak by zanieczyszczenia które się tam wytrąciły z LPG uległy upłynnieniu w podwyższonej temperaturze i żeby sie wtryskiwacz nie kleił gdy auto startuje na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To puszczanie na cewkę wtryskiwacza prądu ale tak dobranego że wtryskiwacz jeszcze nie działa ale

> sie cewka już od tego prądu rozgrzewa. Ma to na celu podgrzanie wtryskiwacza tak by

> zanieczyszczenia które się tam wytrąciły z LPG uległy upłynnieniu w podwyższonej temperaturze

> i żeby sie wtryskiwacz nie kleił gdy auto startuje na zimno

czyli babola napisałem

w stagu to w takim razie podgrzewanie wtryskiwaczy sie nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To puszczanie na cewkę wtryskiwacza prądu ale tak dobranego że wtryskiwacz jeszcze nie działa ale

> sie cewka już od tego prądu rozgrzewa. Ma to na celu podgrzanie wtryskiwacza tak by

> zanieczyszczenia które się tam wytrąciły z LPG uległy upłynnieniu w podwyższonej temperaturze

> i żeby sie wtryskiwacz nie kleił gdy auto startuje na zimno

Hmmm wydaje mi się, że to nie jest to. Raczej chodzi o to co opisał katorznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm wydaje mi się, że to nie jest to. Raczej chodzi o to co opisał katorznik.

Dokładnie. Astroman pisze o podgrzewaniu wtryskiwaczy.

Używam ciepłego startu w Stagu i jest ok, ale, jak się pewnie domyślacie, jakichś większych oszczędności w zużyciu noPB to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo ...

Ide sie schować do jamki shhh.gif

> I to podwójnego -

Można tak powiedzieć. sciana.gif Skrót myślowy bo wtryski nie dzialają z powodu zamkniętych elektrozaworów ale działają bo dostają prąd na cewkę i co jakiś czas są otwierane na sucho .

btw

Masz gdzieś może linka do opisu na stronie AC? Jakoś nie moge znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Masz gdzieś może linka do opisu na stronie AC? Jakoś nie moge znaleźć.

To było na forum AC.

"przez wtryskiwacz płynie prąd i go rozgrzewa oraz tłoczek wtryskiwacza jest minimalnie rozszczelniany podczas rozgrzewania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było na forum AC.

> "przez wtryskiwacz płynie prąd i go rozgrzewa oraz tłoczek wtryskiwacza jest minimalnie

> rozszczelniany podczas rozgrzewania"

To już pewnie zależy od konkretnego wtryskiwacza.

Wygląda na to, że u mnie (Matrix HS) chyba się otwierały, bo przy przełączeniu na gaz niekiedy szarpnął, czego nie obserwuję, gdy tą opcję mam odfajkowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za instalację nie płaciłem bo juz była w aucie

to po co piszesz takie głupoty w temacie o zakładaniu ?

jak ktoś wpakuje 2.5kzł w instalkę, to trochę trza km zrobić żeby się zwróciło i jeszcze na tym zarobić kolejne kilka tyś

przy 6kkm/rok to raczej nie ma sensu, chyba że autem będzie jeździł 10lat icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem pytanie do bardzo mocno polecanego montera LPG i dał mi taką wycenę

Quote:

Sterownik LPG-TECH 214

Wtryski Hana 2000

Reduktor ACR01 lub KME Silver i jeszcze jedna opcja Zavoli Zeta N.

Zbiornik w miejsce koła zapasowego w tym aucie mieści się dość duży zbiornik ponad 50 litrów brutto do zatankowania do 90% pojemności zbiornika.

Wlew LPG w klapce wlewu paliwa.


to wszystko za 3 kpln icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dałem pytanie do bardzo mocno polecanego montera LPG i dał mi taką wycenę

> Quote:

> Sterownik LPG-TECH 214

> Wtryski Hana 2000

> Reduktor ACR01 lub KME Silver i jeszcze jedna opcja Zavoli Zeta N.

> Zbiornik w miejsce koła zapasowego w tym aucie mieści się dość duży zbiornik ponad 50 litrów brutto

> do zatankowania do 90% pojemności zbiornika.

> Wlew LPG w klapce wlewu paliwa.

> to wszystko za 3 kpln

Mocno polecany spod Lublina za instalację na dobrych gratach do silnika R4 zażyczył sobie 3200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za taka kase to sam sobie bym założył

A potem drugie tyle wydal na poprawki. biglaugh.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif albo co chwila spamował o pomoc

btw

Jak sie nie myle to mowa o gaziarzu ze Snopkowa. Gość rzeczywiście ma renomę więc wcale mnie nie dziwi że jest wielu chętnych zapłacić wiecej i już nie jeździć na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocno polecany spod Lublina za instalację na dobrych gratach do silnika R4 zażyczył sobie 3200PLN.

I to jest normalna cena na dobrych gratach + profesjonalny montaż. Sam robiłem taką instalację dla wymagającego klienta i tyle wyszło. To że większość zadowala się wrzuconym pod maskę śmietnikiem za 2200 to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest normalna cena na dobrych gratach + profesjonalny montaż. Sam robiłem taką instalację dla

> wymagającego klienta i tyle wyszło. To że większość zadowala się wrzuconym pod maskę

> śmietnikiem za 2200 to już inna kwestia.

ziomek

jest montaz i jest montaż.

jakie auto, silnik i jakie podzespoły?

Bo jesli robisz v6, v8 lub R4 turbo które petli wtryski np. w srodkowym zakresie obrotów ( gdzie strojenie na AFR zajmuje duzo wiecej czasu ) do tego dochodzi faro 13mm , wielozawór super lub extra i butla >70L i wlew pod klapką to się zgodzę i cena ponad 3000 tys zł jest jak najbadziej odpowiednia.

jesli auto to popularny model z pospolitym silnikiem np fiat 1.2 lub vw 1.6 102 km to montaz za 3200 to zdzierstwo

to tyllko moje zdanie i nie musicie sie zgadzać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Pacjent-Fiat Brava 1.6 103KM

Sol-Car

1.Zenit+Hanki+Alaska >2600

2.Compact+Hanki+Alaska 2500

3.Compact+Regi+Alaska 2100

Usilnie trzymają się tego reduktora i nie dadzą innego. smile.gif

Pan Piekarz

1.Stag+Regi+Alaska 2250

2. Stag+Hana+Super Vito >2700

Do zestawu nr 1 dopłata 100 za inny reduktor+50 zeta za wlew w klapce.

Chyba się zdecyduje na ten zestaw-wyjdzie 2400. Jakoś zaufania nie mam do mało znanych produktów oferowanych przez pierwszą firmę. A Wy co sądzicie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Pacjent-Fiat Brava 1.6 103KM

> Sol-Car

> 1.Zenit+Hanki+Alaska

2.Compact+Hanki+Alaska 2500

> 3.Compact+Regi+Alaska 2100

chyba na głowę padli. wysłaćna drzewo. roznica w cenie pomiedzy hana a regami to 160-180zł...

dodatkowo lipna elektronika,

Usilnie trzymają się tego reduktora i nie dadzą innego.

> Pan Piekarz

> 1.Stag+Regi+Alaska 2250

> 2. Stag+Hana+Super Vito

> Do zestawu nr 1 dopłata 100 za inny reduktor+50 zeta za wlew w klapce.

> Chyba się zdecyduje na ten zestaw-wyjdzie 2400. Jakoś zaufania nie mam do mało znanych produktów

> oferowanych przez pierwszą firmę. A Wy co sądzicie?

opcja pierwsza- jaki stag? 4? eco? 300? pewnie bedzie eco. dopłata za hany 160zł, dopłata do reduktora np tomassetto arctic lub zavoli zeta N to jakies 30-50zł.

Super vito to jakis dziwoląg, mało znany i problem bedzie z czesciami do niego - olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opcja pierwsza- jaki stag? 4? eco? 300? pewnie bedzie eco. dopłata za hany 160zł, dopłata do

> reduktora np tomassetto arctic lub zavoli zeta N to jakies 30-50zł.

> Super vito to jakis dziwoląg, mało znany i problem bedzie z czesciami do niego - olać.

W tym zakładzie montują Stag4+. Za reduktor dopłata 100 zeta bo coś tam innego jest i trzeba dodatkowo jakąś rzecz zmieniać. Ogólnie to ludzie zakład chwalą,kolega z kącika gazował tam dwa autka. smile.gif

A w tym pierwszym to na prawdę te kompy mnie odstraszają,dodatkowo niechęć zamontowania mi innego reduktora crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.