Skocz do zawartości

Auto rodzinne za 15-20 tys.


Rajek

Rekomendowane odpowiedzi

> Patrząc na to co Mondeo wyrabia z portfelem mojego Kolegi nie kupiłbym fordowskiego diesela...

a i owszem. ja mysle tylko i wyłącznie nad benzyną 2.0 i do tego gaz- szwagier ma taki i tylko leje i jeżdzi

> Jak dla mnie Croma ma jedna wadę, brak silnika ktory dobrze bedzie znosil LPG.

ponoć 1.8 140 km dobrze znosi gaz? czy to tylko opowieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez to na corsie jest zrobione.

> Swego czasu się przymierzałem, ale za mała mi się wydawała. Co do przesuwanych siedzeń - fajne,

> tyle że jak odsuniesz na max. do przodu, to nie ma miejsca na nogi pasażerów tylnej kanapy.

fanatykiem nie jestem zlosnik.gif

wiem ze na podłodze corsy zrobiona, ale nie odczuwam ciasnoty- dziecko z wózkiem "przejeździłem" merivą, walizki na lotnisko wielokrotnie woziłem i teraz też bedę kupował (pewnie) merivę bo przesiadam się z powrotem na LHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Merivy to się nie zgodzę - genialny pomysł na tylną kanapę/fotele. Bagażnik jest okej, do tego schowki pod podłogą bagażnika, problem może być tylko z dużymi wózkami (ja mam nie mały Jedo Fyn i się mieści, ale szczerze mówiąc miejsca zostaje na 4-5 dniowy wyjazd jakbyśmy chcieli się tylko do bagażnika spakować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fanatykiem nie jestem

> wiem ze na podłodze corsy zrobiona, ale nie odczuwam ciasnoty- dziecko z wózkiem "przejeździłem"

> merivą, walizki na lotnisko wielokrotnie woziłem i teraz też bedę kupował (pewnie) merivę bo

> przesiadam się z powrotem na LHD

Ojciec kupił bo akurat była w okej cenie i wyższa, ale ilość miejsca w środku powala, jeden z lepiej zaprojektowanych i Opli i samochodów w środku. ok.gif W Astrze na tylnej kanapie jest mniej wygodnie! W VC sedan było tylko trochę lepiej. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aut jest niby wybór spory ale przyjdzie co do czego

> Odpuść auta małe typu fabia. Nie są ani wygodne, ani pakowne, ani bezpiecznie.

> Moje typy:

> -Vectra C w dowolnej wersji nadwoziowej oprócz Signum

A co brakuje Signum? Tylko niewygodne 5 miejsce po środku z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponoć 1.8 140 km dobrze znosi gaz? czy to tylko opowieści?

regulacja zaworów poprzez wymianę szklanek i zmienne fazy rozrządu to jedyne minusy tego sinika. Co do zaworów trzeba częściej sprawdzać luz, co do instalki to gazior który to ogarnie i nie będzie się uczył na twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja sie pytam jaki silnik

> najchętniej benzyna - będę chciał wrzucić LPG

no to tym bardziej scenic.

Kolektory w niektórych silnikach mają fabrycznie zaznaczone miejsca pod wywiercenie dziur na montaż wtrysków LPG. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w Signum jest mały? Oglądałem i powiem szczerze, że nic mu nie brakuje.

365 litrów więc tyle ile ma auto segmentu C. Wg mnie nie jest to wartość satysfakcjonująca dla rodziny. Inne nadwozia Vectry mają więcej przestrzeni bagażowej. Należy to wziąć pod uwagę szczególnie jeśli kupujący myśli o instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aut jest niby wybór spory ale przyjdzie co do czego

> Odpuść auta małe typu fabia. Nie są ani wygodne, ani pakowne, ani bezpiecznie.

> Moje typy:

> -Vectra C w dowolnej wersji nadwoziowej oprócz Signum

> -Astra II kombi- miałbyś szansę kupienia auta kilkuletniego

> -Astra III kombi, tylko to nie wiem czy będzie do znalezienia w rozsądnym stanie za takie fundusze

> -Zafira I gen

> -Croma

> -Lacetti kombi

> To tak wymyślone w moment

astra 2 kombi mam wrazenie jest ciasniejsza od fabii 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałem, choć nie z bliska

> nie wiem czemu, ale mam wrażenie że francuzy są dosyć drogie w utrzymaniu

Jesli chodzi o renaury z silnikiem benzynowym to nic bardziej mylnego.Moja kobita ujeżdża renaulta od 1.5 roku i jedyna rzecz która się zepsuła to tylna lampa i porysowany zderzak hehe.gif Ale przed zakupem też miałem wątpliwości czy to dobry wybór. Ostatnio wsadziliśmy staruszka w scenica 2.0 zgazował i jeździ zadowolony.

Poszukaj scenica albo grand scenica w benzynie i będziesz zadowolony przy odrobinie szczęscia dostaniesz panoramiczny dach,i super wyposażenie za bardzo rozsądne pieniądze. Polecane silniki to 1.6 i 2.0 benzyna,unikaj diesli. 1.6 nie będzie powalał osiągami ale radzi sobie 2.0 jest chyba najbardziej dopasowany do gabarytów,spalanie tego drugiego w cylku mieszanym 8benzyny, 9lpg. Oba silniki przystosowane do lpg-bo swego czasu można było zakupić pojazd fabrycznie z lpg.Przewaga renaulta jest taka,że za cenę gołego opla masz samochód z bardzo dobrym wyposażeniem.Samochód posiada mnóstwo schowków,stoliczków,roletek,dodatkowe lusterko wewnętrzne do obserwownia szrańczy na tylnej kanapie.....czyli wsszystko co potrzebne przy dzieciakach.Po zakupie należy wymienić rozrząd z wariatorem i spokój na kolejne 100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tak szukałbym Cromy - ostatnio w komisie u mnie w mieście była bardzo ładna za 19.900 - sprzedała

powiem szczerze, że ostatnio jeżdżąc po mieście rozglądam się co dookoła jeździ i widzę sporo Opli - Astra I,II,III, Zafira A i B, Vectry...

ale cromy to chyba ani jednej nie widziałem, z czego to może wynikać?

z braku popularności modelu? mało ich wyprodukowali? niewiem.gif

jedyne co podobne rzuciło mi się w oczy to fiat linea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem szczerze, że ostatnio jeżdżąc po mieście rozglądam się co dookoła jeździ i widzę sporo Opli

> - Astra I,II,III, Zafira A i B, Vectry...

hOple zrobiły się popularne, bo to prawie "Das Auto", a sporo tańsze 270751858-jezyk.gif Ogólnie jak na większym parkingu nie znajdzie się jakaś astra (G lub H) to jest to coś dziwnego. Jak jeździłem srebrną H kombi 1.7CDTi to w korku zazwyczaj bywało tak, że kilka aut przede mną i kilka za mną znajdowały się identyczne. No ewentualnie granatowe 270751858-jezyk.gif

> ale cromy to chyba ani jednej nie widziałem, z czego to może wynikać?

> z braku popularności modelu? mało ich wyprodukowali?

dokładnie, mało się jej sprzedało, mało ludzi jej szuka, ogólnie była niewypałem - jeśli chodzi o popularność - podobnie jak Oplowe Signum. Po prostu hatchback w tej klasie aut (D) się nie sprzedaje dobrze. No i nie trzyma ceny - ale to dobra informacja dla kupującego ok.gif

> jedyne co podobne rzuciło mi się w oczy to fiat linea

tego sprzedało się więcej, ale też szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem szczerze, że ostatnio jeżdżąc po mieście rozglądam się co dookoła jeździ i widzę sporo Opli

> - Astra I,II,III, Zafira A i B, Vectry...

> ale cromy to chyba ani jednej nie widziałem, z czego to może wynikać?

> z braku popularności modelu? mało ich wyprodukowali?

> jedyne co podobne rzuciło mi się w oczy to fiat linea

Linea- to właściwie też corsa, tylko że z 500l bagażnikiem. Mam dwójkę dzieci- bagażnik daje radę. Ale z silników- słuszny jest tylko t-jet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hOple zrobiły się popularne, bo to prawie "Das Auto", a sporo tańsze Ogólnie jak na większym

> parkingu nie znajdzie się jakaś astra (G lub H) to jest to coś dziwnego. Jak jeździłem srebrną

> H kombi 1.7CDTi to w korku zazwyczaj bywało tak, że kilka aut przede mną i kilka za mną

nie dziwie sie, wszedzie ich pelno :-)

> znajdowały się identyczne. No ewentualnie granatowe

to chyba popularny kolor w oplu

> dokładnie, mało się jej sprzedało, mało ludzi jej szuka, ogólnie była niewypałem - jeśli chodzi o

> popularność - podobnie jak Oplowe Signum. Po prostu hatchback w tej klasie aut (D) się nie

> sprzedaje dobrze. No i nie trzyma ceny - ale to dobra informacja dla kupującego

> tego sprzedało się więcej, ale też szału nie było.

innymi slowy croma jest tansza ale trudno dostepna,

a w oplach mozna przebierac jak w rekawiczkach tylko sztuka jest nie znalezc dziurawej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znacie jakiś dobry portal z danymi technicznymi aut?

> chodzi głównie o wymiary, pojemność i wymiar bagażnika

> autocentrum.pl ma sporo informacji, ale często są wymiary auta tylko zewnętrzne

Z wioski nie jesteś, masz gdzie pojeździć i po przymierzać się do aut ( np w komisach ) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znacie jakiś dobry portal z danymi technicznymi aut?

> chodzi głównie o wymiary, pojemność i wymiar bagażnika

> autocentrum.pl ma sporo informacji, ale często są wymiary auta tylko zewnętrzne

Sama kubatura o niczym nie świadczy,tak jak kolega powyżej napisał,najlepiej samemu zobaczyć. Może się okazać ,że bagażnik wielki a wózek ciężko włożyć bo albo dziwne zakamarki albo wysoki próg załadunku+mały otwór.

Nie wiem czy orientujesz się jak wygląda bagażnik w alfie 146,teoretycznie spory a moja kobita(165cm) nie mogła dostać do podłogi w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sama kubatura o niczym nie świadczy,tak jak kolega powyżej napisał,najlepiej samemu zobaczyć. Może

> się okazać ,że bagażnik wielki a wózek ciężko włożyć bo albo dziwne zakamarki albo wysoki próg

> załadunku+mały otwór.

Miałem kiedyś przewieźć 2 fotele .... Mój były pojazd to A4 sedan ... zero szans na załadunek czegoś takiego. Wpadł kumplel z małym peugeotem 105 i załadował oba fotele facepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś przewieźć 2 fotele .... Mój były pojazd to A4 sedan ... zero szans na załadunek

> czegoś takiego. Wpadł kumplel z małym peugeotem 105 i załadował oba fotele

Bo sedany z zasady obsysają. Za wyjątkiem paru hamerykańskich, gdzie klapa bagażnika miała pow. 1,5m długości. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie - vectry C są z dużymi światłami z przodu (prawie kwadratowymi) i takimi bardziej

> podłużnymi - łezkami

> która to przed a która po lifcie ?

lezki - po lifcie

po dacie produkcji nie szlo ustalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta yhm...szczególnie w kwocie 15-20 chyba jedynie na stojak na kwiatki koło domu.

ale ja nie napisałem że się wpasowuje w mój budżet

po prostu poszerzyłem swoją wiedzę zlosnik.gif

z resztą żona by mogła mieć problemy z prowadzeniem takiego "maleństwa" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z resztą żona by mogła mieć problemy z prowadzeniem takiego "maleństwa"

Z doświadczenia...kobieta jak spojrzy na auto "duże" to powie że się boi jeździć, a jak pojeździ chwilę, to powie że woli niż małym jeździkiem. Znam takie przynajmniej 4 (licząc na szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój były pojazd to A4 sedan ... zero szans na załadunek

bo sedan to jest dla dziadków do kościoła, a nie dla rodziny

do sieny nie moge narzędzi spakować jadąc na budowe, mimo, że ma 500l. lata temu jak miałem cinkola, to wanne przywiozłem i komplet mebli do kuchni, dlatego następne auto bedzie kombi.. podnosisz klape i ładujesz ile sie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak idziem na całość to Insignie proponuje

> Za 20 tys to i przed liftingową trzeba dobrze poszukać .

Fakt, zapomniałem o tym kryterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego następne auto bedzie kombi..

> podnosisz klape i ładujesz ile sie da

Też tak miałem, potrzeba załadunku sporej ilości sprzętu . Sedan to była porażka.

Kombi nie chcę , za dziadowato wygląda ( dla mnie wink.gif ) szukałem liftback-a ok.gif wszystko można wsadzić i jakoś to wygląda z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ha to są w Knurowie co najmniej dwa Dobla z wielkimi przebiegami.

dzisiaj chłodnice dostał nową. jutro już wyjedzie smile.gif

moze rozmawiamy o tym samym.

ten od doblo ma jeszcze jakieś inne auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.