Skocz do zawartości

DENSO świece żarowe


criss1

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> połowa stycznia wymiana kompletu świec żarowych na

> DG-196 DENSO Koniec Marca samochód zapala z wielkim problemem ikonka świec żarowych aktywna. Świece

> do reklamacji i zobaczymy w poniedziałek co na to sprzedawca.

Wszystkie nie mogą być złe, a z jedną niesprawną odpalał by. Może masz awarię przekaźnika. Warto sprawdzić, czy po kluczyku

dochodzi napięcie do świec. Jak będziesz miał wyjęte to łatwo sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja podejrzewam, że mam dwie niesprawne. Przekaźnik też sprawdzę. Jak odpalę i dojadę do warsztatu .

> W tej chwili u mnie jest -20 samochód pod domem.

Także wymieniłem świece na te denso i po miesiącu miałem problemy z odpalaniem w tym samym silniku co Ty masz. Przekaźnik okazał sie dobry a winny był komputer silnika niestety. Na razie problem rozwiązany mam nadzieje bezpowrotnie. Najlepiej załatw sobie drugi przekaźnik na podmiane żeby to wykluczyć. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik okazał sie dobry a winny był komputer silnika niestety. Na razie

> problem rozwiązany mam nadzieje bezpowrotnie

Te które montuje się na pierwszy montaż wytrzymały 7 lat. Te nowe wytrzymały dwa miesiące. Taka jest różnica w jakości części. Niby oryginały i tak jest ze wszystkim. Jak Cię mechanik nie oszuka to ci jakiś szajs sprzedadzą. Jak problem rozwiązałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie problem okazał się w tym, że komputer sterujący silnikiem nie dawał sygnału do grzania świec. Świece okazały się dobre, sterownik także. Kupiłem drugi komputer, elektronik coś przełożył i tyle, powiedział żeby nie oddawać tego komputera tylko trzymać tymbardziej że mam do niego stacyjkę z pętla immo, kluczyk i centralke bsi. Na razie działa. Sprawdź świece omomierzem, ja też z początku myślałem że nowe świece nawaliły, kupiłem także nowy sterownik, ale po sprawdzeniu oddałem. I ja bym zaprowadził do jakiegoś elektronika od razu. Swojego stilona najpierw zaprowadziłem do zwykłego mechanika, popatrzył, posprawdzał i powiedział że nie wie co może byc.. Strata kasy tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 4 miesiące temu wymieniałem świece na Denso i jest wszystko ok.Po wymianie i pierwszym przekręceniu kluczyka - szok, kontrolka na desce i komunikat o awarii świec.i Tak z cztery razy, za kolejnym wszystko wróciło do normy.Okazało się, że tak ma być - proces adaptacji nowych świec tak przebiega, objaśnił mi pan z ASO Fiata gdzie wymiana była dokonywana. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś 4 miesiące temu wymieniałem świece na Denso i jest wszystko ok.Po wymianie i pierwszym

> przekręceniu kluczyka - szok, kontrolka na desce i komunikat o awarii świec.i Tak z cztery

> razy, za kolejnym wszystko wróciło do normy.Okazało się, że tak ma być - proces adaptacji

> nowych świec tak przebiega, objaśnił mi pan z ASO Fiata gdzie wymiana była dokonywana.

To Pan z ASO Cię okłamał cfaniak.gif

Też mam denso od ponad roku i na razie wszystko ok smile.gif

IMO nie ma sensu cokolwiek reklamować czy rozkręcać puki nie wie się na czym się stoi. Najpierw sprawdź bezpiecznik od świec, potem miernik w rękę sprawdz czy dochodzi napięcie do przekaźnika, następnie sprawdź opór na świecach, 30min roboty a będziesz miał jasną sytuację co i jak.

ps. podłacz się FESem, pod tą kontrolkę przypadkiem nie jest jeszcze coś podpięte ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Pan z ASO Cię okłamał

nie jestem pewien, u mnie tez o ile dobrze pamiętam, musieli kasować egzaminerem błąd zaraz po wymianie tylko nie pamiętam czy checka czy błąd od świec. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie jestem pewien, u mnie tez o ile dobrze pamiętam, musieli kasować egzaminerem błąd zaraz po

> wymianie tylko nie pamiętam czy checka czy błąd od świec.

U mnie błąd gaśnie od ręki po podłaczeniu nowych świec, podobnie po włożeniu nowego bezpiecznika (sprawdzane 3 razy sciana.gif ), łącznie z 5-6sytuacji gdzie coś działało/nie działało i zawsze kontrolka gasnąłeś od zaraz gdy wszystko było dobrze, nie było trzeba nawet FESem kasować, przynajmniej tak jest u mnie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie błąd gaśnie od ręki po podłaczeniu nowych świec, podobnie po włożeniu nowego bezpiecznika

> (sprawdzane 3 razy ), łącznie z 5-6sytuacji gdzie coś działało/nie działało i zawsze

> kontrolka gasnąłeś od zaraz gdy wszystko było dobrze, nie było trzeba nawet FESem kasować,

> przynajmniej tak jest u mnie

może inna wersja softu hmm.gif u mnie wiem, że coś kasowali bo po wymianie dalej waliło którymś błędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO nie ma sensu cokolwiek reklamować czy rozkręcać puki nie wie się na czym się stoi. Najpierw

> sprawdź bezpiecznik od świec, potem miernik w rękę sprawdz czy dochodzi napięcie do

> przekaźnika, następnie sprawdź opór na świecach, 30min roboty a będziesz miał jasną sytuację

> co i jak.

Błąd przekaźnika świec. Przeczyszczony na razie działa . Ale jak go coś już zatrzymało to pewnie trzeba będzie szukać nowy na wymianę. Tylko strasznie drogie. Znalazłem Boscha za 300zł. Straszne rzeczy! Używane są na allegro ale to używane. Jeszcze starsze od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Pan z ASO Cię okłamał

U mnie tak jak u kol edgar'a - kontrolka świec przestała błyskać dopiero po którymś uruchomieniu auta. W body był błąd mówiący o niesprawności modułu podgrzewania świec a de facto jedna ze świec była walnięta. Moduł był ok......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jtd 115KM jest. Dwupinowa wtyczka w podstawie filtra paliwa.

To akurat jest czujnik obecności wody wink.gif Podgrzewacz jest w 'główce' w którą wkręca się filtr o ile pamięć mnie nie myli wink.gif

Co do przekaźnika to przeczyść mu zasilanie, to co wygląda jak masa i dał byś sobie rękę uciąć że to jest masa to tak naprawdę jest +12V, jest to na wierzchu i może nie stykać.

Jeśli nie pomoże to IMO warto rozebrać i sprawdzić co w środku siedzi, w teorii są tam tylko 4 przekaźniki, czyli jakieś 20zł i masz sztukę nówkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat jest czujnik obecności wody Podgrzewacz jest w 'główce' w którą wkręca się filtr o ile

No ja właśnie mam na myśli plastikową główkę filtra i tam są dwie wtyczki z czego jedna dwupinowa jest od podgrzewacza. Oczywiście czujnik obecności wody jest na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do przekaźnika to przeczyść mu zasilanie, to co wygląda jak masa i dał byś sobie rękę uciąć że

> to jest masa to tak naprawdę jest +12V, jest to na wierzchu i może nie stykać.

> Jeśli nie pomoże to IMO warto rozebrać i sprawdzić co w środku siedzi, w teorii są tam tylko 4

> przekaźniki, czyli jakieś 20zł i masz sztukę nówkę

Może bardziej konkretniej. Można to naprawić? Jakie są w środku 4 przekaźniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może bardziej konkretniej. Można to naprawić? Jakie są w środku 4 przekaźniki?

Bardziej konkretnie pod tym linkiem. Masz całą budowę podgrzewacza.

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286489243&page=0&fpart=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem na myśli naprawę przekaźnika świec żarowych. Nowy kosztuje 300zł . Może ktoś rozbierał czy

> naprawiał przekaźnik świec i może coś podpowiedzieć jak sobie poradzić z tym tematem.

Raczej nie da się naprawić. Elektronika jest zalana jakąś masą. Ja kupiłem używkę na Allegro i śmigam prawie dwa lata. Podałem adres podgrzewacza, bo ktoś pytał. Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może bardziej konkretniej. Można to naprawić? Jakie są w środku 4 przekaźniki?

Gborownik właśnie napisał że to nie takie proste wink.gif Nie wiem nie zaglądałem, na chłopski rozum elektronika jest tam średnio potrzebna, głownym elementem są przekaźniki.... moim zdaniem warto to rozebrać zobaczyć co i jak i dopiero jak się stwierdzi że faktycznie nic z tego to kupić używkę/nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gborownik właśnie napisał że to nie takie proste Nie wiem nie zaglądałem, na chłopski rozum

> elektronika jest tam średnio potrzebna, głownym elementem są przekaźniki.... moim zdaniem

> warto to rozebrać zobaczyć co i jak i dopiero jak się stwierdzi że faktycznie nic z tego to

> kupić używkę/nowy.

Sory, ale elektronika i chłopski rozum nie zawsze idą w parze. wink.gif

Ale poważnie. Ja to rozbierałem. Jest jeden stycznik, i płytka z elektroniką, która steruje poszczególnymi świecami i czasem ich pracy w zależności od warunków. Podczas mojej awarii w FES był komunikat (o ile dokładnie pamiętam) -przerwa w obwodzie świec- niski sygnał. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie swiece wybrac warto?

MM, Bosh, Beru, Denso, Iskra? inne?

nie patrzmy na czynnik ekonomiczny tylko na jakosc i niezawodnosc.

Ile ASO powinno wziac (tak uczciwie) za wymiane swiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, a jakie swiece wybrac warto?

> MM, Bosh, Beru, Denso, Iskra? inne?

> nie patrzmy na czynnik ekonomiczny tylko na jakosc i niezawodnosc.

> Ile ASO powinno wziac (tak uczciwie) za wymiane swiec?

Dwa lata śmigam na iskrze za 25 zł/szt. i jest ok. Nie ma to pewnie reguły. Bosh potrafi pierdyknąć po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, a jakie swiece wybrac warto?

> MM, Bosh, Beru, Denso, Iskra? inne?

> nie patrzmy na czynnik ekonomiczny tylko na jakosc i niezawodnosc.

> Ile ASO powinno wziac (tak uczciwie) za wymiane swiec?

2 lata bez problemu na denso, wymiana w ASO 60 zł komplet , dzisiaj by było ok 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem wszystkie świece DENSO, wymieniłem przekaźnik! Problem nierozwiązany!

U mnie jest taki ciekawy przypadek, że pierwsze uruchomienie po nocy jest ok. ikona świec po odpaleniu silnika nie mruga. Ale ujadę np. 500m gaszę silnik, np. na 5 minut i już mam problem z ponownym odpaleniem (nierówno zapala i mruga ikona świec) komunikat Check glow plugs.

Chcę podkreślić, że pierwsze uruchomienie silnika rano jest ok. ale drugi raz gdzie silnik jest jeszcze zimny nie rozgrzał się odpalenie silnika jest z lekkim szarpaniem i zaczyna mrugać ikona od świec i komunikat się wyświetla Check glow plugs.

To wygląda tak jakby za drugim razem jak chcę uruchomić zimny silnik, komputer daje sygnał, że silnik jest nagrzany a w rzeczywistości świece nie dogrzewają zapłonu i jest problemy z odpaleniem lekkie szarpnie i komunikat na wyświetlaczu jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Czy czujnik temperatury zewnętrznej w lusterku ma wpływ na podgrzewanie świec żarowych? Przypomniało mi się ,że po wymianie świec żarowych zaczął mi wariować czujnik temperatury zewnętrznej. Do dzisiaj nie mogę znaleźć przyczyny problemów z uruchamianiem silnika. Świece niby sprawne przekaźnik wymieniony. Nawet na ciepłym silniku pokazuje się błąd świec żarowych. Raz się pojawia raz nie. Przy pierwszym rannym rozruchu świece grzeją bardzo krótko 1 sekundę. Świece grzały trochę dłużej 3-4 sekundy. W związku z tym moje pytanie czy czujnik temperatury zewnętrznej jest powiązany z grzaniem świec żarowych. Co podaje sygnał jak długo mają grzać świece żarowe?Może czujnik temperatury zewnętrznej? Mam problem i nie umiem sobie poradzić. mechanik powiedział że dziwna sprawa. Jak sprawdza świece kabelkiem na iskrzenie to niby grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne jazdy - jak jest wilgotno (jak teraz przy tej pogodzie) to wywala Check Glow Plugs przy odpalaniu zimnego silnika. Ale u mnie powodem tego zachowania jest wyrobiona wtyczka na 3 świecy. Rok temu nawciskałem tam smaru miedziowego i na jakiś czas był spokój ok.gif.

Silnik też 1.9mJTD 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A komputer sterujący silnikiem ktoś Ci wreszcie sprawdzał?

Nie był sprawdzany. Świece sprawdzał mi mechanik tak za pomocą kabelka i niby grzeją. Ale podczas rannego rozruchu zapala ciężko tak jakby nie grzały świece. Jak silnik jest rozgrzany zapala dobrze ale ikonka świec raz wyskakuje raz nie. za bardzo nie mam pomysłu jak do tego się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chciał palić ale przy ujemnych temperaturach, jak odpalił i chwile pochodził to palił od strzała. Jak był ciepły to i nie zawsze kontrolka mrugała. Niech jakiś spec sprawdzi Ci kompa, on daję sygnał do grzania świec. Podmienić się tego nie da z innego auta bo to jest ściśle powiązane z immobilaizerem. Dobry elekronik powinien wiedzieć jak to sprawdzić. U mnie podołał spec smile.gif

Edit

Pamiętam że jak sprawdzałem napięcie na odpiętych przewodach to napięcie pojawiało się, na stykach centralki także, a jak było wszystko podpięte to jak postał dłuższy czas to nie chciał palić. Komp może musiał źle odczytywać parametry przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam kompa o nr 0281012862. Co nieoznacza ze masz taki sam. Wystarczy że bedziesz mial dpf-a i

> już będziesz miał co innego.

mam taki sam. Jutro jadę jeszcze do mechanika. Będzie sprawdzał przekaźnik. jak sobie nie poradzi to się z tobą z kontaktuje w sprawie tego fachowca. Trochę mi szkoda kasy na komputer na allegro są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.