Skocz do zawartości

kolejny Unijny farmazon już w drodze


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

> http://moto.onet.pl/1682246,1,od-2014-r-...html?node=41798

> Parlamentarzyści chcą, żeby od 1 stycznia 2014 r. produkowane samochody były wyposażone w

> urządzenia, które ograniczają ich prędkość do... 120 km/h.

Przymierzasz sie do dostawczaka? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma dotyczyć dostawczaków. W sumie popieram pomysł ok.gif Za osobówki się nie wezmą. Chociaż w Japonii nawet osobówki mają ogranicznik chyba do 110 km/h hmm.gif Zasadniczo ogranicznik do obowiązującej w danym kraju prędkości niby ma sens, ale z drugiej strony co robić, jak chcesz jechać na tor? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://moto.onet.pl/1682246,1,od-2014-r-...html?node=41798

> Parlamentarzyści chcą, żeby od 1 stycznia 2014 r. produkowane samochody były wyposażone w

> urządzenia, które ograniczają ich prędkość do... 120 km/h.

Zaraz za tym pojawi się lista wyłączeń od tego obowiązku. Małe szanse na uprawomocnienie się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma dotyczyć dostawczaków. W sumie popieram pomysł Za osobówki się nie wezmą. Chociaż w Japonii

> nawet osobówki mają ogranicznik chyba do 110 km/h Zasadniczo ogranicznik do obowiązującej w

> danym kraju prędkości niby ma sens, ale z drugiej strony co robić, jak chcesz jechać na tor?

Np nissan gtr, poprzez gps, potrafi samodzielnie to wyłączyć w Japonii, właśnie gdy jest na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale z drugiej strony co robić, jak chcesz jechać na tor?

Podanie w 3 egzemplarzach ze znaczkiem skarbowym i opłatą manipulacyjna plus 23% vat ok.gif

I budżet będzie uratowany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma dotyczyć dostawczaków. W sumie popieram pomysł Za osobówki się nie wezmą. Chociaż w Japonii

> nawet osobówki mają ogranicznik chyba do 110 km/h

Znaczy fabrycznie auta z tym wychodzą? Czyli jak cos sprowadzimy z J (a już sa handlarze w Polsce sprowadzający z Japonii) to będziemy mieć ten ogranicznik do 110?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy fabrycznie auta z tym wychodzą? Czyli jak cos sprowadzimy z J (a już sa handlarze w Polsce

> sprowadzający z Japonii) to będziemy mieć ten ogranicznik do 110?

Tak. Podpinasz do kompa i zdejmujesz blokadę, ale jeżeli to zrobisz w Japonii, to idziesz siedzieć na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie to wyczytałeś?

To ma dotyczyć samochodów DOSTAWCZYCH, nie "ciężarowego SC". Ma być z tyłu paka, gdzieś czytałem, że ma dotyczyć powyżej 3.5t, ale nie jestem pewien. Ale nawet jak to ma dotyczyć Opla Combo, to i tak jestem za, przy prędkościach powyżej 120 tego typu auta zachowują się kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma dotyczyć samochodów DOSTAWCZYCH, nie "ciężarowego SC". Ma być z tyłu paka, gdzieś czytałem,

gdzie to wyczytałeś?

> że ma dotyczyć powyżej 3.5t, ale nie jestem pewien.

taaak? Pokaż mi jeden obecnie oferowany w UE samochód ciężarowy (ewentualnie dostawczy, jeśli taki znajdziesz) powyżej 3,5t, który nie ma limitera do 90km/h. Czas start, powodzenia ok.gif

> Ale nawet jak to ma dotyczyć Opla Combo,

> to i tak jestem za, przy prędkościach powyżej 120 tego typu auta zachowują się kiepsko.

mhm... może lepiej jednak poczytaj więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie można o tym poczytać po polsku?

Po polsku to nie wiem wink.gif Ale poszukaj przy okazji o konieczności posiadania miejsca parkingowego w miastach. W Japonii nie kupisz samochodu, jeżeli nie masz garażu, lub wykupionego miesjca parkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie to wyczytałeś?

Na HP był wątek.

> taaak? Pokaż mi jeden obecnie oferowany w UE samochód ciężarowy (ewentualnie dostawczy, jeśli taki

> znajdziesz) powyżej 3,5t, który nie ma limitera do 90km/h. Czas start, powodzenia

W Polsce - nie ma takich. Ale w UE są. A nawet jak to ma dotyczyć samochodów do 3.5t z paką - i tak jestem za. To nie są auta do szybkeij jazdy. To samo tyczy się busów.

> mhm... może lepiej jednak poczytaj więcej.

Przejechałem Combo ponad 100kkm, wiem o czym mówię smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po polsku to nie wiem Ale poszukaj przy okazji o konieczności posiadania miejsca parkingowego w

> miastach. W Japonii nie kupisz samochodu, jeżeli nie masz garażu, lub wykupionego miesjca

> parkingowego.

panic.gif

Dobra, to daj chociaż po angielsku zlosnik.gif Byle nie po japońsku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ma dotyczyć dostawczaków. W sumie popieram pomysł Za osobówki się nie wezmą. Chociaż w Japonii

> nawet osobówki mają ogranicznik chyba do 110 km/h Zasadniczo ogranicznik do obowiązującej w

> danym kraju prędkości niby ma sens, ale z drugiej strony co robić, jak chcesz jechać na tor?

Nie do 110 a do 180. Co nie da sie ukryc jest dosyc komiczne w przypadku np. Nissana GTR. Ale tak tam maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co takiego?

Ma w GPS zapisana baze torow. I jak sie na ktoryms znajdzie to wylacza limiter. Ale niekoniecznie sluzy to tylko zeby zdejmowac elektroniczne kagance. Kazda taka wycieczka jest zapisywana w pamieci komputera i w razie jakiejs awarii moze byc przyczyna wypowiedzenia przez Nissana gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na HP był wątek.

nie widzę nigdzie sformułowania, że "nie dotyczy to Seicento z kratką"

> W Polsce - nie ma takich. Ale w UE są. A nawet jak to ma dotyczyć samochodów do 3.5t z paką - i tak

> jestem za.

a jeśli będzie to jednak dotyczyło przysłowiowego "Seicento z kratką" to dalej jesteś za? Bo ja nie znalazłem nigdzie oficjalnej definicji auta dostawczego. A Corsa z blachą zamiast tylnych bocznych szyb, to Twoim zdaniem dostawczak, czy osobówka? Dla mnie dostawczy to ten, który ma w dowodzie "ciężarowy" i ma mniej niż 3,5t - bo powyżej, to już ciężarówka.

> To nie są auta do szybkeij jazdy. To samo tyczy się busów.

> Przejechałem Combo ponad 100kkm, wiem o czym mówię

ale ja nie mówię o jeździe - mówię o poczytaniu o nowych przepisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miejskich kei-cars chyba faktycznie tak. Natomiast normalne osobowki 180km/h na 100%.

Tyle że tam "normalnych" osobówek jak na lekarstwo. Typowy japoński samochód bardzo się różni od typowego europejskiego nie wspominając o amerykańskim. Kanciaste, pojemność 0.8 i takie tam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że tam "normalnych" osobówek jak na lekarstwo. Typowy japoński samochód bardzo się różni od

> typowego europejskiego nie wspominając o amerykańskim. Kanciaste, pojemność 0.8 i takie tam

Owszem smile.gif Ale juz takie Evo czy STI, czy GTR czy NSX - wszystko z licznikami wyskalowanymi do 180 lub ciut ponad i wszystko konczylo zabawe wlasnie przy tych predkosciach. Takze u nas w EU to jeszcze pelna swoboda grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem Ale juz takie Evo czy STI, czy GTR czy NSX - wszystko z licznikami wyskalowanymi do 180 lub

> ciut ponad i wszystko konczylo zabawe wlasnie przy tych predkosciach. Takze u nas w EU to

> jeszcze pelna swoboda

Zgadza się. I miejmy nadzieję, że Niemcy nie wprowadzą limitu na autostradach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.