Skocz do zawartości

Szybka limuzyna - alternatywa dla ST220 . Any advice ?


Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szanowne grono kacikowiczów może zaproponować jakąs alternatywę dla Mondeo ST220 ? Bardzo mi się to auto podoba zarówno wizualnie jak i w kwestii osiągów. Jednak baaaardzo trudno kupić egzemplarz nadający się do użytkowania.

Roczink ok. 2005 , budzet 18k-22k, chętnie 200KM+, Sedan/HatchBack z dużym bagażnikem.

No chyba, że ktoś ma akurat ST220 na sprzedaż zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowne grono kacikowiczów może zaproponować jakąs alternatywę dla Mondeo ST220 ? Bardzo mi

> się to auto podoba zarówno wizualnie jak i w kwestii osiągów. Jednak baaaardzo trudno kupić

> egzemplarz nadający się do użytkowania.

> Roczink ok. 2005 , budzet 18k-22k, chętnie 200KM+, Sedan/HatchBack z dużym bagażnikem.

> No chyba, że ktoś ma akurat ST220 na sprzedaż

mazda 6 3.0 V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ST220, i auto po prostu rewelacyjne...

Co do konkurencji, jest tego- Vectry C, Saaby, Accord type s, itd...

W sumie znajomy ma tereaz pewne st220 na sprzedaz, ale powyzej Twojego budzetu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem ST220, i auto po prostu rewelacyjne...

> Co do konkurencji, jest tego- Vectry C, Saaby, Accord type s, itd...

> W sumie znajomy ma tereaz pewne st220 na sprzedaz, ale powyzej Twojego budzetu

konkurencja jest mazda 6 3.0v6 (bardzo bliski krewny st220)

kuzyn ma i calkiem przyjemne i szybkie auto jak na taka kase i rocznik

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post286825041

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkurencja jest mazda 6 3.0v6 (bardzo bliski krewny st220)

> kuzyn ma i calkiem przyjemne i szybkie auto jak na taka kase i rocznik

> http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post286825041

8 sek do 100 to szybkie? Przy 6.9sek SAABa wygląda mizernie na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też St220 mi się podobał i nadal podoba i nawet zacząłem szukać, ale trafiło się fajne Volvo s60 2.4t - 200 KM i kupiłem.

Są mocniejsze wersje - a i kasowo powinieneś się zmieścić, więc propozycja do rozważenia.

Tylko to nie wygląda jak ST, a na ulicach znajdziesz s60 na każdym kroku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też St220 mi się podobał i nadal podoba i nawet zacząłem szukać, ale trafiło się fajne Volvo s60

> 2.4t - 200 KM i kupiłem.

> Są mocniejsze wersje - a i kasowo powinieneś się zmieścić, więc propozycja do rozważenia.

> Tylko to nie wygląda jak ST, a na ulicach znajdziesz s60 na każdym kroku

Widziałem ogłoszenia S60 T5 260KM.

Powiedz proszę czy to jest , z racji gabarytów, samochód ktorym może jeździć kobieta ?

Czy raczej powie, że tą kolumbryną nie będzie jeździć ?

Wielkościowo to jest bardziej Audi A6 chyba co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać BMW E46 z końcówki produkcji najlepiej z silnikiem benzynowym 3,0,ostatecznie 2,5 z manualną skrzynię też powinno styknąć choć to niecałe 200kM to dość żwawo się odpycha. ok.gifZnalezienie ciekawego egzemplarza z końcówki produkcji(2004-05r.) to koszt ~25tys zł,a sedan jest bardzo zgrabną bryłą w tym modelu. ok.gifJa zdecydowałem się na diesla 3,0d z manualną skrzynią biegów i jestem meg azadowolony,auto mało awaryjne,dość zrywne dzięki 184kM na stacji nie boli po kieszeni.Sam swego czasu oglądałem oferty z ST-kami bo byłem mocno nimi zainteresowany,ale utrata wartości tego modelu(mk.III) oraz jego awaryjność(tyle zawieszenie) nieco mnie zniechęciły. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowne grono kacikowiczów może zaproponować jakąs alternatywę dla Mondeo ST220 ? Bardzo mi

> się to auto podoba zarówno wizualnie jak i w kwestii osiągów. Jednak baaaardzo trudno kupić

> egzemplarz nadający się do użytkowania.

> Roczink ok. 2005 , budzet 18k-22k, chętnie 200KM+, Sedan/HatchBack z dużym bagażnikem.

> No chyba, że ktoś ma akurat ST220 na sprzedaż

Saab albo Vectra C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Wawy - zapraszam na Wolę to sam ocenisz zarówno gabaryty, zrywność jak i połączenie tego z automatem smile.gif

Dla mnie jest to kompromis - i tak jeżdżę sam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowne grono kacikowiczów może zaproponować jakąs alternatywę dla Mondeo ST220 ? Bardzo mi

> się to auto podoba zarówno wizualnie jak i w kwestii osiągów. Jednak baaaardzo trudno kupić

> egzemplarz nadający się do użytkowania.

> Roczink ok. 2005 , budzet 18k-22k, chętnie 200KM+, Sedan/HatchBack z dużym bagażnikem.

> No chyba, że ktoś ma akurat ST220 na sprzedaż

Zacne autko i naprawde fajnie sie jezdzilo zlosnik.gif

Ja mialem jeden z pierwszych egzemplarzy z 2001 Roku z przebiegiem 60.000km

Mialem przez 3 lata i dobilem kilka razy tyle, sprzedawalem z przebiegiem 200+

Auto nie mialo ZADNEJ awarii. Jedyna rzecz co robilem to wymiana jednej pólosi, zjadl mi 3 komplety opon a tak to tylko wymiany oleju i filtrow.

Milo wspominam!

Przesiadlem sie na A6 (245km w gnojowce) 4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy szanowne grono kacikowiczów może zaproponować jakąs alternatywę dla Mondeo ST220 ? Bardzo mi

> się to auto podoba zarówno wizualnie jak i w kwestii osiągów. Jednak baaaardzo trudno kupić

> egzemplarz nadający się do użytkowania.

> Roczink ok. 2005 , budzet 18k-22k, chętnie 200KM+, Sedan/HatchBack z dużym bagażnikem.

> No chyba, że ktoś ma akurat ST220 na sprzedaż

Jak szukasz st220 z 2005 roku za 18-22k to nie dziw się, że nic nie możesz znaleźć. Zadbany samochód będzie kosztował więcej, a to dlatego że jeżeli ktoś przy nim coś robił i wie jakie są koszty części, to nie odda go za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szukasz st220 z 2005 roku za 18-22k to nie dziw się, że nic nie możesz znaleźć. Zadbany

> samochód będzie kosztował więcej, a to dlatego że jeżeli ktoś przy nim coś robił i wie jakie

> są koszty części, to nie odda go za darmo.

Pitu pitu... jak ma już kolejne, a ST220 stoi bezużytecznie to sprzeda po cenie rynkowej, max 20% drożej niż średnia. No chyba, że jest kolekcjonerem lub ogłasza dla ogłaszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pitu pitu... jak ma już kolejne, a ST220 stoi bezużytecznie to sprzeda po cenie rynkowej, max 20%

> drożej niż średnia. No chyba, że jest kolekcjonerem lub ogłasza dla ogłaszania.

Zobacz na ceny zadbanych st220 i spróbuj znaleźć takie z 2005 roku. Za 22 tys. NIC W DOBRYM STANIE NIE KUPISZ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz na ceny zadbanych st220 i spróbuj znaleźć takie z 2005 roku. Za 22 tys. NIC W DOBRYM STANIE

> NIE KUPISZ !!!!

Ja wiem jak Kolega chyba ze 3 lata temu próbował sprzedać swojego ST220, którym wyjechał jako nowym z salonu.

Sprzedawał w Wawie (czyli raczej dobry rynek na tego typu samochód) i auto sprzedało się dopiero jak z ceną zjechał w okolice średniej ceny w jakiej ten model w tamtym czasie chodził.

Poważnie, miał duże problemy żeby uzyskać dobrą cenę za ST.

I co ciekawe, samochodowi nic nie dolegało :-) tylko cena była wyższa (a na początku znacznie wyższa) od średniej ceny allegrowej... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to może Volvo S40 II T5 wink.gif Jak by co zapraszam na jazde próbną.. nie jest za duży (mniejszy od mondeo) dla kobitki w sam raz wink.gif a nawet troche jedzie i łatwo mozna podciągnąc powera jak mało wink.gif ..Z tym że za 18-22 kpln to raczej szrot byłby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szukasz st220 z 2005 roku za 18-22k to nie dziw się, że nic nie możesz znaleźć. Zadbany

> samochód będzie kosztował więcej, a to dlatego że jeżeli ktoś przy nim coś robił i wie jakie

> są koszty części, to nie odda go za darmo.

Czy szukam z 2005r. ? Niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm to może Volvo S40 II T5 Jak by co zapraszam na jazde próbną.. nie jest za duży (mniejszy od

> mondeo) dla kobitki w sam raz a nawet troche jedzie i łatwo mozna podciągnąc powera jak mało

> ..Z tym że za 18-22 kpln to raczej szrot byłby

AWD ? Automat może ? Sprzedajesz ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rocznik 2005 w tej kasie to ładnego TDCI albo 1.8 w benie możesz szukać a nie ST220 smile.gif Krajówek jest jak na lekarstwo, większość ściągane, jak nie chcesz mieć problemów z samochodem i miło go wspominać to kwota 5.5-6 tyś euro to absolutne minimum, czyli ok 29 tyś bez zarobku kogokolwiek przy samodzielnym imporcie, a żeby spać spokojnie i żeby bylo to auto bez wad trzeba jeszcze tysiąc euro dołożyć. Za znośne "nie kombi" z 2003r też musisz położyć na stół 4,5 tyś euro czyli 22,5 tyś na gotowo, więc to również jest ponad Twój budżet.

Tak wiem, że zaraz mi napiszesz, że na allegro są i że handlarze mają dojścia zlosnik.gif Ich dojścia to tureckie placyki i francuskie szroty, oraz dobre ceny jako stali klienci u funfli blacharzy więc jeśli zainteresowany jesteś ulepem to jak najbardziej kupisz poniżej 20 tysia w PL.

Przykro mi, że zburzyłem Twój światopogląd ale do gwiazdki daleko i handlarze prezentów nie robią, a wałki i owszem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AWD ? Automat może ? Sprzedajesz ?

Manual fwd czyli najmniej problematyczny. Nie sprzedaje ale zaprezentować moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wiem, że zaraz mi napiszesz, że na allegro są i że handlarze mają dojścia Ich dojścia to

> tureckie placyki i francuskie szroty, oraz dobre ceny jako stali klienci u funfli blacharzy

> więc jeśli zainteresowany jesteś ulepem to jak najbardziej kupisz poniżej 20 tysia w PL.

> Przykro mi, że zburzyłem Twój światopogląd ale do gwiazdki daleko i handlarze prezentów nie robią,

> a wałki i owszem

Ależ nic nie napisze, mądrego, po szkole to zawsze warto posłuchać zlosnik.gif

Budżet wywnioskowałem z ofert dostępnych w necie, które wahają się w okolicach 22-25 kPLN.

Biorąc pod uwagę, ze to ceny wywoławcze to ostrożnie założyłem, że do kupienia za 18-22 kPLN. Żadnego powyżej 30 kPLN w Polsce nie widziałem.

Nie jestem ekspertem od cen ST220, po prostu to auto zawsze budziło moje zainteresowanie.

A na Allegro to handlują ludzie którzy piszą "instalacja gazowa sek f encyjna", więc strach coś kupić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ nic nie napisze, mądrego, po szkole to zawsze warto posłuchać

> Budżet wywnioskowałem z ofert dostępnych w necie, które wahają się w okolicach 22-25 kPLN.

Przy tego typu autach musisz baardzo baaardzo uważać. Dziadki po bułki zazwyczaj ich nie kupują, łatwo trafić na zmęczony egzemplarz, przebiegiem się nie sugeruj bo lepiej niech ma nalatane 250 tyś po autostradach, gdzie ktoś chciał szybko się przemieszczać niż 80 tyś po mieście z piskiem z każdego skrzyżowania. Jeżeli budżet masz ograniczony a bardzo chorujesz na to auto, to najlepiej wyjdziesz kupując z defektem, albo blacharskim, po jakiejś niegroźnej stłuczce, albo mechanicznym. Taki samochód dać najlepiej do sprowadzenia jakiemuś ogarniętemu handlarzowi (jeśli sam nie masz czasu i umiejętności), który ma pojęcie co kupuje a nie jedzie tylko pod Berlin i potem pranko, cofka i IGŁA LAĆ I JEŹDZIĆ. Ustalicie wtedy prowizję dla niego (zazwyczaj 2-2,5 tyś za sprowadzenie i przygotowanie do opłat) i będzie niekombinowane. Bo z ogłoszeń takie auto zadbane i niekombinowane może być ciężko kupić, o ile cofka to "pół biedy" o tyle kupienie spawańca to ryzyko życia przy takich mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.