Skocz do zawartości

Mini test-Lexus dla ubogich-czyli Toyota Aurion Sportivo ZR6


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> No i w pugu mi się podoba bardziej. A ten? Pasażerowie rzucają monetą który ma korzystać czy

> ustalają grafik co ile czasu zmiana?

Hmmm... na środek? Nie wiem jak Ty, ale ja nawiewów w ogóle nie ruszam (także tych przednich). Poza tym nie siedzę z tyłu, a w funkcji niezaparowywania szyb tylnych ten jeden sprawdza się bardzo dobrze.

> Masz rację, to nie spluwaczka tylko co innego.

jakoś nie widzę podobieństw niewiem.gif A w Epice jest nawiew? Bo z tego co widziałem na zdjęciach to jakoś go nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm... na środek? Nie wiem jak Ty, ale ja nawiewów w ogóle nie ruszam (także tych przednich). Poza

> tym nie siedzę z tyłu, a w funkcji niezaparowywania szyb tylnych ten jeden sprawdza się bardzo

> dobrze.

Też nie ruszam. Szyby mi nie parują. Ale IMO odpowiada za to klimatyzacja.

> jakoś nie widzę podobieństw A w Epice jest nawiew? Bo z tego co widziałem na zdjęciach to jakoś go

> nie stwierdziłem.

Pod przednimi siedzeniami. I w Epice i w Lacetti. Bardzo fajnie grzeje stopy zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też nie ruszam. Szyby mi nie parują. Ale IMO odpowiada za to klimatyzacja.

oczywiście. Ale w poprzednim miałem klimę i parowały (tylko z tyłu). Tak, klima sprawna

> Pod przednimi siedzeniami. I w Epice i w Lacetti. Bardzo fajnie grzeje stopy zimą.

czyli jednak nie ma rotfl.gif Co za idiota to projektował... Mamy zwycięzcę - auto klasy D bez nawiewu z tyłu. Sądziłem, ze nie ma takich już od kilku lat... A tu proszę, zdziwienie. A co do tego na nogi, to w dzisiejszych czasach praktycznie oczywistość nawet w klasie B. Bravo także to ma. Cały czas rozmawiamy o nawiewie na tył, nie na nogi pasażerów z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście. Ale w poprzednim miałem klimę i parowały (tylko z tyłu). Tak, klima sprawna

Widocznie taka jego uroda.

> czyli jednak nie ma Co za idiota to projektował... Mamy zwycięzcę - auto klasy D bez nawiewu z

> tyłu. Sądziłem, ze nie ma takich już od kilku lat... A tu proszę, zdziwienie.

Fakt, zdziwienie - kompletnie się pomyliłeś. Takiego nawiewu brakuje również w:

- Citroenie C5

- Fordzie Mondeo MK4

- Hondzie Accord

- Hyundaiu Sonacie

- Kii Magentis

- Mazdzie 6

- Subaru Legacy

- Toyocie Avensis

Skromnie więc pozostawmy Epicę poza podium, gdyż większość pozostałych nawet nawiewem na nogi z tyłu nie dysponuje.

> A co do tego na

> nogi, to w dzisiejszych czasach praktycznie oczywistość nawet w klasie B. Bravo także to ma.

> Cały czas rozmawiamy o nawiewie na tył, nie na nogi pasażerów z tyłu.

Patrz wyżej. Wcale ta oczywistość nie jest taka oczywista jak Ci się wydaje.

hehe.gif

EDIT: BTW, co z tego że Bravo to ma. Miałem takiego z wypożyczalni. I tak w nogi zimno a w głowę gorąco. Za to latem na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W IS'ie nie ma, w GS'ie jest. Ale w IS'ie tylne siedzenia są właściwie bezużyteczne (trudno tam

> dziecko zmieścić), więc niepotrzebny

Gdyby IS mial nawiew to by nim mroził/grzał pasażerowi kolano, bo nie ma tam gdzie nogi odsunąć.

boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolano????? Raczej bezpośrednio członka

To trzeciemu pasażerowi - oczywiście jeśli ktoś byłby na tyle szalony, żeby tam trzech upchnąć.

Bardzo mi się podobał poprzedni IS - ale właśnie ze względu na ilość miejsca z tyłu nie trafił na listę potencjalnych zakupów.

frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trzeciemu pasażerowi - oczywiście jeśli ktoś byłby na tyle szalony, żeby tam trzech upchnąć.

> Bardzo mi się podobał poprzedni IS - ale właśnie ze względu na ilość miejsca z tyłu nie trafił na

> listę potencjalnych zakupów.

Nowy ma zdecydowanie więcej miejsca, ale ta twarz frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie taka jego uroda.

najprawdopodobniej słaba wydajność układu.

> Fakt, zdziwienie - kompletnie się pomyliłeś. Takiego nawiewu brakuje również w:

> - Citroenie C5

w standardowej wersji już są nawiewy na tył

> - Fordzie Mondeo MK4

mówisz...

> - Hondzie Accord

faktycznie stary model nie ma - ale to japończk, tamci mają ciekawe pomysły 270751858-jezyk.gif

> - Hyundaiu Sonacie

widać cała Azja ma takie ciekawe pomysły

> - Kii Magentis

> - Mazdzie 6

> - Subaru Legacy

> - Toyocie Avensis

> Skromnie więc pozostawmy Epicę poza podium, gdyż większość pozostałych nawet nawiewem na nogi z

> tyłu nie dysponuje.

Dla mnie to kuriozum, że auto klasy D (czyli z założenia do przewozu więcej niż tylko powietrza z tyłu), nie ma ogrzewania/klimatyzacji z tyłu. Gdyby była chociaż w opcji, to byłbym w stanie to zrozumieć, ale że w ogóle nie ma? W europejskich autach takie cuda raczej nie występują.

> Patrz wyżej. Wcale ta oczywistość nie jest taka oczywista jak Ci się wydaje.

ale nie przeszkadza Ci to śmiać się z nawiewu w aucie, który posiada taki gadżet a jest w niższej klasie, niż Twój, który go nie ma, spoko ok.gif

> EDIT: BTW, co z tego że Bravo to ma. Miałem takiego z wypożyczalni. I tak w nogi zimno a w głowę

> gorąco. Za to latem na odwrót.

Wiesz... o klimatyzację trzeba dbać - to raz - dwa, trzeba ją ustawić odpowiednio... Wiesz, że pod tym, wyśmiewanym przez Ciebie, jednym nawiewem jest regulacja ciepło/zimno? I ta regulacja naprawdę działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najprawdopodobniej słaba wydajność układu.

Możliwe. Ewentualnie mało punktów przewietrzania (wywiewów z kabiny). Sam nawiew nie wystarczy jeśli powietrze nie ma gdzie uchodzić.

> w standardowej wersji już są nawiewy na tył

Mówię o C5 II, który był projektowany wtedy gdy Epica.

> mówisz...

A popatrz na zdjęcia tutaj: http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-16v-gold-x-5-dr-C29722210.html

Być może mają w Titanium, ale Gold X to też nie jest taki golas. A proszę - nie ma.

> faktycznie stary model nie ma - ale to japończk, tamci mają ciekawe pomysły

> widać cała Azja ma takie ciekawe pomysły

Widać.

> Dla mnie to kuriozum, że auto klasy D (czyli z założenia do przewozu więcej niż tylko powietrza z

> tyłu), nie ma ogrzewania/klimatyzacji z tyłu. Gdyby była chociaż w opcji, to byłbym w stanie

> to zrozumieć, ale że w ogóle nie ma?

Jak widzisz - nie ma. Ale jakoś nie zauważyłem żeby to przeszkadzało. Układ jest tak wydajny, że nawet przy upałach niemal 40 stopni z tyłu nie było problemu. System kieruje chłodne powietrze silnym strumieniem w górę i ono dociera do tyłu nad głowami przednich pasażerów.

Kabina w Epice zadziwiająco szybko się chłodzi jak na swoje rozmiary.

A zimą nawiew na stopy jest i tak lepszym rozwiązaniem. Zwykła fizyka uczy, że będzie on efektywniejszy i milszy dla pasażerów.

> ale nie przeszkadza Ci to śmiać się z auta, który posiada taki gadżet a jest w niższej klasie, niż

> Twój, który go nie ma, spoko

Oczywiście że tak. Gdyby dla mnie było to istotne po prostu kupiłbym inne auto. A z Fiata się śmieję, bo robią wszystko we właściwy sobie sposób: skoro już mają ten nawiew, to co szkodziło dać dwie kratki? Oni po prostu muszą spieprzyć jakiś drobiazg i uczynić może i dobre rozwiązanie kompletnie bezużytecznym.

screwy.gif

> Wiesz... o klimatyzację trzeba dbać - to raz - dwa, trzeba ją ustawić odpowiednio... Wiesz, że pod

> tym, wyśmiewanym przez Ciebie, jednym nawiewem jest regulacja ciepło/zimno? I ta regulacja

> naprawdę działa...

A wiesz, że jeździłem w życiu większą ilością aut niż tylko moim oraz Fiatem Bravo? I wiesz, że nigdzie nie miałem takich problemów. W tym aucie po prostu z górnych kratek leciało gorące powietrze, a z dolnych chłodne. Mimo ustawienia wszystkiego w trybie manualnym.

W efekcie było Ci już gorąco a stopy wciąż marzły. Coś tam jest nie tak z dystrybucją ciepłego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy ma zdecydowanie więcej miejsca, ale ta twarz

Cena jest też mało zachęcająca. Chociaż mieli niezłą promocję na start - wersje wypasione (nawet hybryda) w cenie wersji podstawowej: ok. 160kPLN.

Jeszcze go nie widziałem na żywo. Jak będę miał chwilę czasu to przejadę się do dilera pooglądać. Mam jeszcze i tak do odbycia przejażdżkę GSem więc może przy okazji obejrzę oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 2006 wyjechałem nową BMW serii 1 z salonu i przejechałem nią około 20kkm przez rok w różnych warunkach więc trochę znam ten samochód, jakość wykonania, prowadzenie itd. Dodatkowo przez rok jeździłem wieloma modelami BMW (3, X3, 5, 7) o przebiegu około 5kkm, z różnym wyposażeniem, silnikami itd. Nie były to jazdy testowe po kilka km, ale trasy po kraju minimum kilkaset km. I jakoś nie bardzo widzę tą niby wysoką jakość we wnętrzu tego Toj-toja zlosnik.gif

Skoro już mamy niby "skórę" to dlaczego nie ma skóry również na całych boczkach drzwi tylko ohydny plastik? Porównując z VW na zdjęciu powyżej wnętrze T wygląda staro, nudno i biednie.

Jeśli chodzi o samochody Mercedesa czy BMW to porównywanie ich cen np. do T jest trochę nie na miejscu. Takie BMW jest jak garnitur szyty na miarę. Każdy klient wybiera sobie indywidualnie wyposażenie, zawieszenie, kolor lakieru, materiały i kolor wnętrza a nawet podsufitki, kolor i wzór listew, audio i telematykę itd. i w takiej konfiguracji jest dla niego produkowane auto. Ja np. miałem chyba jedyne BMW serii 1 w tamtym czasie sprzedane w PL z fabrycznym hakiem holowniczym zlosnik.gif

U innych producentów masz zawsze kilka poziomów wyposażenia do wyboru i ewentualnie jakieś retrofity które może zrobić dealer bo to upraszcza i zmniejsza koszty produkcji. Dlatego jak porównamy cenę BMW serii 1 z podobnym silnikiem i wyposażeniem do np. VW Golfa to BMW na pewno wyjdzie sporo drożej bo tak po prostu musi być. Jak nie potrzebujesz garnituru na miarę albo cię nie stać to przymierzasz te gotowe i wybierasz ten który najlepiej pasuje.

Jeśli chodzi o jakość BMW to ja nie miałem żadnej awarii ani zastrzeżeń a jestem wymagający (no może tylko pedał sprzęgła na początku trochę za ciężko chodził). Po zimie miałem zużyte piórka wycieraczek to mi wymienili na gwarancji (dawali chyba 6 m-cy i 5kkm) bez żadnego problemu. W tamtym czasie według niezależnych badań serwisy BMW w Polsce były najlepiej oceniane przez klientów. Niestety jest to specyfika lokalna i np. ASO w Lublinie może reprezentować zupełnie inny poziom niż w Krakowie. Przypuszczam że w AU trafiłeś właśnie na serwis(y) słabe technicznie i dlatego nie potrafili usunąć problemu w pierwszym samochodzie.

Podsumowując: wziąłeś samochód do bólu brzydki i nudny. Dopasowałeś się do tego samochodu ze względów finansowych, czasowych oraz jakości obsługi oferowanej przez dealera w Twoim rejonie. I wszystko ok.gif. Tylko nie pisz proszę teraz bajek w których wychwalasz tego Toj-toja ponad wszystkie inne samochody bo tego się nie da czytać wink.gif

Przy okazji: te BMW serii 1 idą na wasz rynek z Niemiec czy jakiejś innej fabryki?

Czy jeździłeś może ostatnio jakimś Mercedesem? Co sądzisz o jakości wykonania tych samochodów bo jestem bardzo ciekaw. Czy Mercedesy klasy C są produkowane dla was w RPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiesz, że jeździłem w życiu większą ilością aut niż tylko moim oraz Fiatem Bravo? I wiesz, że

> nigdzie nie miałem takich problemów. W tym aucie po prostu z górnych kratek leciało gorące

> powietrze, a z dolnych chłodne. Mimo ustawienia wszystkiego w trybie manualnym.

> W efekcie było Ci już gorąco a stopy wciąż marzły. Coś tam jest nie tak z dystrybucją ciepłego

> powietrza.

Mogę tylko powiedzieć "u mnie działa". Mogę podać nawet prawdopodobne rozwiązanie problemu, dlaczego u Ciebie nie działało. Mianowicie - ułamane elementy sterujące nawiewami - są to plastikowe dźwigienki które potrafią się łamać (swoją drogą głupie rozwiązanie). I wtedy może występować problem, o jakim piszesz 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę tylko powiedzieć "u mnie działa". Mogę podać nawet prawdopodobne rozwiązanie problemu,

> dlaczego u Ciebie nie działało. Mianowicie - ułamane elementy sterujące nawiewami - są to

> plastikowe dźwigienki które potrafią się łamać (swoją drogą głupie rozwiązanie). I wtedy może

> występować problem, o jakim piszesz

Wierzę, że mogło być coś zepsute i nie do końca sprawne. Jednak stwierdziłem, że strumień powietrza był kierowany prawidłowo, zgodnie z ustawieniem, tylko jego temperatura nie taka jak trzeba. Nawet przy ustawieniu na nogi i tak z kratek na szybę leciało trochę powietrza (no bo tak być powinno), lecz było one na tyle gorące, a powietrze z kratek na nogi na tyle mało ogrzane, że powodowało dyskomfort.

Auto było z wypożyczalni, więc się nie analizowałem tego jakoś dokładnie. Zrobiłem nim trasę ok. 1000km i oddałem - niech się kto inny męczy.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej chlodna kalkulacja, ile nas kosztuje zycie bez auta... , do pracy nie chodzisz, nikt ci nie

> placi, a szkoda[...]

to 4-letnie BeeMWu (bo nie smialbym insynuowac ze Tojota) zepsulo sie juz w stopniu uniemozliwiajacym jazde? to ja sie ciesze ze jezdze nastoletnim "zlomem" i na takie premjum mnie nie stac zlosnik.gif

btw. w przypadku PL taka "chlodna kalkulacja" zajmuje tygodnie albo i miesiace. Wiec chyba faktycznie cieplejszy klimat macie rotfl.gif

wypozyczalnie aut chyba juz u was wystepuja? w razie W nie byloby to zle rozwiazanie jesli faktycznie auto jest absolutnie niezbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A popatrz na zdjęcia tutaj: http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-16v-gold-x-5-dr-C29722210.html

> Być może mają w Titanium, ale Gold X to też nie jest taki golas. A proszę - nie ma.

a Mk4 nie ma nawiewów w słupkach?

w każdej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ok, szybkie, praktyczne, oszczędne (jak dobrze wyczytałem, to hybryda) i pewnie niezawodne.

> szkoda, ze toyota nie zatrudnia nikogo od designu...

> zdecydownie wolę to:

Taaa... Przykład sztuki designerskiej podałeś... hehe.gif

Ciekawe jak to było?

"- Co tam chłopaki robicie?

- Aaaa, deskę do nowego S60. Ale już kończymy. Fajna, nie?

- Zaraz... Czegoś mi tu brakuje...

- Nie gadaj, za 5 minut fajrant.

- No ale zobaczcie sami... O czymś zapomnieliście.

- Ooooo żesz!!! NAWIEWY!!! Gdzie są nawiewy?!

- Nooo, to teraz macie 5 minut żeby coś wymyślić."

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze gust jest jak dupa ale tu poszczegolne elementy nie pasuja do siebie. Mi osobiscie sie nie

> podoba i zle bym sie czul w tym aucie.

Twoje prawo ok.gif

Dla mnie np. nowa trójka i piątka mają aktualnie najlepsze deski.

W przeciwieństwie to starej piątki. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pierdziu...

Wydaje mi się, że to nie są zarobki normalne, nawet jak na AU.

Swoją drogą właśnie policzyłem, że jakby ktoś w PL w godzinę zarabiał netto na pełen bak LPG (~60PLN) to i tak miałby zarobki które trudno nazwać "słabymi" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie było nic brzydszego?????

Jedni wola szwedzki minimalizm, inni japonski barok. Powyzsze porownanie z systemem audio bylo wg mnie bardzo trafne.

Duzo przyciskow jak w statku kosmicznym "Enterprise", migajace kolorowe lampki, skora i duze "L" na kierownicy - i milosnicy "po co przeplacac jak nie widac roznicy" dostaja orgazmu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ok, szybkie,

ma moci144028_jerkoff.gifzlosnik.gif

praktyczne,

Az do boluzlosnik.gif jak lodowkahahaha.gif[...]

oszczędne (jak dobrze wyczytałem, to hybryda)

Nie V6, Hybrydy nie wzielismyhmm.gif

i pewnie niezawodne.

I tu tez sie nie mylisz

> szkoda, ze toyota nie zatrudnia nikogo od designu...

> zdecydownie wolę to:

Tu tez sie zgadzamzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze gust jest jak dupa ale tu poszczegolne elementy nie pasuja do siebie. Mi osobiscie sie nie

> podoba i zle bym sie czul w tym aucie.

waytogo.gif Bo kupujesz emocjonalniezlosnik.gif jak Twins.

Ja patrze, co mi z tego zostanie po 3-4 latach. hmm.gif.

Zakladajac, ze po 4 latach bedzie miala 120,000 km -zostaje hmm.gif

- 55k km - rok gwarancji,

- jakies 45% wartosci auta

- rok roadside assistance

Ergo = szybka sprzedaz...

Dwa patrze, co mi daje trzymanie przez 4 lata:

-duze, wygodne, z dobrym silnikiem,

-service na 120,000 km bedzie mnie kosztowal tyle co jeden service BMWzlosnik.gif

-wsparcie dealer-a i fabryki ...

A, ze niektorym sie nie podobazlosnik.gif, ja siedze w srodku i tego nie widzehahaha.gifzlosnik.gifwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ilośc elektroniki i światełek zaskakuje

> przeraża mnie fakt ze za 10 lat auto pewnie nie bedzie jezdzic ze wzgledu na drogi i nie

> opłącalny serwis i brak czesci zmianennych

dependable-paneltab-001.png

Raczej niehmm.gif. 90% Camry sprzedanych w ciagu ostatnich 10 lat dalej jezdzi - takie sa fakty.001.gif[...]

U mnie Toyota zrobi ci czesc nawet do auta ktore klepala na miejscu w latach 60tychzlosnik.gif, kwestia ile ci za to policzy.

Znam duzo ludzi, gdzie np odbudowuja swoje Celica z lat 70tych i czesci Toyota normalnie sprzedaje. 001.gif[...]

Az zacytuje:

Quote:

"Lasting reliability

You can feel good about the fact an incredible 90% of all Camrys sold in the last 10 years are still on the road. It's that kind of legendary quality and dependability that turns Camry drivers into enthusiasts.


Jak z ta druga czescia sie nie zgadzam, to ta pierwsza jest prawdahahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, ze niektorym sie nie podoba, ja siedze w srodku i tego nie widze[...]

Dlatego zastanawiam sie nad GSem - z zewnątrz jest nijaki na granicy brzydkiego. Ale w środku mi sie podoba smile.gif Nie podobają mi sie te europejskie wnętrza, pewnie jedynie w Mercedesie bym sie czuł OK. Ale Volvo czy Audi odpada. Pomimo ze z zewnątrz A5 i A7 mi sie bardzo podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> ale tak się zastanawiam czy ktoś (z któregokolwiek salonu) oddzwonił do Ciebie np ktoś z Mazdy

> mówiąc, że "ok opuścimy te 500$"

Oczywisciezlosnik.gif, nawet sie z tego smialem na HP, od Mazda dostalem telefon w Poniedzialek popoludnie ... Milo, kulturalnie, czy sie zastanowilem, i ze mozemy dalej negocjowaczlosnik.gif[...]

Rowniez kulturalnie podziekowalem mu, ale nie jestem zainteresowany bo auto juz siedzi w garazu, nie moglem sobie odmowic, skromny.gif, zeby mu kulturalnie dolozyc, chaja.gif i powiedzialem, co i jak i za ileskromny.gif[...]

Wierze, ze uslyszlem jekwink.gif po drugiej stronie, facet stracil business przez ok $300-400 ....

Do salnonu Chrysler/Jeep sam zadzwonilem, podziekowalem za czas i powiedzialem, ze niestety tym razem nie wyszlo, ale dalej mi 300 chodzi po glowie 001.gif[...], dostalem pytanie, czy dalej chce byc zapraszany na jakies specjalne prezentacje (czuje, ze bedzie model operowal salon Chrysler/Jeep/Fiat/Alfa pod jednym dachem), wiec tak. Powiedzieli, ze jesli cos chce testowac, to zebym tylko zadzwonil i auto bedzie czekac...

Od Lexus dostalem tez telefon, ale wprost mowie co i jak, ze nie jestem narazie zainteresowany..

Nic nie szkodzi, zebysmy na obiad i prezentacje przyszli - bo zawsze w przyszlosci, mozna Aurion zamienic na IShahaha.gif[...], wiec idziemy....

Od wszystkich dealerow, gdzie zostawilem wiadomosc, dostalem telefon z powrotem ...

Wiec, sumujac, tak - nikt sie nie wylamal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie. 90% Camry sprzedanych w ciagu ostatnich 10 lat

> dalej jezdzi - takie sa fakty.[...]

No, jezeli Toyota uwaza to za wielki sukces, to pogratulowac wiary w swoje produkty hehe.gif

> U mnie Toyota zrobi ci czesc nawet do auta ktore klepala na

> miejscu w latach 60tych, kwestia ile ci

> za to policzy.

> Znam duzo ludzi, gdzie np odbudowuja swoje Celica z lat 70tych i > czesci Toyota normalnie sprzedaje.

Zaden sukces. Wiele firm tak robi.

> Az zacytuje:

> Quote:

> "Lasting reliability

> You can feel good about the fact an incredible 90% of all Camrys > sold in the last 10 years are

> still on the road. It's that kind of legendary quality and dependability that turns Camry

> drivers into enthusiasts.

LOL, entuzjasci Toyoty. rotfl.gif

Zboczency jacys 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LOL, entuzjasci Toyoty.

> Zboczency jacys

Cóż, Toyota wyprodukowała Samochod ktory Clarkson uważa za najlepszy samochod swiata. Toyota także wyprodukowała pojazd ktory córka Clarksona uważa za najlepszy. A poza tym obecnie Toyota produkuje tani samochod o świetnych osiągach. Mozna byc entuzjastą Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, Toyota wyprodukowała Samochod ktory Clarkson uważa za najlepszy samochod swiata. Toyota także

> wyprodukowała pojazd ktory córka Clarksona uważa za najlepszy. A poza tym obecnie Toyota

> produkuje tani samochod o świetnych osiągach. Mozna byc entuzjastą Toyoty.

Odkąd to Amerykanin szanuje zdanie jakiegoś tam Brytola.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, Toyota wyprodukowała Samochod ktory Clarkson uważa za > najlepszy samochod swiata.

Clarkson jako wyrocznia, co jest dobre, a co zle. Gratuluje waytogo.gif

> Toyota także

> wyprodukowała pojazd ktory córka Clarksona uważa za

> najlepszy.

spineyes.gif

> A poza tym obecnie Toyota

> produkuje tani samochod o świetnych osiągach.

Ktory? Auris Sportivo czy jak sie to cudo nazywa?

> Mozna byc entuzjastą Toyoty.

Sa gusta i gusciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod koniec 2006 wyjechałem nową BMW serii 1 z salonu i [...]I jakoś nie bardzo widzę tą niby wysoką jakość we wnętrzu tego Toj-toja

Mozemy polemizowacwink.gifok.gifzlosnik.gif[...]

Widzisz, ja nie mam nic przeciw BMW - ale ja mialem lepiej, kupilem jedna, dostalem od BMW dwahahaha.gif - ot taka promocja, "Buy one, get one free"zlosnik.gif[...]

> Skoro już mamy niby "skórę" to dlaczego nie ma skóry również na całych boczkach drzwi tylko ohydny

> plastik?

Dlatego, ze plastik BMW jest nie wiele lepszyhmm.gif. Ba w ogole nie jest lepszy... Zarowno Toyletta jak i BMTrouble biora plastik z tego samego smietnikalizak.gif[...]

> Porównując z VW na zdjęciu powyżej wnętrze T wygląda >staro, nudno i biednie.

Nigdy nigdzie, nie napisalem, ze Design VW jest zlyhmm.gif, tak samo jak nigdy nigdzie nienapisalem, ze wykonanie wnetrza VeeDub jest zlehmm.gif. Awaryjnosc, i mechaniczne rozwiazania sa problemem...

> Jeśli chodzi o samochody Mercedesa czy BMW to porównywanie ich cen np. do T jest trochę nie na

> miejscu. Takie BMW jest jak garnitur szyty na miarę. Każdy klient wybiera sobie indywidualnie

> wyposażenie, zawieszenie, kolor lakieru, materiały i kolor wnętrza a nawet podsufitki, kolor i

> wzór listew, audio i telematykę itd. i w takiej konfiguracji jest dla niego produkowane auto.

Przechodzilem przez to i co ... zlosnik.gif, owszem Toyota nie oferuje ci takiego wyboru, ale masz krem, czarny czerwony ... opcji nie ma tak rozbudowanych jak BMW, ale to tez nie zle, bo wszystko jest w standardzie...

Jak kupowalismy 1 series, to z auta za $40k zrobilo sie $56k - skora $2k, pardon "skora" zlosnik.gif, sunroof $2k, pakiet podswietlania $1k, lepszy silnik $2k, czarna listwa przed pasazerem $300hahaha.gif... itd itd...

[...]> U innych producentów masz zawsze kilka poziomów wyposażenia do wyboru i ewentualnie jakieś

> retrofity które może zrobić dealer bo to upraszcza i zmniejsza koszty produkcji. Dlatego jak

> porównamy cenę BMW serii 1 z podobnym silnikiem i wyposażeniem do np. VW Golfa to BMW na pewno

> wyjdzie sporo drożej bo tak po prostu musi być. Jak nie potrzebujesz garnituru na miarę albo

> cię nie stać to przymierzasz te gotowe i wybierasz ten który najlepiej pasuje.

Z tym sie zgadzam, ewentualnie mozesz wziasc co stoi na placuidea.gif[...]

> Jeśli chodzi o jakość BMW to ja nie miałem żadnej awarii ani zastrzeżeń a jestem wymagający[...]

W

> tamtym czasie według niezależnych badań serwisy BMW w Polsce były najlepiej oceniane przez

> klientów.[...]. Przypuszczam że w AU trafiłeś właśnie na serwis(y) słabe

> technicznie i dlatego nie potrafili usunąć problemu w pierwszym samochodzie.

Nieeeeeee, Service BMW oceniam na 10 z 10, ba na 11 z 10. Tak samo jak wsparcie BMW Australia ... waytogo.gif. Wiele razy pisalem, to nie jest problem.

Problem jest q wykonania auta - poskladania, i problem zywotnosci czesci001.gif[...]

Jak sam zauwwazyles to garnitur szyty na miarewaytogo.gif, ergo nie moze kosztowac tyle co Golfwaytogo.gif. Zgadzamy sieok.gif, nie narzekam ile zaplacilem, bo za to moglibysmy miec 3x Corolla, ale nie oto idzie.

Uwazam, ze jesli place za garnitur szyty na miare, to dostaje najlesza jakosc materialu, a nie ten sam material co Golf, zeby nie powiedziec gorszy001.gif[...]

Oczekuje, ze deska nie bedzie rozbierana 10x i halas dochodzacy z deski naprawiony na 5k km. i potem znow. Nie, ze dealer nie moze, ten tym ma taka konstukcje.pad.gif, bo nie lubi naszych temperatur. Szef service jest ex Mgr z fabryki w Rosslyn, i gadalismy... rozwiazania nie ma... ot tak po prostu deska jest mocowana i tyle...

Oczekuje, ze silnik potrafi przetrwac wiecej niz 10,000 km -a nie jeden cylinder powiedziec - "A klnie.gif ide spac, nie chce mi sie pracowac". Oczekuje, ze do 60,000km nie beda rozbierane drzwi 10x bo halasuja, wszelka elektornika siadac - display w radiu (owszem od naszego slonca) - cieknace pompy wynieniane.

Oczekuje, ze lakier nie bedzie zlazil po 3 latach, a co do obslugi BMW - tak auto po gwarancji, ale jeden telefon i jedna wizyta u dealera - i auto sie malowalo. Nie mam zadnego powodu narzekania na obsluge BMW, precz calkowicie przeciwniewaytogo.gif[...]

Dodatkowo EU auto nie potrafi przejechac 50,000 km na jednych klockach hamulcowychzlosnik.gif - ale to juz odpuszcze...

> Podsumowując: wziąłeś samochód do bólu brzydki i nudny. Dopasowałeś się do tego samochodu ze

> względów finansowych, czasowych oraz jakości obsługi oferowanej przez dealera w Twoim rejonie.

Wyglad mnie malo obchodzi. Kupujemy auta inaczej. hmm.gif. Dla mnie to jest narzedzie pracy, ditto dla mulher.gif. Jedyne auto jakie kupilem emocjonalnie to FJ Crusier, ktory ze mna zdechniezlosnik.gif[...]

BMW po prostu nie oferuje "bang for your bucks". Znaczek mnie nie interesuje, czy tak zwany prestige001.gif[...] Auto uwazam, za zlo konieczne... nie kupuje go, zeby sasiadowi joysitck Banane16.gif stanal...

Powiedzmy sobie szczerze, moglismy isc kupic Lexus, BMW 5 series, 3 series, czy cos za dodatkowe $30-40k co wydalem. Szczerze, uwazalbym sie za idioteskromny.gif, bo w BMW nie ma nic takiego, co jest warte te $30k wiecej niz Aurion.

Po 3-4 latach oba sa kupa zlomu, zarowno Toyota jak i BMW...

> I wszystko . Tylko nie pisz proszę teraz bajek w których wychwalasz tego Toj-toja ponad

> wszystkie inne samochody bo tego się nie da czytać

zlosnik.gifwink.gif

To nie sa bajki, to jest inne podejscie. skromny.gif. Ty sie masz/mialesniewiem.gif jednoidea.gif, ja juz zaliczylem dwa... - oba kaputt no.gif, - owszem mozemy mowi o zly szczesciuzlosnik.gif, ale popatrzmy ciut inaczejhmm.gif. W pracy u mulher.gif - powiedzmy sobie szczerze - szpital, nie sa to przecietne zarobki, to sa duze zarobki. Reprezentacja BMW, Lexus, Merc, Jag - jest nieprzecietnie wysoka... Jeszcze 4-6 lata temu jakbys przeszedl po parkingu, to np potrafi stac 10-20-30 BMW w jednym rzedzie, od jeden drugiemu poleca. mulher.gif tez tak skonczyla z BMW.

Teraz, widzisz, Toyota, Holden, Mitsu, owszem dalej duzo Lexus, BMW, Merc, ale reprezentacyjnie jest to mniej. Dlaczego?

Bo lud sie nacial jak my001.gif[...] Tak, byla zauroczona magia znaczka, tak, marka premium etc ... a jak widac rzeczywistosc jest inna - spineyes.gif -bardziej zyciowa...

Mowilem koledze z pracy, nie - zostaw. Nie, nie odpuscil, mamy deal z BMW - jakies 15% znizki, 4 lata service za free etc - same atuty. Kupil 3 series, i to jeszcze Diesel... Do 5 k km widzielismy go chyba we wszytskich modelach BMW hahaha.gif, od Z4 po 5 series na niezliczonych X konczac[...]

jesli dobrze pamietam, auto do 5k km mialo wymieniony silnik, wszelkie komputery, LCD screens ... i dalej zre 1l oleju na 1k kmzlosnik.gif[...]

Zrozumial... ale za pozno... Nie wiem czy sprzedal, czy mu wymienili - bo poszedl pracowac gdzie indziej, ale jak widzisz jest wzor ... Wiec owszem, mnie moze sie zdarzylo... ale % jest to wiecej niz u producentow Jidea.gif[...]

[...]

Wiec wydaje mi sie, ze dalej w EU zyjecie legenda - legenda Merc i BMW, a prawda jest taka, ze marketing zrobil swoje i wierzycie - jak to lepsze jest od Opel/Ford/Toyota... a nie jest, pod wzgledem jakosci wykonania, nieeepanic.gif[...] I nie ma w tym nic zlego - ja tez kiedys wierzylemzlosnik.gif[...]

> Przy okazji: te BMW serii 1 idą na wasz rynek z Niemiec czy jakiejś innej fabryki?

BMW 1 series ida Made in Germany, i widzisz to bylo to dlaczego nie kupilismy 3... 3 jest z domu, Made in South Africa...

> Czy jeździłeś może ostatnio jakimś Mercedesem?

Patrzylismy na C-Class Station Wagon.

Co sądzisz o jakości wykonania tych samochodów bo

> jestem bardzo ciekaw.

Pierwsze wraznie bylo bardzo pozytywnehmm.gifwaytogo.gif, tradycyjnie, gdzie nie spojrzysz to cie270747800-sex.gif, ale tam gdzie dotykasz, i operujesz to w dotyku bylo milo.

Nie patrzylem na to dokladnie, bo po prostu po BMW przeszla mi ochota na jakies EU marki ... ale moj ksiegowy kupil bo latach BMW, E-Class.

Uwaza, ze jakosc wykonania - 1 rok - 50 k km, jest lepsza niz BMW... ja tego niewiem.gif[...] Wiec ciezko mi cos powiedziec, za czy przeciw....

>Czy Mercedesy klasy C są produkowane dla was w RPA?

Coupe i SW bedzie Made in Germany.

Sedan jest klepany w East London, AFAIK wszelkie RHD tam sa klepane czyli rowniez UK - ale tu moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś się zgadać z moim sąsiadem. Miał 335i. Jak on ten samochód klął! Ciągle coś się psuło, też miał nowy silnik na gwarancji. Najbardziej klął deskę która pękała na słońcu Florydy - zmienili ją trzy razy na gwarancji (dobrze że BMW ma długą gwarancję!). Do tego jakieś jaja z hamulcami, szybami elektrycznymi, oponami run-flat znikającymi w oczach itp.

Teraz kupił Camry i ją uwielbia. Ma już ją rok i nic się nie psuje, nic nie pęka, nic nie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.