Skocz do zawartości

Duzy dealer ....


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Apropos tych wszystkich dyskusji na MK o dealer-ach....

Wczoraj nudzac sie w hotelowym barze poznalem dealer-a, a raczej jego COOlizak.gif[...] i duzy dealer znaczy:

-40,000 sprzedazy na rok

-145,000 aut na service na rok

-17,000 kredytow na rok... (ach niezla prowizjalizak.gif)

- jednorazowo trzymaja na placach 3,000-5,000 aut001.gif[...] (dwu miesieczny stock)

Wyjasnilo sie dlaczego wszystkie moje Toyota oprocz dwoch ostatnich byly transportowane z WAzlosnik.gif[...]

Placil za piwo.gifzlosnik.gif, bo okazalo sie, ze na jego pensje od 10 lat lozylemhahaha.gif[...]

Ciekawe jak byglada duzy dealer w PLhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeden wlasciciel ma kilka marek, ale nie zawsze pod jednym dachem w jednej miescowosci

Oni tak samo, dwa stany ok 8 salonow, ale plac maja dwa centralne, ide zobaczyc jak wyglada 2,000 autzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oni tak samo, dwa stany ok 8 salonow, ale plac maja dwa centralne, ide zobaczyc jak wyglada 2,000

> aut

U nas taki plac jest jeden na kraj - to skład celny, skąd dilerzy biorą auta do sprzedaży smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas taki plac jest jeden na kraj - to skład celny, skąd dilerzy biorą auta do sprzedaży

Czyli roznica taka, ze dealer nie musi placic za auta w PL... To zanija kinkurencje001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli roznica taka, ze dealer nie musi placic za auta w PL... To zanija kinkurencje

Część aut ma na stanie - musi mieć.

Jeżdżące dema, stojące w salonie i parę sztuk na placu.

Reszta jest dostępna ze składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Część aut ma na stanie - musi mieć.

> Jeżdżące dema, stojące w salonie i parę sztuk na placu.

> Reszta jest dostępna ze składu.

I dlatego mowie, ze to zabija konkurencje, nawet u mnie dealer na wsi ma plac z 60-100 aut czeka. Jeden dealer, rodzina ma go w lapach nieprzerwanie od 1948... Toyota od 1968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego mowie, ze to zabija konkurencje, nawet u mnie dealer na wsi ma plac z 60-100 aut czeka.

> Jeden dealer, rodzina ma go w lapach nieprzerwanie od 1948... Toyota od 1968

Widzisz u Ciebie duzo auto sie sprzedaje ze stocku. U nas nie dlaczego? Bo klient lubi wybierac bo ma miec halogeny ale tylko takie skretne, albo ma miec 8 glosnikow zamiast 6. I ludzie czekaja np 3 miesiace az im samochod wyprodukuja hehe.gif Jak bierzesz ze stocku to i znizka wieksza. Ja jak kupowalem, to zawsze bralem to co bylo bo i szybciej i praktyczniej. Dlatego czegos takie w UE nie wprowadza a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego mowie, ze to zabija konkurencje, nawet u mnie dealer na wsi ma plac z 60-100 aut czeka.

> Jeden dealer, rodzina ma go w lapach nieprzerwanie od 1948... Toyota od 1968

U nas jest skład importera i skład dealera. Jak kilka lat temu kupowaliśmy lagunę to okazało się, że dealer może dać rabat do jakiejś tam kwoty (ze swojej marży) a o większy rabat trzeba było się zwrócić bezpośrednio do Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz u Ciebie duzo auto sie sprzedaje ze stocku. U nas nie dlaczego? Bo klient lubi wybierac bo

> ma miec halogeny ale tylko takie skretne, albo ma miec 8 glosnikow zamiast 6. I ludzie czekaja

> np 3 miesiace az im samochod wyprodukuja Jak bierzesz ze stocku to i znizka wieksza. Ja jak

> kupowalem, to zawsze bralem to co bylo bo i szybciej i praktyczniej. [...]

Inny klient, FJ tez sie klepal, bo chcialem oryginalny, stary kolor. Oferowanych wersji wyposazenia: jednazlosnik.gif

Oferowanych opcji: zerozlosnik.gif

Dorzucilem roof racks, nudge bar, tow bar i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

> że dealer może dać rabat do jakiejś tam kwoty (ze swojej marży) a o większy rabat trzeba było

> się zwrócić bezpośrednio do Renault

i dlatego mowie, ze to zanija konkurencje, u mnie roznice miedzy dealerami masz ogromna, np Corolla - rekomendowana cena detaliczna ze wszystkimi podatkami, ubezpieczeniem, tablicami etc ok $23k,.

Ogloszenie w gazecie na tej samej stronie, dealer jeden $21,888, dealer dwa $20,999 -reklamy bok siebiehahaha.gif.

Oczywiscie obie ceny do negocjacji, wiec moze sie okazac, ze $21,888 wyjedziesz taniej.zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [..]

> i dlatego mowie, ze to zanija konkurencje, u mnie roznice miedzy dealerami masz ogromna, np Corolla

> - rekomendowana cena detaliczna ze wszystkimi podatkami, ubezpieczeniem, tablicami etc ok

> $23k,.

> Ogloszenie w gazecie na tej samej stronie, dealer jeden $21,888, dealer dwa $20,999 -reklamy bok

> siebie.

> Oczywiscie obie ceny do negocjacji, wiec moze sie okazac, ze $21,888 wyjedziesz taniej.

Nie no różnice pomiędzy dealerami są tak samo ale to dużo zależy od marki. U nas o tyle śmiesznie było że akurat laguna IIph2 wchodziła na rynek i dealerowi zależało mieć pierwszą tzn dogadaliśmy się tak że on nam dał bardzo duży upust w zamian za co odebraliśmy ją dwa tygodnie po dostarczeniu do dealera a on w tym czasie mógł ją wsadzić do salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz u Ciebie duzo auto sie sprzedaje ze stocku. U nas nie dlaczego? Bo klient lubi wybierac bo

> ma miec halogeny ale tylko takie skretne, albo ma miec 8 glosnikow zamiast 6. I ludzie czekaja

> np 3 miesiace az im samochod wyprodukuja Jak bierzesz ze stocku to i znizka wieksza. Ja jak

> kupowalem, to zawsze bralem to co bylo bo i szybciej i praktyczniej. Dlatego czegos takie w UE

> nie wprowadza a szkoda.

Zobacz co jest w bieda wersji u OZI-ego a co u nas. OZI często pokazuje auta z wypożyczalni u nas to co one tam mają to już full wypas. A u dealerów też najczęściej stoją golasy lub jakaś wersja oczko wyżej na wyposażeniu i nic więcej. Chcesz coś ponad i już czekasz bo dealer takich prawie nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> było że akurat laguna IIph2 wchodziła na rynek i dealerowi zależało mieć pierwszą tzn

> dogadaliśmy się tak że on nam dał bardzo duży upust w zamian za co odebraliśmy ją dwa tygodnie

> po dostarczeniu do dealera a on w tym czasie mógł ją wsadzić do salonu

Czylj de facgo dales mu kredyt na dwa tygodniegrinser006.gif za free.

U mnie jak masz nowosc to cena jest wyzsza niz rekomendowana, lub sprzedaja za rekomendowana detaliczna.

Przyklad, przez pierwsze % miesiecy Toyota miala klopoty z dostawa, rynek wchlania 200-300 sztuk FJ na miesiac a oni nie mieli dostawy przez Fukoshima i powodz w Thailand, bylo pol roku zaleglosci.

Delaerzy sprzexawali po $50k zamiast $42, lub rekomendowana $42.

Dostawy sie poprawily i cena zlecials do rekomendowsns - 7-10%.

Ja kulilem w ostatni dzien roku finansowego i zlosnik.gif o 3pm i wynegocjowalem rekomendowana - 13.7%wazniak.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz co jest w bieda wersji u OZI-ego a co u nas. OZI często pokazuje auta z wypożyczalni u nas

> to co one tam mają to już full wypas. A u dealerów też najczęściej stoją golasy lub jakaś

> wersja oczko wyżej na wyposażeniu i nic więcej. Chcesz coś ponad i już czekasz bo dealer

> takich prawie nie sprzedaje.

I to niezależnie od kategorii cenowej auta. Moi rodzice zażyczyli sobie dokładnie takie samo auto jak pokazują w reklamach - ten sam lakier, ta sama specyfikacja. Auto raczej z tych budżetowych. I co? Nie ma ani jednego - czekają już drugi miesiąc.

peugeot_301_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Czylj de facgo dales mu kredyt na dwa tygodnie za free.

> U mnie jak masz nowosc to cena jest wyzsza niz rekomendowana, lub sprzedaja za rekomendowana

> detaliczna.

> Przyklad, przez pierwsze % miesiecy Toyota miala klopoty z dostawa, rynek wchlania 200-300 sztuk FJ

> na miesiac a oni nie mieli dostawy przez Fukoshima i powodz w Thailand, bylo pol roku

> zaleglosci.

> Delaerzy sprzexawali po $50k zamiast $42, lub rekomendowana $42.

> Dostawy sie poprawily i cena zlecials do rekomendowsns - 7-10%.

> Ja kulilem w ostatni dzien roku finansowego i o 3pm i wynegocjowalem rekomendowana - 13.7%...

Jak zamawiałem Renault Latitude (co w końcu i tak nie doszło do skutku) to diler miał w drodze do siebie zamówione trzy sztuki w takiej specyfikacji. Odbiór byłby za 2-3 tygodnie od zamówienia. Czyli zamówili w ciemno, ale małą ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Czylj de facgo dales mu kredyt na dwa tygodnie za free.

> U mnie jak masz nowosc to cena jest wyzsza niz rekomendowana, lub sprzedaja za rekomendowana

> detaliczna.

> Przyklad, przez pierwsze % miesiecy Toyota miala klopoty z dostawa, rynek wchlania 200-300 sztuk FJ

> na miesiac a oni nie mieli dostawy przez Fukoshima i powodz w Thailand, bylo pol roku

> zaleglosci.

> Delaerzy sprzexawali po $50k zamiast $42, lub rekomendowana $42.

> Dostawy sie poprawily i cena zlecials do rekomendowsns - 7-10%.

> Ja kulilem w ostatni dzien roku finansowego i o 3pm i wynegocjowalem rekomendowana - 13.7%...

właściwie to jeszcze bardziej skomplikowane. Pi razy drzwi było tak że poszliśmy kupić zwykła lagunę ale się okazało że renówka zaprezentowała tego samego dnia fecelifta. Więc ani fabryka nie chciała robić tej starej ani my tym bardziej nie chcieliśmy starej jak można było nową, Problem był taki że z wyposażeniem jaki chcieliśmy (wszystko ale bez skóry) samochód wychodził drożej niż odmiana wszystko ze skórą. W poprzedniej tak nie było stąd więc kombinowanie z rabatami od renulat itp. Skończyło się na tym że mieliśmy ją taniej dobre 12kzł od cennika z samego renault. Do tego dealer też dołożył kilka kzł swojego rabatu + właśnie to że nie odebraliśmy jej od razu tylko mógł się przez kilka dni chwalić że ma jedyną nową lagunę w Warszawie. Z resztą jak sami później przyznali że to był strzał w 10tkę bo przez te dwa tygodni przyjęli zamówienia na kilka kolejnych...

szkoda tylko że samochód się okazał delikatnie mówiąc do horse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz co jest w bieda wersji u OZI-ego a co u nas. OZI często pokazuje auta z wypożyczalni u nas

> to co one tam mają to już full wypas. A u dealerów też najczęściej stoją golasy lub jakaś

> wersja oczko wyżej na wyposażeniu i nic więcej. Chcesz coś ponad i już czekasz bo dealer

> takich prawie nie sprzedaje.

Da sie wybrac z tego co jest. Zalezy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Duży "diler" w PL sądząc po KIA/ Hyundai/Ford, to taki, który ma w ogóle interesujące Cię auto w jakiejkolwiek konfiguracji wyposażenia/silnika na stanie. Żadna z powyższych marek w momencie zakupu nie dysponowała swoimi "hitami sprzedaży".

KIA nie chciała w ogóle słuchać/rozmawiać z klientem. Miała $$ w pupie. ( 3 dealer test)

Hyundai, pomimo wcześniejszych zakupów, "olał swojego klienta", więc zmieniliśmy dealera. Tu trzeba pochwalić Częstochowę i Zabrze.

Ford, czytaj jw. pomimo zakupu kilku egzemplarzy, (Fiesta,Focus,Fusion) + chcieli nas oszukać.

Używanego nie mam nerwów kupować ani czasu, a po przejściach z nowym.... mam póki co dość zakupów 4oo w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba jeden z powodów dlaczego sprzedaż nowych aut jest taka a nie inna. Jak teść kupował dustera to musiał czekać 8 miesięcy. A brał normalną nieudziwniona wersję. 1, 5 dci 4x4. Ciekawe ile by mogli tego sprzedać więcej gdyby nie trzeba było czekać na nie prawie rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz u Ciebie duzo auto sie sprzedaje ze stocku. U nas nie dlaczego? Bo klient lubi wybierac bo

> ma miec halogeny ale tylko takie skretne, albo ma miec 8 glosnikow zamiast 6.

Spróbój tak powybrzydzać w Toyocie. rotfl.gif Trzy wersje wyposażenia i koniec, możesz sobie co najwyżej kolor wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie duzy, ale za to elastyczny: Hyundai Jaworski - Gajewski w Warszawie.

Kupilismy u niego miesiac temu demo i30.

Po miesiacu przyszlismy ze znajomymi po kolejne auto, na 2 dni przed wakacjami.

Chcielismy kupic cos od reki, zeby miec za 2 dni. Niestety nie jest to mozliwe w naszym pieknym kraju, bo karta pojazdu, bo procedury. Najwczesniej za poltora tygodnia oslabiony.gif

ALE, znalazlo sie rozwiazanie, podpisujemy umowe kupna auta i czekamy na nie spokojnie, a na wakacje dadza nam bezplatnie auto zastepcze z placu ok.gif

W efekcie zostala podpisana umowa na ix35, a na wakacje dostalismy i30 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbój tak powybrzydzać w Toyocie. Trzy wersje wyposażenia i koniec, możesz sobie co najwyżej

> kolor wybrać.

ale auta z azji tak maja. na placu sie o dodatki doposaza i hejta sprzedaz. nawet z kia z korei tak jest. 3 wersje wyposazenia + pare akcesoriow - ja czekalem 6 miesiecy. wersje podstawowe i bazowy silnik byly na miejscu bo sie malo aut lepiej wyposazonych sprzedawalo. a w zlych niemczech jest opcja szyberdachu, nawigacji wbudowanej itp. u nas rynek jest do bani - klienci takze sa winni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto raczej z tych

> budżetowych. I co? Nie ma ani jednego - czekają już drugi miesiąc.

Jeśli to te auto ze zdjęcia to się nie dziwię. W moich stronach to chyba jedno z najlepiej sprzedających się nowych aut. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby po tak krótkim czasie po premierze pojawiło się tyle egzemplarzy danego modelu (+ bliźniaczy model c-elysee). W moim bliskim sąsiedztwie, gdzie nowe auto to rarytas są już 2. Jeszcze trochę to wyprzedzi nieśmiertelnego Golfa IV grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to te auto ze zdjęcia to się nie dziwię. W moich stronach to chyba jedno z najlepiej

> sprzedających się nowych aut. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby po tak krótkim czasie po

> premierze pojawiło się tyle egzemplarzy danego modelu (+ bliźniaczy model c-elysee). W moim

> bliskim sąsiedztwie, gdzie nowe auto to rarytas są już 2. Jeszcze trochę to wyprzedzi

> nieśmiertelnego Golfa IV

Dosc ciekawe bo ja w ogole nie widze ani tego Peugeota ani bliźniaka Citroena na ulicach niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńki...

W USA AutoNation sprzedaje rocznie 224 tysiące nowych samochodow, 170 tysiecy uzywanych i 100 tysiecy do innych dealerow, ma obroty ponad 13 miliardów dolarów. Przy AutoNation, Twój dealer to mały sklepik osiedlowy...

http://wardsauto.com/site-files/wardsauto.com/files/uploads/2012/04/UsaDe02_2012.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to te auto ze zdjęcia to się nie dziwię. W moich stronach to chyba jedno z najlepiej

> sprzedających się nowych aut. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby po tak krótkim czasie po

> premierze pojawiło się tyle egzemplarzy danego modelu (+ bliźniaczy model c-elysee). W moim

> bliskim sąsiedztwie, gdzie nowe auto to rarytas są już 2. Jeszcze trochę to wyprzedzi

> nieśmiertelnego Golfa IV

Ze zdjęcia. Sęk w tym, że wersje podstawowe i średnie są od ręki. Ale jak chcesz najwyższy poziom wyposażenia to trzeba czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie jest? mozna go podejrzeć na google maps?

W Swarzędzu przy ul. Rabowickiej plac firmy Clip Logistics. Byłem tam na początku lipca, mieli na placu około 50 tys samochodów, głównie Skody i VW ale zdarzały się również Mazdy, Mercedesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.