Skocz do zawartości

Assistance w Europie


gorpaw

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

Citibank ma ubezpieczenie swiat bez granic nie ma tanszego i lepszego na ta chwile. Co do assistance to tam gdzie masz oc jak nie to moze PZM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

na wyjazd do czarnogory wzialem assistance w link4 ... zgodnie z OWU dokonuja naprawy na miejscu zdarzenia do okreslonej kwoty... strzelila cewka zaplonowa ... zaproponowali odholowanie do ASO... pech chcial, ze rzecz dziala sie Boze Cialo, wiec w ASO nikt by mi nie pomogl...

reasumujac - sprawdza sie tylko, jako opcja przewiezienia auta do warsztatu ...

wiecej chyba korzystac nie bede no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

Spytaj tam, gdzie masz ubezpieczone auto.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

Ja brałem w mBanku - masz różne opcje i kwoty ubezpieczeń.

Do tego bezpłatna EKUZ z naszego NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na wyjazd do czarnogory wzialem assistance w link4 ... zgodnie z OWU dokonuja naprawy na miejscu

> zdarzenia do okreslonej kwoty... strzelila cewka zaplonowa ... zaproponowali odholowanie do

> ASO... pech chcial, ze rzecz dziala sie Boze Cialo, wiec w ASO nikt by mi nie pomogl...

> reasumujac - sprawdza sie tylko, jako opcja przewiezienia auta do warsztatu ...

> wiecej chyba korzystac nie bede

A jak sobie wyobrazasz taka pomoc w dniu wolnym od pracy?

Zostawiasz auto w ASO, bierzesz zastepczaka i wracasz jak bedzie naprawione ok.gif

Ewentualnie mozesz pewnie zrezygnowac z wyjazdu i odholowac auto pod dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sobie wyobrazasz taka pomoc w dniu wolnym od pracy?

> Zostawiasz auto w ASO, bierzesz zastepczaka i wracasz jak bedzie naprawione

Ja tak miałem - na szczęście w Polsce.

Z wakacji wracałem zastępczym, a za kilka dni jechałem ponownie nad morze po odbiór swojego samochodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sobie wyobrazasz taka pomoc w dniu wolnym od pracy?

> Zostawiasz auto w ASO, bierzesz zastepczaka i wracasz jak bedzie naprawione

> Ewentualnie mozesz pewnie zrezygnowac z wyjazdu i odholowac auto pod dom...

I kto mu to auto przyjmie w tym ASO w Boże Ciało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

Przede wszystkim zobacz tam gdzie masz OC, ja mam w AXA i dokupiłem za 159 zł Assistance na rok na Europe.

A takie niezależne to np. starter24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak miałem - na szczęście w Polsce.

> Z wakacji wracałem zastępczym, a za kilka dni jechałem ponownie nad morze po odbiór swojego

> samochodu

W tym wypadku lepiej miec assistance z mozliwoscia wyboru warsztatu. Mi podstawili zastepcze na granicy PL-CZ a samochod pojechal do ASO w Warszawie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spytaj tam, gdzie masz ubezpieczone auto.

Spytać warto, tym bardziej że pewnie jakąś podstawę tam ma.

> Ja brałem w mBanku - masz różne opcje i kwoty ubezpieczeń.

> Do tego bezpłatna EKUZ z naszego NFZ.

Tak, ja podobnie - assistance na EU też w mBanku. O tyle miło, że był niezależny od samochodu którym jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sobie wyobrazasz taka pomoc w dniu wolnym od pracy?

> Zostawiasz auto w ASO, bierzesz zastepczaka i wracasz jak bedzie naprawione

a kluczyki to w ASO wloze pod kolo, czy mam nocowac w samochodzie, az ASO otworza ?

> Ewentualnie mozesz pewnie zrezygnowac z wyjazdu i odholowac auto pod dom...

Nie moge, bo opcja holowania ztcp 100 km ...

Reasumujac po co wrzucac w OWU drobne naprawy na miejscu zdarzenia i dawac limit kwotowy tej naprawy, jesli w praktyce nie robia nic, bo nie maja zaplecza czesci ? Ja nie mowie o tym, zeby posiadali czujniczek czujniczka choinki zapachowej do renault vel satis, ale na litosc cewka zaplonowa do silnika Z18XE opla, ktory byl wsadzany do astry, zafiry, vectry, czy tez nawet do saaba 9-3 - a zatem dosc licznej grupy popularnych aut winna byc na stanie. Podobnie jak cuda typu pasek alternatora, wieszaki tlumika - zeby sie nie ciagnal po asfalcie, etc...

Ale coz, ubezpieczyciele outsourcinguja swoje uslugi na pana Zdzisia, ktory ma 1 lawete i akurat jest w dyspozycji, bo wczoraj u szwagra na imieninach nie wypil zbyt duzo ...

Konczac - assistance winno sie nazywac: usluga zwozenia samochodu do najblizszego ASO i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kluczyki to w ASO wloze pod kolo, czy mam nocowac w samochodzie, az ASO otworza ?

> Nie moge, bo opcja holowania ztcp 100 km ...

w takim przypadku zazwyczaj TU martwi sie o to, zeby dostarczyc pojazd w godzinach otwarcia ASO ok.gif

Mam wrazenie, ze kupiles jedna z najtanszych opcji i teraz narzekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrazenie, ze kupiles jedna z najtanszych opcji i teraz narzekasz...

albo wcale nie kupil i ma najwiecej do powiedzenia zlosnik.gif

Ja testowalem menelbank i ... laweta przyjechala z PZU Pomoc, do drobnych napraw (wymiana koła czy pekniety waz chlodnicy) - przyjezdzal starter albo coz zoltego z napisem "asistance" na calym aucie. Testowalem przez 2.5 roku kilka razy w tym dwa razy lawete do warsztatu (pekniety przewod hamulcowy i rozwalone turbo)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kluczyki to w ASO wloze pod kolo, czy mam nocowac w samochodzie, az ASO otworza ?

> Nie moge, bo opcja holowania ztcp 100 km ...

> Reasumujac po co wrzucac w OWU drobne naprawy na miejscu zdarzenia i dawac limit kwotowy tej

> naprawy, jesli w praktyce nie robia nic, bo nie maja zaplecza czesci ? Ja nie mowie o tym,

> zeby posiadali czujniczek czujniczka choinki zapachowej do renault vel satis, ale na litosc

> cewka zaplonowa do silnika Z18XE opla, ktory byl wsadzany do astry, zafiry, vectry, czy tez

> nawet do saaba 9-3 - a zatem dosc licznej grupy popularnych aut winna byc na stanie. Podobnie

> jak cuda typu pasek alternatora, wieszaki tlumika - zeby sie nie ciagnal po asfalcie, etc...

> Ale coz, ubezpieczyciele outsourcinguja swoje uslugi na pana Zdzisia, ktory ma 1 lawete i akurat

> jest w dyspozycji, bo wczoraj u szwagra na imieninach nie wypil zbyt duzo ...

> Konczac - assistance winno sie nazywac: usluga zwozenia samochodu do najblizszego ASO i tyle ...

Kabli WN tez nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim przypadku zazwyczaj TU martwi sie o to, zeby dostarczyc pojazd w godzinach otwarcia ASO

to moze mi powiesz jak to mieli zrobic w Boze Cialo - bo oni tez nie za bardzo wiedzieli smile.gif

> Mam wrazenie, ze kupiles jedna z najtanszych opcji i teraz narzekasz...

opcja assistance plus - nic lepszego nie oferuja ...

zeskanowac polise ? 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo wcale nie kupil i ma najwiecej do powiedzenia

> Ja testowalem menelbank i ... laweta przyjechala z PZU Pomoc, do drobnych napraw (wymiana koła czy

> pekniety waz chlodnicy) - przyjezdzal starter albo coz zoltego z napisem "asistance" na calym

> aucie. Testowalem przez 2.5 roku kilka razy w tym dwa razy lawete do warsztatu (pekniety

> przewod hamulcowy i rozwalone turbo)

> M.

zatem ciesze sie, ze gdzies moze to wygladac normalnie ... bowiem mnie ostatnia przygoda skutecznie zniechecila do kupna takiej polisy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to moze mi powiesz jak to mieli zrobic w Boze Cialo - bo oni tez nie za bardzo wiedzieli

Odstawiaja auto na parking strzezony a kolejnego dnia lacznie z kluczykami do ASO.

Ty bierzesz zastepczaka i wracasz jak bedzie zrobione.

> opcja assistance plus - nic lepszego nie oferuja ...

> zeskanowac polise ?

Limit holowania 100km w takiej opcji to jakis zart. Moze spojrz na oferty innych firm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

Dobra opcja jest w PZU.

Jeśli masz tam choćby OC możesz dokupić Assistance za ca. 150 zł z holowaniem do 1000 km w Europie. Myślę, że nie głupia oferta.

W mBanku jest do jakiejś tam kwoty tylko co w rzeczywistości starcza na góra 200 km grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra opcja jest w PZU.

> Jeśli masz tam choćby OC możesz dokupić Assistance za ca. 150 zł z holowaniem do 1000 km w Europie.

chyba masz lekko nieaktualne info - teraz holowanie to max 150km a nie 1000... poza tym cena rocznego na europe to jakies 300pln przy OC w pzu.

> Myślę, że nie głupia oferta.

ogolnie dziala, przetestowalem w niemczech, ale podobno sa lepsze wink.gif

> W mBanku jest do jakiejś tam kwoty tylko co w rzeczywistości starcza na góra 200 km

czyli standard ostatnimi czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spytać warto, tym bardziej że pewnie jakąś podstawę tam ma.

> Tak, ja podobnie - assistance na EU też w mBanku. O tyle miło, że był niezależny od samochodu

> którym jechałem.

To sprawdź jeszcze OWU lub zapytaj na infolini.

Ja również posiadam bankowe assistance ale w BNP i mogę z niego skorzystać jesli poruszam się pojazdem zarejestrowanym na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

ja mam w pakiecie od AVIVy. W Polsce hol bez ograniczeń, a za granicą 500km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba masz lekko nieaktualne info - teraz holowanie to max 150km a nie 1000... poza tym cena

> rocznego na europe to jakies 300pln przy OC w pzu.

> ogolnie dziala, przetestowalem w niemczech, ale podobno sa lepsze

> czyli standard ostatnimi czasy...

Ja mam 150 km, bo wziąłem tańsze, ale za dopłatą jest 1000 km smirk.gif

Chyba Ty masz nieaktualne info zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 150 km, bo wziąłem tańsze, ale za dopłatą jest 1000 km

> Chyba Ty masz nieaktualne info

czytam warunki ubezpieczenia i nijak nie widze opcji rozszerzenia do 1kkm, a ze wzgledu na komfort mulher.gif ktora glownie jezdzi autem biore zawsze najwyzszy pakiet OC+AC(warsztat)+assistance(europa)

jesli mozesz poratowac linkiem do warunkow tego assistance z 1kkm w europie od PZU to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam warunki ubezpieczenia i nijak nie widze opcji rozszerzenia do 1kkm, a ze wzgledu na komfort

> ktora glownie jezdzi autem biore zawsze najwyzszy pakiet OC+AC(warsztat)+assistance(europa)

> jesli mozesz poratowac linkiem do warunkow tego assistance z 1kkm w europie od PZU to poprosze.

aaa czekaj czekaj.

Może w PZU jest to za dopłatą ale tylko w pakietach dealerskich hmm.gif bo takowy właśnie mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kluczyki to w ASO wloze pod kolo, czy mam nocowac w samochodzie, az ASO otworza ?

> Nie moge, bo opcja holowania ztcp 100 km ...

> Reasumujac po co wrzucac w OWU drobne naprawy na miejscu zdarzenia i dawac limit kwotowy tej

> naprawy, jesli w praktyce nie robia nic, bo nie maja zaplecza czesci ? Ja nie mowie o tym,

> zeby posiadali czujniczek czujniczka choinki zapachowej do renault vel satis, ale na litosc

> cewka zaplonowa do silnika Z18XE opla, ktory byl wsadzany do astry, zafiry, vectry, czy tez

> nawet do saaba 9-3 - a zatem dosc licznej grupy popularnych aut winna byc na stanie. Podobnie

> jak cuda typu pasek alternatora, wieszaki tlumika - zeby sie nie ciagnal po asfalcie, etc...

> Ale coz, ubezpieczyciele outsourcinguja swoje uslugi na pana Zdzisia, ktory ma 1 lawete i akurat

> jest w dyspozycji, bo wczoraj u szwagra na imieninach nie wypil zbyt duzo ...

> Konczac - assistance winno sie nazywac: usluga zwozenia samochodu do najblizszego ASO i tyle ...

i gdzie on to wszystko miałby wieść w tej lawecie ? w schowku rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i gdzie on to wszystko miałby wieść w tej lawecie ? w schowku

z punktu widzenia klienta srednio mnie to interesuje - sprzedaja usluge, ktora jest fikcja...

nie widze problemu w podpisaniu umowy z intercarsem / autolandem, ktory jest w kazdym wiekszym miescie.... podejrzewam, ze za okreslona kwote sa w stanie zapewnic ubezpieczycielowi dostep do czesci 24h/7 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z punktu widzenia klienta srednio mnie to interesuje - sprzedaja usluge, ktora jest fikcja...

> nie widze problemu w podpisaniu umowy z intercarsem / autolandem, ktory jest w kazdym wiekszym

> miescie.... podejrzewam, ze za okreslona kwote sa w stanie zapewnic ubezpieczycielowi dostep

> do czesci 24h/7 ...

Paliwo dowiozą, koło zmienią. To w zasadzie chyba jedyne "naprawy" jakich dokonują na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z punktu widzenia klienta srednio mnie to interesuje - sprzedaja usluge, ktora jest fikcja...

> nie widze problemu w podpisaniu umowy z intercarsem / autolandem, ktory jest w kazdym wiekszym

> miescie.... podejrzewam, ze za okreslona kwote sa w stanie zapewnic ubezpieczycielowi dostep

> do czesci 24h/7 ...

Tylko wtedy to assistane kosztowaloby 1000PLN na rok i jojczylbys, ze za drogo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paliwo dowiozą, koło zmienią. To w zasadzie chyba jedyne "naprawy" jakich dokonują na drodze.

Pożyczają jeszcze prąd, pomagają w przypadku kłopotów z kluczykami, usuwają proste usterki elektryczne związane ze światłami, alarmem, wycieraczkami, pomagają w przypadku zatankowania złego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reasumujac po co wrzucac w OWU drobne naprawy na miejscu zdarzenia i dawac limit kwotowy tej

> naprawy, jesli w praktyce nie robia nic, bo nie maja zaplecza czesci ? Ja nie mowie o tym,

> zeby posiadali czujniczek czujniczka choinki zapachowej do renault vel satis, ale na litosc

> cewka zaplonowa do silnika Z18XE opla, ktory byl wsadzany do astry, zafiry, vectry, czy tez

> nawet do saaba 9-3 - a zatem dosc licznej grupy popularnych aut winna byc na stanie. Podobnie

> jak cuda typu pasek alternatora, wieszaki tlumika - zeby sie nie ciagnal po asfalcie, etc...

Mi kiedyś we Wrocławiu padł palec rozdzielacza zapłonu od Golfa, wydawać by się mogło, że bez problemu to kupię. Niestety pora była już niezbyt optymistyczna bo parę minut po 18-tej i nie wiedziałem jaki motoryzacyjny i gdzie byłby jeszcze czynny. Zadzwoniłem do startera, zaoferowali pomoc w zdiagnozowaniu usterki i ewentualne holowanie ale żadnych części zamiennych nie oferują. Wtedy też byłem zniesmaczony takim assistance ale to wcale nie jest takie dziwne. Assistance to człowiek próbujący znaleźć usterkę i usunąć ją, w ostateczności ściągający pojazd do warsztatu. Natomiast nie jest to mobilny sklepik motoryzacyjny.

Na przyszłość- taksówkarze mogą sporo pomóc na temat dostępności części w dziwnych godzinach dnia i nocy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytam warunki ubezpieczenia i nijak nie widze opcji rozszerzenia do 1kkm, a ze wzgledu na komfort

> ktora glownie jezdzi autem biore zawsze najwyzszy pakiet OC+AC(warsztat)+assistance(europa)

> jesli mozesz poratowac linkiem do warunkow tego assistance z 1kkm w europie od PZU to poprosze.

Prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosze

IThankYou.gif czyli juz za miesiac bede sie interesowal wiele kosztuje taki ekstras wink.gif - akurat bede ubezpieczal auto na kolejny rok wink.gif a ostatnio mulher.gif coraz bardziej mi sie od domu oddala samochodem wink.gif a motocyklem ciezko mi ja bedzie scholowac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli juz za miesiac bede sie interesowal wiele kosztuje taki ekstras - akurat bede ubezpieczal

> auto na kolejny rok a ostatnio coraz bardziej mi sie od domu oddala samochodem a

> motocyklem ciezko mi ja bedzie scholowac

jeśłi dobrze pamiętam to dopłacałem cos ok 200-250zł waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli juz za miesiac bede sie interesowal wiele kosztuje taki ekstras - akurat bede ubezpieczal

> auto na kolejny rok a ostatnio coraz bardziej mi sie od domu oddala samochodem a

> motocyklem ciezko mi ja bedzie scholowac

Ja mogłem to mieć za ca. 150 zł więcej jakoś. Ale wziąłem wariant super bez 1000 km, mam za to 150 km w Europie do wybranego prze mnie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Bardzo Was proszę o doradztwo - gdzie zakupić ubezpieczenie assistance auta - dot. wyjazdu

> rodzinnego do Bułgarii.

> Oraz ubezpieczenie mojej rodziny od kosztów leczenia i NNW.

Assistance w Pzu lub Allianz w pakiecie w obydwu za ok 250 zł ale holowanie z zagranicy masz do 1000 km w PZU lub 1600km w Allianz. Od kosztów leczenia Compensa za 53 zł KL 200000, NNW i OC ale do tego już nie pamiętam sum.. Jeśli chodzi o opinie to pół na pół- były problemy z weryfikacją czy mam ubezpieczenie, ale jak juz sie z tym uporali to lekarz dwukrotnie przyjechał do mnie na miejsce wypoczynku. Musiałem tylko zapłacić za lekarstwa, lekarza sami jakos rozliczali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.