Skocz do zawartości

Golf 7 vs BMW 1


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tak trochę inaczej grinser006.gif

Sensownie wyposażony Golf to okolice 100 kzł.

Na duży plus gwarancja do 5 lat/150.000 km

Ma niższe spalanie katalogowe o ok. 0,5 litra zlosnik.gif

Nie gorzej wyposażone BMW 1 to też koszt ok. 100 kzł ale! u brokera.

Gwarancja tylko na 2 lata standard (nie wiem, może później można coś dokupić)

Przykładowo: broker

Wg. konfiguratora takie 1er to rząd ok. 125 kzł

Głównie ciekaw jestem dlaczego nie od brokera, w drugiej kolejności dlaczego nie 1er ?

A porównuję do Golfa bo jest rozsądnym wyborem, a ponad to marzeniem statystycznego Polaka zaraz po Paśniku B5 po lifcie.

Jak to jest z tymi brokerami, korzystał ktoś, lub znajomy korzystał ?

Z serwisowaniem nie ma problemu lub innych dziwnych akcji ?

Nowy-Volkswagen-Golf-7-nkqncw.jpg

0102012-bmw-1-seriessport-ext-L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdziłem 3 dni 118i i powiem Ci że nie chciałem wysiadać.

> GENIALNY samochód

> nie ma porównania do GOLF`a

A gdyby to było 116i też by było miło, bo jednak 7,5s do 100 km/h,

jest lepsze niż 8,5s grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem nie ma porównania, jeden z nich ma napęd na właściwe koła a drugi to jakiś kaleka.

w tym wypadku trzeba CI przyznać rację ok.gif

1er bierz, najlepiej się przejedź obydwoma i wszystko bedzie jasne ok.gif

jedyne co to trochę małe auto, przynajmniej dla mnie, ale w sumie po Fabiedzie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak trochę inaczej

> Sensownie wyposażony Golf to okolice 100 kzł.

> Na duży plus gwarancja do 5 lat/150.000 km

> Ma niższe spalanie katalogowe o ok. 0,5 litra

> Nie gorzej wyposażone BMW 1 to też koszt ok. 100 kzł ale! u brokera.

> Gwarancja tylko na 2 lata standard (nie wiem, może później można coś dokupić)

> Przykładowo: broker

> Wg. konfiguratora takie 1er to rząd ok. 125 kzł

> Głównie ciekaw jestem dlaczego nie od brokera, w drugiej kolejności dlaczego nie 1er ?

> A porównuję do Golfa bo jest rozsądnym wyborem, a ponad to marzeniem statystycznego Polaka zaraz po

> Paśniku B5 po lifcie.

> Jak to jest z tymi brokerami, korzystał ktoś, lub znajomy korzystał ?

> Z serwisowaniem nie ma problemu lub innych dziwnych akcji ?

jakoś cięzko mi uwierzyć w tą cene BMW.

W cenie 100kzł jest spory wybór ok.gif

Ale zestawiając te dwa, nie patrząc na ceny serwisów to bez chwili zawachania brałbym BMW.

albo food.gifserduszka.gif

Mercedes_klasy_Nowa_klasa_5772428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ta bejca to nie jest klase nizej? IMO to male auto ..... i paskudne

1er jest dłuższa i ma większy rozstaw osi.

Są porównywalne w każdym bądź razie.

Zaskakuje mnie trochę Wasz zachwyt nad 1er zlosnik.gif

Albo faktycznie to auto prowadzi się ponad przeciętnie i jest miękkie w środku grinser006.gif, albo owocuje tu jeszcze większy kult marki niż w przypadku VW grinser006.gifzlosnik.gif

W każdym bądź razie trzeba będzie się pzejechać kiedyś jednym i drugim i jakieś wnioski wyciągnąć.

EDIT:

A tak w ogóle, to jeszcze nikt słowa nie napisał na temat zakupów u brokerów, a to jest kluczowe w tym porównianiu zlosnik.gifidea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy miał nowe BMW 320 kombi i w tym roku zmienił je na Golfa 7 1.4 122km i mówi że ten

> Golf w niczym nie ustępuje BMW

A jak zrobił głupio i ma tego świadomość? Myślisz, że się do tego przyzna? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega z pracy miał nowe BMW 320 kombi i w tym roku zmienił je na Golfa 7 1.4 122km i mówi że ten

> Golf w niczym nie ustępuje BMW

Z kim sie ty zadajesz.... No chyba ze było to jakieś antyczne BMW i zmienił na nowego golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaskakuje mnie trochę Wasz zachwyt nad 1er

> Albo faktycznie to auto prowadzi się ponad przeciętnie i jest miękkie w środku , albo owocuje tu

> jeszcze większy kult marki niż w przypadku VW [...]

Wiele razy pisalem, ze Patrzac na wlasciwosci Q BMW to moje,oba byly guanalizak.gif... alehmm.gif pod wzgledem wlasciwosci drive.gif, malo ktore auto - szczegolnie w segmencie miejskim moze sie rownac BMW 1 series waytogo.gif. Rozklad masy 50:50, RWD, ba co tu porownywacniewiem.gif, nie ma nawet z czym.

Idz drive.gif i wtedy ocenzlosnik.gif...

Zlosliwie dodam - wiem niszczac marzenie przecietnego PLw. 10 letnim VeeDud, ze jak czytam forum VeeDub, to BMW przy nim to szczyt niezawodnoscizlosnik.gif[...]

> W każdym bądź razie trzeba będzie się pzejechać kiedyś jednym i drugim i jakieś wnioski wyciągnąć.

> EDIT:

> A tak w ogóle, to jeszcze nikt słowa nie napisał na temat zakupów u brokerów, a to jest kluczowe w

> tym porównianiu

Ktos, sie moze ujawni w tym watkuwink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównywać BMW do VW to jak... no nie wiem, nie da się tego porównać BMW bije VW pod każdym

> względem po prostu

Z doswiadczenia, auto ma problemy, ale nawet w PL AFAIK z AK powolam sie na KvMwink.gif, jesli kupisz nowe, to staraja sie ci pomoc.

Napeawy placone przez BMW po gwarancji - i podkreslam w PL warunkach - nie byly niczym szczegolnym jak porownywalismy co padlozlosnik.gif,ale tu lokalni user-zy musza sie wypowiedziec.

U mnie wieksze naprawy, po gwarancji, placone przez BMW tez bez zadnych walk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem akurat jak w BMW ale w renault nie ma problemow z naprawami gwarancyjnymi auta kupionego za granica. Nie przypuszczam zeby byl z tym problem.

Allle. Trzeba uwazac bo w przypadku brokerow auta sa sciagane z innych rynkow i wyposazenie moze sie roznic od tych sprzedawanych w PL. Nazwa wybranej wersji wyposazeniowej moze nazywac sie tak samo ale to co w nim jest moze sie roznic.

O ile na serwisowanie nie ma to wplywu to na porownywanie ofert cenowych jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rozne klasy. Jezdzilem poprzednia 1 i IMO dzien do nocy vs inne kompakty. Z wyposazenia to byl golas... nawet sterowania radia z kierownicy nie mial. Kumpel kupil go z loterii plusa czy jakos tak za smieszna cene (taniej niz octavia). Ale golf z wyposazeniem i z cena 100k to juz bym sie zastanawial. Wszystko majacy golf czy bida 1. Oczywiscie ta bida to nie volvo z klima ale jednak. Ja bym kupil golfa za 70k i dla mnie mialby wszystko co Ty mu tam podorzucales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jednak wybrales Golf

u mnie troche była inna sytuacja, brokerzy odpadli - musiałem mieć auto na już, w gre wchodziły auta z placu, zadne konfiguratory i czekanie 3 miesiące na auto.

Budżet też nie ten, ja za mojego dałem 90kzl a i tak mocno przegiąłem pałe w stosunku do zaplanowanego wydatku $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie troche była inna sytuacja, brokerzy odpadli - musiałem mieć auto na już, w gre wchodziły

> auta z placu, zadne konfiguratory i czekanie 3 miesiące na auto.

> Budżet też nie ten, ja za mojego dałem 90kzl a i tak mocno przegiąłem pałe w stosunku do

> zaplanowanego wydatku $$.

> u mnie troche była inna sytuacja, brokerzy odpadli - musiałem mieć auto na już, w gre wchodziły

> auta z placu, zadne konfiguratory i czekanie 3 miesiące na auto.

> Budżet też nie ten, ja za mojego dałem 90kzl a i tak mocno przegiąłem pałe w stosunku do

> zaplanowanego wydatku $$.

ok.gif

Co ciekawe ten link co dałem, to jest auto z placu zresztą tu jest dłuższa lista hmm.gif

link

Kilka tych 1er jest z Polską instrukcją więc chyba robione były na rynek PL,

bo niektóre mają instrukcję po niemiecku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakoś cięzko mi uwierzyć w tą cene BMW.

Porównaj ceny BMW w różnych krajach. Tylko pamiętaj żeby porównywać ceny netto.

> W cenie 100kzł jest spory wybór

> Ale zestawiając te dwa, nie patrząc na ceny serwisów to bez chwili zawachania brałbym BMW.

> albo

Nowa A-klasse jest droga jak diabli. Chcąc troche wyposażenia i jakieś osiągi trzeba przygotować sporo więcej niz 25 tyś euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie troche była inna sytuacja, brokerzy odpadli - musiałem mieć auto na już, w gre wchodziły

> auta z placu, zadne konfiguratory i czekanie 3 miesiące na auto.

To dobrze zrobiłeś, mój ojciec zamówił, obiecywali 2 miesiące a teraz zmienili na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa jedynka jest sporo większa od poprzedniczki i problemu nie ma.

Marketingzlosnik.gif. Problem jest dalej. O starej nie wspomne, ale nawet nowa ma mniej miejsca niz Golfhmm.gif. Obrazowoold.gif

Jak jezdzilem 1 series, mialem ze soba piaskownica.gif, 6 lat, - w starej siedzial w srodku i nogi mu siegaly do konca miejsca gdzie trzymasz napojezlosnik.gif, w nowej, well zlosnik.gif, do poczatku. zlosnik.gif

Dalej jest ciasno.001.gif[...], usiadz z tylu jeslidrive.gif ma 6' i sie przejedz 50m - na wiecej cie nie skazechaja.gifzlosnik.gif[...]wink.gif[...]

7-bmw-rear-seats_5.jpg

Wzieli ustawili siedzenia pod innym katem ... ale platforma sie nie rozciagnelawink.gif[...] ergo zyskali ok 5cm miejsca - i dalej mniej niz Golf001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Budżet też nie ten, ja za mojego dałem 90kzl a i tak mocno przegiąłem pałe w stosunku do

> zaplanowanego wydatku $$.

Ale widzisz, ze bylo wartozlosnik.gif, ok.gif, wbrew temu co tu niektorzy o mnie mysla nie uwazam, ze Golf jest benono.gif[...], a z tego co czytam, to ci sie wiele rzeczy podobawaytogo.gif, DSG - a jeszcze 10lat temu sie tu lud ze mnie i automatic smialwink.gif, Climatronic, etc. etc.

Z BMW oprocz IMVHO lepszych wlasciwosci drive.gif nie wiele wiecej bys mial...

Ot po prostu wielu user-ow zatrzymalo sie na aucie sprzed 10 lat, a prawda jest taka, ze postep w tym czasie byl ogromnywink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej jest ciasno.[...], usiadz z tylu jesli ma 6' i sie przejedz 50m - na wiecej cie nie

> skaze[...][...]

> Wzieli ustawili siedzenia pod innym katem ... ale platforma sie nie rozciagnela[...] ergo zyskali

> ok 5cm miejsca - i dalej mniej niz Golf

Tu jest dość dobrze opisany ten model (co prawda 118i)

test

I potwierdza co napisałeś, jest lepiej, ale nadal mało miejsca grinser006.gif

Z drugiej strony, ja tam jeszcze chyba nigdy nie siedziałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu jest dość dobrze opisany ten model (co prawda 118i)

> test

> I potwierdza co napisałeś, jest lepiej, ale nadal mało miejsca

Z drugiej strony siedzialem dzis z tylu w Holden C®aptiva, aka Opel A-cos tam ...

panic.gif Powiem, ci, ze BMW 1 series, przy 6 ' kierowcy to cud przestronnosci z tyluhahaha.gifhahaha.gif. Jedna noge mialem wyciagnieta na siedzeniu, druga sie jakos zmiescila...pad.giffacepalm%5B1%5D.gif, trzecia ta po srodkuwink.gifhahaha.gif, sie pogniotla[..]hahaha.gif[...] Z lunch juz wracalem piechota 20 minlizak.gif[...]

Nawet w BMW co moze raz, dwa jechalem z tylu nie mialem takich problemowzlosnik.gif[...]

> Z drugiej strony, ja tam jeszcze chyba nigdy nie siedziałem

I jesli nie bedziesz siedzialzlosnik.gif, to IMVHO calkiem udane autohmm.gif - minus te problemy z Qwink.gif[...], ale jesli cie to nie przeraza ... to IMVHO w tej klasie aut nic lepszego nie mahmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , w drugiej kolejności dlaczego nie 1er ?

Potencjalne minusy - malo miejsca w srodku, srednia jakosc wykonania, dyskusyjny komfort jazdy (opony RFT), precyzyjna aczkolwiek zalaczajaca biegi z wyraznym oporem skrzynia manualna, wysoka cena zakupu oraz ew. opcji dodatkowych.

Do 116i u tunerow dostepny jest modul / box na ok. 170KM (mechanicznie silnik ten sam co w 118i) natomiast na ta chwile jak w przypadku wiekszosci nowych BMW brak mozliwosci chiptuningu.

Mozesz jeszcze zobaczyc czy cos sensownego jest dostepne w ramach Premium Selection, aczkolwiek pewnie u brokerow bedzie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potencjalne minusy - malo miejsca w srodku, srednia jakosc wykonania, dyskusyjny komfort jazdy

> (opony RFT), precyzyjna aczkolwiek zalaczajaca biegi z wyraznym oporem skrzynia manualna,

Tylko automat jeśli coś, a do sprawdzenia i porównania z Golfem jakość wnętrza itd.

> wysoka cena zakupu oraz ew. opcji dodatkowych.

No właśnie u brokera robi się dość ciekawie, bo za 100 kzł jest automat, biksenon, automatyczna klima, czujniki deszczu, zmierzchu inne, czyli już tak goło nie jest.

Ogólnie wyposażenie porównywalne z Golfem VII za tą samą cenę, tak jak w pierwszym poście napisałem.

> Do 116i u tunerow dostepny jest modul / box na ok. 170KM (mechanicznie silnik ten sam co w 118i)

> natomiast na ta chwile jak w przypadku wiekszosci nowych BMW brak mozliwosci chiptuningu.

Widziałem właśnie, że na 170 KM można tak jak jest w 118i ok.gif

Muszę kiedyś jechać i pomacać z bliska tą 1er potem Golfa i jazda próbna,

bo z wpisów w tym wątku wynika, że Golf to śmieć przy 1er.

W prowadzeniu podejrzewam, że różnica będzie, zastanawia mnie środek najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem w odniesieniu do 116i 136 KM i 118i 170 KM.

poprzednie E87 118i w papierach ma 8,7 a zmierzyli go w teście na 9,7 więc mocno bym się tak aż tego nie trzymał zlosnik.gifgrinser006.gif

170KM E87 120i robi 100 w 8,3 i myślę że to bardziej realne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dane katalaogowe BMW są najbardziej fantazyjne ze wszystkich producentów

> ale myslalem ze tylko spalanie a tu takie buty.

A to nie wiedziałem, myślałem że chociaż oni (bo to BWM Panie przecież old.gif) poważnie podchodzi do tematu.

A tył napęd ponoć nie ma strat na starcie 033102bebe_1_prv.gif

Czyli padlina nie auto grinser006.gif

Widzę, że koniecznie muszę iść na jazdę próbną tym wynalazkiem 270751858-jezyk.gif

Edit:

Mało to miarodajne ale z gruubsza widać, że te 8,5s wydaje się realne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to nie wiedziałem, myślałem że chociaż oni (bo to BWM Panie przecież ) poważnie podchodzi do

> tematu.

> A tył napęd ponoć nie ma strat na starcie

> Czyli padlina nie auto

> Widzę, że koniecznie muszę iść na jazdę próbną tym wynalazkiem

> Edit:

> Mało to miarodajne ale z gruubsza widać, że te 8,5s wydaje się realne:

łomatko - tosh to wrzuca 4ty bieg zaraz powyzej 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.