Skocz do zawartości

Mini test: BMW X3 - 2.0l -auto nie dla EU plebsu?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

ziew.gif nastepny tydzien, nastepny rental - lizak.gif[...] (mozna mnie potepichahaha.gif, jak smiem - chaja.gif[...], plebs Toyota w EU klasie Premium BMWzlosnik.gif[...]

Nie bedzie obiektywnie, bedzie nudno z doza zlosliwoscilizak.gif[...]

lz9y.jpg

Zaraz, zarazpanic.gif, VeeDud Club Fan Boys dojda - i koniecpanic.gif[...] Ozi is deadczacha.gif, jeszcze mi joystick utnapanic.gif[...]

Coz nisko dowartosciowani ludzie sa wszedzieziew.gif[...],(na AK narzekaja jak sie o klopotach VeeDud-a pisze za duzolizak.gif)[...]

Premium

Mozemu isc wg standardow AKold.gif - "auto wyznacznikiem grupy spolecznej - czytaj - im lepsze i drozsze tym lepiej, sasiada trafilizak.gif[...]

Coz X3 te zalozenia spelnia swietniewaytogo.gif[....] Perfect auto dla PLwaytogo.gif[...]

Coz, jesli moge - az sie bojepanic.gif - wtracim moje trzy zdania, to nigdy nie bylem fanem X3skromny.gif[...]

Pare lat temu patrzylem na X3 lub X1 (jak moglemfacepalm%5B1%5D.gif - swoje zarobione $$$ wydawacnono.gif) i auto po prostu nie przypadlo mi do gustuskromny.gif[...]

Nadeszla nowa generacja - powiedzialem sobie, "ah well - zobaczymy"

Wiec patrzmy...skromny.gif[...]

uzmm.jpg

Przod typowy dla BMW - nic nadzwyczajnego ... ziew.gif (oprocz moze tego, ze jak postwisz pod domem, to saisaid moze juz umiera (najlepiej powoli w imie AK, w imie PL zazdroscihahaha.gif)[...]

ik86.jpg

Bok tyl, coz kwestia gustu (a noz teraz sasiad ledwo zyjehahaha.gif)[...]

40s4.jpg

Jak dojdziemy do dulu - to juz 6 stop jest pod ziemia = magia auta klasy Premium w PLwaytogo.gif[...]

Sasiad juz zimny - koniec text-u, auto spelnilo swoja role znakomiciewaytogo.gifhahaha.gif[...]

0xtf.jpg

Generalnie kwestia gustu - 001.gif (user-a badz sasiadalizak.gif)[...]

Jak stara generacje uwazalem za dziwna, to ta ma swoj urokok.gif, (jak dla mnie maly, przykro mi nie umre dzisskromny.gif)[...]

Popatrzmy wiec do Srodek (ka)

Z rzeczy ktore kazdy SUV, nawet klasy sredniej (pardon od razu dla tych ktorzy czuja sie nie docenieni, ze to tylko Medium SUVskromny.gif) powinien miec to duzo miejsca na bagaz i jakies dobre miejsce z tylu...

Bagaznik +1 ok.gif - troche rzeczy wchodziok.gif, podloga plaskaok.gif, drzwi otwieraja sie pod katem 90 stopni...

+1, +1, + 1 (sasiad tylko moze byc zawiedzony, ze za dobre auto kupilismy - ale to dobrze - szybciej zdechnielizak.gif)

9bbh.jpg

Generalnie - podoba mi sie rozwiazanie bagaznikawaytogo.gif (jesli mam jakiekolwiek prawo do wyrazania opinie, ktorym nie odpowiadaspy.gif), podoba mi sie jak jest plaski, bo to produceni rozumieja inaczej zlosnik.gif, jak skladaja sie fotele - 1/3 - tunel - 2/3 , jak jest rozwiazanie mocowanie bagazu[...] Brawo dla BMWwaytogo.gif[...]

Nastepna rzecz, ilosc miejsca z tyluhmm.gif [...]

Tu tez nie mozna sie do czegos przyczepicwaytogo.gif, idealne auto na 2+2 piaskownica.gif[...]

Fotel na ikonka_photo2.gif ustawiony na 6 stop* i dalej duzo miejsca z tyluwaytogo.gif

ghpr.jpg

Popatrzmy na przodhmm.gif - ty rowniez typowe BMWidea.gif[...], kto mial to wie - czesci z tego samego smietnika001.gif[...]

495z.jpg

Generalnie, bardzo wygodnie mozna sie rozsiasc ... waytogo.gif[...], wszystko logiczne, i dobrze porozmieszczane ... ok.gif[....]

qw44.jpg

Dla pierwszych user-ow jedym szokiem ideia.gif moze byc system sterowania radio, aircon, ustawiem silnika zawieszenia .... typowy dla BMW001.gif[...]

gff0.jpg

Jednak srednio inteligentna malpa jest to wstanie opanowac w 10 minutlizak.gif (z calym szcunkiem dla malp)[...]**

Ba! old.gif nawet listwa, za ktora placilem w swoim BMW $300 jest teraz w standardzie - ot EU postepok.gif[...]

alwg.jpg

Kierownicy BMW nie uwazam i nigdy nie uwazalem za idealna,hmm.gif, ale nie jest zla ot -generalnie zaleznie od wersji - w wersji bieda jak ta (srednio zamoznego PLEBSUlizak.gif)[...] troche poca sie na niej recehmm.gif[...], ale wszelkie funkcje, sterowanie jest proste i intyycyjne ok.gif[...], znow + 1 (saisad juz pewnie sztywnyzlosnik.gif)[...]

nocl.jpg

Wskazniki znane od lat, jedyna roznica pojawil sie kolorowy LCDok.gif, ktory nawet w duzym sloncu jest dosc widocznywaytogo.gif[...]

h23r.jpg

Kamera cofania z funkcja prowadzenia, nie idealna, ale i nie zla - ciut wiecej tolerancji by sie przydalo IMVHO[...]

2ppn.jpg

Standardowo 12V z przodu + dodatkowe schowane miedzy siedzeniami... Jeden minus - niewiem.gif czy to wada egzemplarza - iPhone*** nie laduje sie z USBconfused.gif, wiec albo walniete, albo BMW cos pokombinowalo jak Kianono.gif

wya9.jpg

Lusterka jak to w SUV duze, ale IMVHO mogly by byc wiekszehmm.gif[...]

fcim.jpg

Generalnie wszystko fajnie i wygodnie rozplanowanewaytogo.gif, AC dosc wydajna, nawiew z tylu, jednym slowem same plusy...

No wlasnie - czyzbycfaniaczek.gif?

Ach, widac, ze jednak plebs z $$$ - tez ma niedogodnoscizlosnik.gif[...]

BMW X3 nie jest idealne... ba ma jedna katasroficzna wadehahaha.gif (oj, saiad z gorbu wstanie ....hahaha.gif)[...]

Oto custom made by Ozi GPS dla BMWlizak.gif[...], otoz ta tak zwana klasa Premium w wersji bieda - aka plebs nie posiada GPShahaha.gif[...]

nymr.jpg

Najgorsza i nie wybaczalna sprawa nono.gif to material uzyty do siedzenpad.gif[...]

Mialem BMW, ba nawet dwa - placilem za skore - i nigdy czegos takiego nie bylo. Ta wersja bieda posiada Eco skorefacepalm%5B1%5D.gif[...], jeszcze nigdy, nigdzie, sie tak nie pocilem w zimowym dniu z 19C na zewnatrzpad.gifbeksa.gif[...] Najwieksze guana - jakie kiedykolwiek dotknalem i doswidczylem...

Doszlo do tego, ze po 1 dniu z 5 zabookowanych podjechalem do wypozyczalni, i kazalem to cos zabrac icon_rolleyes.gif i wymienic na jakies auto, gdzie czlowiek sie nie poci001.gif[...]

qmsh.jpg

Najgorsza kanapa Made in China z plastikuoferuje wiecej komfortu niz ten material w aucie klasy Premiumpad.gif[...]

xo7x.jpg

Nawet 10 dniowe narzekanie nie odda mi tych litrow potu zostawionych na tych plastic is fantastic siedzeniachpad.gif[...]no.gif[...]

p97b.jpg

Silnik i wrazenia z drive.gif[...]

Wersja bieda - zgodnie z EU standardami wsadzenia ziarenka groszku do pojemnika z marchewka ma 2.0l silnik.

135kW/270kW to w dolny standard w tej klasie. BMW sobie pomaga ... Twin turbo (i znow sasiadomi cisnie w gore idzielizak.gif - prawidlowowaytogo.gif - w imie PLok.gif)[...]

r90s.jpg

Czyli mala pojemnosc i mala mochmm.gif[...] - ciekawe, bo np KOR czy J czy GM osiagaja wartosci 130kW z ok 2.5l hmm.gif bez zadnego Twin Turbo... wiec, niewiem.gif jak to naprawde jest. Mozliwe, ze teoria spisku, zeby klient - ten plebsowylizak.gif za tanio nie zaplacil, a wiec bangchaja.gif - damy ci tylko 135kW, chcesz wiecej = plac wiecejlizak.gifalien.gif[...]

pm4g.jpg

Naciskay star&stop button i ... pierwsze wrazenie - hmm.gif - jak cicho jest w kabiniewaytogo.gif[...]

en86.jpg

Naglepanic.gif buda zaczyna sie trzasc i brrrrpad.gif[...] auto zdychapanic.gif[...] aaaaaaa EU technologiazlosnik.gif[...] Auto wyposazone jest w stop & start systemzlosnik.gif[...]

13ho.jpg

Coz, po ok 3h drive.gif po Melbourne dalem sobie spokoj i szybko to wylaczylem - jestem niereformowalnie anyt EU[skormny][...], niby klasa premiumnono.gif, a buda sie trzesie jak w traktorze u farmer-a (z calym szczunkiem dla farmer-ow - jesli tacy na AK salizak.gif][...])

Wrzucamy D + przycisk "Sport"waytogo.gif i mozna jakos drive.gif[...]wink.gif. Generalnie podoba mi sie rozwiazanie automatic BMW, widocznie stare przyzwyczajenia ciezko umieraja...hmm.gif

4br1.jpg

Rozsiadamy sie wygodnie i auto jest cichutkiewaytogo.gif, ale.... mimo Twin Turbo ... mulowate001.gif[...] Ostatnio wiecej drive.gif Hyundai ix35 Diesel, tak Diesel i jednak jest roznica miedzy male petrol turbo i male Diesel turbo, moze inaczej jest roznica miedzy Twin Turbo a TD001.gif[...]

Gdzie Hyundai mozna zginac przez 5 sec od nacisniecia gazu (nic sie nie dzieje001.gif) to BMW reaguje od razuok.gif, ba przyznam sie, ze nawet moge z takim rozwiazaniem zycskromny.gif[...] Problemem jest jednak sterowanie -podejrzewam, ze BMW uzywa elektrycznego "by wire" i auta po prostu nie czuc ... Coz nie wszystkie EU rozwiazania sa idealnezlosnik.gif, ba malo ktore ... 001.gif[...]

i4xj.jpg

Podsumowujac

IMVHO auto jako package, jako calosc niezle - coz niestety przyznaje, ze w moich warunkach nie osiagnie PL celu - sasiad nie umrzepanic.gif, jak tak moznaniewiem.gif, to nie takie "polske"lizak.gif[...]

Jeden wielki problem jaki widze to ... siedzenia, IMVHO BMW mialo by sie o wiele lepiej w przedziale "bogaty plebs" - ach moje nowe ulubione okreslenie ... skromny.gif jesli uzylo by velour czy jakiegos materialu zamiast tej plastikowej skory001.gif[...]

x7ve.jpg

Perfidnie powiem****, ze stac mnie na to BMW i to pewnie pare razy, ale nie kupiebuu.gif, sasiadow lubie, ok.gif - ba!old.gif muszeskromny.gif uzbrojeni lepiej niz jauzbroj_zlo.gif, i jak narazie ci co znali moje przygody z BMW - magia trzech literek i znaku mi przeszla ...lizak.gif[...]

Wiec pozostawiam auto bogatemu plebsowi z PL - ten biedniejszy - niech pomazy...

Tych ktorych stac - szczerze przepraszam, wszelkie obrazy, komentarze, osobiste opinie sa perfekcyjnie zamierzone w tych ktorzy maja ode mnie ignoralizak.gif... (czytaj biedny zasciankowy zazdrosny PL lud ktorzy zyje magia 10 letniego VeeDud po dziadku z D)*****...

Tych ktorych stac i klada swoj szanowane 4 litery na plastic is fantastic - wspolczuje...

All the best & good night ...

Ozikangaroo6.gif

PS. tych ktorzy chca pogadac o $$$ - >>> HP[...]

*narzekajacy - niech sobie przetlumacza...ziew.gif[...]

** nie dotyczy DSG Fan Boys, TDI fun boys, zagladajacyh do portfela, - jednym slowem ludu majacego tunnel visionziew.gif[...]

*** iPhone haters mnie teraz moga love_4.gif[...]

**** ani nie czuje sie z tego powodu gorszy ani lepszy ...lizak.gif[...]

***** koniecznie w TDI001.gif - moge udawac[..., ze mi was zal, ale nie ..mam was w ... kara.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do siedzeń - jeździłeś samochodem w wypożyczalni, podejrzewam, że takie siedzenia to celowy

> zabieg, raz że tanie a dwa że łatwo utrzymać w czystości. [...]

> nie będzie pakował siedzeń z prawdziwej skóry za tysiące dołków.

Wlasnie, ze nie - product placement - czyli, mozesz pozyczyc kazde BMW w najpopularnijszym spec. Akurat X3 - to standardowe, stock, prosto z salonu, be zmodyfikacji - 2.0 X-Drive ...idea.gif[...]

Pojdziesz do salonu, a bylem jeszcze jak moje RIP bylo i masz te same siedzenia001.gif[...]. Z tym, ze siedzac na nich u dealer-a - nie chcialo mi sie drive.gif ... to tego nie odczuwalem...

Tu zarowno ja, jak i pasazer, ktory jechal ze mna prze 1h - doszlo do tego, ze wskoczylismy do sklepu kupic nowe T-shirts ... obajzlosnik.gif. Nie zartuje panic.gif[...], ot po prostu to jest naprawde najgorsza mozliwa opcja - pardon standard jaki oferuja001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wybór klienta, może sobie zamówić siedzenia z prawdziwej skóry albo ze skóry z banana. Tutaj po prostu BMW wychodzi naprzeciw klienta i daje mu wybór. Chcesz mieć wybór, zapłać więcej. Skończyły sie czasy w których producenci zawężali opcje do 2-3 wersji wyposażenia. Teraz chcą być elastyczni i pozwalają skonfigurować samochód na 150 sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód jest tak brzydki że musieli by mnie siłą do niego wsadzić. Mam chroniczną niechęć do samochodów wyglądających jak żaby napompowane przez rurkę wsadzoną wiadomo gdzie. BMW X3 i Infiniti EX to takie podręcznikowe przykłady jak się nie powinno projektować pojazdów. Ale ludzie to kupują, najczęściej ludzie którzy sami wyglądają jakby ich ktoś podpompował - dla osoby z dużym brzuchem wsiadanie do sedanu powoduje jego zgniatanie, nadkwasotę i gazy. A taki podwyższony sedan pozwala na uniknięcie takowych niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skończyły sie czasy w których producenci zawężali opcje do 2-3 wersji wyposażenia.

> Teraz chcą być elastyczni i pozwalają skonfigurować samochód na 150 sposobów.

BMW to akurat zawsze było elastyczne w kwestii wyposażenia. Można było do skór zamówić korbki w oknach. I w sumie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest wybór klienta, może sobie zamówić siedzenia z prawdziwej skóry albo ze skóry z banana.

oczywiscie, tylko w wersji bieda masz to, to cos w standardzie. Najpierw kupilem, inaczej zona.gif kupila 118 - byla szmata, po roku mieslimy 120 w garazu, doplacilismy za skore, rozumiem wybor, teraz masz:

-poziom 1 jak to narzywaja dealer-zy - to cos

-poziom 2 - doplacasz.

Jak nie widze problemu z doplacanie za poziom 2, to widze problem stosowania tego materialu - szczegolnie w moich warunkach klimatuhmm.gif[...]

> Tutaj po prostu BMW wychodzi naprzeciw klienta i daje mu wybór. Chcesz mieć wybór, zapłać

> więcej.[...]

Problem z BMW jest, taki, ze lista jest dluzsza niz pamier toaletowyzlosnik.gif[...], wiem, po przez nia przechodzilem i zanim skonczylem to z ceny x zrobilo sie x+50%001.gif[...]

Z drugiej strony Lexus daje ci liste opcji krotka na 5 pozycji...

Wiec da sie..., zalezy od podejscia producenta jak mowisz. Rozumiem, jednak, ze BMW z tego zyje (i nie tylko) i za Premium musisz zaplacic i nie narzekaczlosnik.gif[...]

Ani jednego nie robie, ani drugiego - ot material na poziom 1 wyposazenia jest nietrafiony i tyle...hmm.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony Lexus daje ci liste opcji krotka na 5 pozycji...

To trochę się już zmieniło. Ale tak - ilość opcji w Lexusie jest znacznie mniejsza niż w porównywalnym BMW czy Mercedesie. Dzięki temu łatwiej jest produkować "na plac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnie co bym chciał w aucie, to GPS. Mam w telefonie, telefon wkładam

> w uchwyt, jak chcę to odpalam Automape, albo Google Maps i mam wszystko

> to co potrzeba

A ja wręcz przeciwnie. Samochód MA MIEĆ nawigację z dużym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten samochód jest tak brzydki że musieli by mnie siłą do niego wsadzić. [...]

Mini-Me X5 IMVHOhmm.gif[...]

JEst IMVHO postep od starej... ale to raczej kwestia gustu...

[...]

>A taki podwyższony sedan pozwala na uniknięcie takowych niedogodności.

Nie tylko, u mnie glownym wyznacznikiem jest szerokosc - i roplanowanie tunelu. Lewa noga obija mi sie o tunelpad.gif[...] (prawa u ciebie)[...]

Najgorsze auto - stara wersja Corolla 001.gif[...] Profil mowil, ze maja zabronione sie z tym do mnie zblizac...swiety.gif[...], SUV, nie zaleznie czy duzy czy maly to praktycznie eliminuje, chyba ze to Hummerzlosnik.gif[...]

Ba nawet ten nieszczesny, dyskusyjny 86 dla plebsu zlosnik.gif - jest tak rozplanowany, ze nie obijasz noga w tunel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnie co bym chciał w aucie, to GPS. [...]

Wybacz, ale cena i klient wymagazlosnik.gif, to nie lata 80te. Moze to byc lokalne "ups" - EU moze miec inaczejniewiem.gif[...], ale IMVHO niewybaczalnenono.gif[...]

Dodatkowo myslac z punktu BMW moga cie skasowac doadtkowo $500 co rok za mapezlosnik.gif, a tu prosze strata...nono.gif[..][...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Której producent nie aktualizuje od lat

- Toyota - co rok $80

, gdzie nie ma dróg, ani żadnego systemu

> omijania korków, prognozy ruchu.

-Twins, zlosnik.gif, , Twins ... oczywscie, ze ma u mnie jest SUNA, w US masz np OnStar...

To ogarnia nawet Google Maps, chociaż

> nie tak jakbym chciał.

Owszem, ale gogle maps ci nie zadzwoni jak masz wypadek, google maps ci nie powie czy benzyne da sie nalac od 7am czy od 9am (jedynie co mozesz zobaczyc to www)... Wiec to nie jest tak,jest wiele zalezt systemu na pokladziewaytogo.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To trochę się już zmieniło. Ale tak - ilość opcji w Lexusie jest znacznie mniejsza niż w

> porównywalnym BMW czy Mercedesie. Dzięki temu łatwiej jest produkować "na plac".

Zmienilo sie tez u mnie, New IS np do podstawowej nie mozesz zamowic paru rzeczy001.gif[...], ale jednak lista wyposazenia BMW uwazam za ... najlepszy marketingowy chwytzlosnik.gif[...] dlatego do dzis sie smieje z tej listwyhahaha.gif, najdrozszy kawalek plastic jaki kupilismyzlosnik.gif[[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coz X3 te zalozenia spelnia swietnie[....] Perfect auto dla PL[...]

Tylko Ci się tak wydaje zlosnik.gif

W Polsce min. X5 albo coś tej wielkości musi być, by zrobić wrażenie.

X3 kupi ktoś, kto ma kasę i rozsądnie ją wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz, ale cena i klient wymaga, to nie lata 80te. Moze to byc lokalne "ups" - EU moze miec

> inaczej[...], ale IMVHO niewybaczalne[...]

Dlaczego, pewnie można domówić, a to był pewnie "golas" dla wypożyczalni,

u nas auta z wypożyczalni to auta bez praktycznie niczego, nawet kiedyś

tapicerki na drzwiach nie było np. w Seicento grinser006.gif

GPS jeśli jest w opcji, to nie masz się do czego przyczepić, więc Twój argument

jest bez sensu. Widocznie wypożyczalnia uznała, że to zbędny bajer. Jak sam

pokazałeś, poradziłeś sobie tak, jak ja sobie radzę na codzień - telefon, mapy

i jadę na drugi koniec świata. I będzie o niebo aktualniejsza mapa i lepiej wytyczona

trasa niż przez te wydumki w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Której producent nie aktualizuje od lat, gdzie nie ma dróg, ani żadnego systemu

> omijania korków, prognozy ruchu. To ogarnia nawet Google Maps, chociaż

> nie tak jakbym chciał.

Hmmm. Praktycznie każdy samochód ma teraz live traffic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm. Praktycznie każdy samochód ma teraz live traffic.

W USA może, pokaż mi w Polsce taki system i w jakich jest autach grinser006.gif

Albo, przejdź się po salonach i pokaż mi to live. Mapy zwykle na CD co roku

jak nie rzadziej wychodzą... Ale płetwa rekina na dachu jest i prestiż też jest hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Ci się tak wydaje

Bang,panic.gif pomylilem siehahaha.gif, jak to sa ludzie w PL z $$$hahaha.gif[...], przeciez napewno to same klepane po dziadku, to salony BMW istnieja?panic.gif

Ech dziekuje, hahaha.gif, czuje sie uswiadomiony - myslalem , ze tam tylko osiolkiok.gif[...]

> W Polsce min. X5 albo coś tej wielkości musi być, by zrobić wrażenie.

> X3 kupi ktoś, kto ma kasę i rozsądnie ją wydaje.

rwIcIk, THXwaytogo.gif za glos rozsadkuwink.gif[...]

Ide spac... ziew.gif30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> olać BMW - Cussler dobry?

Swietny - jak zawszewaytogo.gif[...]

Mam teraz jakieś 2 nowe ale nie kojarzą mi się z tytułem Twojej książki

The Mayan Secrets, Posseidon's Arrow i Zero Hours to trzy ostanie ...

15808682.jpg

9780399162503.jpg

14658194_201307170642.jpg

ta z BMW - The Tombs

the-tombs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie widze problemu z doplacanie za poziom 2, to widze problem stosowania tego materialu -

> szczegolnie w moich warunkach klimatu[...]

Ok, ale właściciel wypożyczalni jest zadowolony z tego materiału. Zapłacił mniej i może go łatwo wyczyścić. Wydaje mi się, że to jest akurat dla niego wazniejsze niż odczucia kogoś kto pożyczył to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnie co bym chciał w aucie, to GPS. Mam w telefonie, telefon wkładam

> w uchwyt, jak chcę to odpalam Automape, albo Google Maps i mam wszystko

> to co potrzeba

Generalnie co człowiek to potrzeba. Ludzie, którzy duuuużo jeżdżą po całym kraju bardzo sobie chwalą gps wbudowany w samochodzie - bo nie musisz pamiętać o ładowaniu, kablach, mocowaniu telefonu na szybie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, ale właściciel wypożyczalni jest zadowolony z tego materiału. Zapłacił mniej i może go łatwo

> wyczyścić. Wydaje mi się, że to jest akurat dla niego wazniejsze niż odczucia kogoś kto

> pożyczył to auto.

Calkowicie zle to widziszzlosnik.gif[...]

To nie wlasciciel ma byc zadowolony, tylko klient001.gif[...]

Tego samego dnia dostalem telefon z przeprosinami, potem email z przeprosinami, i voucher na $100. Nie chce voucher, bo mi do niczego nie potrzebny... wiec kazalem zamienic na Frequent Flyers points... lizak.gif[...]

Nie bylem pierwszym ktory narzekal, zaloze sie ze za 3-4 miesiace ich tam w takiej wersji nie bedzie[...] Przecietny rental robi 50k km w ciagu 1/2 roku i idzie do luda... zobaczymy, niewiem.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wazne czy sie 4 litery poca[...]

No tak niekoniecznie choć teraz pogoda taka, że wszyscy spoceni chodzą. Wczoraj było nieznośnie, dzisiaj rano wilgotność blisko 90% (po deszczach) i chociaż było chłodnawo - to jednak 4 litery mają swoje prawa. Całe szczęście residue szybko odparowuje z siedzeń. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Calkowicie zle to widzisz[...]

> To nie wlasciciel ma byc zadowolony, tylko klient[...]

Zgadzam się, że to klient ma być zadowolony ale jak widać wypożyczalnia zrozumiała to po fakcie.

W takim razie Twoje narzekania dotyczą raczej wypożyczalni a nie BMW. BMW dostarczyło im produkt taki jaki chcieli. Jak by zamówili wersje topową to BMW taka by im sprzedało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz różnice?

prawda jest taka że nawet skóra w BMW jest teraz żenującej jakości jak na tak drogie auto, w salonie zadałem sprzedającemu proste pytanie po przejażdżce - "czy chciałby Pan mieć taką skórę na meblach w domu?" - nie doczekałem się odpowiedzi.

A Twoje zdjęcie to wypiękniony PS - OZIego zwykłe foty bardzo ładnie pokazują jaka tandeta panuje we wnętrzu tych aut. Szczególnie pięknie wygląda chamski plastik dookoła ekranu LCD sick.gifz_lol1.gif Łada 2107 ma bardziej finezyjną deską wkoło zegarka zlosnik.gif

2ppn.jpg

żenada no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że dla Ciebie z założenia wszystkie nowe samochody nie dorównują tym sprzed 30 lat

no jeśli zamieszczone przez OZIego zdjęcie wyposażenia tego wspaniałego XXI wiecznego cudu techniki odpowiada Twoim wysublimowanym gustom to przepraszam zlosnik.gif

Ja jedno wiem - najuboższa wersja BMW z lat 60 byłą wykonana z dbałością o detale, tutaj tego nie widać. Marne pocieszenie że w wersji za 500kzł jest trochę lepiej. To jest trochę tak jak z zestawami w McDonaldzie - to że zjesz "powiększony" za 20 zamiast cheesa za 3zł nie znaczy że dobrze zjadłeś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Calkowicie zle to widzisz[...]

> To nie wlasciciel ma byc zadowolony, tylko klient[...]

Wiesz, takiego klienta jak Ty, to pewnie nie chciałbym obsługiwać, bo wymagania

masz czasem z sufitu i przez twoje ego i pragnienie odczuwania przyjemności

jest dla mnie osobiście absurdalne. Auta pewnie dalej będą, bo klienci i tak

będa wypożyczać bo muszą. To tak jak z zakładami pogrzebowymi - zawsze

będa mieć klientów, więc nie muszą się starać ZA BARDZO.

BMW które opisałeś, bardzo chciałbym mieć, jeno w starszej wersji, bo mi się

z wyglądu bardziej podobała. A jak się pociłeś, to czemu nie włączyłeś klimy,

zdaje się że była na wyposażeniu cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jeśli zamieszczone przez OZIego zdjęcie wyposażenia tego wspaniałego XXI wiecznego cudu techniki

> odpowiada Twoim wysublimowanym gustom to przepraszam

Ja pisalem o czym innym. Wyczuwam jednak mala zlosliwosc w tym co piszesz grinser006.gif

> Ja jedno wiem - najuboższa wersja BMW z lat 60 byłą wykonana z dbałością o detale, tutaj tego nie

> widać. Marne pocieszenie że w wersji za 500kzł jest trochę lepiej. To jest trochę tak jak z

> zestawami w McDonaldzie - to że zjesz "powiększony" za 20 zamiast cheesa za 3zł nie znaczy że

> dobrze zjadłeś

Jest w tym co napisales troche prawdy ale jednak i duzo przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W USA może, pokaż mi w Polsce taki system i w jakich jest autach

> Albo, przejdź się po salonach i pokaż mi to live. Mapy zwykle na CD co roku

> jak nie rzadziej wychodzą... Ale płetwa rekina na dachu jest i prestiż też jest

Ty Twinsen chyba nie masz pojęcia o temacie? Przyznaj się.

Moja nawigacja, w 4-letnim VW nie ma tylko otwartej miesiąc temu ekspresówki w Warszawie. Ponadto, w cywilizowanym kraju, RFN, Gdy pojawił się korek na autostradzie pod Monachium od razu poinformowała mnie, że jest korek za kilkadziesiąt kilometrów i może bym tak zjechał trochę w bok, żeby go ominąć. A to jedna ze słabszych, wbudowanych nawigacji jakie znam.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak stara generacje uwazalem za dziwna, to ta ma swoj urok, (jak dla mnie maly, przykro mi nie umre

> dzis)[...]

> Popatrzmy wiec do Srodek (ka)

ziew.gif wieje nuda, myslalem, ze w tych nowszych BMW jest ciekawiej/lepiej zrobiony srodek. Jeszcze troche to Skoda bedzie miala ladiejsza deske niz BMW grinser006.gif.

> Bagaznik +1 - troche rzeczy wchodzi, podloga plaska, drzwi otwieraja sie pod katem 90 stopni...

ze jak, klapa otwiera sie pot katem 90o icon_eek.gifgrinser006.gif?

> Nastepna rzecz, ilosc miejsca z tylu [...]

> Tu tez nie mozna sie do czegos przyczepic, idealne auto na 2+2 [...]

jakbys to porownal do auta tej samej klasy ktore ostatnio opisywales, czyli ix35/Sportage ?

> Najgorsza i nie wybaczalna sprawa to material uzyty do siedzen[...]

IMO to std w tej klasie, niby to premium i powinno byc lepiej, ale jak widac nie jest. Ciekaw jestem co ma np Q5 za skore.

> Mialem BMW, ba nawet dwa - placilem za skore - i nigdy czegos takiego nie bylo. Ta wersja bieda

> posiada Eco skore[...], jeszcze nigdy, nigdzie, sie tak nie pocilem w zimowym dniu z 19C na

tak naprawde to nie auto demo, tylko z wypozyczalni, moze miec jakas specjalna wersje i nie oznaca to, ze przy wyzszych wersjach kupionych w slanie tej jest eko.

Osobiscie z dobra skora to spotkalem sie jedynie w S-klasie, w innych autach typu: Accord, Mondeo, Sportage, BMW 5-ka, etc czy moj Obk poce sie tak samo i dla mnie to jest kiepskie rozwiazanie. IMO wiekszosc tych co wymienilem ma wlasnie ekoskore.

> *narzekajacy - niech sobie przetlumacza...[...]

> ** nie dotyczy DSG Fan Boys, TDI fun boys, zagladajacyh do portfela, - jednym slowem ludu majacego

> tunnel vision[...]

> *** iPhone haters mnie teraz moga [...]

> **** ani nie czuje sie z tego powodu gorszy ani lepszy ...[...]

> ***** koniecznie w TDI - moge udawac[..., ze mi was zal, ale nie ..mam was w ... [...]

Test fajny, ale IMO przesadzasz juz z ta krucjata nt pl, EU i fanow TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnie co bym chciał w aucie, to GPS. Mam w telefonie, telefon wkładam

> w uchwyt, jak chcę to odpalam Automape, albo Google Maps i mam wszystko

> to co potrzeba

facepalm%5B1%5D.gif. W ilu autach jezdziles (czyt prowadziles) z firmowa navi ?

Rownie dobrze mozna napisac, po co mi takie BMW, wychodze z domu, wsiadam i jade taksowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten samochód jest tak brzydki że musieli by mnie siłą do niego wsadzić...

Z bólem serca muszę się z Tobą zgodzić. Tak samo jak z pewnym, zabawnym jegomościem, który widząc niedawno SsangYong-a o takiej samej "urodzie" stwierdził publicznie: "wolałbym kurzajki"

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pisalem o czym innym. Wyczuwam jednak mala zlosliwosc w tym co piszesz

> Jest w tym co napisales troche prawdy ale jednak i duzo przesady

chodzi o to że ja rozumiem czemu OZI narzeka - marketingowcy przez swoją wielką tubę grają że BMW jest lepsze i doskonałe - w praktyce wychodzi jednak na to że auta o 1/3 tańsze wcale nie są od takiego BMW ani gorzej wykonane, ani mniej technicznie zaawansowane ani gorzej wyposażone. A "legendarna" minimalna różnica we właściwościach jezdnych (kiedyś ta różnica była o wiele większa względem innych marek) też niczego nie tłumaczy. Po prostu z marki która kiedyś dbała o pewne rzeczy został twór który tylko mówi że dba, a tak na prawdę chce tylko kasę za znaczek. OK - istnieją topowe wersje - rozumiem że 90% klientów którzy kupują jednak hebel-wersje w stylu 2.0d czy 2.0i ma je w wyobraźni cały czas przed oczami? hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o czym tu dywagować

jeden lubi VW i kupuje tylko VW, czy to stare czy nowe byle VW

drugi lubi samochody za 40.000 zł nie ważna marka ważne by kosztowało 40.000

trzeci lubi mieć samochód byle był : lepszy/droższy/ nowszy/.../...od sąsiada

czwarty kupuje samochód jak poprzedni powie pa

piąty kupi jakikolwiek samochód byle nie VW

i tak mogę wyliczać do jasnej Anielki

na moim przykładzie: jedno mam wyższe - "pseudo" terenófke, drugiego mam naleśnika starego strucla (ale premium klasa i sąsiadów strzela ) i chociaż mam parędziesiąt kg nadwagi to chętnie jeżdżę i tym i tym, a do "limuzyny" wsiadam bez żadnych problemów (nawet gastrycznych)

A autka wybierałem takie jakie były w danej chwili dostępne i się mi w tym czasie podobały.

Swego czasu mnie tu jeden nazwał fanbojem Renówek - bo tak było że pod rząd użytkowałem ileś tam Renuarów bo akurat tak wypadło, lubiłem te auta i do tej pory je darzę sentymentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o to że ja rozumiem czemu OZI narzeka - marketingowcy przez swoją wielką tubę grają że BMW

> jest lepsze i doskonałe - w praktyce wychodzi jednak na to że auta o 1/3 tańsze wcale nie są

> od takiego BMW ani gorzej wykonane, ani mniej technicznie zaawansowane ani gorzej wyposażone.

> A "legendarna" minimalna różnica we właściwościach jezdnych (kiedyś ta różnica była o wiele

> większa względem innych marek) też niczego nie tłumaczy. Po prostu z marki która kiedyś dbała

> o pewne rzeczy został twór który tylko mówi że dba, a tak na prawdę chce tylko kasę za

> znaczek. OK - istnieją topowe wersje - rozumiem że 90% klientów którzy kupują jednak

> hebel-wersje w stylu 2.0d czy 2.0i ma je w wyobraźni cały czas przed oczami?

To jest cena unifikacji, teraz nawet dacia robi bliźniaka z mercedesem. Gdyby teraz BMW robiłoby takie samochody jak kiedyś, dawno by już zwinęli interes. Sory, ale takich pasjonatów jak Ty jest na świecie ilu - pewnie nastu (tu oczywiście celowo przesadzam), a cała reszta używa samochodu do przemieszczania się i im to pasuje. Oczekujesz, że BMW ma dokładać do każdego samochodu tylko po to żeby kilku pasjonatów spełniło swoje marzenia? To jest biznes i na koniec roku bilans musi wyjść na plus. Nie wiem czym się zajmujesz, ale wyobraź sobie, że Ty dokładasz do każdego swojego klienta. Z czego byś żył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez sie agresywny zrobiles zlosnik.gif Generalnie auto poprawne ale niesety eco skora jesr wszedzie od citorena po Mercedesa i BMW akurat zupelnie tego nie rozumiem. Start stop IMO powinno dac sie na stale wylaczyc ale EU ekologia robi swoje hehe.gif Dziwnie duze zaglowki na tylnej kanapie hmm.gif BMW generlanie jest drogie choc IMO w aucie za bez mala 200k PLN nawigacja powinna byc w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bazuję na nawigacji ze Stilo i to jak ona działa i jak nie ma do niej

nowych map i żadnego trybu live. Oraz na nawigacji w jakimś starym BMW

kolegi, gdzie już nie jest wspierane nic. Mimo to jednak IMO najwygodniejszą

nawigacją jest taka noszona ze sobą, w postaci 1 urządzenia do wszystkiego,

które to urządzenie jest telefonem, nawigacją i wszystkim innym. Auto bez

nawigacji to mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś je ukradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PS. tych ktorzy chca pogadac o $$$ -

> *narzekajacy - niech sobie przetlumacza...[...]

> ** nie dotyczy DSG Fan Boys, TDI fun boys, zagladajacyh do portfela, - jednym slowem ludu majacego

> tunnel vision[...]

> *** iPhone haters mnie teraz moga [...]

> **** ani nie czuje sie z tego powodu gorszy ani lepszy ...[...]

> ***** koniecznie w TDI - moge udawac[..., ze mi was zal, ale nie ..mam was w ... [...]

nie stać mnie więc nie mam scisku zwieracza. Jeżdzę plastikowym fiatem bravo aka fiat ritmo w AU.

Niemieckich aut nie lubię, diesli nienawidzę. Pewnie gdyby mnie los zaszczycił grosiwem większym to rozważałbym takie auto..choc w PL jest jeszcze jeden problem - głupie skojarzenia marki. U nas gangsterka (ta osiedlowa modelami sprzed 20 lat, bardziej renomowana młodszymi modelami) jeździ bmw i ta marka po prostu jest kojarzona tak jak jest.

A auto z twojego postu? Ponieważ nie mam do czynienia z takimi autami pewnie bym się poślinił z radosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.