Skocz do zawartości

Jakie japonskie auta dobrze nadaja sie do jazdy na LPG?


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> Bo ogolnie na jakie nie zerkne, to ludzie odradzaja LPG.

> VTEC hondy - LPG odpada.

> Silniki z mazdy 6 pierwszej generacji - LPG odpada.

> Toyota vvti - LPG odpada.

> Takie glosy slyszalem...

> Czy jest jakies japonskie auto po 2000 roku, ktore dobrze znosi LPG?

Subaru proste i nieśmiertelne 2.5 N/A oraz niektóre 2.0 N/A. Ja też zagazowałem 3.0, ale podobno nie polecają grinser006.gif

Auta w zależności od segmentu: Impreza, Forester, Legacy/Outback - we wszytskich można spotkać ww silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja niewiem.

> Powtarzam tylko co slyszalem. Czy dobrze slyszalem to nie wiem.

To trochę kwestia ideowa a nie przeciwskazania techniczne smile.gif

VTEC w serii D (np 1.6 110KM) gazuje się bezproblemowo.

VTEC w serii B - czyli npo 1.6 160 i 1.8 169 - jeździ tego sporo i nie narzekają. Do niedawna dość silnie ideowo się ludzie sprzeciwiali - bo to silniki do zapierniczania a nie gazowania. Ale auta się starzeją i wygrywa ekonomia.

i-VTEC w R18 (1.8 140KM) - też spora populacja na civicklubie

i-VTEC w Kseri - (cała gama od 2.0 155KM, poprzez 2.0 200KM do 2.4 201 KM) tu również w zależności od rodzaju silnika różne nastawienie, ze szczególnie ortodoksyjnym dla K20 200KM w TypeRach.

Część instalacji jest nawet bez lubryfikatorów. Niektóre mają dolane trochę benzyny w górnym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ogolnie na jakie nie zerkne, to ludzie odradzaja LPG.

> VTEC hondy - LPG odpada.

> Silniki z mazdy 6 pierwszej generacji - LPG odpada.

> Toyota vvti - LPG odpada.

> Takie glosy slyszalem...

> Czy jest jakies japonskie auto po 2000 roku, ktore dobrze znosi LPG?

To jest kwestia regulacji luzów zaworowych.

W japończykach często jest to ręczne, a nie hyndrauliczne.

W przypadku mojego Mitsubishi jest to dosyć kosztowna regulacja, bo w najgorszym przypadku trzeba wymieniać części (to sie chyba szklanki nazywa) dla 16 zaworów. Jak się znajdzie kumatego mechanika, to pozamienia pomiędzy zaworami te szklanki i trzeba będzie dokupic tylko kilka wink.gif

Regulacja co 90tyś km.

Jak sobie dobrze policzysz, to koszt regulacji jest niczym w porównaniu z zaoszczędzona kasą na LPG. No i własnie dlatego w moim Mitsubishi jest LPG zlosnik.gif

Podszedłem do tego tak, że wolę wybulić kasę na planowanej wizycie w warsztacie, a nie na nieplanowanej/nieplanowanych losowych wywalić jeszcze więcej kasy zlosnik.gif I dlatego Japończyk z ręczna regulacja zaworów, a nie inny wynalazek z bezpośrednim wtryskiem, turbo, kompresorem, dwumasą i cholera wie jeszcze czym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest kwestia regulacji luzów zaworowych.

> W japończykach często jest to ręczne, a nie hyndrauliczne.

> W przypadku mojego Mitsubishi jest to dosyć kosztowna regulacja, bo w najgorszym przypadku trzeba

> wymieniać części (to sie chyba szklanki nazywa) dla 16 zaworów. Jak się znajdzie kumatego

> mechanika, to pozamienia pomiędzy zaworami te szklanki i trzeba będzie dokupic tylko kilka

> Regulacja co 90tyś km.

> Jak sobie dobrze policzysz, to koszt regulacji jest niczym w porównaniu z zaoszczędzona kasą na

> LPG. No i własnie dlatego w moim Mitsubishi jest LPG

> Podszedłem do tego tak, że wolę wybulić kasę na planowanej wizycie w warsztacie, a nie na

> nieplanowanej/nieplanowanych losowych wywalić jeszcze więcej kasy I dlatego Japończyk z

> ręczna regulacja zaworów, a nie inny wynalazek z bezpośrednim wtryskiem, turbo, kompresorem,

> dwumasą i cholera wie jeszcze czym

Moja dziewczyna też ma LPG w Lancerze. Jak ktoś sporo jeżdzi to przy tym aucie (oszczędny im ten silnik nie wyszedł) to słuszna opcja. Zrobione na gaziorze już blisko 50 tys. Z wad - czasem na zimno falują obroty a z takich codziennych - dojazdówka w i tak małym bagażniku jest bardzo kiepską opcją. No i auto jednak trochę gorzej jedzie a i na benzynie nie jest rakietą grinser006.gif

Ale do wozenia tyłka jest rewelka smile.gif Koszt 100km w okolicy 30 PLN.

Natomiast jak była u znajomego w Mitsubishi na diagnostyce to podobno widać duże różnice w pracy silnika na gazie i benzynie - nawet jej pokazywali na wykresie komputera diagnostycznego. Nawet pytałem jej, co to za parametry, ale mulher.gif nie ma głowy do takich rzeczy wink.gif

PS. Zdaje się w którymś roku oferowali montaż LPG jako promocję w salonach, ale były też zmiany konstrukcyjne w silniku między rocznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LPG. No i własnie dlatego w moim Mitsubishi jest LPG

> Podszedłem do tego tak, że wolę wybulić kasę na planowanej wizycie w warsztacie, a nie na

> nieplanowanej/nieplanowanych losowych wywalić jeszcze więcej kasy I dlatego Japończyk z

> ręczna regulacja zaworów, a nie inny wynalazek z bezpośrednim wtryskiem, turbo, kompresorem,

> dwumasą i cholera wie jeszcze czym

Ja doszedłem do podobnego wniosku, tylko, że u mnie są 24 szklanki a do regulacji trzeba wyciągnąć silnik. Koszty spore, ale wystarczy z 30kkm przejeździć bez regulacji, żeby wyjść na plus a regulować zazwyczaj trzeba w ok 120kkm wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silniki z mazdy 6 pierwszej generacji - LPG odpada.

A to ciekawe.

Przejechałem 6 z 2007 roku (I gen po lifcie) silnikiem 1,8 jakieś 60 tys na gazie sprzedałem i z tego co wiem jeździ dalej bez najmniejszych problemów.

Aktualnie jeżdżę 6 z 2009 roku (II gen) z silnikiem 2.0 i przejechałem 120tys na gazie (w sumie blisko 170tys) i również problemów brak.

Może jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę, a może obalającym urban legend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakies japonskie auto po 2000 roku, ktore dobrze znosi LPG?

Honda Civic VII gen 1.4 90 km z 03r - gaz założony jakieś 15kkm i póki co totalne zero problemów ok.gif

P.S.

Panowie co ile km proponujecie w w/w silniku regulować zawory?Producent podaje 40kkm ale przy gazie pasowałoby częściej...jak mówicie co 30 kkm wystarczy czy jeszcze częściej hmm.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie co ile km proponujecie w w/w silniku regulować zawory?Producent podaje 40kkm ale przy gazie

> pasowałoby częściej...jak mówicie co 30 kkm wystarczy czy jeszcze częściej ?

W tym silniku to nic nie wiem. Podobnie chyba co 40tys byla proponowana regulacja zaworow w Seicento. Na LPG regulowalem jak sie przypomnialo i silnik smigal wink.gif

Staralem sie co 40tys, ale jestem prawie pewny, ze raz bylo dluzej bo stracilem rachube grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ogolnie na jakie nie zerkne, to ludzie odradzaja LPG.

> VTEC hondy - LPG odpada.

> Silniki z mazdy 6 pierwszej generacji - LPG odpada.

> Toyota vvti - LPG odpada.

> Takie glosy slyszalem...

> Czy jest jakies japonskie auto po 2000 roku, ktore dobrze znosi LPG?

Nissan Primera 2,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Honda Civic VII gen 1.4 90 km z 03r - gaz założony jakieś 15kkm i póki co totalne zero problemów

> P.S.

> Panowie co ile km proponujecie w w/w silniku regulować zawory?Producent podaje 40kkm ale przy gazie

> pasowałoby częściej...jak mówicie co 30 kkm wystarczy czy jeszcze częściej ?

generalna zasada to sprawdzanie luzów przy LPG robi się 2x częściej niż na noPb - czyli w tym wypadku co 20kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalna zasada to sprawdzanie luzów przy LPG robi się 2x częściej niż na noPb - czyli w tym

> wypadku co 20kkm

Ok, dobra rada ok.gif A nie orientujesz się może jaką uszczelkę muszę zastosować pod dekiel?Bo są dwa rodzaje, a ceny w zupełnie innych granicach sick.gif Ostatnio założyłem tą droższą ale czy trzeba hmm.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie orientujesz się może jaką uszczelkę muszę zastosować pod dekiel?Bo są dwa

> rodzaje, a ceny w zupełnie innych granicach Ostatnio założyłem tą droższą ale czy trzeba ?

chyba nie widziałem nawet na oczy tego silnika więc kwestia uszczelkowa jest mi zupełnie obca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.