Skocz do zawartości

H7 Philips Xtreme vision +100% Nie Polecam


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem te oto żarówki, fabrycznie zapakowane. Niczym nie dotykałem szkła żarówek, rozkręciłem pół auta żeby je zamontować. Mam półroczne oryginalne reflektory hella. I dziś po jednym dniu używania jedna z nich eksplodowała w drobny mak. W reflektorze pełno drobnych okruchów.

Rozumiem, że gwarancja to fikcja? Żeby wyczyscic reflektor musze teraz go wymontować? Jakaś paranoja. Nie wiem czy jest rzecz philipsa z której byłbym kiedykolwiek zadowolony, zwłaszcza agd. I oto kolejna fuszerka tej firmy. Zdecydowanie odradzam.

Mimo, że świeciły bardzo jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,ja śmigam na nich ponad pół roku i jest wsio ok,nic nie eksplodowało,świecą też dość dobrze chociaż światło mogłoby być bielsze,na drogowych mam Narvę Range Power Blue i jest wyraźnie bielsze światło.Kupowałeś z pewnego źródła czy alledrogo? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci w takim razie Bosch Plus 50 Plus Life.

Używałem trzech kompletów H7.

Komplet starczał na rok jazdy (czyli na 30 tys.km non stop na światłach mijania).

Świecą lepiej niż Tungsram, które były zainstalowane poprzednio i dłużej od nich wink.gif Innego porównania wtedy nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne,ja śmigam na nich ponad pół roku i jest wsio ok,nic nie eksplodowało,świecą też dość dobrze

> chociaż światło mogłoby być bielsze,na drogowych mam Narvę Range Power Blue i jest wyraźnie

> bielsze światło.Kupowałeś z pewnego źródła czy alledrogo?

Podrabiaja zarowki?

Kupilem w tanim sklepie motoryzacyjnym ktory znalazlem kiedys przez allegro.

Placilem 90 za komplet. Na allegro od 60. W feuvert 128 (to juz zlodziejstwo).

Jak wyczyscic reflektor ze szkla? A moze tak jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podrabiaja zarowki?

> Kupilem w tanim sklepie motoryzacyjnym ktory znalazlem kiedys przez allegro.

> Placilem 90 za komplet. Na allegro od 60. W feuvert 128 (to juz zlodziejstwo).

Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić prawie stówę za 2 zwykłe żarówki, to jest to wyraźna zachęta do sprzedaży podróbek...

Ja tam nie bardzo widzę różnicę w świeceniu tych zwykłych H7 Narva za 10zł/szt i tych +srylion % (kiedyś kupiłem jakieś +50% markowe w ramach eksperymentu - kosztowały 2x tyle co "zwykłe" świeciły tak samo jasno, tylko trochę krócej). A przy cenie 20 parę zł/kpl jest mniejsza szansa na kupienie podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem te oto żarówki, fabrycznie zapakowane. Niczym nie dotykałem szkła żarówek, rozkręciłem pół

> auta żeby je zamontować. Mam półroczne oryginalne reflektory hella. I dziś po jednym dniu

> używania jedna z nich eksplodowała w drobny mak. W reflektorze pełno drobnych okruchów.

> Rozumiem, że gwarancja to fikcja? Żeby wyczyscic reflektor musze teraz go wymontować? Jakaś

Miałem to samo - 2 Osramy night brekersy eksplodowały w przeciągu tygodnia. Wymieniłem na Tungsramy i spokój smile.gif

Mało tego - wymieniałem ostatnio Tungsrama, spadł mi z ok 1 metra na ziemie i ........ jest cały - banka nie tknięta (na szczęście to ten spalony więc i tak poszedł do kosza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podrabiaja zarowki?

Jak wszystko co dostępne w dużej rozpiętości cenowej.

> Kupilem w tanim sklepie motoryzacyjnym ktory znalazlem kiedys przez allegro.

Jak to mówią chytry 2 razy traci.

> Placilem 90 za komplet. Na allegro od 60. W feuvert 128 (to juz zlodziejstwo).

Sugerowana cena detaliczna wynosi 64pln/szt albo 120pln/parę. Ci co sprzedają po 60pln/parę to chyba dopłacają do interesu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamować. Jakie napięcie w instalacji?

Co do reflektora to rzeczywiście trzeba by go chyba wyjąc i wysypac okruchy albo spróbować przedmuchać spręzonym powietrzem. Nie jeżdzić z okruchami bo podrapią odbłyśnik.

Z lektury netu ( przykład) wynika że chyba Philips zaczał olewac jakość, co nie przeszkadza mu żądac chorych cen. Niedawno pisałem o GE (Tungsram) +120 %. H4 kosztują tylko 36 zł para i jak widać żarówki tej firmy są chwalone. Osram zaliczył wpadkę z Nightbreaker które szybko padały, wprowadził poprawione NB+ i te juz sa lepsze (sam uzywam).

I jeszcze proponuje dopisać tu http://www.ceneo.pl/12660377#tab=reviews zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Ci w takim razie Bosch Plus 50 Plus Life.

> Używałem trzech kompletów H7.

> Komplet starczał na rok jazdy (czyli na 30 tys.km non stop na światłach mijania).

> Świecą lepiej niż Tungsram, które były zainstalowane poprzednio i dłużej od nich Innego porównania

> wtedy nie miałem.

a ja polecam po 9 zl sztuka i czyste szkla.

Przerabialem te cuda +30,50,90 o kand d...rozbic, szkoda kasy, i tak glownie na oswietlonych nieco drogach jezdze wiec po co przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podrabiaja zarowki?

> Kupilem w tanim sklepie motoryzacyjnym ktory znalazlem kiedys przez allegro.

> Placilem 90 za komplet. Na allegro od 60. W feuvert 128 (to juz zlodziejstwo).

> Jak wyczyscic reflektor ze szkla? A moze tak jezdzic?

90-100zł za komplet to realna cena i to bardzo tanio .... A 60zł za komplet to musi być podróbka wink.gif ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podrabiaja zarowki?

> Kupilem w tanim sklepie motoryzacyjnym ktory znalazlem kiedys przez allegro.

> Placilem 90 za komplet. Na allegro od 60. W feuvert 128 (to juz zlodziejstwo).

Szkoda,że się nie odezwałeś,załatwiłbym Ci z pewnego źródła u siebie w sklepie za 100zł kpl. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wycierałem. Nie słyszałem nigdy o wycieraniu- założyłem, że chodzi jedynie o niedotykanie jej

> po wyjęciu z fabrycznego opakowania. Czym trzeba przetrzeć żarówkę?

nigdy nie wiadomo, czy ktoś w sklepie wcześniej tego nie otwierał, nie oglądał, dlatego ja nawet nowe żarówki przecieram benzyną ekstrakcyjna, chodzi o to aby odtłuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wycierałem. Nie słyszałem nigdy o wycieraniu- założyłem, że chodzi jedynie o niedotykanie jej

> po wyjęciu z fabrycznego opakowania. Czym trzeba przetrzeć żarówkę?

jest info, że po dotknięciu trzeba wycierać, więc zawsze lepiej założyć iż ktoś tego dotykał i jest zatłuszczona niż potem zbierać szkło z reflektora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest info, że po dotknięciu trzeba wycierać, więc zawsze lepiej założyć iż ktoś tego dotykał i jest

> zatłuszczona niż potem zbierać szkło z reflektora...

ale czy to nie przesada ? wyjmujesz żarówkę, spojrzysz "pod światło" i jak czysta to po co każdą przecierac? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy to nie przesada ? wyjmujesz żarówkę, spojrzysz "pod światło" i jak czysta to po co każdą

> przecierac?

obejrzenie żarówki pod światło zajmuje tyle samo czasu co jej przetarcie szmatką, więc nawet nie oglądam tylko odrazu przecieram.

Z racji noszenia okularów szmatkę mam w kieszeni więc generalnie nie robi mi to różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie wiadomo, czy ktoś w sklepie wcześniej tego nie otwierał, nie oglądał, dlatego ja nawet

> nowe żarówki przecieram benzyną ekstrakcyjna, chodzi o to aby odtłuścić

Ciekawe czy do tej czynności nadają się chusteczki do czyszczenia szkieł okularów ?? Np. takie z Lidla z serii W5. Po otwarciu opakowania konkretnie czuć alkohol hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko TUNGSRAM. Nigdy się nie zawiodłem na tych żarówkach. Te +60% Megalight świeciły naprawdę

> super, jeden komplet przejeździł u mnie prawie 2 lata zanim padł. W dodatku żarówki te mają

> bardzo przyzwoite ceny w porównaniu do "markowych".

tylko ty zdaje się mówisz o h4 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy do tej czynności nadają się chusteczki do czyszczenia szkieł okularów ?? Np. takie z

> Lidla z serii W5. Po otwarciu opakowania konkretnie czuć alkohol

Pewnie tak. Ja natomiast przecierałem na sucho ściereczką z mikrofazy, którą wożę do przecieranie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.