Skocz do zawartości

Opony całoroczne - how to?


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

> Niestety wielu ludzi po prostu nie ma wyboru bo samochód to dla nich jedyna możliwość dojechania do pracy czy lekarza i powrotu do domu. Jakie są zarobki w tym kraju wszyscy wiemy.

Ja to rozumiem. Ale jeśli ktoś dysponuje np.kwotą 20tys.zł to nie powinien kupować samochodu za 19500zł, tylko odpowiednio tańszy, żeby mieć rezerwę na ewentualne naprawy lub koszty związane z eksploatacją, które trzeba będzie ponieść tuż po zakupie.

Wiele osób niestety nie bierze tego pod uwagę i później są skazani np. na używane (a właściwie zużyte) opony, o których tutaj Ktoś pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że nieraz te 20tys jest jeszcze w kredycie i mamy minę.... Auto się sypie ratę trzeba zapłacić i jest klops.....

Oto nasza rzeczywistość.

Jeszcze od groma ludzi kupuje auto na zasadzie zastaw się a p..... i nagle są w .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to rozumiem. Ale jeśli ktoś dysponuje np.kwotą 20tys.zł to nie powinien kupować samochodu

Może powinno to brzmieć jak powyżej ?

Przecież samochód za 20 tys. zł. na pewno nie jest odpowiednio bezpieczny - ma już kilka lat, nie ma wszystkich możliwych trzyliterowych systemów ... A przecież na bezpieczeństwie nie wolno old.gif oszczędzać !

Poza tym, ktoś kto kupi samochód za te nędzne 20 tys. raczej nie wyposaży go od razu w co najmniej 2 komplety topowych Michelinów (nie wspominając już o ilości opon odpowiednich na suchy asfalt, przejściowych i deszczowych) - czyli znów będzie to niedopuszczalne oszczędzanie na bezpieczeństwie.

Myślę, że dysponując kwotą poniżej miliona złotych to nie ma co przymierzać się do samochodu, bo to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc konkretnie jakie całoroczne są polecane ?

> No 16" bo przejrzałem parę wątków ale jak zwykle trudno o konkrety

Poszukaj moich postów... Temat przerabiałem, jak to ja zlosnik.gif bardzo szczegółowo grinser006.gif

EDIT

Brałem pod uwagę niemieckie testy, opinie osób jeżdżących na nich, oraz tutejsze wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety zbyt wielu ludzi przeznacza całe dostępne środki na zakup auta. Jakby nie byli świadomi

> tego, że zakup samochodu to dopiero początek wydatków.

Tacy ludzie mają wszystko głęboko gdzieś. Szczególnie bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Jeden z drugim nawet jak rozjedzie matkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych nie zastanowi się, że można było tego uniknąć, on będzie szedł w zaparte, że całoroczna i wszystko w temacie...zimówki to zło i w ogóle, zmowa producentów opon, producenci zimówek to są dopiero naciągacze, teoria spiskowa itd... sick.gif Nic się nie liczy bo w sumie zimą to właściwie tylko trochę mokro a śniegu, błota pośniegowego i lodu jak na lekarstwo, więc my frajerzy z zimówkami przepłacamy albo za bogaci jesteśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogląd rodem z PRL ...

> Lecąc tym poglądem powinniśmy wybrać jeden absolutnie najlepszy model samochodu osobowego i tylko

> ten dopuścić do ruchu. Przecież nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, a takie Seicento jest

> skrajnie niebezpieczne, więc jak kogoś nie stać na nic lepszego niż seicento, to niech się

> pakuje do zbiorkomu ...

akurat Seicento na zimówkach wymiata, szczególnie na śniegu i błocie pośniegowym, takie małe lekkie auto ma lepszą trakcję niż czołg typu bmw 750 i inne wielotonowe sprzęty. Jakbyś nakręcił z milion kilometrów, różnymi autami w różnych warunkach i na różnym ogumieniu, nie pisałbyś takich bzdur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat Seicento na zimówkach wymiata, szczególnie na śniegu i błocie pośniegowym, takie małe

> lekkie auto ma lepszą trakcję niż czołg typu bmw 750 i inne wielotonowe sprzęty. Jakbyś

> nakręcił z milion kilometrów, różnymi autami w różnych warunkach i na różnym ogumieniu, nie

> pisałbyś takich bzdur...

myślę, że chodziło raczej o to, że seicento kiepsko wychodzi w testach zderzeniowych a właściwie wcale nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oprócz wcześniej wymienionych dobre są jeszcze Vredesteiny Quatrac 3.

Mają bardzo marną etykietę - jeśli chodzi o przyczepność na mokrym. Ma ktoś porównanie Vredesteina z oponami wymienionymi przez Ozarka? Do porównania dorzucę jeszcze Dunlopa Grandtrek A/S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają bardzo marną etykietę - jeśli chodzi o przyczepność na mokrym. Ma ktoś porównanie Vredesteina

> z oponami wymienionymi przez Ozarka? Do porównania dorzucę jeszcze Dunlopa Grandtrek A/S.

Tylko te twoje są nie w każdym rozmiarze oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko te twoje są nie w każdym rozmiarze

To akurat wiem smile.gif zastanawiam się po prostu czy pozostać przy Dunlopie, czy kombinować z czymś innym wink.gif W sumie pozostaje trójka: Dunlop, Pirelli, Vredestein (ostatni jest lekko przekreślony przez słabą etykietę oraz lamelki po wewnętrznej stronie - w przypadku LSD - Armagedon dla opony smile.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat wiem zastanawiam się po prostu czy pozostać przy Dunlopie, czy kombinować z czymś innym

> W sumie pozostaje trójka: Dunlop, Pirelli, Vredestein (ostatni jest lekko przekreślony przez

> słabą etykietę oraz lamelki po wewnętrznej stronie - w przypadku LSD - Armagedon dla opony ).

w Seacie mialem KUMHO Vier Souls - bardzo dobrze je wspominam i zima i latem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tacy ludzie mają wszystko głęboko gdzieś. Szczególnie bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

> Jeden z drugim nawet jak rozjedzie matkę z dzieckiem na przejściu dla pieszych nie zastanowi

> się, że można było tego uniknąć, on będzie szedł w zaparte, że całoroczna i wszystko w

> temacie...zimówki to zło i w ogóle, zmowa producentów opon, producenci zimówek to są dopiero

> naciągacze, teoria spiskowa itd... Nic się nie liczy bo w sumie zimą to właściwie tylko

> trochę mokro a śniegu, błota pośniegowego i lodu jak na lekarstwo, więc my frajerzy z

> zimówkami przepłacamy albo za bogaci jesteśmy...

Kolego bezpieczeństwo na drodze nie zależy od tego co masz założone na felgę tylko co masz w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mają bardzo marną etykietę - jeśli chodzi o przyczepność na mokrym. Ma ktoś porównanie Vredesteina

> z oponami wymienionymi przez Ozarka? Do porównania dorzucę jeszcze Dunlopa Grandtrek A/S.

Co raz bardziej myślę o zakupie całorocznych do naszego klimatu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem ze są najdrożsi, a to oznacza, ze inni mają sporo taniej. wczoraj zapłaciłem za 4szt 15-tek dokładnie 40 zł

zresztą jak pytałem gościa wczoraj, to powiedział mi, ze srednica koła nie ma znaczenia. on po prostu za stal bierze tyle, a za alu drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Seacie mialem KUMHO Vier Souls - bardzo dobrze je wspominam i zima i latem

Do Rovera75 te same zamontowałem. Bardzo zaskoczyła mnie nowa etykieta naklejona na oponę z oznaczeniami oporów toczenia C oraz spalania C na hałas nie zwracałem uwagi. Etykiet nie zachowałem.

Bardzo dobrze się na nich jeździ. Zawsze nowa opona będzie dużo lepsza od starej, parciejącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.