Skocz do zawartości

206 s16 potrzebne opinie


rysio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio pytałem o fiata coupe i fiata bravo 1,8, no i sugerowaliscie cos innego, na mysl przyszedl peugeot 206 s16, ewentualenie 1,6... ma ktos jakies doswiadczenia z tym samochodem ? warto sie nim zainteresowac? co je boli, na co zwracac uwage. Wszelkie opine mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to jest koronny argument ludzi ktorzy cos slyszeli, ale nie maja pojecia z czym to sie je...

Znajomemu tego typu zawieszenie umarlo w ciagu kilku sekund, podczas zjedzania z kraweznika.

Wczesniej bylo ok, bez luzow, pukania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne i powiedz mi czy w to wierzysz ??

> Bo ja z doswiadczenia powiem Ci ze nie wierze...

Akural znalem ten samochod. Ukrecila sie/pekla polos. Reszta belki byla ok, lacznie z lozyskami.

Osobiscie jakos wole zwykla belke ze sprzezynami, tansza w naprawie i zywotniejsza. Nie bez powodu taryfiarze z francuzow wybierali glownie Peugeota 406, w ktorym nie ma takiej belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Rozbawiasz mnie swoja wiedza tematu...

Spojrz na tylne zawieszenie w 406 i zastanow sie nad nim....

Napewno nie jest tansze w eksploatacji i tymbardziej nie jest mniej awaryjne od tej "beznadziejnej" belki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spojrz na tylne zawieszenie w 406 i zastanow sie nad nim....

Widzialem, naprawisz je w prostszy sposob i unikasz sytuacji, ze nagle tyl pojazdu z jednej strony laduje na ziemi.

Dla przykladu, wiesz ile kosztowala mnie kiedys naprawa belki w Punto II, czyli auta zblizonego do 206?? 50zl, koszty dwoch tuleji, zrobione raz na 200kkm. Za tyle nie naprawisz belki w Pugu 206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale powiedz mi co trudnego jest w belce ?? bo oprocz tego ze trzeba pomyslec to nic wiecej...

Jak ktos ja bardzo zaniedba albo zardzewieje to chociazby rozebranie. Sam dobrze wiesz, ze czasem lepiej kupic druga niz naprawiac ta wyjeta z samochodu wink.gif. Ustawic po zlozeniu tez trzeba umiec.

Owszem taki zawias ma tez jakies plusy, chociazby wiecej miejsca w bagazniku, mozna sobie ustawic inna wysokosc zawieszenia, ale cos za cos wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy ale to nigdy nie bede zwolennikiem kupienia drugiej belki... Potem jest placz ze jest albo za twardo, albo za miekko, albo zle stoi w konsekwencji calosc sie sprowadza do kupna i rozebrania/zlozenia takiej belki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy ale to nigdy nie bede zwolennikiem kupienia drugiej belki... Potem jest placz ze jest albo za

> twardo, albo za miekko, albo zle stoi w konsekwencji calosc sie sprowadza do kupna i

> rozebrania/zlozenia takiej belki...

Maciek, nie mialem na mysli kupienia niby w pelni sprawnej, chyba, ze to sprawdzone i pewne zrodlo wink.gif.

Ale gdyby ta wyjeta okazala sie totalnym szrotem, to chyba lepiej zdobyc jakas w miare uzywke i taka naprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maciek, nie mialem na mysli kupienia niby w pelni sprawnej, chyba, ze to sprawdzone i pewne zrodlo

> .

> Ale gdyby ta wyjeta okazala sie totalnym szrotem, to chyba lepiej zdobyc jakas w miare uzywke i

> taka naprawic.

dalej nie widze sensu, ale moze ja jakis inny jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dalej nie widze sensu, ale moze ja jakis inny jestem...

Ostatnio taki przypadek kolega trafil w Megane I, belka to byla jedna wielka rdza, nawet w srodku. Bez ciecia nie dalo sie jej rozebrac oslabiony.gif.

Ja osobiscie tez wole naprawic swoje, to co mam, bo zrobie i wiem w jakim jest stanie, nawet gdy bedzie to kosztowalo troche wiecej wink.gif. Ale sa przypadki, ze naprawa nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne i powiedz mi czy w to wierzysz ??

> Bo ja z doswiadczenia powiem Ci ze nie wierze...

Ja bym uwierzył... jeśli tylko ów znajomy twierdził, że ten negatyw kół, co go ma od 18kkm to tuning dla poprawy, a sam zjazd z krawężnika nastąpił przy 120+ km/h. wink.gif

Ino wtedy to nie kilka sekund, ale ułamek jednej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale powiedz mi co trudnego jest w belce ?? bo oprocz tego ze trzeba pomyslec to nic wiecej...

to dlaczego na forum 206 nikt nie poleca podchodzić do tego bez palnika i 10 kg młota , tylko polecają jechać do firmy regenerującej ( ja byłem z tym w świdnicy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio pytałem o fiata coupe i fiata bravo 1,8, no i sugerowaliscie cos innego, na mysl

> przyszedl peugeot 206 s16, ewentualenie 1,6... ma ktos jakies doswiadczenia z tym samochodem ?

> warto sie nim zainteresowac? co je boli, na co zwracac uwage. Wszelkie opine mile widziane.

a clio 2.0 170 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie autko z 2004r, kupione jako 2 letnie z przebiegiem 30tys km, sprzedane w tym roku przy 109tys. Autko bezawaryjne, na zimnym silniku trzęsła sie buda ale podobno tttm, spalanie srednio ok 8,5 l/100km, bogate wyposazenia wiadomo czujniki deszczu swiateł, esp, 6xpoduszka, klimatronik,. Z wad jak dla mnie to troszke cięzko działajace wspomaganie, mały promien skrętu, no i te 136 koni nie powoduja szału, głośno w środku, ewidentny brak 6tego biegu. Niepozorny wygląd to zaleta smile.gif ogolnie polecam, miło wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo wyczerpujaca odpowiedz .

> Proponuje, zrob sobie samemu kompletne zwieszenie lacznie z belka, to moze bedziesz wiecej wiedzial

> w temacie.

mam 206 i wiem co piszę, ta belka nie pada ot tak sobie bez żadnych objawów w ciągu sekundy podczas zjazdu z krawężnika, ba powiem więcej nie jest to mój pierwszy pug z taka belką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 206 i wiem co piszę, ta belka nie pada ot tak sobie bez żadnych objawów w ciągu sekundy podczas

> zjazdu z krawężnika, ba powiem więcej nie jest to mój pierwszy pug z taka belką

Akurat z tego co wiem to belka w 206 jest najmniej trwała. Natomiast prawda jest taka, że nie pada ot tak bez żadnego sygnału. Padnie jak się solidnie przyrżnie w krawężnik bokiem ale w pad przy wjeżdżaniu ciężko mi uwierzyć. 206 i tak ma sporo trwalsza belkę od vectry A wink.gif.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio pytałem o fiata coupe i fiata bravo 1,8, no i sugerowaliscie cos innego, na mysl

> przyszedl peugeot 206 s16, ewentualenie 1,6... ma ktos jakies doswiadczenia z tym samochodem ?

> warto sie nim zainteresowac? co je boli, na co zwracac uwage. Wszelkie opine mile widziane.

a jest szansa na zakup niezarzniętej sztuki ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio pytałem o fiata coupe i fiata bravo 1,8, no i sugerowaliscie cos innego, na mysl

> przyszedl peugeot 206 s16, ewentualenie 1,6... ma ktos jakies doswiadczenia z tym samochodem ?

> warto sie nim zainteresowac? co je boli, na co zwracac uwage. Wszelkie opine mile widziane.

miałem s16 - bardzo fajne, zwinne, lekkie autko, czasami w trasie brakowało przy nim 6 biegu, trochę mało wygodne jak dla mnie przednie fotele.

Ale, przyznam szczerze, że zdecydowanie kupiłbym drugi raz do zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.