Skocz do zawartości

Co zamiast MLa?


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

> Myślałem o GL

CHociaz to nie moja polka to GL jest ogromny, ma moj znajomy 420 CDi jakos, dla 60 latka moze byc, taki tatusiowaty emerycki.

Ja osobiscie majac dylemat wydania pol banki (nowe) to rozwazylbym Range Rovera, budzi respekt.

pomijam oczywiscie awaryjnosc.

X6fakt, taki szarostrefowy smile.gif ale mnie sie podoba.

NOWY ML, naprawde cieszy oko a jeszcze nie jest przysadzisty .

Dodac AMG pakiet i wio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli ma być reprezentacyjne to nie ma prawa krzyczeć, ma mieć stonowana klase i elegancje....

jak widzisz, dla niektórych reprezentacyjne oznacza krzykliwe i lekko burackie zlosnik.gif

Polska i Rosja rządzą zlosnik.gif

Reprezentacyjny jest dla mnie Rover ze wspomnianych tutaj. X6 na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak widzisz, dla niektórych reprezentacyjne oznacza krzykliwe i lekko burackie

> Polska i Rosja rządzą

> Reprezentacyjny jest dla mnie Rover ze wspomnianych tutaj. X6 na pewno nie.

X6 jest antyreprezentatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy w jakich kręgach. W kręgach właścicieli myjni samochodowych, dyskotek ze striptizem jest

> nawet bardzo, podobnie jak ten Jeep, którego podałeś

no bez przesady. Jeep to trochę inny "wizerunek" niż karaluch (=X6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie auto polecilibyście komuś - jako następcę MLa?

MLa.

> Powinno być trochę podniesione i 4x4.

Znaczy powinno być normalne, a nie wersja budżet z obciętym napędem i prześwitem. zlosnik.gif

> Musi to być auto "reprezentacyjne".

Aaa...czyli białe. hahaha.gif

Ale serio. Wszystko zależy kogo i przed kim ma reprezentować. Bo w kręgu handlarzy można zaimponować kupnem rozbitka za 8000 EUR i naprawieniu go w małych pieniądzach, a jak niejeden usłyszy, że kolega ma X6 za cenę Mondeo to go będzie skręcać z zazdrości. W innym środowisku błysnąć można opcjami serwisowymi. Np. automatyczne informowanie przez samochód serwisu o usterkach/kodach błędów za pomocą telefonu/SMSa. Albo indywidualny doradca, który odbiera auto spod domu i wiezie na przegląd zostawiając zastępczaka. W kolejnym imponująca będzie moc lub wielkość felg, a w innym jeszcze oryginalność modelu.

Obawiam się też, że takie "auto z polecenia" w ogóle może nie spełnić pokładanych nadziei w reprezentowaniu.

Niestety, jeśli musimy być zniewoleni tym, że kupujemy auto dla środowiska i dla siebie jednocześnie, sprawa nie jest taka łatwa, żeby wilk był syty i owca cała. Ale ostatnia rzecz od jakiej zaczynamy poszukiwania to konkretny model. Liczy się otoczka.

Jednak nie widzę powodu, żeby następcą MLa nie był ML...

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MLa.

> Jednak nie widzę powodu, żeby następcą MLa nie był ML...

> Powodzenia.

Popieram to.

Ten kogo stać na kupno i użytkowania nowego MLa nie będzie jeździł jakimś tam BMW czy Audi.

Może co najwyżej zainteresować go Porsche Cayen w wypasionej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram to.

> Ten kogo stać na kupno i użytkowania nowego MLa nie będzie jeździł jakimś tam BMW czy Audi.

> Może co najwyżej zainteresować go Porsche Cayen w wypasionej wersji.

a to nowość... że rozumiem BMW i audi to poniżej poziomu ML, który to konkuruje z Porsche ew.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie - mogłoby być coś w rodzaju forestera, ale jak się temu przyjrzeć... to po przesiadce

> z MLa byłby mały niesmak

po czym wnosisz? ML to jeden z większych hebli z jakimi miałem do czynienia, komfort jazdy i jakość wykonania są na poziomie Peugeota Partnera zlosnik.gif Subaru to przy tym majstersztyk finezji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym "terenem" to tak wiesz...

> Chodzi o dojazd do domu, przez nieodśnieżoną, nieutwardzoną drogę

> Ośką też się da Ale o komfort psychiczny raczej chodzi

No to inna zaleta - GX ma normalnych rozmiarów silnik bez żadnych turbopopierdek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no - nie porównujmy.

ML owszem - jest "autobusowaty" ale porównując do Forestera to jest wykonany z wiele lepszych materiałów.

Nowym foresterem nie jeździłem - przyznaję się.

Ale już na pierwszy rzut oka sprawia o wiele gorsze wrażenie.

Nie mówię, że to nie jest fajne auto - bo sam mam smaka na forestera zlosnik.gif ale jakościowi - Merc jest w mojej ocenie dwa szczeble wyżej zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mówię, że to nie jest fajne auto - bo sam mam smaka na forestera ale jakościowi - Merc jest w

> mojej ocenie dwa szczeble wyżej

Forester jest fajny ale obok premium nawet nie stał. I raczej z ceną znacznie niższą do tej klasy nie kandyduje. Jeśli chcesz premium to szukaj gdzie indziej. Jeśli chcesz fajne i mało awaryjne auto to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwię się że nie proponujesz mu Dacii Duster, samochodu równie prestiżowego jak Murano.

Prestiż (z fr. "urok, czary", z łac. præstigiare - "sztuczki magiczne", por. prestidigitator) - autorytet, poważanie, szacunek innych osób do danej osoby.

W socjologii prestiż jest subiektywnym kryterium stratyfikacji, opartym na wartościujących podstawach emocjonalnych i obiektywnych czynnikach stratyfikacji - wykształceniu, wykonywanym zawodzie, stylu życia, dochodach. Jest również jedną ze składowych statusu społecznego.

A więc prestiż, to stosunek do osoby, a nie znaczek na masce.

Zbyt duże, albo zbyt częste dawki "marketingu" mogą pomieszać w rzeczywistej ocenie świata ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.