Skocz do zawartości

Kto daje najlepszą gwarancje ?


fantomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co znaczy "najlepszą"? Najdłuższą, najmniej wyłączeń? Mitsubishi ma 3 lata, w tym 2 lata bez limitu kilometrów, w 3 roku limit 100 kkm, wyłączenia są dokładnie opisane (klocki do 5 kkm, tłumiki do 50 kkm i tak dalej). Można, oczywiście, dokupić 2 lata z limitem do 150 kkm, wyłączeń jest więcej. Generalnie najdłuższą gwarancję daje Kia, ale wyłączeń jest sporo. Zdefiniuj pojęcie "najlepszą", to będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie powiem Ford. Można przedłużyć fabryczna w pełnym zakresie a pózniej aż do 10 roku życia z wyłączeniami za grosze. Tylko musisz mieć dobre aso w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam o najlepszą a nie najdłuższą.

> Najlepsza to znaczy najlepsza.Ogólna krótka i zero wyłączeń może być lepsza od 5 letnia z 100

> wyłączeniami.

> Kto oferuję najlepsza i dlaczego waszym zdaniem jest najlepsza.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Chevrolet dawał 3 lata bez wyłączeń.

Amortyzatory udało mi się wymienić bezpłatnie pod koniec gwarancji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Chevrolet dawał 3 lata bez wyłączeń.

> Amortyzatory udało mi się wymienić bezpłatnie pod koniec gwarancji

Ja wymieniałem łączniki stabilizatora przy 50kkm, ale w ASO mówili, że po tej magicznej granicy mogą być już z tym problemy, jednakże nie znalazłem żadnego wykluczenia w warunkach gwarancji... więc wygląda to na "widzimisię" panów z ASO.

Na tydzień przed końcem gwarancji wymieniłem jeszcze radio, które rok wcześniej przestało czytać CD hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet po przeczytaniu warunków ta gwarancja jest bardzo dobra.

nooo- do pierwszego przeglądu czyli po roku lub o ile pamiętam 20 tkm grinser006.gif

nie wiem czemu jak czytam tą gwarancję mam wspomnienia czasów FSO z początku lat 90 tych gdzie roczna gwarancja była ograniczona przebiegiem 20 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewrotnie powiem Ford. Można przedłużyć fabryczna w pełnym zakresie a pózniej aż do 10 roku życia

> z wyłączeniami za grosze. Tylko musisz mieć dobre aso w pobliżu.

Z doświadczenia powiem, że ta gwarancja jest bardzo ograniczona.

W zasadzie co pół roku coraz bardziej...

VW dodatkowo daje 5 lat/150 kkm, Skoda 4 lata/120 kkm.

I to z doświadczenia są pełne gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Renault daje dwa lata plus możliwość dokupienia kolejnego roku za 460 złotych, chociaż tutaj nie

> wiem czy jest to odgórna inicjatywa firmy, czy samego dilera.

raczej dilera

Orginal renoweczki to formula 24

z limitami 60/80/100 z tego co pamietam

czyli lacznie mamy 4 lata pelnej a nie tylko na wybrane podzespoly

wiem bo skorzystalemw 3 roku podczas wyscigow zerwalem poduche skrzyni.

przylali lawete odcholowali i wyminili:)

przy okazji stwierdzono wybite swoznie i jakis chyba wachacz tez mi je na gwar zminili

a i recaro mi sie przytarlo od wsiadanie i wysiadanie tez dostalem nowe:)

w sumie prezentow na 16 tys yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołączam do pytania - kto daje gwarancję na turbosprężarkę przez

> cały okres gwarancji, nawet tej przedłużonej?

Nie wiem jak jest w gwarancji "zasadniczej", ale mam gwarancję w programie VW select na czwarty rok eksploatacji - wariant "dla wymagających" i turbo jest objęte gwarancją.

"turbosprężarka: turbina, intercooler, czujniki pracy turbosprężarki, zawórupustowy, paski rozrządu, napinacze, kołoz amachowe, kolektor dolotowy i wylotowy;

Uwaga:

Turbosprężarka i jej elementy nie są objęte ochroną ubezpieczeniową w razie awarii powstałej w wyniku wypalenia zaworów wylotowych silnika lub braku smarowania w wyniku niewłaściwej eksploatacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A orientujesz się jaki jest koszt tego Ford protect, bo na stronie Forda nie widzę

jak mialem fordzine to za mondeo tdci za dodatkowe dwa lata i limit 150 tys chcieli cos ponad 4 tys. Na szczescie kupil poprzedni wlasciciel bo sie pare razy przydalo

edit

jest przeciez cennik na stronie forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hyundaia i30 w kombi. 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów. Mam go od dwóch lat i gwarancja się mocno przydała. Jednak wykluczenia były, najbardziej wkurzyłem się po 4 miesiącach użytkowania nowego auta, kiedy poszły mi wszystkie świece. Ewidentna usterka z winy producenta a nie chcieli mi uznać gwarancji ponieważ części eksploatacyjne są wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Hyundaia i30 w kombi. 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów. Mam go od dwóch lat i gwarancja

> się mocno przydała. Jednak wykluczenia były, najbardziej wkurzyłem się po 4 miesiącach

> użytkowania nowego auta, kiedy poszły mi wszystkie świece. Ewidentna usterka z winy producenta

> a nie chcieli mi uznać gwarancji ponieważ części eksploatacyjne są wykluczone.

To dla przykładu w Skodzie po 1,5 roku i 46.000 km padła jedna świeca w trasie, sholowali, wymienili, przeprosili, jechać dalej.

W Kia jest teraz ponoć jeszcze gorzej niż w Hyundaiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.