Skocz do zawartości

Fiat 1.4 16V - silnik niedogrzany.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> no to kupiłeś niezłą skarbonkę po roku czasu pewnie włożysz w niego tyle, za ile go kupiłeś

> współczuję

Jaką skarbonkę? Większość tego co wymieniłem to są rzeczy, które normalnie się wymienia po jakimś czasie, bo albo ulegają zużyciu lub zniszczeniu wraz z upływem czasu.

Pewnie dałoby się jeździć z niegrzejącym jednym lustrem, zgnitymi osłonami wydechu, czy wypadającymi klawiszami do otwierania okien. Dałoby się też jeździć z nieoryginalnym tłumikiem, który tłucze się o podłogę, bez wygłuszenia pokrywy silnika i z uszkodzonymi czujnikami parkowania.

Tylko, że Żonie i mi to jakoś tak nie odpowiada.

Większość ludzi ma właśnie takie dziwne podejście. Jak samochód stary to nie ma sensu w niego inwestować. Potem mamy na drodze jeżdżące trupy z odpadającą rdzą czy ciągnące jakieś linki czy rurę po asfalcie. A to rozbity klosz lampy, a to urwany zderzak. Po co to robić przecież i tak samochód stary.

A wystarczy po prostu na bieżąco oglądać samochód i o niego zwyczajnie dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo, a nawet gorzej.

Okazało się, że na początku niby wszystko OK ale żeby wskaźnik znalazł się na połowie skali to trzeba zrobić ze 30km. Potem dopiero temperatura się w miarę trzyma.

Zaraz po wymianie dało się zauważyć, że nowy termostat (firma Vernet) szybko się otwiera. Wskazówka na skali ledwo drgnęła, a górna gumowa rura przy chłodnicy już się robiła ciepła.

Nic nie jest zapowietrzone, czujnik też dobry.

Doradźcie coś, bo ileż można wymieniać termostat?

Ktoś używał termostat Vernet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej to samo, a nawet gorzej.

> Okazało się, że na początku niby wszystko OK ale żeby wskaźnik znalazł się na połowie skali to

> trzeba zrobić ze 30km. Potem dopiero temperatura się w miarę trzyma.

> Zaraz po wymianie dało się zauważyć, że nowy termostat (firma Verter, czy jakoś tak) szybko się

> otwiera. Wskazówka na skali ledwo drgnęła, a górna gumowa rura przy chłodnicy już się robiła

> ciepła.

> Nic nie jest zapowietrzone, czujnik też dobry.

> Doradźcie coś, bo ileż można wymieniać termostat?

> Wymieniłem termostat

Sprawdz faktyczna temperature plynu jakims kompem, bo moze to tylko wskaznik zle pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz faktyczna temperature plynu jakims kompem, bo moze to tylko wskaznik zle pokazuje...

Wskaźnik dobrze pokazuje. Nie trzeba do tego żadnego komputera. Wystarczy dotknąć ręką by stwierdzić, że termostat puszcza.

Nawet po ogrzewaniu czuć, że gdy się dobrze nagrzeje silnik i wskazówka jest w połowie skali to w samochodzie jest normalnie ciepło, a gdy wskazówka jest na ćwiartce to prawie nic nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy kupując auto za dychę, rozważałeś dołożenie 60% do kosztów jego zakupu. Nie oczekuję,

> że się przyznasz do tego, bo 6 tysi to nie są wydatki eksploatacyjne, toż to remont kapitalny

> przy takiej wartości auta

Nie rozumiem co jest dziwnego w kupnie auta za 10k i dołożeniu 6k

Czy to coś gorszego niż kupno auta za 30k i dołożenie 6k?

Niestety chcąc mieć auto używane w pełni sprawne, pewne, mając do wydania 16k trzeba mieć albo mega farta i kupić jakąś niebywałą okazję, albo właśnie kupić taniej i doprowadzić do ładu.

Igiełek nikt nie sprzedaje. Zwłaszcza w tej cenie. Wyjątki to jakiś promil.

Oczywiście, można też pogodzić się z mankametnami i jakoś jeździć autem nie inwestując. Z zardzewiałym wydechem, wyciekami, braniem oleju, niedziałającymi pierdółkami da się jeździć i jeździ tak w zasadzie większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej to samo, a nawet gorzej.

> Okazało się, że na początku niby wszystko OK ale żeby wskaźnik znalazł się na połowie skali to

> trzeba zrobić ze 30km. Potem dopiero temperatura się w miarę trzyma.

> Zaraz po wymianie dało się zauważyć, że nowy termostat (firma Vernet) szybko się otwiera. Wskazówka

> na skali ledwo drgnęła, a górna gumowa rura przy chłodnicy już się robiła ciepła.

> Nic nie jest zapowietrzone, czujnik też dobry.

> Doradźcie coś, bo ileż można wymieniać termostat?

> Ktoś używał termostat Vernet?

Vernet i wszystko jasne, jakoś nigdy nie działa to dobrze. Do fiata to tylko oryginał (pewnie behr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej to samo, a nawet gorzej.

> Okazało się, że na początku niby wszystko OK ale żeby wskaźnik znalazł się na połowie skali to

> trzeba zrobić ze 30km. Potem dopiero temperatura się w miarę trzyma.

> Zaraz po wymianie dało się zauważyć, że nowy termostat (firma Vernet) szybko się otwiera. Wskazówka

> na skali ledwo drgnęła, a górna gumowa rura przy chłodnicy już się robiła ciepła.

> Nic nie jest zapowietrzone, czujnik też dobry.

> Doradźcie coś, bo ileż można wymieniać termostat?

> Ktoś używał termostat Vernet?

Słuchaj,przez jakieś 8 lat jak użytkuję swojego fiata i wymieniałem termostat to ten vernet zawsze okazywał sie do dupy.

Niby lepiej ale tak jak piszesz za szybko się otwierał.Były kupione z 2 szt.

W ASO fiata zakup oryginał teraz już nie pamiętam Behr chyba.Działa od razu zauważalnie lepiej.Szybciej się nagrzewa i trzyma tę temp ( u mnie 2 mm od połowy kreski).Trzyma równo bez wachlowania.

Went u mnie załącza się na połowie skali.

Wyleczyłem się z Verneta.

Vernet 30 zł ASO ok 100.

Ostatnio kupiłem na all sam wkład termostatu ale nie jest już tak idealnie.

Ale cena niższa niż org w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskaźnik dobrze pokazuje. Nie trzeba do tego żadnego komputera. Wystarczy dotknąć ręką by

> stwierdzić, że termostat puszcza.

> Nawet po ogrzewaniu czuć, że gdy się dobrze nagrzeje silnik i wskazówka jest w połowie skali to w

> samochodzie jest normalnie ciepło, a gdy wskazówka jest na ćwiartce to prawie nic nie grzeje.

Nie wystarczy fred, to nie Felicja. Skąd wiesz, że wskaźnik dobrze pokazuje? W Alfach np. często temperatura na wskaźniku a faktyczna temperatura nie zawsze się pokrywają. Nie bój się komputera, nie ugryzie, w końcu będzie tak, że wymienisz pół auta a problemu nie rozwiążesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vernet i wszystko jasne, jakoś nigdy nie działa to dobrze. Do fiata to tylko oryginał (pewnie

> behr).

popieram.. dwa vernety wymieniałem tydzień po tygodniu i zawsze niedogrzany jeździłem... teraz mam wahlera i podobnie jest - ale jakby mniej hehe.gif

Otworzy się przy 80*, potem skacze sobie między 70 i 80....

sprawdzane również komputerem zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wystarczy fred, to nie Felicja. Skąd wiesz, że wskaźnik dobrze pokazuje? W Alfach np. często

> temperatura na wskaźniku a faktyczna temperatura nie zawsze się pokrywają. Nie bój się

> komputera, nie ugryzie, w końcu będzie tak, że wymienisz pół auta a problemu nie rozwiążesz.

Spoko, spoko. Zamówiłem drugi termostat - fiatowski. Zobaczymy. Jest 10zł droższy od tego co kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem już fiatowski. Zobaczymy. Ma kosztować 75zł.

Nie pieniądze, a przynajmniej ciepło wink.gif

Mora lubi zablokować na małym obiegu i zagotować płyn.

W Stilo termostat Vahlera jakoś 180-190 płaciłem smile.gif

Polecam ori i masz spokój na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na maksymalnej zniżce to możliwe ale które ASO takie prezenty rozdaje?

czasami sie zdarza

plastikowy tunelik na allegro chialem kupic - ceny za uzywki oscylowaly w okolicach 80-100 zl a nowki w okolicach 150 zl

plus przesylka do tego

w aso nowke kupilem za 90 zl i jeszcze moglem kolor wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej nie będzie to czego potrzebujesz, za tanio

będzie, wg epera termostat kosztuje 100-pare zł, więc może być za 70-parę. To nie diesel, gdzie termostat kosztuje 300 po dużych zniżkach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na maksymalnej zniżce to możliwe ale które ASO takie prezenty rozdaje?

bys sie dziwił, takie rabaty można dostać np. w Fiat-Lancia-Alfa albo u akuki. Jest na allegro parę ASO prowadzących sklepy z ricambi i daja po 20-30% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bys sie dziwił, takie rabaty można dostać np. w Fiat-Lancia-Alfa albo u akuki. Jest na allegro

> parę ASO prowadzących sklepy z ricambi i daja po 20-30% rabatu.

wiem jak się kształtuyją ceny i jakie rabaty można ugadać zlosnik.gif

z tymże 75zł to niewiele więcej jak ASO płaci Fiatowi za ten element - no ale jak się hajs zgadza, obrót jest, to ja nie marudzę zlosnik.gif tylko się dziwię, że na takiej małej marży ktoś pojechał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Został założony termostat Behr czyli ricambi originali w fiatowskim firmowym pudełku i w końcu

> silnik nagrzewa się piorunem i temperatura utrzymuje się idealnie na połowie skali wskaźnika.

> Termostat kosztował mnie w sklepie 75zł.

Jeszcze w wielu przypadkach zobaczysz, że Ori części do Fiata będą najtańszym wyborem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze w wielu przypadkach zobaczysz, że Ori części do Fiata będą najtańszym wyborem

W przypadku termostatu do Skody Felicia było właśnie odwrotnie. Oryginalne psuły się średnio raz na rok, a po założeniu zamiennika problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku termostatu do Skody Felicia było właśnie odwrotnie. Oryginalne psuły się średnio raz na

> rok, a po założeniu zamiennika problemy zniknęły.

to samo bylo w starszych skodach 105/120/130-tylko tam skutkowalo przegrzaniem silnika.zalozenie czegokolwiek nieoryginalnego powodowalo powrot do normalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.