Skocz do zawartości

Szkoda całkowita


Hans15336

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś dziś usłyszałem w słuchawce gdzie auto czeka na naprawę zlosnik.gif

I teraz pytanie z czym to sie je hehe.gif

Nie znam wartości pojazdu przed szkodą i po szkodzie. Wiem tylko że naprawa jest na 9K , w AC mam wpisane 13,5K ale bez zapisu stałej kwoty.

Amortyzacja i udziały własne na 0 palacz.gif

Jutro jadę zobaczyć co Panowie z ASO dali do naprawy że taka kwota wyszła.

Pytanie co dalej bo auto mam rozebrane i jutro tam będe i Pan z ASO chce aby mu coś tam podpisać :

1. Kto płaci ze demontaż części z auta ( lampy zderzak itp itd.)

2. Kto płaci za założenie tego spowrotem - bo np. chce dojechać autem do garażu.

3. Czy auto zostaje na placu ASO i czekam aż ktoś go kupi w takim stanie w jakim jest ?

AC BENEFIA zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AC BENEFIA

To zalezy.... wink.gif

Ostatnio mialem podobna szkode, tylko wartosc naprawy wg. ASO i TU to ok. 25tys, auto warte 13tys.

1. TU

2. TU

3. Robisz jak uwazasz, ale od czasu orzeczenia o szkodzie calkowitej do czasu zabrania wraku, ASO moze Cie skasowac za parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.

> No ale jak Tu płaci za 2 to nie będzie stało w ASO

> Jak potem jest kwestia sprzedaży "wraku" moge od 1zl wystawić na aukcji i Tu dopłaci różnice czy

> mają jakieś procedury ?

Wrak zostaje wyceniony przez TU na XX zł i albo zgadzasz się na zabranie i Twój interes za ile sprzedasz, albo TU go sprzedaje na aukcjach dla powypadków i dostajesz tyle na ile wyceniło jak go sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawdę telefoniczną - bo list przyjdzie za kilka dni hehe.gif

Wycena pojazdu przed szkodą 12000PLN

Wycena naprawy 9000PLN

Wycena wraku 6400PLN

Wycena szkody 5600PLN

Można jeszcze powalczyć o coś czy już dać sobie siana i schować się do jamki zlosnik.gif

Czemu nie dają 70% wartości pojazdu skoro powyżej już nie naprawiają 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawdę telefoniczną - bo list przyjdzie za kilka dni

> Wycena pojazdu przed szkodą 12000PLN

> Wycena naprawy 9000PLN

> Wycena wraku 6400PLN

> Wycena szkody 5600PLN

> Można jeszcze powalczyć o coś czy już dać sobie siana i schować się do jamki

> Czemu nie dają 70% wartości pojazdu skoro powyżej już nie naprawiają

czemu szkode 5600 chca naprawiac za 9kpln ? Jakos mi to matematycznie nie lezy spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.

> No ale jak Tu płaci za 2 to nie będzie stało w ASO

> Jak potem jest kwestia sprzedaży "wraku" moge od 1zl wystawić na aukcji i Tu dopłaci różnice czy

> mają jakieś procedury ?

mi tu wyceniuło wrak na 15 tys. hehe.gif

ledwie sprzdałem za 7 kpln biglaugh.gif

po wysłaniu ksera umowy K-S dopłącili resztę - w sumie po odliczeniu poświęconego na to czasu, telefonów, kosztów pism itp latania i załatwiania to wyszedłem na zero (kasy stykło na zakup takiego samego auta i trochę zostało na w/w moje koszty własne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawdę telefoniczną - bo list przyjdzie za kilka dni

> Wycena pojazdu przed szkodą 12000PLN

> Wycena naprawy 9000PLN

> Wycena wraku 6400PLN

> Wycena szkody 5600PLN

> Można jeszcze powalczyć o coś czy już dać sobie siana i schować się do jamki

> Czemu nie dają 70% wartości pojazdu skoro powyżej już nie naprawiają

Jedyne co możesz zrobić to spróbować z niezależną wyceną pojazdu która podniesie wartość na 13000 PLN - wtedy zmieścisz się w 9000 i będziesz mógł go naprawić. Ewentualnie urwać coś z wyceny naprawy (np. koszt rbg) o ile jest to jeszcze możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu szkode 5600 chca naprawiac za 9kpln ? Jakos mi to matematycznie nie lezy

Bo to nie tak: to jest nowa matematyka stosowana TU i szkodę o "wartości" 9000zł ma kolega naprawić za 5600zł...

Też mi to nie pasuje: skoro szkoda to 9kzł a wóz był warty "przed" 12kzł, to na chłopski rozum teraz "po" jest wart 3kzł... hmm.gif ale ja się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie tak: to jest nowa matematyka stosowana TU i szkodę o "wartości" 9000zł ma kolega naprawić

> za 5600zł...

> Też mi to nie pasuje: skoro szkoda to 9kzł a wóz był warty "przed" 12kzł, to na chłopski rozum

> teraz "po" jest wart 3kzł... ale ja się nie znam...

to jest chyba dzialanie na wariata typu "glupi sie nie kapnie, madremu nie bedzie sie chcialo". Ewentualnie to juz te czasy kiedy bezstresowa mlodziez wyszla ze szkol i poszla pracowac.... swieca.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przerabiamy temat w firmie. Prawdopodobnie skonczy sie na tym ze auto zostanie zabrane z ASO (na szczescie tylko tam stoi, nie bylo rozbierane) do innego warsztatu ktory zrobi wycena a potem naprawe na czesciach uzywanych i ognia. Oba warsztaty wspolpracuja z TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to nie tak: to jest nowa matematyka stosowana TU i szkodę o "wartości" 9000zł ma kolega naprawić

> za 5600zł...

> Też mi to nie pasuje: skoro szkoda to 9kzł a wóz był warty "przed" 12kzł, to na chłopski rozum

> teraz "po" jest wart 3kzł... ale ja się nie znam...

Na chłopski rozum to wrak jest warty tyle ile ktoś chętny za niego zapłaci. Kwota ta nie będzie wynikać bezpośrednio z różnicy wartość przed minus koszty naprawy.

Błędnie zakładasz że auto ma zostać naprawione - może np. zostać rozebrane na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co prawdę telefoniczną - bo list przyjdzie za kilka dni

> Wycena pojazdu przed szkodą 12000PLN

> Wycena naprawy 9000PLN

> Wycena wraku 6400PLN

> Wycena szkody 5600PLN

> Można jeszcze powalczyć o coś czy już dać sobie siana i schować się do jamki

> Czemu nie dają 70% wartości pojazdu skoro powyżej już nie naprawiają

przy tej wartości auta przed płacą do 8400, te 9000 wcale nie jest daleko, imho da się naprawić auto w tej kwocie.

Może da się odzyskać coś, albo z czegoś zrezygnować/wstawić zamiennik i bez problemowo naprawić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu szkode 5600 chca naprawiac za 9kpln ? Jakos mi to matematycznie nie lezy

Wartość przed szkodą 12 tyś., wartość pozostałości 6.4 tyś, wartość odszkodowania 12-6.4=5.6 tyś

Koszt naprawy przekracza % wartości ustalony w owu = naprawa nieopłacalna -> szkoda całkowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wartość przed szkodą 12 tyś., wartość pozostałości 6.4 tyś, wartość odszkodowania 12-6.4=5.6 tyś

> Koszt naprawy przekracza % wartości ustalony w owu = naprawa nieopłacalna -> szkoda całkowita.

niestety nie ogarniam.

mialem 10 jablek. Ktos mi zezarl 3 zostalo mi 7. Zeby mi naprawic szkode musisz mi oddac 5 jablek ? Gratuluje kto ten system skonstruowal hehe.gif

skoro brakuje mi 3 jablek to oddaj mi trzy, albo jesli chcesz mi oddac piec to napisz ze mi nakradli az 5 jablek. screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No źle ogarniasz.

> Zeżar Ci 5 jabłek a chcą oddać tylko 3

moze ja sie nieprecyzyjnie wyslawiam...

chodzi mi oto zeby mie ktos powiedzial co to jest "wycena szkody" ?

wg mnie ( moze mylnie ?) to ten uszczerbek na moich jablkach wynoszacy "3 zjedzone"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem.

> Nie starczy na nowy akumulator

Miałem podobną szkodę w aucie wartym 12 kzł.

Dostałem w sumie ponad 12 - sam sprzedawałem wrak ok.gif

Na rynku za to auto pewnie nie dostałbym 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja chce więcej $$$.

> Bo auto i tak będzie naprawiane

Jedyną drogą żeby dostać więcej kasy jest to co Ci napisałem:

-podnosisz wartość przed szkodą, mieścisz się w limicie 70% i będziesz miał na naprawę 9000 PLN (z tym że trzeba będzie pokazać faktury)

-obniżasz kwotę naprawy, mieścisz się w limicie 70% z obecnej wartości i naprawiasz (w tym wariancie też musisz pokazać faktury)

-obniżasz wartość pozostałości i rozliczasz szkodę jako całka- może w wycenie nie ujęto wszystkich uszkodzeń, dostajesz więcej $$$ plus wrak (w tym wariancie nie trzeba pokazywać żadnych faktur)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety nie ogarniam.

Czego nie ogarniasz?

Oni wycenili naprawę na 9 tyś, żeby zrobić szkodę całkowitą. Samochód ocenili na 12 jabłek. Wrak wyceniają na 7, więc 5 dają do ręki. Wrak sprzedajesz sam za 7 jabłek i w sumie masz swoje 12. Jeśli nie chcesz sam sprzedawać to oni sprzedają na swojej platformie i wypłacają całe 12 jabłek.

Inna sprawa, że być może samochód możesz naprawić za 5 jabłek i jeździć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze ja sie nieprecyzyjnie wyslawiam...

> chodzi mi oto zeby mie ktos powiedzial co to jest "wycena szkody" ?

> wg mnie ( moze mylnie ?) to ten uszczerbek na moich jablkach wynoszacy "3 zjedzone"...

Może ja spróbuje :

1)Masz przedmiot za którego ktoś jest w stanie dać Ci 12 jabłek

2)Wykupujesz ubezpieczenie które pozwala na naprawienie przedmiotu gdyby został uszkodzony pod warunkiem że cena naprawy nie przekroczy 8,4 jabłka

3) Niestety, przedmiot uległ uszkodzeniu.

4)Koszt naprawy wynosi 9 jabłek

5)Za uszkodzony przedmiot tak jak stoi jest klient który zapłaci 6,4 jabłka

6) Skoro miałeś coś co było warte 12 jabłek a teraz jest warte 6,4 to jesteś do tyłu 5,6 jabłka i tyle odda Ci ubezpieczyciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety nie ogarniam.

Sezon na jabłka czy co? zlosnik.gif

Ja to sobie tłumaczę w ten sposób. Mam samochód, który ubezpieczyłem na 12 000 zł. Po zdarzeniu wartość wraku + wypłata odszkodowania nie może w żaden sposób przekroczyć 12 000 zł (bo przecież ubezpieczyłem na 12 000 zł a nie na 20 000 zł). Skoro mój(!) wrak jest warty 6 400 zł to ubezpieczyciel może wypłacić 12 000 - 6 400 = 5 600 zł.

Gdyby ubezpieczyciel wypłacił więcej niż 5 600 zł (powiedzmy tyle ile jest do naprawy) to byłby złoty interes (tak wiem strata bo auto nie jest już bezwypadkowe, wypieszczone, bla bla bla): na początku miałem 12 000 zł a na końcu miałbym 6 400 + 9 000 (naprawa) = 15 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrak sprzedany, ciekawe czy TU dopłaci różnice między ich wyceną wraku a tym za ile dostałem.

Duża różnica? Generalnie dopłacają, o ile nie lecisz w kule i nie sprzedałeś go za 1/10 tego co wycenili. Chyba że masz to w miarę udokumentowane - np. wystawiłeś aukcje na allegro z kwotą z wyceny i nikt się nie zgłosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duża różnica? Generalnie dopłacają, o ile nie lecisz w kule i nie sprzedałeś go za 1/10 tego co

> wycenili. Chyba że masz to w miarę udokumentowane - np. wystawiłeś aukcje na allegro z kwotą z

> wyceny i nikt się nie zgłosił.

a gdyby napisac pisemko do TU, że uprzejmie prosze o zabranie wraku i przelanie na mój rachunek pełnej kwoty 12 jabłek zlosnik.gif bo w innym wypadku wystawiam licytację od 1 PLN na allegro i uczciwie ostrzegam, że jak sie sprzeda za 300 PLN to za tyle oddam? Chodzi o to, zeby pozbyć się konieczności zajmowania się sprzedażą auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.