Skocz do zawartości

zakup akumulatora


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

> Koledzy potrzeba kupić aku w przyzwoitej cenie. Jakie firmy polecacie a jaki od razu skreślić?

> Centra teraz godna uwagi czy jakieś inne wynalazki. Aku 70 ah.

A to zależy jak trafisz...Ludziska chwalą również Boscha, ale znam też takich co narzekali, do jednego z samochodów zakupiłem 4Maxa, czyli najtańszy z inter carsu, działa już 4 lata bez zastrzeżeń, więc dla mnie to dobry akumulator. Jego poprzednik OEM umarł z nienacka po 3.5 roku, czerwiec, upały, jednego dnia odpaliłem normalnie, kolejnego dnia aku dead.

Na Twoim miejscu kupiłbym najtańszy i położył w znanym Ci miejscu gwarancję by była do użycia, że tak powiem-nie ucelujesz, możesz wydać 400zł i kupić szajs, a możesz dać 200-250 i być zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy potrzeba kupić aku w przyzwoitej cenie. Jakie firmy polecacie a jaki od razu skreślić?

> Centra teraz godna uwagi czy jakieś inne wynalazki. Aku 70 ah.

Grubo ponad 5lat temu kupiłem Kagera, z tym, że znacznie mniejszą pojemność. Działa bez zarzutu. Nieraz auto niedopalane z 2-mce i kręci jak wściekły smile.gif Auto użytkowane w każdych warunkach, zima, lato, krótkie <5km odcinki, dłuższe trasy. Z tym, że raz na pół roku rozładowuję go doszczętnie i ładuję malutkim prądem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj na allegro akumulatorów firmy autocraft. Tanie i dobre - nie raz nawet na AK polecane

Też kupiłem kierując się ceną i znalezionymi opiniami. Mam nadzieję, że godnie zastąpi 10 letniego Motorcrafta. Ma tylko jedną wadę - jest nieco za wysoki, ale z tym można żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to zależy jak trafisz...Ludziska chwalą również Boscha, ale znam też takich co narzekali

CZekam od 08.12.2013 na odpowiedz na zlozona reklamacje na Boscha.

Chocby mi ja uznali, tego badziewia nie kupie wiecej i nikomu nie polece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aku na ok 4 lata bierz centre. Mialem standard i plusa i ich zywotnosc to ok 4 lat.

Najtanszy Nord Star wytrzymał ponad 5 lat i auto poszlo w swiat. A krecil dobrze.

Mam teraz dwie Tople i bez rewelacji. mają ok 3 lat.

Aha i exide bez rewelacji...szybko traci napiecie

Ogolnie to ide do motoryzacyjnego i kupuje co tansze, byle nie jakis chinski wynalazek, typu megavolt,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy potrzeba kupić aku w przyzwoitej cenie. Jakie firmy polecacie a jaki od razu skreślić?

> Centra teraz godna uwagi czy jakieś inne wynalazki. Aku 70 ah.

Westa (szczególnie linia Forse), Banner Powerbull albo biała obudowa (taki jak na pierwszy montaż). W tym momencie niczego lepszego nie kupisz. Bosch miał ogromną nadwyżkę produkcji z ubiegłego roku, teraz można trafić na leżak magazynowy (zasiarczony już na starcie...), o Centrze nie chcę nawet nic pisać wink.gif ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogolnie to ide do motoryzacyjnego i kupuje co tansze, byle nie jakis chinski wynalazek, typu

> megavolt,itp

Zawsze tak robilem, kupowalem cos o nazwie Akcell zdaje sie i smigalko latami, zachcialo sie teraz Boscha to cierpie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzyma, po nocy (godz. 22-6) starcza pradu drzwi otworzyc. Aku mial pol roku w regularnie

> jezdzonym, sprawnym samochodzie.

E tam. Mam Boscha S5 610Ah. Ma 2,5 roku. Robi w sum ie tylko krótkie odcinki w Nubie i raz w roku jest ładowany w domu na maxa.

I chociaż rozrusznik go zniszczył prawie ( bo padł i brał miliony Amperów na start) tak, że aż te mniejsze boki wybuliło, to po zmianie rozrusznika AKU działa jak nowy nawet w mrozy.

Jakiś felerny Ci się trafił tyle. Shit happens grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy potrzeba kupić aku w przyzwoitej cenie. Jakie firmy polecacie a jaki od razu skreślić?

> Centra teraz godna uwagi czy jakieś inne wynalazki. Aku 70 ah.

Ja bym brał najtańszy, już dwa razy kupiłem jakieś no name w markecie i oba wytrzymały po 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. Od 2007 mam w sceniku 1,9 dci. Jeszcze daje radę

Przed ponad dwoma laty wstawiłem WestaForse 55Ah do Lanosa -

był znacznie cięższy od poprzedniego Centra+ o tej samej pojemności.

Ołowiu Ukraińcy nie żałowali, powinien być trwalszy

Przed ponad rokiem założony tej samej marki do znajomego Chryslera - OK.

Przed dwoma tygodniami do Ceeda założyłem podobny 65 Ah.

Jestem optymistą co do czasu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed ponad dwoma laty wstawiłem WestaForse 55Ah do Lanosa -

> był znacznie cięższy od poprzedniego Centra+ o tej samej pojemności.

> Ołowiu Ukraińcy nie żałowali, powinien być trwalszy

> Przed ponad rokiem założony tej samej marki do znajomego Chryslera - OK.

> Przed dwoma tygodniami do Ceeda założyłem podobny 65 Ah.

> Jestem optymistą co do czasu życia.

I co dalej jest solidniejszy....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co dalej jest solidniejszy....?

Lanos, w którym nie było możliwości wyłączenia świateł mijania przy pracującym silniku,

robił rocznie ze 3000 km w krótkich odcinkach - ciągle starter kręci jak z nowym akumulatorem.

Prostownika akumulator nie widział.

Chrysler z silnikiem benzynowym 2.4l, robiący dłuższe trasy, przy baterii 60Ah też idealnie.

Do Ceeda 1.6 benzyna, gdzie tester na oryginalnym 6-letnim 43Ah pokazał "WYMIANA",

wstawiłem 65 Ah więc jest lepiej, niż przy wyjeździe od dealera.

Zobaczymy za 10 lat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy potrzeba kupić aku w przyzwoitej cenie. Jakie firmy polecacie a jaki od razu skreślić?

> Centra teraz godna uwagi czy jakieś inne wynalazki. Aku 70 ah.

dwa akumulatory na promocji w Tesco sobie kupiłe,

Działają już kilka miesięcy. w tym jeden w rajdówce stojącej na mrozie, odpalanej raz na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CZekam od 08.12.2013 na odpowiedz na zlozona reklamacje na Boscha.

> Chocby mi ja uznali, tego badziewia nie kupie wiecej i nikomu nie polece.

twój wybór zlosnik.gif ja zawsze polecam boscha i nie dla tego że pracuje w serwisie pod ta marką tylko dla tego ze sporo tego schodzi u nas i widze jakie aku padają waytogo.gif swego czasu rozpatrywaliśmy tez reklamacje aku i wierz mi że 80% tych aku było dobre a wina leżała po stronie auta .

w civicu miałem s4 przez 5 lat i zima codziennie chodziło postojowe rano a do pracy mam 1 km zlosnik.gif i jakas jazda po pracy więc nie wmówisz mi ze te aku sa złe wink.gif

Jak wszędzie zdarzają sie wpadki i juz kup se centre zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> twój wybór ja zawsze polecam boscha i nie dla tego że pracuje w serwisie pod ta marką tylko dla

> tego ze sporo tego schodzi u nas i widze jakie aku padają swego czasu rozpatrywaliśmy tez

> reklamacje aku i wierz mi że 80% tych aku było dobre a wina leżała po stronie auta .

Auto mialem pomierzone przed montazem, po montazu i przed oddaniem Boscha na reklamacje, wiec pozostaje 20%.

Rozumiem, ze czasy sa takie, ze pasc moze wszystko, ale czekanie na odpowwiedz Boscha co z reklamacja od 08.12.2013r. do dnia dzisiejszego (16.01.2014r.) jest przegieciem z ich strony i nigdy nie polece tego badziewia chocby z powodu samego podejscia do klienta (w gwarancji tez nie raczyli podac terminu, w ktorym racza rozpatrzyc gwarancje).

PS. Wlasnie odebralem wiadomosc, ze reklamacja uznana. Biore kase i mysle co innego kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie centre, Futura wytrzymała rok czasu, nie reklamowalem, bo nie moge znaleźć faktury.

Te wszystkie Centry, Bosche i Varty to po jednych pieniądzach są.

Temat przerabiałem w sierpniu, przewertowałem różne fora i mój wybór padł na chwaloną głownie przez autobusiarzy polską firme Loxa - tańszy od tych "renomowanych" o ok. 15-20%.

Mój aku jest obsługowy, to znaczy nie ma oczka, za to można odkręcić korki wink.gif

Zazwyczaj robie dieslem bardzo krótkie przebiegi (2x 7km) i jak narazie działa bez zarzutu, także polecam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.