Skocz do zawartości

Konkurencja dla BMW serii 5??


doominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musszę kupić jakieś wygodne. Wyagania są następujące:

-musi być diesel, spalanie nie robi różnicy, więc raczej 3,0l+

-automat

-auto ma być wygodne, ze sporym bagażnikiem

-ma się dobrze prowadzić, bo lubię jak auto "się słucha"

-jako że używane i raz na jakiś czas coś będzie trzeba zrobić, to powinien być dobry dostęp do części, najlepiej zamienników, no i bez komplikacji z diagnostyką

Na razie mam na celowniku BMW 530d. Jeżdziłem już i dobrze się w tym aucie czuje. Nawet mam już dwie propozycje: jedna to 530d z 2008r. Auto ma co prawda najechane prawie 180kmil, ale wygląda jak nowe, przebieg jest autentyczny, pełna historia z BMW. bezwypadkowe itd. druga to 535d z 2006r. Tu auto troszke starsze ale od pierwszego właści przebieg 83kmil-autentyczny, full wypas i auto w stanie idealnym.

Do niedawna interesował mnie też MB, ale jam teraz mam MB i ciągle problemy z elektroniką, skrzynią... w rodzinie to już trzecia "gwiazga" i niestety wszystkie przyniosły duże koszty.

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Musszę kupić jakieś wygodne. Wyagania są następujące:

> -musi być diesel, spalanie nie robi różnicy, więc raczej 3,0l+

> -automat

> -auto ma być wygodne, ze sporym bagażnikiem

> -ma się dobrze prowadzić, bo lubię jak auto "się słucha"

> -jako że używane i raz na jakiś czas coś będzie trzeba zrobić, to powinien być dobry dostęp do

> części, najlepiej zamienników, no i bez komplikacji z diagnostyką

> Na razie mam na celowniku BMW 530d. Jeżdziłem już i dobrze się w tym aucie czuje. Nawet mam już

> dwie propozycje: jedna to 530d z 2008r. Auto ma co prawda najechane prawie 180kmil, ale

> wygląda jak nowe, przebieg jest autentyczny, pełna historia z BMW. bezwypadkowe itd. druga to

> 535d z 2006r. Tu auto troszke starsze ale od pierwszego właści przebieg 83kmil-autentyczny,

> full wypas i auto w stanie idealnym.

> Do niedawna interesował mnie też MB, ale jam teraz mam MB i ciągle problemy z elektroniką,

> skrzynią... w rodzinie to już trzecia "gwiazga" i niestety wszystkie przyniosły duże koszty.

> Macie jakieś propozycje?

Moze Legacy 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Musszę kupić jakieś wygodne. Wyagania są następujące:

> -musi być diesel, spalanie nie robi różnicy, więc raczej 3,0l+

Szkoda, bo jakby mogła być hybryda paląca mniej niż ten diesel, to miał bym propozycję wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro spalanie nie robi różnicy to po jaką cholerę chcesz się w diesla pakować? Lubisz marznąć w

> zimie?

Do pracy mam 12km i to większość autostradą, spokojnie mógłbym mieć duże noPb. Wtedy i wybór byłby większy, auta przeważnie z mniejszymi przebiegami itd. choćby lexus GS MarkaF zlosnik.gif

Jeżdżę cysterną i raz, że diesla albo mam mega tanio, albo za free, a dwa, że zlosnik.gifna terminalu mam dwa parkingi i ten bliżej jest już w strefie kontrolowanej/zagrożonej/podwyższonego ryzyka i tam mają wstęp tylko grzechotniki sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Musszę kupić jakieś wygodne. Wyagania są następujące:

> -musi być diesel, spalanie nie robi różnicy, więc raczej 3,0l+

> -automat

> -auto ma być wygodne, ze sporym bagażnikiem

> -ma się dobrze prowadzić, bo lubię jak auto "się słucha"

> -jako że używane i raz na jakiś czas coś będzie trzeba zrobić, to powinien być dobry dostęp do

> części, najlepiej zamienników, no i bez komplikacji z diagnostyką

> Na razie mam na celowniku BMW 530d. Jeżdziłem już i dobrze się w tym aucie czuje. Nawet mam już

> dwie propozycje: jedna to 530d z 2008r. Auto ma co prawda najechane prawie 180kmil, ale

> wygląda jak nowe, przebieg jest autentyczny, pełna historia z BMW. bezwypadkowe itd. druga to

> 535d z 2006r. Tu auto troszke starsze ale od pierwszego właści przebieg 83kmil-autentyczny,

> full wypas i auto w stanie idealnym.

> Do niedawna interesował mnie też MB, ale jam teraz mam MB i ciągle problemy z elektroniką,

> skrzynią... w rodzinie to już trzecia "gwiazga" i niestety wszystkie przyniosły duże koszty.

> Macie jakieś propozycje?

Ja po obejrzeniu i przejechaniu się kilkoma A6-kami jutro ponownie stanę się właścicielem E61 530d zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro spalanie nie robi różnicy to po jaką cholerę chcesz się w diesla pakować? Lubisz marznąć w

> zimie?

czemu mialby marznac w zime? W autach nizszej klasy z silnikiem diesla sie juz dawno nie marznie. W segmencie E tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -jako że używane i raz na jakiś czas coś będzie trzeba zrobić, to powinien być dobry dostęp do

> części, najlepiej zamienników,

No to bierz 530d, bo z tego co pamiętam, to komplet tarcze + klocki do 535d kosztuje ok. 1000EUR, a seria 5 generalnie nie lubi się z zamiennikami w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to bierz 530d, bo z tego co pamiętam, to komplet tarcze + klocki do 535d kosztuje ok. 1000EUR, a

> seria 5 generalnie nie lubi się z zamiennikami w tej kwestii.

licze się z tym, że to nie opel astra i czasami będzie trzeba wydać troszkę więcej. Z zamiennikami jest różnie, bo widzisz miałem jeszcze nie tak dawno temu A8 i też słyszałem, że klocki tylko ori, a te ori nie dawały rady przy awaryjnym hamowaniu z prędkości 200+, 3x tańsze tańsze zamienniki były o wiele lepszy (tylko troszkę bardziej pyliły).

Liczę się z tym, że kupując auto kilkuletnie trzeba być przygotowanym na naprawy. Taka np. wymianan wtrysków mnie nie przeraża, najbardziej boje się problemów z elektroniką, jakie mieliśmy w MB-wtryski czy turbo jest łatwo zdiagnozować, potem tylko wymiana i można jechać dalej, a np. w MB, który teraz ma mój brat ciągle coś jest nie tak i w kółko wymienia czujniki, auto stoi w warsztacie i chyba na każdy kawałem kabla bedzie trzeba sprawdzić.

Szukałem oponii użytkowników i e60 i a6 z tymi 3,0 klekotami to znalazłem tylko jednego niezadowolonego użytkownika audi. (piszę tu o użytkownikach w UK).

Na co zwróciłem uwagę, to użytkownicy audi piszą o szybkiej degradacji opon, a że większość stoi na 19" to troszkę to kosztuje. Audi jest o jeden stopień wyżej jeśli chodzi o roead tax, to nie robi może wielkiej różnicy (jakieś 60GBP rocznie), ale już między a6 3,0TDI kombi z 2006r. i takim samym z 2007r. jest różnica 1gCO2/km i jest to różnica kosztująca prawie 200GBP shocked.gif

Jaka jest różnica, oczywiście oprócz osiągów, miedzy 530d a 525d? jest to ten sam silnik o innej mocy, czy różnic jest więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka jest różnica, oczywiście oprócz osiągów, miedzy 530d a 525d? jest to ten sam silnik o innej

> mocy, czy różnic jest więcej?

Różnica w jeździe jest, czuć że auto mniej się "męczy", automat ładniej przerzuca biegi. Ciekawe jak spalanie w 530d bo 525d palił mi w mieście około 12 litrów, w trasie koło 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica w jeździe jest, czuć że auto mniej się "męczy", automat ładniej przerzuca biegi. Ciekawe

> jak spalanie w 530d bo 525d palił mi w mieście około 12 litrów, w trasie koło 9 litrów.

Tyle samo spalał mi ten 535d. którym jeździłem-jazda bardzo przyjemna, bo silnik ciągnie pięknie już od 1200obr i tak po 5000obr. Własciciel 530d, które oglądałem, tego z przebiegiem 180kmil mi mówił, że te po FL-te z tą nową gałką do skrzyni, palą mniej, że ten jego w mieście pali mu 10l, w trasie nawet mniej niż 7l, u niego na desce średnia była 38mpg, czy troszkę powyżej 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież jeszcze wczoraj twierdziłeś , że Ceed jest bardziej komfortowy i lepszy od e60

Pisałem co najwyżej, że wolałem nowego Ceeda od kilkuletniego E60 i nie dlatego, że był lepszy facepalm%5B1%5D.gif. Tak samo można by zapytać co jest lepsze - pralka czy lodówka hehe.gif. Swoją drogą poza drobnymi "smaczkami" w środku sama jazda tym samochodem nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia zlosnik.gif. W jakich warunkach odczuwa się ten niesamowity komfort, wygodę i właściwości jezdne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu tylko w Polsce ludzie mieliby korzystać z takich dobroci? W innych krajach to głupsi?

Czy głupsi to nie wiem, chociaż stado baranów znajdzie się wszędzie biglaugh.gif

Ogólnie większość ludzi nie korzysta z takich rozwiazań bo ich stać na paliwo. Ja na pełny bak diesla (70l) pracuje niecały dzień 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy głupsi to nie wiem, chociaż stado baranów znajdzie się wszędzie

> Ogólnie większość ludzi nie korzysta z takich rozwiazań bo ich stać na paliwo. Ja na pełny bak

> diesla (70l) pracuje niecały dzień

ja na niecale 20l pracuje caly dzien... zakladajac ze nic bym nie jadl i nie pił i nie miał innych wydatków zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem co najwyżej, że wolałem nowego Ceeda od kilkuletniego E60 i nie dlatego, że był lepszy .

Inaczej to odebrałem ,ale w sumie nieważne smile.gif

> Tak samo można by zapytać co jest lepsze - pralka czy lodówka

Słabe porównanie ... bo i jedno i drugie to samochód smile.gif

. Swoją drogą poza drobnymi

> "smaczkami" w środku sama jazda tym samochodem nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia . W

> jakich warunkach odczuwa się ten niesamowity komfort, wygodę i właściwości jezdne?

NA autostradzie przy prędkościach 190+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee bez jajec, tylko w takich okolicznościach?

Ja tym jeździłem trochę po Myszkowie, potem jedynką do Częstochowy i wróciłem do domu. Ceed w takich okolicznościach też świetnie daje sobie radę, a był nowy i mniej pali zlosnik.gif. Podświetlenie piktogramów na przyciskach w kierownicy ma nawet ładniejsze biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee bez jajec, tylko w takich okolicznościach? W porównianiu do takiego dajmy na to Mondeo? Bo

> jeśli to prawda co piszesz to po kiego przepłacać 2x tyle?

dla mnie to troche jak z kinem domowym-jede lubi miec czysty dzwiek, gleboki bas itd, a to niestety kosztuje, innemu wystarcza glosniki z tv i nie zauwazy roznicy poza glosnoscia.

Auta typu e60 swietnie sie prowadza, sa ciche itd. Jazda kosztuje wiecej, ale niektorym jakosc jazdy robi roznice i zaplaca wiecej za kazdy km. Gdybym tylko chcial jechac z A do B, kupilbym jakiegos vauxhall'a astre 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czym było lepsze od A6

O ile na postoju Audi robi lepsze wrażenie, wygląda jak klasyczna limuzyna, w środku czuć że się siedzi w aucie wyższej klasy, to niestety jazda rozwiewa wszelkie wątpliwości. BMW jest stworzone dla kierowcy i to się czuje. O wiele przyjemniej się prowadzi, jest ciszej, bardziej komfortowo i rzeczy które w BMW są gorsze niż w Audi przestają mieć znaczenie wink.gif

A oto mój wczorajszy zakup zlosnik.gif

afoa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile na postoju Audi robi lepsze wrażenie, wygląda jak klasyczna limuzyna, w środku czuć że się

> siedzi w aucie wyższej klasy, to niestety jazda rozwiewa wszelkie wątpliwości. BMW jest

> stworzone dla kierowcy i to się czuje. O wiele przyjemniej się prowadzi, jest ciszej, bardziej

> komfortowo i rzeczy które w BMW są gorsze niż w Audi przestają mieć znaczenie

> A oto mój wczorajszy zakup

mam podobne odczucia: audi sprawia wrażenie lepiej poskładanego, ma ładniejszą deskę rozdzielczą, zegary, MMI jest milion razy prostrzy w obsłudze niż idrive, wyświetlacz między zegarami w audi też jest lepszy, większy, bardziej przejrzysty, jest bardziej ergonomicznie, choćby obsługa klomatyzacji, gdzie w BMW większość opcji dostępna jest z poziomu idrive.

Wczoraj niemal podjąłem decyzję i zdecydowałęm się na a6, ale potem jeszcze obejrzałem 535d-wiejska droga, troszkę wybojów, sporo zakrętów, mokro... BMW wygrywa w takich warunkach i napęd quattro nie wiele pomaga a6. BMW o wiele jepiej radzi sobie na nierównej drodze (testowane przeze mnie a6 było w wersji le mans i było sporo twardsze, co nie przekłądało się na łatwość pokonywania zakrętów). Po prostu seria 5 prowadzi się, jakby były to auta sporo lżejsze niż audi, lepiej wybiera nierówności, jest ciszej na chropowatych, angielskich asfaltach. Autostradą jechałęm tylko kawałęm, ale tu BMW traci przewagę, bo audi świetnie "siedzi" na drodze, jedzie jak czołg, jest stabilniejsze, np. mniej podatne na koleiny.

Wybór jest trudny, bo oba auta są świetne i w obu czuje się dobrze. KOszty utrzymania są podobne (no może audi wychodzić troszkę drożej ze względu na szybkie zużywanie opon).

Moja serce.gif preferuje audi, ja w tej chwili najchętniej brałbym 535d M sport po FL, ale są droższe i chyba będę się musiał wstrzymać. Najprawdopodobniej kupię to, co trafię w najlepszym stanie.

Gdybyście mieli doświadczenie z BMW to proszę podpowiedzcie, na co zwrócić uwagę, może jakieś typowe usterki, bo gdybym kupił, to byłoby to pierwsza bawarka w moim życiu. Audi już miałem i sporo wiem o marce i mankamentach.

Dziękuję za sugestie i dyskusje 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was nie przeraża kupowanie samochodu za około 40-45 tys zł z przebiegiem około 200-300-400 tys km?

Mimo, że to BMW mi się to jakoś w całość nie zgrywa, skoro za te pieniądze można mieć 3-4 letnie auto klasy średniej z przebiegiem około 100 tys km.

Żeby nie było, taki samochód spełnia powyższe warunki w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Was nie przeraża kupowanie samochodu za około 40-45 tys zł z przebiegiem około 200-300-400 tys

> km?

> Mimo, że to BMW mi się to jakoś w całość nie zgrywa, skoro za te pieniądze można mieć 3-4 letnie

> auto klasy średniej z przebiegiem około 100 tys km.

> Żeby nie było, taki samochód spełnia powyższe warunki w pierwszym poście.

To jest tak, że np. mój ojciec nie widzi różnicy w jeździe corsą, a a8, czy MB klasy E. Dla niego to te wielkie trudno zaparkować, słabsza widoczność itd, same wady. Ja za to po 300km w corsie jestem zmęczony, a w takim premium nie i chcę mi się jechać dalej. Dla mnie auta to prawie hobby, uwielbiam polerować, woskować, tylko muszę mieć auto, które mi się podoba. Jakbym kupił insignię, to byłby to zwykły pupowóz i pewnie ciągle brudny itd.

Co do kosztów-nie przeraża. Oczywiście koszty są wyższe, ale mi jazda takimi autami sprawia ogromną przyjemność. Miałem już a8 i nie było takiej tragedii, jak mnie wszystcy do okoła straszyli.

Nie zamierzam kupić auta jak najtańszego, tylko w jak najlepszym stanie-co wczoraj zauważyłęm, ze te wersje najdroższe typu a6 3,0TDI LeMans, czy 535d M, są przeważnie bardziej zadbane, mają mniejsze przebiegi itd. więc nie wiem, czy nie dołożę i nie kupię takiego rodzynka.

Doświadczenie moje i mojego brata jest takie, że kupując auto 3 letnie, wydajemy 20k GBP+ i w 3 lata tracimy co najmniej połowę.

Kupując auto 5-6cio letnie, w 3 lata stracę max 5tyś.

Jedyny problem jest taki, że im auta starsze, tym więcej czasu trzeba poświęcić na poszukiwania, ale jak pisałęm wyżej, najłatwiej znaleźć igłę wśród najdroższych wercji-wczoraj jeździłem 535d z przebiegiem 91tyś mil, stan idealny, jeden właściciel, pełna historia z BMW+faktóry na wszystko włącznie z nowymi wyciaraczkami. Kierownica jak nowa, fotel kierowcy niemal bez sladów użytkowania, reszta jak nowa. Jedyny problem jest taki, że auto jest 2006r, czyli przed FL. Jeśli nie znajdę młodszego w podobnym stanie, to wrócę po tą perełkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Was nie przeraża kupowanie samochodu za około 40-45 tys zł z przebiegiem około 200-300-400 tys

> km?

> Mimo, że to BMW mi się to jakoś w całość nie zgrywa, skoro za te pieniądze można mieć 3-4 letnie

> auto klasy średniej z przebiegiem około 100 tys km.

> Żeby nie było, taki samochód spełnia powyższe warunki w pierwszym poście.

Ale co ma przerażać? Że coś się popsuje? A w 3-4 letnim nic się nie popsuje? Szansa jest podobna i koszt naprawy pewnie też... A wystarczy się przejechać jednym i drugim żeby stwierdzić który jest lepszy pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.