Skocz do zawartości

Rally Sweden


stig

Rekomendowane odpowiedzi

> Już 5.02. Robert tymczasem przygotowuje się do rajdu czerpiąc rady od Marcusa. Delikatnie mówiąc

> szczęka mi opadła

Ty widzisz tu temp i umiejętność szybkiej adaptacji , ale 80% internetowego tłumu co się udziela na onecie od środy będzie wypatrywała dzwona czy zwiedzania pobocza .

niestety to są rajdy co dzisiaj spotkało na Liepaja drugiego na Monte Brajana 2 oes zwiedzał krzaczki i już za dużo nie pojeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troszkę grubo te testy wyglądają...

"To mój pierwszy w życiu start na pełnym śniegu i mój pierwszy Rajd Szwecji. Szczerze mówiąc, nie wiem czego oczekiwać, ale pokryte śniegiem odcinki są dla mnie nowym, ekscytującym zadaniem. Biorąc pod uwagę to, że nie jestem zaznajomiony z nawierzchnią, wiemy, że będzie to trudna impreza. Naszym priorytetem jest koncentracja na nauce nowych OS-ów i warunków. Nie mogę doczekać się rajdu i nowego wyzwania" - powiedział Robert Kubica przed Rajdem Szwecji dla strony M-sportu.

Jak zwykle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

"Jest najbardziej utalentowanym kierowcą, z jakim jechałem" Marcus Gronholm o Robercie Kubicy po wspólnych testach przed Rajdem Szwecji. Taka opinia z ust dwukrotnego mistrza świata, który na dodatek słynie z konkretnych i dosadnych wypowiedzi, to ładna przeciwwaga dla różnych Pociejów.

Co jeszcze Fin miał do powiedzenia po spędzeniu piątkowego popołudnia na prawym fotelu w prowadzonej przez RK rajdówce? Czy się bał?

"Nie, w ogóle. OK, może jego szybkość trochę mnie martwiła, niektóre partie były bardzo szybkie i na nich myślałem sobie 'oh, shit...' Ale nie było żadnych momentów, żadnych problemów. Wow, ten facet umie jeździć; bez wątpienia. Od razu wie, gdzie musi dodawać gazu, gdzie hamować. Nie ma żadnego pyr-pyr-pyr, wożenia się. Bang, od razu jedzie i dobrze mu to wychodzi. Nie obija się..."

"Musi się nauczyć rajdów. To jego jedyny problem: nie ma doświadczenia. Może mógłby trochę odpuścić, to by mu ułatwiło zdobycie doświadczenia. Na pewno potrafi wygrywać odcinki, ale na razie to niemożliwe, żeby walczył w samym czubie bez doświadczenia jeśli chodzi o warunki i rajdy"

"Na pewno ma jednak wielki talent, to niesamowity facet. Powiedział mi, że jeździł trochę po śniegu w Polsce, ale w Mitsubishi grupy N czy w czymś takim. Jego szybkość i wyczucie samochodu są niesamowite, ale ten weekend będzie dla niego ciężki. Wciąż musi się wiele nauczyć. Musi wiedzieć, jak utrzymać kolce w oponach na zmieniającej się nawierzchni i przy różnej przyczepności i oczywiście musi opisać rajd, w którym startuje po raz pierwszy. Wszyscy kierowcy mają większe doświadczenie od Roberta i tak będzie przez cały ten rok. Może w tym sezonie zwycięstwo nie będzie jeszcze możliwe, ale kiedy zdobędzie więcej doświadczenia, to wszystko przed nim...";


Marcus sugeruje, żeby zwolnił grinser006.gif Trzymam kciuki, aby dojechał w top8. To byłby chyba dobry wynik choć podobno śniegu coraz mniej i wyłazi spod niego szuter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Ruszył odcinek testowy Rajdu Szwecji: Meeke już poza drogą. W pierwszym przejeździe Kubica z 13. czasem, zawodnicy próbują oszczędzać opony. Poproszono organizatorów oraz FIA o zmniejszenie liczby obowiązkowych przejazdów z 4 do 2, ale nie ma na to zgody...


M. Sokół

BfsY_xeIAAA7E1w.jpg

1172243_734961346524803_1958410236_o.jpg

Quote:

Drugi przejazd RK już bardziej na ostro: trzeci wynik z czasem 2.01,4. Do Neuville'a +3,4; do Ostberga +2,2. Śniegu na trasie shakedownu jak na lekarstwo – Hirvonen, Mikkelsen i Evans na razie oszczędzają opony; Ogier swój najlepszy czas – 2.03,1 – uzyskał w pierwszym z czterech obowiązkowych przejazdów. Trzeci przejazd Kubicy znów spokojniejszym tempem.


M. Sokół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20:50 widowiskowy pojedynek na SS Kubica Vs Ogier. Pary wybierane przez kibiców. Tak, my też chcemy to oglądać grinser006.gif

Edit: no i proszę. WRC na oficjalnej stronie uruchomił livestream dla Polski ok.gif

http://www.wrc.com/live-ticker/live_popup_stream.html

Oglądamy food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20:50 widowiskowy pojedynek na SS Kubica Vs Ogier. Pary wybierane przez kibiców. Tak, my też chcemy

> to oglądać

> Edit: no i proszę. WRC na oficjalnej stronie uruchomił livestream dla Polski

> http://www.wrc.com/live-ticker/live_popup_stream.html

> Oglądamy

Ależ Sołowow skaszanił start facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie bardzo wiem gdzie się zes**ło bo start miał lepszy od Seba

Pierwszy zakręt, szutrowy. Coś go tam dziwnie postawiło i stracił. Inni jechali tam dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robert jednak będzie walczył zgodnie z zapowiedziami - o pierwszą dziesiątkę

I jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem wink.gif

1891535_735650173122587_1828491026_o.jpg

Quote:

Dzisiejszy dzień można uznać za bardzo udany, pomimo faktu, że 11. pozycja nie jest może szczytem marzeń. Mimo to tempo i to jak dziś jechaliśmy, biorąc pod uwagę doświadczenie, z jakim przyjechałem do Szwecji, jest zadowalające. Jechało się naprawdę fajnie. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo. Wiem też, gdzie muszę popracować, jeśli chodzi o moją jazdę, bo różnice pomiędzy torem wyścigowym, a szczególnie luźną nawierzchnią w rajdówce są ogromne. Jak jadę zachowawczo, to muszę trochę inaczej ustawiać auto i popracować nad tym, ale to przyjdzie z doświadczeniem. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że uda nam się przejechać w Szwecji jak najwięcej kilometrów i na mecie będziemy w równie dobrych nastrojach, jak dziś wieczorem.

Robert


Źródło: Robert Kubica na facebook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygladalo niegroznie, ale jak wessalo to na 10 min

chyba sie rozkojarzyl ...

Quote:

SS14 KUBICA STOPPED

The Pole is reported to be stopped 18.7km into the stage. No news yet as to why.


Quote:

SS14: KUBICA IN THE SNOW

Kris Meeke reports that Robert Kubica is off the road in a slow third gear corner and stuck in soft, wet snow.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko się ze śniegu auta wyciąga. W zeszłym roku na Świdnickim też był jeszcze śnieg i wyciąganie

> aut, to nie było taki e hop-siup, mimo sporej liczby kibiców.

Mowilem bardziej o tym, ze poczatek wygladal niegroznie, i jakby lewe kola zlapaly przyczepnosc, to by wyciagnalo na droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przygoda RK dzisiaj. Oglądałem livestream i ten przejazd wyglądał fatalnie. Auto latało cały czas po drodze. Pierwszy czyści, ale Sołowow jadący już później jako pierwszy sprawiał o wiele lepsze wrażenie.

Przejazd Ogiera, jako 5ty czy 6ty to już inna liga.

Nie ma co jednak płakać. Loeb też tak zaczynał i tylko raz wygrał w Szwecji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna przygoda RK dzisiaj. Oglądałem livestream i ten przejazd wyglądał fatalnie. Auto latało

> cały czas po drodze. Pierwszy czyści, ale Sołowow jadący już później jako pierwszy sprawiał o

> wiele lepsze wrażenie.

> Przejazd Ogiera, jako 5ty czy 6ty to już inna liga.

> Nie ma co jednak płakać. Loeb też tak zaczynał i tylko raz wygrał w Szwecji

I konkretnie przylozyl, az dziwne, ze auto cale, na zdjeciach z fly.gif auto az podskoczylo i sie obrocilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert chyba dobrze wspominał rajdu szwecji nie będzie - te śnieżne bandy coś wyjątkowo go nie lubią hehe.gif

Trochę doświadczenia na przyszły rok jest, dla poprawy humoru tytuł FIA ERC Ice Master też jest. Za rok Robert powalczy o wynik food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Kubica i Szczepaniak dostali „ostrą reprymendę” za zdarzenie z OS14. Muszą wziąć udział w dwóch spotkaniach nt. bezpieczeństwa, organizowanych przez FIA – to swojego rodzaju „prace społeczne”.

Chodzi o sytuację, w której polscy kibice wypychali ich samochód z zaspy i jedna z osób prawie wpadła pod nadjeżdżającego Citroena Madsa Ostberga. Robert z Maćkiem zostali ukarani za niewystawienie trójkąta ostrzegawczego – choć tłumaczyli, że jedna z osób została oddelegowana do sygnalizowania niebezpieczeństwa nadjeżdżającym załogom.

Jako ciekawostkę można przypomnieć, że w ramach podobnej kary – konieczności wykonania „prac społecznych” na rzecz FIA, czyli udziału w kampanii dotyczącej bezpieczeństwa – Michael Schumacher odwiedził Polskę, za spowodowanie kolizji z Jacques'em Villeneuve'em podczas GP Europy 1997.

Incydent na poniższym filmiku, od 0:56.


Źródło: "Sokolim Okiem" na fb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po rajdzie jak jest człowiek mądrzejszy i patrząc na wyniki to rajd był naprawdę bardzo trudny. Wystarczyło dojechać bez przygód, nieważne o ile gorszym tempem a spokojnie wystarczyło by to na top 8-10.

Strasznie jednak nim miotało na tym rajdzie, miał chyba tylko kilka oesów na których czuł się pewnie i jechał tempem Meeke z którym na początku znowu rywalizował. Później nawet Evans mu odjechał choć na ostatnim oesie wypadł i nie ukończył. Evans i Meeke mają jednak o wiele więcej doświadczenia a tutaj było widać wyraźnie czego brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film wyjaśnia wszystko, był kibic który ostrzegał, a ten jedzie pełną bombą, na dodatek przez zakręt - gdyby auto Kubicy stało wcześniej i bardziej na drodze, to by w nich przywalił.

Kogo tam mieli jeszcze wysłać do ostrzegania?

Ostrzegający stał wystarczająco daleko, żeby spokojnie wyhamować i bezpiecznie przejechać. No ale trójkąta im brakuje wystawionego - no na pewno by go nie zignorował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostberg miał po prostu farta w tym rajdzie - 3 razy w tym rajdzie trafił na akcje odkopywania innych smile.gif Był taki zły na Kubicę po tym jak pierwszy raz natknął się na jego kację ratunkową, a tu bach i kolega z teamu to samo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten film wyjaśnia wszystko, był kibic który ostrzegał, a ten jedzie pełną bombą, na dodatek przez

> zakręt - gdyby auto Kubicy stało wcześniej i bardziej na drodze, to by w nich przywalił.

> Kogo tam mieli jeszcze wysłać do ostrzegania?

> Ostrzegający stał wystarczająco daleko, żeby spokojnie wyhamować i bezpiecznie przejechać. No ale

> trójkąta im brakuje wystawionego - no na pewno by go nie zignorował...

Moim zdaniem Mads mógł nie zczaić się o co chodzi.Kibic stał i machał sobie jedną ręką.Nie wyglądało to moim zdaniem jak ostrzeżenie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzeczywiście, obejrzałem filmik w większej rozdzielczości i na pełnym ekranie i jednak ruchy kibica

> nie są prawidłowe w takiej sytuacji

> Wprowadzić obowiązkowe szkolenia z machania dla kibiców

Nie przyglądałem się jakoś bardzo, ale na moje oko to kibic machał "z góry na dół" co dla mnie jest jednoznacznym ostrzeżeniem dla załóg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.