Skocz do zawartości

Jakie czujniki cofania?


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chciałbym zamontować w ASO (gwarancja na auto jeszcze potrwa trochę) jakieś czujniki cofania, które sam im przyniosę do montażu.

Kamerę już mam org. mam hondowską jest ok ale wolę czujki.

Potrzebuję aby były dobrej jakości i polakierowane nie gubiły się w deszczową pogodę etc... Najlepiej beż żadnych dodatkowych modułów, które musiałbym upchnąć w kabinie. Same "pikacze" chcę.

Jakieś modele/ markę czujników możecie polecić? Tylko na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś modele/ markę czujników możecie polecić? Tylko na tył.

Jedno na co mogę zwrócić uwagę, to żeby nie zamontowali wersji podsufitkowej białej na czarnej desce pod szybą, bo średnio to wygląda facepalm%5B1%5D.gifsciana.gif. Tak mi zamontowali gratis w ASO do nowego samochodu hehe.gif. Same czujniki i ich działanie jest jak najbardziej o.k! dosłownie do centymetra. Firma LOGIC ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na całe auto pewnie nie ale w razie jakiś problemów z elektryką mogą nie uznać gwarancji.

Tylko jakich problemów? Przecież same podłączenie jest banalnie proste. Myślisz, że jak padną mu cewki to obwinią za montaż czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema, chciałbym zamontować w ASO (gwarancja na auto jeszcze potrwa trochę) jakieś czujniki

> cofania, które sam im przyniosę do montażu.

> Kamerę już mam org. mam hondowską jest ok ale wolę czujki.

> Potrzebuję aby były dobrej jakości i polakierowane nie gubiły się w deszczową pogodę etc...

> Najlepiej beż żadnych dodatkowych modułów, które musiałbym upchnąć w kabinie. Same "pikacze"

> chcę.

> Jakieś modele/ markę czujników możecie polecić? Tylko na tył.

Też mam kamerę i wolałem czujniki tongue.gif.

W poprzednich autach miałem czujniki stig z allegro, lakierowane działały bez zarzutu ok.gif

Montaz prosty, podpiecie pod swiatlo cofania, brzeczyk w baganiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najprostsze Valeo! Nie warto oszczędzać żeby później się wkurzać, bo coś nie bangla. Sam montowałem takie z samym pipczykiem. Bardzo precyzyjne. Niezależne od pogody, opadów itd. Montaż banalnie prosty. Podpowiem tylko, że miejsce umieszczenia podpatrzyłem z fabrycznych czujników, co pozwoliło mi nie kombinować z rozmieszczeniem żeby fałszywych alarmów nie było. Dodam, że montowałem pierwszy raz i samodzielnie i bez problemów dałem radę. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam Stiga. Pomimo ubabrania błotem i śniegiem - działały. Pokryte centymetrową warstwą lodu - działały. Wczoraj pomimo przykrycia błotem i padającego deszczu - działały. Byłem zdecydowany na Valeo ale wielu użytkowników narzeka, że wariują w ww. warunkach.

Lag, o którym pisze, manau, faktycznie jest ale można się do niego przyzwyczaić w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nad czymś takim warto się pochylać: KLIK1 albo te KLIK2 ??

Czy w ogóle jest sens się pchać w taki mini-wyświetlacz (zamontowałbym go nad lusterkiem środkowym) czy wystarczy buzzer? Czy koniecznie dołożyć do podstawowego Valeo z buzzerem? Chciałbym coś bez ekranu LCD i bez jakichś wodotrysków, bez montowania dodatkowych szpejów do deski itp...

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To honda za montaż głupich czujników poza ASO zabiera gwarancje na samochód?

Za uzupełnienie masy elastycznej w tylnych nadkolach, bo fabryczna "się wypiaskowała" po dwóch miesiącach (nie ma jak solidna robota grinser006.gif), zabiera gwarancję na całe nadwozie, więc kto ich tam wie. grinser006.gif Z resztą w ogóle gwarancja w przypadku Hondy jest warta z grubsza tyle, ile papier, na którym ją spisano, więc tak czy inaczej nie ma specjalnie czego żałować. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też jakieś elektromagnetyczne, bez wiercenia dziur..ale nie wiem jak to się spisuje...

http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-buzz-i3951904951.html

myślałem o tym, ale mam hak i co z rejestracją w zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nad czymś takim warto się pochylać: KLIK1 albo te KLIK2 ??

Czujniki ze "szczelinką" są ładniejsze, ale IMHO bardziej wrażliwe na brud.

STIG ma dość szeroką warstwę gumy czy silikonu i na brud praktycznie nie jest wrażliwy.

Dodatkowo nowa generacja ma chyba 6 poziomów pikania, a sygnał ciągły jest naprawdę blisko przeszkody.

Wadą jest jak wspomniałem lag, ale jeśli przy parkowaniu nie jesteś szybki i wściekły to nie stanowi on żadnego problemu.

> Czy w ogóle jest sens się pchać w taki mini-wyświetlacz (zamontowałbym go nad lusterkiem środkowym)

> czy wystarczy buzzer?

IMHO wystarczy buzzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam buzer tylko i spokojnie wystarcza...przy ciągłym sygnale samochód jest ok. 20 cm od przeszkody i można jeszcze kawałek dojechać...naprawde da się blisko podjechać tego co jest z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbował i zamontował w ramce takie z regulacją kierunku:

czujniki-cofania-w-ramce-tablicy-rejestracyjnej

W sumie jestem prawie na 100% pewny że eksperymentalnie na wiosnę to sobie zamontuje zamiast wiercenia. w moim wypadku bardziej mi chodzi o nieprzewidywane przeszkody jak słupek, kosz którego w hachbacku i tą widocznością w Lancerze nie ma szans dostrzec a boczne lusterka załawią resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktoś próbował i zamontował w ramce takie z regulacją kierunku:

> czujniki-cofania-w-ramce-tablicy-rejestracyjnej

>

Imho trzy czujniki zainstalowane tak blisko siebie to złe rozwiązanie. Mogą nie pokryć wymaganego obszaru ochrony. Dochodzi do tego wysokość montażu (w zależności od miejsca zabudowy tablicy). W rezultacie będąc przekonany o posiadaniu czujników, będziesz cofał i 1 raz na 100, przeszkoda znajdzie się w nie chronionym obszarze i BUM...

Za porównywalne pieniądze kupisz normalne czujniki. ok.gif

Ja znalazłem czarne matowe i zamontowane w czarnej części zderzaka wyglądają jak fabryczne a nawet lepiej. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze, dokladalem czujniki u mnie w skodzie i kupilem oryginalne (ok, sporo wiecej niz 100 pln) ale caly zestaw jest oryginalny i jest zintegrowany z radiem (wyswietla mi sie wizualizacja odleglosci kazdego z czujnikow - czyli widze z ktorej strony cos jest) i to jest imo super rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.