Skocz do zawartości

Pakiet OC i AC w Proamie


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie A będą tam opisane problemy z wypłatami i inne takie takie?

Może być na przykład napisane, że wszystkie części w aucie masz zużyte w 70%, a odszkodowanie zostanie wyliczone na podstawie kosztorysu. Problem pojawi się przy wypłacie, ale tkwi zupełnie gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być na przykład napisane, że wszystkie części w aucie masz zużyte w 70%, a odszkodowanie

> zostanie wyliczone na podstawie kosztorysu. Problem pojawi się przy wypłacie, ale tkwi

> zupełnie gdzie indziej.

Niska cena AC wynika najprawdopodobniej z tych powodów:

-brak amortyzacji części przy likwidacji szkody

-brak możliwości bezgotówkowej likwidacji szkody

-brak możliwości wyboru pomiędzy wariantem warsztatowym, a kosztorysowym przy likwidacji szkody

-brak mozliwośći likwidacji szkody w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO)

-brak mozliwości likwidacji szkody z zastosowaniem nowych części oryginalnych

O ile pogrubione rzeczy nie mają dla mnie znaczenia bo i tak nigdy nie naprawiałbym bezgotówkowo i w ASO, to zastanawiam się na ile znaczące są dwie pozostałe sprawy.

Czy brak amortyzacji części oraz zastosowanie zamienników może spowodować to, że zabraknie mi kasy na naprawę auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niska cena AC wynika najprawdopodobniej z tych powodów:

> -brak amortyzacji części przy likwidacji szkody

Zapewne brak zniesienia amortyzacji części. To oznacza, że ubezpieczyciel posługuje się tabelką, w której zapisano, że wiek auta pociąga za sobą ustalone zużycie. Rok temu to było chyba 70% dla dziesięciolatka.

A to oznacza, że jeśli masz do wymiany zderzak kosztujący 1000 zł, to zobowiązanie TU jest równe 300 zł (jeśli nie masz udziału własnego w szkodzie).

> -brak możliwości bezgotówkowej likwidacji szkody

> -brak możliwości wyboru pomiędzy wariantem warsztatowym, a kosztorysowym przy likwidacji szkody

To są tożsame rzeczy.W wariancie kosztorysowym dostajesz do ręki pieniądze i możesz z nimi zrobić co tylko zechcesz, ale zwykle oznacza to równocześnie, że dostaniesz mniej niż w przypadku naprawy warsztatowej (zgadzasz się na to zawierając umowę).

> -brak mozliwośći likwidacji szkody w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO)

> -brak mozliwości likwidacji szkody z zastosowaniem nowych części oryginalnych

Podstawę do wyceny szkody będą stanowiły zamienniki.

> Czy brak amortyzacji części oraz zastosowanie zamienników może spowodować to, że zabraknie mi kasy

> na naprawę auta?

Najczęściej tak to się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne brak zniesienia amortyzacji części. To oznacza, że ubezpieczyciel posługuje się tabelką, w

> której zapisano, że wiek auta pociąga za sobą ustalone zużycie. Rok temu to było chyba 70% dla

> dziesięciolatka.

> A to oznacza, że jeśli masz do wymiany zderzak kosztujący 1000 zł, to zobowiązanie TU jest równe

> 300 zł (jeśli nie masz udziału własnego w szkodzie).

> To są tożsame rzeczy.W wariancie kosztorysowym dostajesz do ręki pieniądze i możesz z nimi zrobić

> co tylko zechcesz, ale zwykle oznacza to równocześnie, że dostaniesz mniej niż w przypadku

> naprawy warsztatowej (zgadzasz się na to zawierając umowę).

> Podstawę do wyceny szkody będą stanowiły zamienniki.

> Najczęściej tak to się kończy.

Dzięki, duzo mi wyjaśniłeś waytogo.gif

Mimo wszystko takie AC powinno mi wystarczyć. Po pierwsze do tej pory nigdy nie musiałem korzystać z wypłaty z AC więc mam nadzieję, że w przyszłości też nie bedę musiał. Po drugie wycena części na poziomie 30% ceny nowego wydaje się być satysfakcjonująca gdy będę chciał naprawić auto na uzywanych częściach, które z reguły nie kosztują więcej jak 30% ceny nowej części.

Poza tym będę miał ubezpieczone auto przed kradzieżą i przed szkodami spowodowanymi przez warunki atmosferyczne, chyba warto dopłacić te 700-800zł do zwykłego OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, duzo mi wyjaśniłeś

> Mimo wszystko takie AC powinno mi wystarczyć. Po pierwsze do tej pory nigdy nie musiałem korzystać

> z wypłaty z AC więc mam nadzieję, że w przyszłości też nie bedę musiał. Po drugie wycena

> części na poziomie 30% ceny nowego wydaje się być satysfakcjonująca gdy będę chciał naprawić

> auto na uzywanych częściach, które z reguły nie kosztują więcej jak 30% ceny nowej części.

> Poza tym będę miał ubezpieczone auto przed kradzieżą i przed szkodami spowodowanymi przez warunki

> atmosferyczne, chyba warto dopłacić te 700-800zł do zwykłego OC?

Znajmy naprawia właśnie E61 530d po drobnej stłuczce... Kosztorys ~35000zł - więc się lepiej zastanów, czy chcesz byle-jakie ubezpieczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczyłem sobie fajną oferte na pakiet OC i AC w Proamie, chcą 1410zł za cały rok, wartość pojazdu

> 31500zł. Czegoś się bać czy bez obaw?

Ja w mBanku wyhaczyłem max pakiet (zniesione wszelkie dopłaty, udziały własne, amortyzacje) za 1600zł od 42 tys. wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w mBanku wyhaczyłem max pakiet (zniesione wszelkie dopłaty, udziały własne, amortyzacje) za

> 1600zł od 42 tys. wartości.

Właśnie ubezpieczam fiestę w Avivie. Mam 60% zniżki na OC i AC i od wartości 44 tys.zł płacę składkę w wysokości 1132zł, gdzie OC jest za 334zł. Dodatkowo mam assistance- holowanie po kolizji i pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni.

"Udział własny w szkodzie: 0 zł.

Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak. ( Do wyboru ASO lub warsztat z podpisaną umową ).

Szkody o niewielkiej wartości: odszkodowanie nie zostanie

wypłacone, jeżeli wysokość szkody nie przekroczy: 500 zł".

Mi odpowiada ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ubezpieczam fiestę w Avivie. Mam 60% zniżki na OC i AC i od wartości 44 tys.zł płacę

> składkę w wysokości 1132zł, gdzie OC jest za 334zł. Dodatkowo mam assistance- holowanie po

> kolizji i pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni.

> "Udział własny w szkodzie: 0 zł.

> Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak. ( Do wyboru ASO lub warsztat z podpisaną umową

> ).

> Szkody o niewielkiej wartości: odszkodowanie nie zostanie

> wypłacone, jeżeli wysokość szkody nie przekroczy: 500 zł".

> Mi odpowiada .

Ale przecież te wszystkie "ja zapłaciłem" nie mają sensu, bo to jest liczone indywidualnie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ubezpieczam fiestę w Avivie. Mam 60% zniżki na OC i AC i od wartości 44 tys.zł płacę

> składkę w wysokości 1132zł, gdzie OC jest za 334zł. Dodatkowo mam assistance- holowanie po

> kolizji i pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni.

> "Udział własny w szkodzie: 0 zł.

> Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak. ( Do wyboru ASO lub warsztat z podpisaną umową

> ).

> Szkody o niewielkiej wartości: odszkodowanie nie zostanie

> wypłacone, jeżeli wysokość szkody nie przekroczy: 500 zł".

> Mi odpowiada .

Dałem jeszcze opcję "brak dopłaty składki po szkodzie" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież te wszystkie "ja zapłaciłem" nie mają sensu, bo to jest liczone indywidualnie.

Oczywiście, dlatego podajemy nazwy TU, swoich zniżek, wartości auta, sposobu likwidacji szkody i wysokości składki rocznej. Tak dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ubezpieczam fiestę w Avivie. Mam 60% zniżki na OC i AC i od wartości 44 tys.zł płacę

> składkę w wysokości 1132zł, gdzie OC jest za 334zł. Dodatkowo mam assistance- holowanie po

> kolizji i pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni.

> "Udział własny w szkodzie: 0 zł.

> Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak. ( Do wyboru ASO lub warsztat z podpisaną umową

> ).

> Szkody o niewielkiej wartości: odszkodowanie nie zostanie

> wypłacone, jeżeli wysokość szkody nie przekroczy: 500 zł".

> Mi odpowiada .

Bardzo dobra oferta. W tej samej firmie auto o wartości 10kpln i staże o 4 lata wyliczyli na 2100 przy max zniżkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niska cena AC wynika najprawdopodobniej z tych powodów:

> -brak amortyzacji części przy likwidacji szkody

> -brak możliwości bezgotówkowej likwidacji szkody

> -brak możliwości wyboru pomiędzy wariantem warsztatowym, a kosztorysowym przy likwidacji szkody

> -brak mozliwośći likwidacji szkody w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO)

> -brak mozliwości likwidacji szkody z zastosowaniem nowych części oryginalnych

> O ile pogrubione rzeczy nie mają dla mnie znaczenia bo i tak nigdy nie naprawiałbym bezgotówkowo i

> w ASO, to zastanawiam się na ile znaczące są dwie pozostałe sprawy.

> Czy brak amortyzacji części oraz zastosowanie zamienników może spowodować to, że zabraknie mi kasy

> na naprawę auta?

Dla mnie te warunki to dyskwalifikacja ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje ci się. AC to nie tylko cena. Ona nie jest w tym ubezpieczeniu najważniejsza.

> mar00ha

No dlatego zadałem pytanie na forum, żeby sie dowiedzieć czy pchać się w takie coś czy nie. Jesli nie, to napisz dlaczego tak uważasz i podaj swoje dowiadczenia z firmą Proama. Samo stwierdzenie że "za tanio" jakos mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dlatego zadałem pytanie na forum, żeby sie dowiedzieć czy pchać się w takie coś czy nie. Jesli

> nie, to napisz dlaczego tak uważasz i podaj swoje dowiadczenia z firmą Proama. Samo

> stwierdzenie że "za tanio" jakos mnie nie przekonuje.

Przecież już Ci napisano, że za porównywalną kwotę można mieć o niebo lepsze AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczyłem sobie fajną oferte na pakiet OC i AC w Proamie, chcą 1410zł za cały rok, wartość pojazdu

> 31500zł. Czegoś się bać czy bez obaw?

Mi ona taka fajna sie nie wydaje, za auta liczone na 32000 mam pakiety po 1050-1300 w Hestii i Allianz, na dodatek bez tylu obwarowan, ktore podales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi ona taka fajna sie nie wydaje, za auta liczone na 32000 mam pakiety po 1050-1300 w Hestii i

> Allianz, na dodatek bez tylu obwarowan, ktore podales.

O widzicie, po to właśnie napisałem ten wątek żeby się czegoś dowiedzieć.

Aviva póki co leci w kulki, nawpisywałem się danych a napisali że nie mogą kalkulować online...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ubezpieczam fiestę w Avivie. Mam 60% zniżki na OC i AC i od wartości 44 tys.zł płacę

> składkę w wysokości 1132zł, gdzie OC jest za 334zł. Dodatkowo mam assistance- holowanie po

> kolizji i pojazd zastępczy po kolizji - do 3 dni.

> "Udział własny w szkodzie: 0 zł.

> Naprawa pojazdu z użyciem części oryginalnych: tak. ( Do wyboru ASO lub warsztat z podpisaną umową

> ).

> Szkody o niewielkiej wartości: odszkodowanie nie zostanie

> wypłacone, jeżeli wysokość szkody nie przekroczy: 500 zł".

> Mi odpowiada .

No mi Pan z Avivy wyliczył 2100zł za pakiet, udział własny 2300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mi sie wydaje, czy Twoj post nie wniosl niczego do wątku?

Wniósł bardzo wiele. Na takich warunkach to równie dobrze możesz ubezpieczyć ten samochód od suszy? Jak trafi się szkoda, to likwidator wyliczy Ci ubezpieczenie na 200zl i o resztę będziesz się bujał w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyliczyłem sobie fajną oferte na pakiet OC i AC w Proamie, chcą 1410zł za cały rok, wartość pojazdu

> 31500zł. Czegoś się bać czy bez obaw?

cytat z ich strony:

Quote:

01.01.2013

Proama oficjalnie staje się częścią
Generali
PPF Holding.


Co do jakości likwidacji szkód z polisy AC w firmie generali ciężko coś napisać nie używając wielu wulgaryzmów

kto likwidował to będzie wiedział co znaczy stwierdzenie kopać się z koniem...

Oczekujesz że "nowa" firemka działa inaczej? że te 70% zniżki co dają to dokładają ze swojej kieszeni?

jeśli nie będziesz miał "przygody" i korzystał z ich polisy to pewnie będziesz zachwycony smirk.gif

ale jeśli przyjdzie co do czego to zapewniam że już w trakcie likwidacji szkody dołączysz do grona klientów "zachwyconych" jakością obsługi klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cytat z ich strony:

> Quote:

> 01.01.2013

> Proama oficjalnie staje się częścią Generali PPF Holding.

> Co do jakości likwidacji szkód z polisy AC w firmie generali ciężko coś napisać nie używając wielu

> wulgaryzmów

> kto likwidował to będzie wiedział co znaczy stwierdzenie kopać się z koniem...

> Oczekujesz że "nowa" firemka działa inaczej? że te 70% zniżki co dają to dokładają ze swojej

> kieszeni?

> jeśli nie będziesz miał "przygody" i korzystał z ich polisy to pewnie będziesz zachwycony

> ale jeśli przyjdzie co do czego to zapewniam że już w trakcie likwidacji szkody dołączysz do grona

> klientów "zachwyconych" jakością obsługi klienta

tu kwintesencja tematu ok.gif

Swego czasu wybierając/przebierając w taki oto piękny sposób przejechałem się na axie. Reasumując: na błędach człowiek się uczy palacz.gif

Chociaż w tym wszytkim trzema mieć "też" odrobinę szczęścia. OC mozna wybrać najtańsze - regulują przepisy, natomiast AC dokładnie wczytywać się OWU i pytać, pytać i jeszcze raz pytać przed popisaniem umowy.

pozdrawiam palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu kwintesencja tematu

> Swego czasu wybierając/przebierając w taki oto piękny sposób przejechałem się na axie. Reasumując:

> na błędach człowiek się uczy

> Chociaż w tym wszytkim trzema mieć "też" odrobinę szczęścia. OC mozna wybrać najtańsze - regulują

> przepisy, natomiast AC dokładnie wczytywać się OWU i pytać, pytać i jeszcze raz pytać przed

> popisaniem umowy.

> pozdrawiam

No dobra, w takim razie jaka firma jest pewna? Wśród jakich ubezpieczycieli szukać dobrego AC? Na pewno nie PZU po moich ostatnich przygodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, w takim razie jaka firma jest pewna? Wśród jakich ubezpieczycieli szukać dobrego AC? Na

> pewno nie PZU po moich ostatnich przygodach...

Nikt na to pytanie precyzyjnie nie udzieli odp. Musisz sam czytać warunki i przeanalizować, co się Tobie w danej chwili najbardziej opłaca i czego oczekujesz po ubezpieczeniu AC.

W zalezności od sytuacji, jeden będzie daną firmę zachwałał a inny wręcz krytykował.

Pozdrawiam i spokojnie przebieraj. Przecież OC możesz kupic najtanie w jednej firmia a AC droższe, z lepszymi warunkami w drugiej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobra oferta. W tej samej firmie auto o wartości 10kpln i staże o 4 lata wyliczyli na 2100

> przy max zniżkach

AVIVA auto fiat croma 2009, wersja EMOTION, zniesienie amortyzacji, opcja warsztat, holowanie, szyby czy jakies tam podniesione NNW, dali 1497 zl przy jednorazowej wplacie.

Uwazam, z ecena rozsadna.

W PROAMA dali 1200 wiec odpuscilem odrazu bo wycena auta 22 tys a realnie warte 27-30 tys.

Ponadto przy dzisiejszych autach amortyzacja typu 30% przy naprawach w ASO to juz niestety mocno zaboli wiec wole dolozyc 200-400 zl rok i miec swiety spokoj.

Szkoda tej doplaty?

A ile niektorzy z Was przepalaja rocznie?

Ja mam AC+OC+NW za darmo bo nie pale a palilem ok 2 tys zl rocznie ! tak to mniej wiecej oceniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, w takim razie jaka firma jest pewna? Wśród jakich ubezpieczycieli szukać dobrego AC? Na

> pewno nie PZU po moich ostatnich przygodach...

Takie czasy, ze przejechac sie mozna na kazdej.

Ja polecam Hestie, nigdy mi nie kombinowali, ale naprawy zawsze robione bezgotowkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie czasy, ze przejechac sie mozna na kazdej.

> Ja polecam Hestie, nigdy mi nie kombinowali, ale naprawy zawsze robione bezgotowkowo.

dodam ze swojej str, że w zeszłytm roku jak naprawiałem auto z AC, to w aso citroen powiedzieli, że z naprawami bezgotówkowymi nie mają problemów tylko z PZU i Hestią. Największe przewały Axa, reszta ubezpieczycieli problemy. Takie info podał mi na podstawie tego co obserwują sami w aso i co mówią klienci z poszczególnych towarzystw.

Obecnie zbliżam się do końca ubezpieczenia i szukam odp. Sprawa z pozoru łatwa, w rzeczywistości ... palacz.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie miałeś przygody?

Miałem okazję poznać jaki totalny burdel PZU mają w papierach i w systemie. Kupiłem samochód, wypowiedziałem OC w ciągu tygodnia od zakupu. Po paru miesiącach wzywają mnie do zapłacenia składki za następny rok ubezpieczenia, ale... numer rejestracyjny pojazdu nie zgadza się z numerem pojazdu który kupiłem, czyli chodziło o jeszcze poprzedniego właściciela, a nie o tego od którego kupiłem auto. Sprawa wyjaśniana kilkakrotnie osobicie w siedzibie i kilkakrotnie telefonicznie. Problem powracał co pare tygodni... Teraz w końcu się uwolniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję poznać jaki totalny burdel PZU mają w papierach i w systemie. Kupiłem samochód,

> wypowiedziałem OC w ciągu tygodnia od zakupu. Po paru miesiącach wzywają mnie do zapłacenia

> składki za następny rok ubezpieczenia, ale... numer rejestracyjny pojazdu nie zgadza się z

> numerem pojazdu który kupiłem, czyli chodziło o jeszcze poprzedniego właściciela, a nie o tego

> od którego kupiłem auto. Sprawa wyjaśniana kilkakrotnie osobicie w siedzibie i kilkakrotnie

> telefonicznie. Problem powracał co pare tygodni... Teraz w końcu się uwolniłem.

I to ma decydować o wypłacie ubezpieczenia? Taki burdel bywa w każdej firmie, dlatego wszelkie sprawy należy załatwiać na piśmie z potwierdzeniami wysłania.

Po co chodziłeś wyjaśniać? Było wysłać pismo z odpowiedzą poleconym ZPO i zapomnieć o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję poznać jaki totalny burdel PZU mają w papierach i w systemie. Kupiłem samochód,

> wypowiedziałem OC w ciągu tygodnia od zakupu. Po paru miesiącach wzywają mnie do zapłacenia

> składki za następny rok ubezpieczenia, ale...

Podobne jak nie lepsze historie mialem do tej pory z kilkoma TU, jak trzymasz papiery to moga Ci skoczyc.

Liczy sie sposob likwidacji szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz likwiduje szkode z AC w 17 letnim mondeo;) w pzu

jestem w szoku

wczoraj zglosilem szkode, dzis przez telefon opisalem uszkodzenia (pekniety zderzak) i koles przez telefon wycenil szkode na 1100 zl, powiedzialem ze sie zgadzam i czekam na kase, ma byc we wtorek na moim koncie...nawet auta nie ogladali...

szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja teraz likwiduje szkode z AC w 17 letnim mondeo;) w pzu

> jestem w szoku

> wczoraj zglosilem szkode, dzis przez telefon opisalem uszkodzenia (pekniety zderzak) i koles przez

> telefon wycenil szkode na 1100 zl, powiedzialem ze sie zgadzam i czekam na kase, ma byc we

> wtorek na moim koncie...nawet auta nie ogladali...

> szok

Co do pzu to wiele się zmieniło według "wieści z miasta". Oczywiśnie nie zachwalam, bo ostatnią szkodę (ze sprawcy oc) likwidowałem kilkanaście lat temu, ale przebiegło sprawnie i po 3 tyg auto było znów na chodzie.

Poza tym, mamy z żoną inne ubezpieczenia w pzu i dla przykładu za pobyt w szpitalu, urodzenie dziecka, zalanie mieszkania kasa w przeciągu 2 dni na r-ku. Na oc+ac jakoś jeszcze się nie zdecydowałem u nich, ale nie przekreślam ich w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.