Skocz do zawartości

Polecam test Mazdy 3 i Focusa w Motorze


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, ale zauważ że są ludzie którzy myslą inaczej - ja np nie kupiłbym sobie chevroleta - niestety jego taniość bije mnie za bardzo po oczach i pupie smile.gif

Ale nic do chevroletów nie mam - są dokładnie takie, na jakie wyglądają - wsiadasz i od razu wiesz do czego wsiadłeś. nie oszukują super materiałami, pod którymi sama chińszczyzna, ktora będzie wychodzic już dwa dni po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale zauważ że są ludzie którzy myslą inaczej - ja np nie kupiłbym sobie chevroleta -

> niestety jego taniość bije mnie za bardzo po oczach i pupie

> Ale nic do chevroletów nie mam - są dokładnie takie, na jakie wyglądają - wsiadasz i od razu wiesz

> do czego wsiadłeś. nie oszukują super materiałami, pod którymi sama chińszczyzna, ktora będzie

> wychodzic już dwa dni po zakupie.

Akurat Chevrolety to porządne koreańskie samochody. zlosnik.gif

Najpierw była premiera Cruze w 2008 r. w Korei a potem Astry IV w Europie , powstałej na tej samej platformie.

Materiały nie są złe. Chwaliłem sobie welur w Lacetti - niespotykany we współczesnych kompaktach. podobnie zawieszenie w Lacetti dawało całkiem przyzwoity komfort.

Żałuję, że Cruze nie kultywuje tradycji i nie jest już tak komfortowy jak Lacetti.

Ale za to wygląda nowocześnie.

Pamiętajmy, że Cruze, to 5. najlepiej sprzedający się model aut na świecie. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale zauważ że są ludzie którzy myslą inaczej - ja np nie kupiłbym sobie chevroleta -

> niestety jego taniość bije mnie za bardzo po oczach i pupie

> Ale nic do chevroletów nie mam - są dokładnie takie, na jakie wyglądają - wsiadasz i od razu wiesz

> do czego wsiadłeś. nie oszukują super materiałami, pod którymi sama chińszczyzna, ktora będzie

> wychodzic już dwa dni po zakupie.

Podejrzewam ze nie gorsza chińszczyzna niż 90% nowych aut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale zauważ że są ludzie którzy myslą inaczej - ja np nie kupiłbym sobie chevroleta -

> niestety jego taniość bije mnie za bardzo po oczach i pupie

> Ale nic do chevroletów nie mam - są dokładnie takie, na jakie wyglądają - wsiadasz i od razu wiesz

> do czego wsiadłeś. nie oszukują super materiałami, pod którymi sama chińszczyzna, ktora będzie

> wychodzic już dwa dni po zakupie.

Teraz to zes dowalil hehe wink.gif porownanie chociazby skoda fabia trzeszczace plastiki,beznadziejny material -chevrolet lacetii duzo lepsze spasowanie plastikow ,materiał welur. Nie mowie ze chevrolet jest jakis ekstra ale jak patrze na wykonczenie niektorych aut to powiem Ci ze ja w lanosie mam welurowa tapicerka ,welur na boczkach drzwi ogolnie lepsze materialy niz w tych nowszych europejskich autach smile.gif.I to samo jest z np lacetii smile.gif. Wiec nie powiem zeby ta taniosc bila po oczach w chevrolecie zwlaszcza ze duzo drozsze auta tej samej klasy maja podobne wykonczenie smile.gif.Szukam sam teraz auta i jak widze auta 5-6 letnie a w srodku wykonczenie gorsze niz w moim lanosie to rece opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisz sobie co chcesz, ale pozwól że będę miał własne, odmienne zdanie, oparte swoją własną

> obserwacją troche innych rzeczy niż ten welur

ok.gif

Mnie Cruze nie podszedł właśnie przez kiepskie pierwsze wrażenie z obcowaniem z tym autem w salonie. Wiejąca tanizna w środku. Szczęka mi opadła jak usiadłem na tylnej kanapie. Poczułem się jak na twardej dykcie obitej cienką warstwą gąbki. To jakiś dramat był.

Stosunek cena/wyposażenie ma najlepszy, to fakt, ale mój gust go odrzucił foch.gif

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisz sobie co chcesz, ale pozwól że będę miał własne, odmienne zdanie, oparte swoją własną

> obserwacją troche innych rzeczy niż ten welur

,,no tak, ale zauważ że są ludzie którzy myslą inaczej - ja np nie kupiłbym sobie chevroleta - niestety jego taniość bije mnie za bardzo po oczach i pupie "

To moze szerzej rozwiniesz gdzie ta taniosc widzisz?? skro materialy sa podobne,plastiki,tak samo. Tyle ze znaczek inny 270751858-jezyk.gif . A znaczek nic nie znaczy,ja w moim lanosie przez 4 lata prawie nic nie robilem-przebieg 190tys ponad. Szwagier ma seata leona 1.6 benzyne,przebieg i rocznik podobny,duzo wieksze problemy z autem,chodzi o silnik,ojciec ma seata leona 1.9 TDI legendarne z salonu przebieg 150tys a w ciagu ostanich 4 lat wlozyl juz z 5tys,turbina,dwumas ,wtryski,itd.Wiec ja tam nie wierze akurat w to ze jakies auto jest bardziej znanej firmy lepsze.Tym bardziej ze te auta tez nie sa nowe i naszpikowane elektronika.Przypadkow takich jest wiecej i nie uwazam zeby koreanskie bylo gorsze i bilo tanioscia smile.gif. Wszystko zalezy jaka wersje sie kupi smile.gif i tak samo jest z autami zachodnimi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze szerzej rozwiniesz gdzie ta taniosc widzisz?? skro materialy sa podobne,plastiki,tak samo.

"Podobne" to nie "takie same". Nawet Octavia III górne plastiki (bo dolne to ordynarny najtańszy badziew) ma ładne, o przyjemnej fakturze.

Mi się podoba mój Civic we wnętrzu ale oczywiście każdy swoje chwiali bo co osoba to inny gust.

Aha i design wnętrza Chevroleta dla mnie jakiś taki koreański, krzykliwy, przekombinowany i kiczowaty. Nie jestem fanem Hyundaia i KIA również .

Ja nie cierpię lśniących tanich plastików a zwłaszcza takich właśnie imitacji Aluminium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym odbiega od normalnego europejskiego samochodu np. Chevrolet Cruze w cenie 50 kzł

> Silnik 1,8 140KM ze zmiennymi fazami rozrządu. 6 poduszek, ABS, ESP, TC, czujniki parkowania,

> światła p.mgnielne. Radio z USB i bluetooth, sterowanie z kierownicy, tempomat. ****** w

> testach zderzeniowych

> p.s.

> Odpowiem. Odbiega głównie ceną

Jezeli roznica pomiedzu Cruzem a reszta jest taka jak pomiedzy Captiva a konkurencja to odpowiem ze duza tongue.gif. Imo mozesz nie miec dobrego odniesienia i porownania do innych kompaktow. Captiva tez wydawala mi sie fajnym autem, dopoki nia sam nie zrobilem 2kkm, moj poglada sie radykalnie zmienil tongue.gif

Na zdrowy rozum jakby roznicy nie bylo to wszyscy by jezdzili Daciami i Chevroletami rodem z Korei grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Honda tansza, toyota tansza, ba VW tanszy. Okazja! W miare normalny dobrze wyposazony kompakt

> kosztuje 60-65k. Bardzo dobrze wyposazony kompakt kosztuje 75k.

widzisz jak ja wybierałem kompakta to tylko renault było <80 tys PLN (po rabacie, bo cennikowo bylo chyba 82). takze za 60 -65 tys to imho kupujesz podstawowego kompakta, a nie dobrze wyposazonego smile.gif

> Chociaz Ty uwazasz swoj 1.8 za szczyt Japonskiej mysli technicznej wiec nie mam pytan.

i do tego dynamiczne smile.gif z CVT wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie Cruze nie podszedł właśnie przez kiepskie pierwsze wrażenie z obcowaniem z tym autem w

> salonie. Wiejąca tanizna w środku. Szczęka mi opadła jak usiadłem na tylnej kanapie. Poczułem

> się jak na twardej dykcie obitej cienką warstwą gąbki. To jakiś dramat był.

> Stosunek cena/wyposażenie ma najlepszy, to fakt, ale mój gust go odrzucił

To napisz w którym budżetowym kompakcie było lepiej zlosnik.gif

Ja odpiszę, ze lepiej na kanapie i na fotelach z przodu było w Lacetti smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli roznica pomiedzu Cruzem a reszta jest taka jak pomiedzy Captiva a konkurencja to odpowiem ze

> duza . Imo mozesz nie miec dobrego odniesienia i porownania do innych kompaktow. Captiva tez

> wydawala mi sie fajnym autem, dopoki nia sam nie zrobilem 2kkm, moj poglada sie radykalnie

> zmienil

> Na zdrowy rozum jakby roznicy nie bylo to wszyscy by jezdzili Daciami i Chevroletami rodem z Korei

Piszę, że różnice są.

Jeździłem Astrą IV. Zawieszenie bardziej komfortowe, fotele wygodniejsze. Ale nie na tyle, by dopłacić za to 15 kzł.

Ja nie dopłacę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz jak ja wybierałem kompakta to tylko renault było Chociaz Ty uwazasz swoj 1.8 za szczyt

> Japonskiej mysli technicznej wiec nie mam pytan.

> i do tego dynamiczne z CVT

Ostatnio ogladalem nowe C4 za circa 55kPLN i mial wszystko co mi potrzebne do szczescia, za wyjatkiem Xenonow ok.gif

Cena robi sie jednak diametralnie wyzsza, jak szukasz aut z troche mocniejszym silnikiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co mialyby dzialac na postoju?

zeby mi doświetlić skrzyżowanie jak jest ciemno.

> U mnie skrecaja od momentu ruszenia.

w volvo V50 skręcająmi juz przy niskich prędkościach, ale nie ma doświetlania. Stoisz, albo ledwo sie kulasz - nie widzisz na bok nic.

W mondeo jest tylko doświetlanie - działa chyba przy każdej prędkości z tego co widzę, ale nic nie skręca - takie sobie toto...

w passacie miałem i doświetlanie w reflektorze działające do 40km/h i skrętne ksenony które skręcały przy prędkościach powyżej 40km/hh - to było najlepsze - chociaż w volvo samo skręcanie reflektorów działa dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zeby mi doświetlić skrzyżowanie jak jest ciemno.

przeciez masz główne światła, które łunę mają lepszą niż jakiś halogen 20 cm nad ziemią... bosh. ludzie kiedyś bez tego potrafili pokonać skrzyżowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem kilka postów i nie mam zamiaru czytać dalej, przechwalanie się jak to mało palą Wasze samochody, ta mazda na bank pali zdecydowanie mniej niż inne silniki benzynowe o podobnej mocy, podejrzewam że nikt jej nie oszczędzał podczas testów.

PS. Rodziców avensis T25 1.8 pali w mieście poniżej 8litrów...ale przy ich jeździe...przy mojej pali 10 grinser006.gif tak więc co ile komu pali to bez sensu porównywać

panda 1.1 koledze paliła 10 w mieście, moim rodzicom pewnie by wyszło 6litrów spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytałem kilka postów i nie mam zamiaru czytać dalej, przechwalanie się jak to mało palą Wasze

> samochody, ta mazda na bank pali zdecydowanie mniej niż inne silniki benzynowe o podobnej

> mocy, podejrzewam że nikt jej nie oszczędzał podczas testów.

> PS. Rodziców avensis T25 1.8 pali w mieście poniżej 8litrów...ale przy ich jeździe...przy mojej

> pali 10 tak więc co ile komu pali to bez sensu porównywać

> panda 1.1 koledze paliła 10 w mieście, moim rodzicom pewnie by wyszło 6litrów

Cicho byc auta pala tak jak podaja producenci i w testach ,nie znasz sie 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w PL bo wstyd przed Ryśkiem. Ale zobacz sobie wyniki sprzedaży Cruza na świecie

> Pewnie kupują sami idioci co się nie znają

masz jakies statystyki pod ręką? smile.gif z ciekawości...

to fajne auto, ale na rozwinietych rynkach ... nie wstyd, a troche materiałom brakuje... nawet ledów nie ma, silniki takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale doświetlania halogenem ziemi przed zderzakiem... przy niskich predkosciach i postoju nie

> potrzebujesz wcale...

Można żyć bez tego, ale na słabo oświetlonych drogach, placach, uliczkach podczas manewrowania/zawracania zwłaszcza na nieznanym terenie zwiększa pole widzenia. Brakuje mi jednak tego jak jadę innym autem bez tej funkcji.

Druga sprawa - jak siedzi tam badziewna stara żarówka to efekt jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można żyć bez tego, ale na słabo oświetlonych drogach, placach, uliczkach podczas

> manewrowania/zawracania zwłaszcza na nieznanym terenie zwiększa pole widzenia. Brakuje mi

> jednak tego jak jadę innym autem bez tej funkcji.

> Druga sprawa - jak siedzi tam badziewna stara żarówka to efekt jest słaby.

ja mam w pugu skrętne i doswietlanie. do skrętnych przywykłem i zauważam ich brak w innych autach ktorymi mam okazje jechac...

ale

1. to jest fajne w trasie, przy wyższych prędkościach...

2. doswietlanie halogenami jest bezuzyteczne (fakt ze swieca mi halogeny nad ziemią)... nawet nie widze specjalnie żeby się toto włączało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam w pugu skrętne i doswietlanie. do skrętnych przywykłem i zauważam ich brak w innych autach

> ktorymi mam okazje jechac...

> ale

> 1. to jest fajne w trasie, przy wyższych prędkościach...

> 2. doswietlanie halogenami jest bezuzyteczne (fakt ze swieca mi halogeny nad ziemią)... nawet nie

> widze specjalnie żeby się toto włączało...

Dokaldnie, ja skretne xenony wlaczam jedynie w trasie po zmroku...

W miescie nie ma z tego zadnych korzysci bo i tak wszedzie sa latarnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz jakies statystyki pod ręką? z ciekawości...

Cruze to 5. model w rankingu sprzedaży na świecie. Od początku produkcji w 2008 r. sprzedało się ich 2,5 miliona. Chevroletów sprzedało się w 2013 r. ponad 5 milionów.

> to fajne auto, ale na rozwinietych rynkach ... nie wstyd, a troche materiałom brakuje... nawet

> ledów nie ma, silniki takie sobie...

Ledy niewiele dają. Za dostajesz mnóstwo pożytecznego wypasu na niewielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu

ale nie ichne, tylko w porownaniu z innymi... to ze własne rekordy biją to miło smile.gif ale z kim się mierzą ciekawy jestem...

> Ach te US,niedorozwoje jakieś

patrz wyzej... w porownaniu z czym wysoko wypada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam w pugu skrętne i doswietlanie. do skrętnych przywykłem i zauważam ich brak w innych autach

> ktorymi mam okazje jechac...

> ale

> 1. to jest fajne w trasie, przy wyższych prędkościach...

> 2. doswietlanie halogenami jest bezuzyteczne (fakt ze swieca mi halogeny nad ziemią)... nawet nie

> widze specjalnie żeby się toto włączało...

Pewnie masz ksenony. Ja nie mam i w Bravo widać wyraźnie ich działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie ichne, tylko w porownaniu z innymi... to ze własne rekordy biją to miło ale z kim się

> mierzą ciekawy jestem...

> patrz wyzej... w porownaniu z czym wysoko wypada?

Kolega wyżej ci napisał. Chcesz krytykować to najpierw miej jakąkolwiek wiedzę w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega wyżej ci napisał. Chcesz krytykować to najpierw miej jakąkolwiek wiedzę w temacie

1. interesują mnie statystyki swiatowej sprzedazy modeli (nie tylko chevroleta! na ich własnej stronie w odniesieniu do ich poprzednich wyników). nie widzialem nigdzie linki - moze przegapilem, mea culpa

2. nie krytykuję przecież Chevroleta nigdzie.

3. sam prawie go kupiłem (właśnie Cruze kombi), ale wsiadłem kilka razy i sie rozmyśliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w PL bo wstyd przed Ryśkiem. Ale zobacz sobie wyniki sprzedaży Cruza na świecie

> Pewnie kupują sami idioci co się nie znają

Nie pisze o wartosci marki jako takiej ale o roznicach technicznych, prowadzenia, wyposazenia, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cruze to 5. model w rankingu sprzedaży na świecie. Od początku produkcji w 2008 r. sprzedało się

> ich 2,5 miliona. Chevroletów sprzedało się w 2013 r. ponad 5 milionów.

dzieki... a pierwsze 4 to?

> Ledy niewiele dają. Za dostajesz mnóstwo pożytecznego wypasu na niewielką kasę.

wiesz. ledy, mocna turbobenzyna, skóra, elektryka foteli, aktywne zawieszenie, bezkluczyk i inne pierdoły... nie wiele dają. a jednak niektórzy je mają a inni nie... i jak ktos czuje potrzebę doposażenia auta - to chevroleta nie kupi... i nie z powodu wstydu przed Ryskiem, a z powodów obiektywnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. interesują mnie statystyki swiatowej sprzedazy modeli (nie tylko chevroleta! na ich własnej

> stronie w odniesieniu do ich poprzednich wyników). nie widzialem nigdzie linki - moze

> przegapilem, mea culpa

Przegapiłeś co Robert napisał

Quote:

Cruze to 5. model w rankingu sprzedaży na świecie. Od początku produkcji w 2008 r. sprzedało się ich 2,5 miliona. Chevroletów sprzedało się w 2013 r. ponad 5 milionów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegapiłeś co Robert napisał

> Quote:

> Cruze to 5. model w rankingu sprzedaży na świecie. Od początku produkcji w 2008 r. sprzedało się

> ich 2,5 miliona. Chevroletów sprzedało się w 2013 r. ponad 5 milionów.

nie przegapiłem...

bo chciałbym zobaczyc wiecej statystyk u źródła... z czystej ciekawosci, nie w celu krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku przeciwnika Chevroleta żaden argument nie będzie dobry

"przeciwnik marki"? jest coś takiego wogóle?

nie przesadzasz, z tym podejściem obronnym do znaczka? przecież nikt tutaj nie atakuje "samochodu" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszę, że różnice są.

> Jeździłem Astrą IV. Zawieszenie bardziej komfortowe, fotele wygodniejsze. Ale nie na tyle, by

> dopłacić za to 15 kzł.

> Ja nie dopłacę.

Tyle i az tyle wink.gif, podobnie mozna Cruza do Logana porownac, jest troche wiekszy, troche lepiej zrobiony ale i drozszy pewnie z 10kzl.

Takze roznica miedzy kompaktami (Logan trafil tylko do porwonania) to nie tylko cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku przeciwnika Chevroleta żaden argument nie będzie dobry

czy ja napisalem gdzies ze jestem przeciwnikiem ?

Kazdy kupuje to co chce, takze i Chevroleta, ale pisanie ze roznica pomiedzy modelami to glownie cena to imo przesada, bo roznice sa i to nie tylko w cenie i znaczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat Chevrolety to porządne koreańskie samochody.

> Najpierw była premiera Cruze w 2008 r. w Korei a potem Astry IV w Europie , powstałej na tej samej

> platformie.

> Materiały nie są złe. Chwaliłem sobie welur w Lacetti - niespotykany we współczesnych kompaktach.

> podobnie zawieszenie w Lacetti dawało całkiem przyzwoity komfort.

> Żałuję, że Cruze nie kultywuje tradycji i nie jest już tak komfortowy jak Lacetti.

> Ale za to wygląda nowocześnie.

> Pamiętajmy, że Cruze, to 5. najlepiej sprzedający się model aut na świecie.

w swojej klasie czy generalnie ? Kto zajmuje 1-4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki... a pierwsze 4 to?

Musiałbym poszperać smile.gif

Nie pamiętam kto donosił za 2013 r.

W 2012 r. Cruze był na 7. miejscu. za Focusem, Corollą i Golfem (wśród kompaktów) oraz Fordem F, Camry, Fiestą i jakimś Chińczykiem zlosnik.gif

Ooo tu znalazłem http://porady.autotrader.pl/Porady_autotrader/56,133253,15290146,05__Chevrolet_Cruze,,6.html

1. Focus

2. Corolla

3. Jetta

4. Elantra

5. Cruze

6. Camry

7. Golf

8. Fiesta

9. CR-V

10. Polo

> wiesz. ledy, mocna turbobenzyna, skóra, elektryka foteli, aktywne zawieszenie, bezkluczyk i inne

> pierdoły... nie wiele dają. a jednak niektórzy je mają a inni nie... i jak ktos czuje potrzebę

> doposażenia auta - to chevroleta nie kupi... i nie z powodu wstydu przed Ryskiem, a z powodów

> obiektywnych...

Inna bajka - nie ten segment cenowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałbym poszperać

> Nie pamiętam kto donosił za 2013 r.

> W 2012 r. Cruze był na 7. miejscu. za Focusem, Corollą i Golfem (wśród kompaktów) oraz Fordem F,

> Camry, Fiestą i jakimś Chińczykiem

> Inna bajka - nie ten segment cenowy

ponizej k. Ryb rzucil linkiem, tj piszesz glownie kompakty i auta globalne sa w top10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałbym poszperać

> Nie pamiętam kto donosił za 2013 r.

> W 2012 r. Cruze był na 7. miejscu. za Focusem, Corollą i Golfem (wśród kompaktów) oraz Fordem F,

> Camry, Fiestą i jakimś Chińczykiem

> (...)

Wrzuciłem wyżej linka ale mogę napisać i tutaj.

1. Ford Focus

2. Toyota Corolla

3. VW Jetta

4. Hyundai Elantra

5. Chevrolet Cruze

6. Toyota Camry

7. VW Golf

8. Ford Fiesta

9. Honda CRV

10. VW Polo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.