Skocz do zawartości

Polecam test Mazdy 3 i Focusa w Motorze


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

> Solidnie wykonane z rewelacyjnym silnikiem

Miałem okazję przejechać sie tym Nissanem. Może nie jest doskonały, ale Skodę Yeti to on miażdży zarówno silnikiem jak i wykonaniem wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, swego czasu też widziałem test Superba obok Lexusa i BMW Superb wygrał

Najwyżej punktowana była pewnie kategoria: odległość między zagłówkami przedniej i tylnej kanapy lub ewentualnie: długość tylnych dywaników.

Do tego odejmujesz rywalom punkty za brak parasola i już masz piękny wynik testu.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ciekawy.

Ford prezentuje filozofię jaskiniowca z maczugą: Turbo, dawać turbo! Więcej ciśnienia, dmuchać AHHGGGRRRrrr

Mazda to strojenie fortepianu: Dłuższa, węższa, niższa. Dalej mamy masę. 2-litrowa Mazda 1215 kg. Ford z połową silnika 1279 kg.

Mazda jest motoryzacyjnym Noriakim Kasai. Praca, klasa, piękno, radość. Ford to towarzysz Wasiljew. Naćpać się i Farelką pod narty. screwy.gifrotfl.gif

Samochód to całość. Nie tylko silnik. Mazda to wie, Europa budżetowa chyba nie. Ukraino, zastanów się czy chcesz dołączać to społeczności jaskiniowców...bo maczugi to już macie. wink.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy art. W Motorze. Porownanie Ficusa 1.0 125km Ecoboost i Mazdy 3 - 2.0 120km.

> Ps spalanie na autostradzie przy 140 km/h wg GPS :

> Mazda 8.0 l/100km

> Focus 8,4 l/100km

Focus pali więcej niż mój trzy razy większy diesel... yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję przejechać sie tym Nissanem. Może nie jest doskonały, ale Skodę Yeti to on miażdży

> zarówno silnikiem jak i wykonaniem wnętrza.

Myśle że za jakieś dwa tygodnie też będe miał okazję porównać rzeczywistość z opinią Auto Moto;)

Znajomi powinni odebrać te czeskie paskudztwo z salonu.

Inna znajoma kupiła sobie takiego Quashqaia 2 letniego i całkiem fajne choć silnik marniutki (jakaś benzyna 1.6 czy 1.8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Superb generalnie ze wszystkim wygrywa. Nie wiem co prawda czemu ale tak jest.

Skoda musi majątek wydawać... nawet Top Gear kupili i maltretowali tam Yeti i Roomstera.

Yeti był niezniszczalny i na dach helikopter przyjął? Roomster wygrał z ferrari na torze. Tyle ze w TG sobie jaja robili oczywiscie... a Motor i AŚ to "poważna prasa branżowa" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję przejechać sie tym Nissanem. Może nie jest doskonały, ale Skodę Yeti to on miażdży

> zarówno silnikiem jak i wykonaniem wnętrza.

oj z jakością Nissana bym nie przesadzał. zwłaszcza jeśli chodzi o bagażnik - fizelina na gołą blachę, do tego nierówno przycięta, nie budzi zaufania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj z jakością Nissana bym nie przesadzał. zwłaszcza jeśli chodzi o bagażnik - fizelina na gołą

> blachę, do tego nierówno przycięta, nie budzi zaufania...

Do bagażnika nie zaglądałem - fakt. Ale miejsce kierowcy mi się bardzo podobało. W Yeti jest ono jakieś takie odpychające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Motor i AŚ to "poważna prasa branżowa"

Taka jak i Top Gear. Tylko tamci są przynajmniej czasami zabawni.

Zatrzymał mi się w pamięci jeszcze jeden fragment (testowali Insignię):

"Dzięki standardowemu wyposażeniu samochodu w tylną wycieraczkę mamy doskonałą widoczność przez tylną szybę". Po przeczytaniu tego aż poszedłem sprawdzić - nawet stara Favoritka miała tylną wycieraczkę. No chyba że dla redaktora AŚ to nie jest standardowe wyposażenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no skoda się przecież robi prestiżowa... kolejny Superb już będzie obok Panamery i Quatroporte

> testowany

Właśnie skonfigurowałem sobie Superba na stronie Skody. Wyposażenie takie, jak w Mazda 6, czyli to co chcę. Wyszło o 20 kzł drożej icon_eek.gif Chyba Skoda sobie jaja robi hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka jak i Top Gear. Tylko tamci są przynajmniej czasami zabawni.

Top Gear jest bardziej rozrywkowy niż motoryzacyjny smile.gif i sie z tym nie kryją smile.gif

> Zatrzymał mi się w pamięci jeszcze jeden fragment (testowali Insignię):

liftback?

> "Dzięki standardowemu wyposażeniu samochodu w tylną wycieraczkę mamy doskonałą widoczność przez

> tylną szybę". Po przeczytaniu tego aż poszedłem sprawdzić - nawet stara Favoritka miała tylną

> wycieraczkę. No chyba że dla redaktora AŚ to nie jest standardowe wyposażenie

no nie jest w sedanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla porownania test z Auto Moto, gdzie testuja nowego Kaszkaja z 1.2 dig-t :

> Popatrzcie na druga kolumne i wzmiance o pojemnosci oraz ostatniej linijce konkurencji czyli Skody

> Jak zwykle jest jedna grupa aut ktora musi byc najlepsza

10l przy 140? Komuś tu Skoda TSI przy 140 pali chyba 5 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie skonfigurowałem sobie Superba na stronie Skody. Wyposażenie takie, jak w Mazda 6, czyli to

> co chcę. Wyszło o 20 kzł drożej Chyba Skoda sobie jaja robi

Ale przecież nikt skody nie kupuje za cenę z konfiguratora. Podejrzewam, że te 20 kzł można spokojnie urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się, ciekawy.

> Ford prezentuje filozofię jaskiniowca z maczugą: Turbo, dawać turbo! Więcej ciśnienia, dmuchać

> AHHGGGRRRrrr

> Mazda to strojenie fortepianu: Dłuższa, węższa, niższa. Dalej mamy masę. 2-litrowa Mazda 1215 kg.

> Ford z połową silnika 1279 kg.

> Mazda jest motoryzacyjnym Noriakim Kasai. Praca, klasa, piękno, radość. Ford to towarzysz Wasiljew.

> Naćpać się i Farelką pod narty.

> Samochód to całość. Nie tylko silnik. Mazda to wie, Europa budżetowa chyba nie. Ukraino, zastanów

> się czy chcesz dołączać to społeczności jaskiniowców...bo maczugi to już macie.

> Pozdrawiam.

Nikt nie odpowiedzial na moje pytanie. Jaka jest roznica w ceneie pomiedzy Focusem 1.0T edition a Mazda. Docusa mozna za 60k kupic a Mazde?

Po co ta cala finezja i roznica w spalaniu skoro ten samochod jest przeokrutnie drogi jak na kompakta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję przejechać sie tym Nissanem. Może nie jest doskonały, ale Skodę Yeti to on miażdży

> zarówno silnikiem jak i wykonaniem wnętrza.

ale przeciez ten silniczek z racji malej pojemnosci nei radzi sobie z tym autem, nie to co doskonale 1.2 TSI w Skodzie hehe.gif

podobno poprawili troche jego zawieszenie, jest to odczuwalne ?

Poprzedni Kaszkaj to byl pierwszy samochod w ktorym mnie zemdlilo od bujania tongue.gif, pomijajac juz ze 1.5dci to tez jakas pomylka do takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie odpowiedzial na moje pytanie. Jaka jest roznica w ceneie pomiedzy Focusem 1.0T edition a

> Mazda. Docusa mozna za 60k kupic a Mazde?

Wejdź na strony producentów i porównaj.

> Po co ta cala finezja i roznica w spalaniu skoro ten samochod jest przeokrutnie drogi jak na

> kompakta?

Przeokrutnie drogi? Mazda 3 w wersji SkyMotion (czyli średniej) z silnikiem 2.0 kosztuje katalogowo 70900 zł. To przeokrutnie drogo? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wejdź na strony producentów i porównaj.

> Przeokrutnie drogi? Mazda 3 w wersji SkyMotion (czyli średniej) z silnikiem 2.0 kosztuje katalogowo

> 70900 zł. To przeokrutnie drogo?

Skoro focus jest 10k tanszy to tak jest to bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.