Skocz do zawartości

Nowa Mazda 3 - lud i rzucil i wykupuje...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> To teraz tak:

> I30

> M3

> Dostrzegasz różnice ?

no, na papierze są ogromne. Tak właśnie się nastawiałem przed jazdą tym autem. Niestety tego w ogóle nie czuć. Może jakby ciągle trzymać wysokie obroty, słychać wycia silnika i spalać ogromne ilości paliwa, to by było czuć różnicę. Niestety przy normalnej jeździe ja nie czuję żadnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to ma niewiele wspólnego z niezawodnością - tu się mieści też jakość obsługi posprzedażnej,

> itp. Obawiam się, że realia australijskie nie przekładają się 1:1 na naszą sytuację.

Nie bezposrednio, zgodaok.gif, ale posrednio tak. Mam gdzies ten JD zachowany, pogrzebie i jedna z konkluzii bylo to, zepo prostu awaryjnosc Mazda, Toyota jest zdecydowanie nizsza niz np VeeDub.

Jako przyklad byl ilosc recallszlosnik.gif - u mnie na FJ masz jedna taka naklejke, gdzie recall byl w mediach ...

Kolegi VeeDub ponizej wyglada takhehe.gif[....]

9e9uqe3y.jpg

Jedna strona drzwi juz nie ma miejsca na naklejkipanic.gif, wiec zaczeli przyklejac z drugiej, co jest niezgodne z prawem federalnymnono.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, na papierze są ogromne. Tak właśnie się nastawiałem przed jazdą tym autem. Niestety tego w

> ogóle nie czuć. Może jakby ciągle trzymać wysokie obroty, słychać wycia silnika i spalać

> ogromne ilości paliwa, to by było czuć różnicę. Niestety przy normalnej jeździe ja nie czuję

> żadnej

Masz taki problem, że jeździłeś T-Jetem, który elastyczność, reakcję na gaz ma mało spotykaną w tej klasie mocowej IMHO, a cenowej to już w ogóle (można było kupić swego czasu T-jeta 120 za nieco ponad 50kzł), a to są "tylko" wolnossące benzyny. Zastanawiałem się właśnie też nad tą Mazdą i Civiciem jako kolejne auto, ale porównując przyspieszenia na poszczególnych biegach to wychodzi , że Civic 20KM mocniejszy przyspiesza gorzej. Mazdy osiągów jeszcze na tej stronce nie ma (zeperfs). Jak się pojawią będzie można coś porównać, bo dla mnie płacić 20 kzł więcej niż za Fiata i dostać samochód w drogowym użytku wolniejszy jest trochę nie bardzo. A zarówno Mazda jak i Civic poza silnikami do mnie trafiają. Civic np. zdecydowanie lepiej się prowadzi od Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz taki problem, że jeździłeś T-Jetem, który elastyczność, reakcję na gaz ma mało spotykaną w tej

> klasie mocowej IMHO, a cenowej to już w ogóle (można było kupić swego czasu T-jeta 120 za

> nieco ponad 50kzł), a to są "tylko" wolnossące benzyny.

Pewnie masz rację. Dlatego w następnym aucie też będę miał silnik turbodoładowany. Czyli kosiarkę, jak to nazywa OZI. zlosnik.gif

Zastanawiałem się właśnie też nad tą

> Mazdą i Civiciem jako kolejne auto, ale porównując przyspieszenia na poszczególnych biegach to

> wychodzi , że Civic 20KM mocniejszy przyspiesza gorzej. Mazdy osiągów jeszcze na tej stronce

> nie ma (zeperfs). Jak się pojawią będzie można coś porównać, bo dla mnie płacić 20 kzł więcej

> niż za Fiata i dostać samochód w drogowym użytku wolniejszy jest trochę nie bardzo. A zarówno

> Mazda jak i Civic poza silnikami do mnie trafiają. Civic np. zdecydowanie lepiej się prowadzi

> od Bravo.

Z tych dwóch wolałbym jednak Mazdę. Civic to imho koszmarek stylistyczny zarówno w środku jak i na zewnątrz (chociaż wiadomo, gust jest jak dupa zlosnik.gif ) i silnik 1.8 140KM też imho jeździ jak 1.6 120KM w Hyundaiu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie masz rację. Dlatego w następnym aucie też będę miał silnik turbodoładowany. Czyli kosiarkę,

> jak to nazywa OZI. [...]

Od dzis bede cie nazywal Victazlosnik.gif... Z dedykacjawink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w pierwszej trojce rozpatrywanych przezemnie aut.

Cena najdrozszego w Niemczech cos tam 27 800,- Euro

Na drugim miejscu Honda ivic Kombi a na pierwszym jeszcze tajemnica ktorej nie dradze.

Aaaaa, jak sie do tej Mazdy wsiada to Komfort naprawde daje sie odczuc. W Kwietniu robie jazde probna bo dopiero w Kwietniu beda dostepne diesele 2 l - 150 KM

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 20,490.00 AUD = 56,389.58 PLN ?

> Co za to mozna kupic??

Chevy Cruze 1.6, Ford Focus 1.6, Ceed, i30 1.4. Wszystko w podstawowych wersjach.

> 120 HP przeciez to nawet nie jest 90kW ... , co to za silnik? De-tuned 2.0l?

2.0 ok.gif

> 165HP = 120kW, podejrzewam, ze to 2.0l ten sam co u mnie, ale jezdzacy na Premium benzynie 95, u

U nas premium to 98 grinser006.gif Tak to 2.0 u nas wystepuje w dwoch wersjach mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To przejedź się tego samego dnia jakimś 1.6 120KM,

> może być np. Auris 1.6 130KM, potem Mazdą 2.0 120KM,

> powiesz które mniej czuć.

Wszsytkie jada podbnie ale np Focus bedzie sporo tanszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to ma niewiele wspólnego z niezawodnością - tu się mieści też jakość obsługi posprzedażnej,

> itp. Obawiam się, że realia australijskie nie przekładają się 1:1 na naszą sytuację.

Jeśli chodzi o obsługę przed sprzedażową, to Mazda u mnie ma minusa, bo nawet na maila nie potrafią odpowiedzieć - no chyba, że taki ruch w salonie mają, że nie ma czasu do kompa usiąść grinser006.gif

A jeśli chodzi o obsługę po sprzedaży, to leży u mnie paczuszka zatytułowana - "pakiet powitalny Mazda", która przyszła do sąsiada, który niedawno kupił Mazdę 3.

Ja od Kia nic nie dostałem, więc w Maździe jest lepiej, bo przysyłają niezapowiedziane paczuszki hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A będzie do tego jakiś nowy w miarę żwawy silnik?

Na razie nic nie wiadomo. Poza tym, że na pewno będzie to godna odpowiedź na obecną Mazdę (jak było z poprzednią). Osiągi pewnie będą podobne do Mazdy - skoro cały świat to kupuje i tego potrzebuje, to po co to zmieniać? Świat na pewno nie chce małych turbodoładowanych benzyn i zapewne w nowym Lancerze ich nie będzie tak samo jak nie ma ich w Mazdzie czy Toyocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie nic nie wiadomo. Poza tym, że na pewno będzie to godna odpowiedź na obecną Mazdę (jak było

> z poprzednią). Osiągi pewnie będą podobne do Mazdy - skoro cały świat to kupuje i tego

> potrzebuje, to po co to zmieniać? Świat na pewno nie chce małych turbodoładowanych benzyn i

> zapewne w nowym Lancerze ich nie będzie tak samo jak nie ma ich w Mazdzie czy Toyocie.

Nie jestem ortodoksem w kwestii turbobenzyn wink.gif jedynie chcę, żeby następne moje auto było szybsze od obecnego, ale nie tylko na papierze 0-100 i vmax, ale też w normalnym polskim ruchu. Póki co niestety w małych wolnossących benzynach (4 cylindry) do wyprzedzania trzeba się przygotować zawczasu (redukcja głównie). W małych turbodoładowanych już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie nic nie wiadomo. Poza tym, że na pewno będzie to godna odpowiedź na obecną Mazdę (jak było

> z poprzednią). Osiągi pewnie będą podobne do Mazdy - skoro cały świat to kupuje i tego

> potrzebuje, to po co to zmieniać? Świat na pewno nie chce małych turbodoładowanych benzyn i

> zapewne w nowym Lancerze ich nie będzie tak samo jak nie ma ich w Mazdzie czy Toyocie.

Mitsu od dawna wspolpracuje z Koreanczykami siliniki beda podobne do tych w kia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli chodzi o obsługę po sprzedaży, to leży u mnie paczuszka zatytułowana - "pakiet powitalny

> Mazda", która przyszła do sąsiada, który niedawno kupił Mazdę 3.

Ale to akurat też nie jest elementem jakoś mocno wpływającym na ocenę. hmm.gif Od importera Hondy przychodzą do mnie różne śmieci mimo że już dwukrotnie wysłałem im wniosek o zaprzestanie przetwarzania moich danych i usunięcie ich z bazy. Szkoda, że równie dobrze jak moich danych adresowych nie zapamiętali tego, do czego zobowiązali się w ramach gwarancji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Aaaaa, jak sie do tej Mazdy wsiada to Komfort naprawde daje sie odczuc. W Kwietniu robie jazde

> probna bo dopiero w Kwietniu beda dostepne diesele 2 l - 150 KM

W Astina rzeczywiscie to czuc, nawet porownujac z Mrs Ozi zona.gif Aurion, to Mazda mimo ze jest dwie klase nizej, jest klase wyzej w wykonczeniu001.gif.

Zdechla krowasmileys-cow-302380.gif u mnie w Toyota jest np twarda,w Mazda 3 = waytogo.gif, mieciutka jak moja kanapawaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, jaka będzie odpowiedź Mitsu na Mazdę 3

Mitsu?zlosnik.gif? Przeciez to lud ktory wymiera001.gif[...]

Teraz to bedzie Renault, info dosc powszechnie znaneidea.gif

Quote:

Mitsubishi Lancer replacement could be a Nissan

Date

November 6, 2013

Alliance between Japanese brand and Nissan-Renault raises questions over small car's future.

An alliance between the two Japanese car makers means that the next-generation Mitsubishi Lancer could be replaced by a Nissan .

Mitsubishi has announced an alliance with Nissan and Renault which has raised questions over a replacement for the ageing Lancer small car.

The three-way alliance will see the brands share products, technology and manufacturing facilities, including the announcement of a
plan for Mitsubishi to launch two new models based on Renault cars
- an EU C-segment - small sedan and a D-segment - large sedan.

A statement issued by the brands states the small car will be a global product, but no detail as to the manufacturing location has been revealed. However, it could mean Mitsubishi will use the underpinnings of the Nissan Pulsar or Renault Megane/ Fluence rather than independently develop a replacement for its own Lancer small car, the current version of which went on sale in 2007/


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mitsu od dawna wspolpracuje z Koreanczykami siliniki beda podobne do tych w kia.

Nic nie bedzie001.gif, Mitsu sie chce skoncentrowac na SUV, 4WD, Pajero Hybrid etc, co mamy potwierdzenie w Concept Cars.

Lancer/Galant maja byc klepane przez/lub wspolnie z Renault-Nissan, bylo to oficjalnie w zeszylym roku, kiedy joint-in venture podpisali...

Nikt sie z tym nie kryje, wiec chyba info do EU nie dotarlozlosnik.gif[...]

fc7ef3f709914c1c88ada4caf6a02b56.jpeg

Malo tego to bedzie najprawdopodobniej Made in Koreahehe.gif[...]

Quote:

The plans call for a D-segment sedan to be followed by a C-segment offering. Based on the cars built at the Busan factory,
that means Mitsubishi will be getting the SM5 and the SM3,
a pair of handsome sedans that are based on Renault-Nissan's D and C platforms, respectively.[...]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mitsu?? Przeciez to lud ktory wymiera[...]

Nowy Outlander jest naprawdę fajny ok.gif Dla onanistów tapicerkowych - nawet jest miękka grinser006.gif Generalnie Outlander i Mazda 6 - między tymi autami się waham... Jedynym minusem Outlandera jest brak dobrych benzynowych silników w UE - jest tylko 2.0, słaby (150 KM), brakuje 3.0 V6 (jak na całym świecie). Diesel 2.2 jeździ całkiem sympatycznie, ale nie lubię diesli. Mazda 6 ma fajny benzynowy 2.5 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Twoim klimacie przynajmniej pojeździ parę lat , bo u nas zaraz ją rdza zeżre po pierwszej zimie

Jak najbardziej... Z ciekawości przyglądałem się na ulicy kilku M6 pierwszej generacji... Na zewnątrz rdzy na elementach nieuszkodzonych nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie bedzie, Mitsu sie chce skoncentrowac na SUV, 4WD, Pajero Hybrid etc, co mamy potwierdzenie

> w Concept Cars.

> Lancer/Galant maja byc klepane przez/lub wspolnie z Renault-Nissan, bylo to oficjalnie w zeszylym

> roku, kiedy joint-in venture podpisali...

> Nikt sie z tym nie kryje, wiec chyba info do EU nie dotarlo[...]

> Malo tego to bedzie najprawdopodobniej Made in Korea[...]

> Quote:

> The plans call for a D-segment sedan to be followed by a C-segment offering. Based on the cars

> built at the Busan factory, that means Mitsubishi will be getting the SM5 and the SM3, a pair

> of handsome sedans that are based on Renault-Nissan's D and C platforms, respectively.[...]

Jak dalej będą tak roziwjać Outlandera i Pajero, to jestem za ok.gif Ale jak następny Lancer będzie skundlony z Renault - czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, jaka będzie odpowiedź Mitsu na Mazdę 3

Sie zobaczy, ale po karnirciu sie Lancer'em, zdecydowanie mi przeszlo. A Jak widze deske rozdzielcza Aurisa Kombi to mi cycki opadaja. biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten model ma już 7 lat...

I o 7 za dlugo biglaugh.gif

> Auris w ogóle do mnie nie przemawia

Z zwnatrz nie jest wcale Taki brzydki notabene ja i Honda

Z wygladu naprawde Mazda jest najfajniejsza.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzylem w cennik i tak:

wersja jakas druga od gory, z silnikiem 2.0 benz ale tylko 120HP, ze skora i Navi ponad 600tys czk czyli 100tys PLN.

Drogo strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje, ale powiem szczerze dla mnie ten samochód jest po prostu jakiś dziwnie brzydki. Ten uśmiech z przodu aż razi, jak w Oplu Adamie, a proporcje i przetłoczenia, normalnie jakbym widział sedanowe rozwinięcie Nissana Yuke. Nie wiem w którym miejscu to auto wzbudza zachwyt, w UE na 100% się tak nie sprzedaje, bo może w AU ludzie przyzwyczajeni do kangurów czy innych dziwnych stworzeń, to i może dziwne auta wybierają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ozi kpujesz M 3?

Jakos nic nie piszesz o ilosci miejsca z tylu i na szerokosc! Czy poj. Bagażnika? O VW byly elaboraty cfaniaczek.gif a tutaj prosze, zakup,sercem sie szykuje. Auto ladne i widac,ze ci sie podoba i jakby obiektywizmu mniej od razu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co Ozi kpujesz M 3?

> Jakos nic nie piszesz o ilosci miejsca z tylu i na szerokosc! Czy poj. Bagażnika? O VW byly

> elaboraty a tutaj prosze, zakup,sercem sie szykuje. Auto ladne i widac,ze ci sie podoba i

> jakby obiektywizmu mniej od razu

Cenna uwaga, gdzie te słynne testy Oziego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.