Skocz do zawartości

Jak w prosty sposób poprawić bezpieczeństwo na drogach w PL?


aga115

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale ja tu nie założyłem tego wątku po to, aby głosić jakieś populistyczne hasła, ino po to, aby

> pokazać, jak jedna decyzja o delegalizacji CB może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na

> naszych drogach.

Piszesz tak, jakby nie stać Cię było na CB i z tego powodu wylewasz żale...

> I chciałbym, aby argumenty w tym temacie tyczyły tylko i wyłącznie zasadności używania CB radia w

> odniesieniu do bezpieczeństwa.

> Ja przedstawiłem swoje argumenty ZA nieposiadaniem radia CB - nikt, póki co, nie przedstawił

> argumentów przeciw.

> Jeżeli dyskusja będzie toczyła się torem bocznym, to ja nie biorę w niej udziału, bo nie sposób

> przegadać parę tysięcy osób piszących o dupie maryni, zamiast w temacie.

Jeździłem X lat bez CB, od X lat jeżdżę z CB-czy jeżdżę szybciej?Nie. Czy jeżdżę mniej bezpiecznie-NIE. Mandat zapłaciłem 1 w życiu, bo się zagapiłem gadając z żoną w dniu jej zdania prawka i miałem parę km więcej niż dopuszczalna. Jeśli nie masz dowodów na to, że Ci z CB powodują więcej wypadków, to nie ma o czym pisać, z resztą z moich spostrzeżeń najwięcej wypadków powodują tzw niemoty drogowe, czyli osoby, które prawko otrzymały za jajka za czasów PRLu lub tatuś kupił dla synka i dał mu szybką furę. W większości kraks na jakie najechałem samochody antenek nie miały-i co Ty na to?Pewnie to przez to, że ten z antenką spowodował zagrożenie i pojechał, a zderzyły się 2 samochody bez antenek-prawda?

Niedawno miałem sytuację-prosta droga, bez ruchu, ja z anteną (a co) jadę sobie ok 100km/h, jadę z dzieciakami, przede mną ok 300m żona w drugim samochodzie. Z daleka widzę, że po lewej stoi palio, żona przejechała, a palio ruszyło trochę i się zatrzymało, więc oceniłem, że kierowca mnie widzi i się zatrzymał, przejechałem jeszcze kilkadziesiąt metrów, a ten bałwan zaczął robić manewr zawracania i prawie mi pod zderzak się wpasował, musiałem z piskiem awaryjnie hamować, gdy go ominąłem, za kierą siedział koleś ok 70 w okularach jak denka od szklanek-i to ja oczywiście stworzyłem zagrożenie, bo miałem CB wg Twojej teorii... facepalm%5B1%5D.gif

Poza tym Twoje postulaty nijak nie mają się do rzeczywistości, przez ostatnie 15 lat samochodów przybyło, ludzi z CB przybyło, a ilość wypadków się zmniejszyła , także można wysnuć twierdzenie, że dzięki CB jest bezpieczniej cfaniak.gif

Zakazywanie wszystkiego to nie rozwiązanie problemu, to tak jak z jazdą po pijaku i likwidacją całego alkoholu w kraju by zmniejszyć ilość pijanych kierowców na drogach. Jak ktoś nie ma mózgu tylko galaretkę to czy jedzie z CB czy bez niego stworzy zagrożenie na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że stary herbatnik z Ciebie skoro nie wiesz że w telefonie masz jeszcze lepsze CB - JANOSIK

Śmiem stwierdzić, że nie jest to lepsze od CB, jedynie jako jego uzupełnienie...Na głównych drogach spisuje się ok, natomiast na mniej uczęszczanych już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiem stwierdzić, że nie jest to lepsze od CB, jedynie jako jego uzupełnienie...Na głównych drogach

> spisuje się ok, natomiast na mniej uczęszczanych już nie.

Ogólnie CB radio sprawdza się też na uczęszczanych drogach, szczególnie na tych, gdzie latają duże (czyt. TIRy). Na pośledniejszych drogach z małym ruchem ciężko z kimkolwiek pogadać. Osobówki rzadko wożą anteny. Szczególnie wiejscy kaskaderzy w BMW i Golfach trójkach po tjuningu nie uznają anten, jako elementu szpecącego ich cuda motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że stary herbatnik z Ciebie skoro nie wiesz że w telefonie masz jeszcze lepsze CB - JANOSIK

yanosik ostatnio sie popsul za duzo dzieci go używa i podaja falszywe alarmy,zasieg oraz ilosc osob stosujacych tez jest duzo mniejsza niz osob majacych CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy tylko wprowadzić zakaz używania CB dla samochodów osobowych i dostawczych. Proste?

> PROSTE!

Ja mam jeszcze lepszy i prostszy pomysł.

Wprowadzić zakaz jazdy ponad limit i zakaz jazdy "na bani"...

Podpowiemy też ministrowi zdrowia, że kolejek do lekarzy pozbędzie się wprowadzeniem zakazu chorowania.

Przepraszam, ale przeraża mnie logika uzdrawiania sytuacji zakazami. I podpowiem, że NIGDY i żaden zakaz nie spełnił i nie spełni swojej funkcji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiem stwierdzić, że nie jest to lepsze od CB, jedynie jako jego uzupełnienie...Na głównych drogach

> spisuje się ok, natomiast na mniej uczęszczanych już nie.

Tak samo jest z CB. Tydzień temu jechałem drogą niskiej kategorii i zostałem przysuszony. Prosta droga, niczego i nikogo w pobliżu, z wyjątkiem Kijanki z zabawkami. Nie było mobilków, nie było ostrzeżenia wink.gif

Podobnie jak Ty, większość życia przejeździłem bez CB, radyjko mam od niedawna. Radio zakupiłem po ostatnich atakach zimy, kiedy nie mając informacji o sytuacji na drogach straciłem masę czasu na przebijaniu się przez zaspy. Teraz mi się spodobało, i jak jadę w trasę to używam wink.gif

A co się tyczy łamania przepisów... sam uważam, że wariatów drogowych trzeba łapać. Ale ci, co jeżdżą drogą nr 835 (Lublin Przemyśl) pewnie wiedzą, że w jednym miejscu misiaczki urządzają regularną łapankę w szczerym polu i nastawiają się na kierowców, którzy przyciskają gaz 100 m przed tablicą oznaczającą koniec terenu zabudowanego. Dookoła nic, szczere pole, prosta droga, zagrożeń niewiele. Kilkaset metrów wcześniej jest miejscowość, wąska droga, zakręt, na którym samochody się często nie wyrabiają i lądują u jednego gościa w ogródku (kilka razy naprawiał ogrodzenie). Tam nie stoją, bo łup jakby mniej pewny. Jeśli widzę coś takiego, ostrzegam wszystkim dookoła, bo to nie ma nic wspólnego z tym, czemu Policja ma służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I podpowiem, że NIGDY i żaden

> zakaz nie spełnił i nie spełni swojej funkcji.

> Pozdrawiam.

Nie wiem, jak to rozumieć.

Że wszystkie zakazy nie spełniają swojej funkcji?

Wiadomo, że zakazy są czasem łamane, ale żeby od razu "NIGDY i żaden"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję na rogatkach wszystkich miast ustawić punkty kontrolne zatrymujące wszystkich do kontroli a zwłaszcza kierowców moto, PH, ...

w celu dmuchanka i kontroli technicznej.

Proste? devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że wszystkie zakazy nie spełniają swojej funkcji?

Oczywiście. Tylko filozofia informacji, kształcenia, pokazywania konsekwencji i uprzedzania faktów jest właściwa.

Zakaz powoduje tylko to, że sprawca czynu poniesie karę, a nie, że tego nie zrobi.

Przy okazji chciałbym złożyć wielki ukłon dla krakowskiej policji za to, że po tragedii w Kamieniu Pomorskim widziałem już 5x alkoholowy patrol prewencyjny (sam dmuchałem 2x), a nie słyszę, że pijakom będą zabierać samochody, obcinać uszy czy karać w kwocie, której nigdy nie będą w stanie zapłacić.

Dla porównania...od roku 1994 nie dmuchałem NIGDY!

> Wiadomo, że zakazy są czasem łamane, ale żeby od razu "NIGDY i żaden"?

A znasz taki przepis, który dzięki samemu wprowadzeniu rozwiązał problem? Ja nie znam. Stróże prawa mają pokazywać konsekwencje, uczyć, pomagać, być w miejscu zagrożenia widocznymi bardziej niż ruskie wojska na Krymie. Wtedy będzie bezpiecznie. Zakaz używania CB nie poprawi nic...poza większą ilością kar za posiadanie. A jak reaguje człowiek karany? Większą agresją, złością, rozczarowaniem i efekt jest odwrotny do oczekiwanego. Poziom poszanowania prawa maleje i cała otoczka tej kary stawia sedno sprawy (bezpieczeństwo realne) w cieniu.

Jedyny zakaz za jakim jestem to zakaz wprowadzania zakazów. biglaugh.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że 90% użytkowników aut osobowych z CB, korzysta z tego dobrodziejstwa głównie po to,

> aby nie dać się złapać Policji.

> Wnioski nasuwają się same...

Policja łapie w 90% w miejscach, gdzie ograniczenie jest absurdalne. Wnioski nasuwają się same.

Wielu "antenowców" jeździ normalnie - po prostu nie chcą zwalniać w lesie, który ktoś nierozgarnięty oznaczył jako "zabudowany". A w takim miejscu ryzyko mandatu jest szczególnie wysokie.

Poza tym ja np. od lipca nie używam CB - nie jest potrzebne, bo jeżdżę na uczęszczanych trasach i yanosik wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yanosik ostatnio sie popsul za duzo dzieci go używa i podaja falszywe alarmy,zasieg oraz ilosc osob

> stosujacych tez jest duzo mniejsza niz osob majacych CB

Po ostatnim upgrade nowe ostrzeżenie nie kasuje starego i szybko fałszywki są usuwane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zapytam czy proste? Proste ...

Jazda w nocy i non stop jest człowiek oślepiony z przeciwka (drogi ekspresowe i autostrady, dwupasmówki wszelkiej maści). Po 2-3 godzinach jazdy po zmroku, a nie daj Boże w deszcz człowiek ma dosyć...

Na Zachodzie (Austria, Włochy itd.) takie barierki są o parę cm wyższe i jazda w nocy tak nie męczy jak w Polsce.

Jeszcze wiele rzeczy należy w Polsce poprawić oprócz mentalności za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miesiącach? Jeżeli tak to sam zauważyłeś, że popularność tego urządzenia drastycznie zmalała

Yanosik: zwykle 40-50 tys. uzytkowników online wink.gif Przebija CB. Mapy ma najlepsze (UMP-pcPL) tylko sam program jako nawigacja słaabo z nich korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.