Skocz do zawartości

GM sięgnął dna


Rekomendowane odpowiedzi

Ilość wezwań do naprawy w tym roku jest pewnie już dwucyfrowa, ale najnowsze powoduje facepalm%5B1%5D.gif więc okularników proszę o zdjęcie okularów przed czytaniem dalej.

http://www.leftlanenews.com/gm-recalls-c...-backwards.html

GM wyprodukował partię Chevroletów Maligu i Buick LaCrosse z rotorami od tylnych kół zamontowanymi na przodzie. Jak można sobie pewnie wyobrazić są one znacząco mniejsze - na tyle że tylko kawałek klocka dociska rotor.

Zastanawiam się jak coś takiego mogło się stać? Jak ludzie na taśmie nie zauważyli że montują złe rotory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM wyprodukował partię Chevroletów Maligu i Buick LaCrosse z rotorami od tylnych kół zamontowanymi

> na przodzie. Jak można sobie pewnie wyobrazić są one znacząco mniejsze - na tyle że tylko

> kawałek klocka dociska rotor.

> Zastanawiam się jak coś takiego mogło się stać? Jak ludzie na taśmie nie zauważyli że montują złe

> rotory?

Bo brakło brake disc-ów odpowiednich rozmiarów, to wkładali cokolwiek... grinser006.gifhehe.gif

Nie możesz napisać normalnie - tarcza hamulcowa? Skąd wytrzasnąłeś te rotory... ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes za to prowadzi akcję techniczną wymiany sterowników airbag m.in. w C-klasach W204 a będzie tego sporo sztuk. Co ciekawe te same wadliwe sterowniki stosowane były też w niektórych Chryslerach. Problem musi być natury sprzętowej skoro wymiana oprogramowania nie rozwiązuje problemu. Przyczyna wymiany nie jest jednak znana nawet specom z ASO.

W USA Mercedes rozpoczął również akcję naprawy tylnych lamp ze zwykłymi żarówkami w modelu w204 gdzie następuje wypalanie styku masowego z powodu zbyt małej powierzchni styku w stosunku do przepływającego prądu. To samo wadliwe rozwiązanie było montowane też w Europie, jednak tutaj za naprawę muszą płacić sami klienci. Koszt naprawy to około 300pln za stronę czyli komplet 600pln. Fajnie nas tutaj 270747800-sex.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świadczy to o niekompetencji całego sznureczka ludzi, począwszy od tych z fabryki aż do klienta.

I to mnie właśnie przeraża. Bo jeżeli GM moze nie zauważyć czegoś tak oczywistego jak za małe tarcze hamulcowe, to szansa na to ze zapomną jakiejś kluczowej dla bezpieczeństwa części jest jeszcze większa. I jak tu kupić samochód firmy w której fabryce pracują bezmyślne roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mnie właśnie przeraża. Bo jeżeli GM moze nie zauważyć czegoś tak oczywistego jak za małe

> tarcze hamulcowe, to szansa na to ze zapomną jakiejś kluczowej dla bezpieczeństwa części jest

> jeszcze większa. I jak tu kupić samochód firmy w której fabryce pracują bezmyślne roboty?

W UE wszystko jest na papierze. To dobrze, bo przez długi okres mojego życia źle myłem ręce. Jedno spojrzenie w instrukcję i jestem lepszym człowiekiem.

Myślenie zostawiasz przed wejściem do fabryki, w środku zachowujesz się jak robot, trzymasz się ustalonych reguł.

Najprawdopodobniej tak też to działa u Was, zero zdrowego rozsądku i samodzielnego myślenia. Masz swoją check - listę i nic poza tym.

Część z takiego rozwiązania będzie zadowolona, inni będą psioczyć. Niestety lepiej nie będzie, bo jak ma być skoro rowerzyści kopią w samochody a Ci rozjeżdżają rowerzystów? spineyes.gif Takie głupie przykłady pokazują, że na wszystko musi być papier, broń Cię Panie Boże zdrowy rozsądek old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tu kupić samochód firmy w której fabryce pracują bezmyślne roboty?

W każdej pracują bezmyślne roboty, bo godzina pracy robota to koszt kilku $, a godzina pracy myślącego inżyniera to kilkadziesiąt $.

Tym niemniej QC powinna to wykryć, skoro to nie był pojedynczy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo brakło brake disc-ów odpowiednich rozmiarów, to wkładali cokolwiek...

> Nie możesz napisać normalnie - tarcza hamulcowa? Skąd wytrzasnąłeś te rotory... ?

Polak, co jest już tak długo na emigracji, że zapomniał polskiego oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdej pracują bezmyślne roboty, bo godzina pracy robota to koszt kilku $, a godzina pracy

> myślącego inżyniera to kilkadziesiąt $.

> Tym niemniej QC powinna to wykryć, skoro to nie był pojedynczy przypadek.

GM zatrudnia ludzi z UAW, płaci im $40 za godzinę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ilość wezwań do naprawy w tym roku jest pewnie już dwucyfrowa, ale najnowsze powoduje więc

> okularników proszę o zdjęcie okularów przed czytaniem dalej. [...]

Mam lepszezlosnik.gif - kumpel juz ma 3 - tak trzeci silnik na gwarancji wymieniany w Amarokzlosnik.gif - czyli, auto gwarancja sie konczy chyba za miesiac - na silnik znow ma 3 latazlosnik.gif

Ale nie o tym, przy okazji znow recall zrobili i ... policzyli mu $12 za naklajkehehe.gif - wsciekl siezlosnik.gif - prawnik juz list wyslalhehe.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GM wyprodukował partię Chevroletów Maligu i Buick LaCrosse z rotorami od tylnych kół zamontowanymi

> na przodzie. Jak można sobie pewnie wyobrazić są one znacząco mniejsze - na tyle że tylko

> kawałek klocka dociska rotor.

Konsumenci narzekali, że klocki zużywają się zbyt szybko. Jako że GM stawia zadowolenie swoich klientów ponad wszystko, to zostało znalezione rozwiązanie. Wprowadzono układ, w którym klocki nigdy nie są zużyte bardziej niż w połowie.

Przełomowa technologia - a Ty tylko malkontenctwo szerzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam lepsze - kumpel juz ma 3 - tak trzeci silnik na gwarancji wymieniany w Amarok - czyli, auto

> gwarancja sie konczy chyba za miesiac - na silnik znow ma 3 lata

> Ale nie o tym, przy okazji znow recall zrobili i ... policzyli mu $12 za naklajke - wsciekl sie -

> prawnik juz list wyslal[...]

Das Auto smile.gif

Czyli średnio pewnie wychodzi, że wymieniają mu olej razem z silnikiem? grinser006.gif ah...ta niemiecka technika grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TARCZE HAMULCOWE! Ta obecność w kraju obcojęzycznym wyjaławia

> Cię ze znajomości polskiego języka, pomimo że założę się, że jesteś

> na AK nie tylko by spamować, ale także by języka nie zapomnieć

Chcesz by inpersonalizował się w siebie samego? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gwarancja sie konczy chyba za miesiac - na silnik znow ma 3 lata

Mnie mówili, w trzech ASO, że nawet jak mi wymienią pół samochodu na dwa dni przed upływem gwarancji, to i tak gwarancja jest tylko na dwa dni. Co innego jak zapłacę za naprawę. Wtedy leci na wymienianą część od zera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie mówili, w trzech ASO, że nawet jak mi wymienią pół samochodu na dwa dni przed upływem

> gwarancji, to i tak gwarancja jest tylko na dwa dni. Co innego jak zapłacę za naprawę. Wtedy

> leci na wymienianą część od zera!

wiesz... mnie w ASO mowili ze mam 2letnia gwarancje ktora i tak przepadla bo nie odwiedzalem ich co roku... Tylko ze w mojej ksiazce gwarancyjnej pisalo ze mam 3lata gwarancji i nie musze ich odwiedzac czesciej niz co 30kkm... po telefonie do/od importera bardzo mnie przepraszali za "nieporozumienie" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Das Auto

Troche inaczej to nazywahehe.gif[...] , najslabsze to "Das Clunk", "Das $h.tbox" zlosnik.gif

Szkoda bo auto ma wiele zalet 001.gif[...]

3egq.jpg

> Czyli średnio pewnie wychodzi, że wymieniają mu olej razem z silnikiem? ah...ta niemiecka technika

Juz nie pamietam czy pierwszy poszedl po 17k km, czy 7 k kmhehe.gif - wiem, ze to powszechne w Amarok - ilosc luda na forum z wymienionym sinikime jest znaczna. Wiekszosc ma admin.gif ze nie wolno im z pismakami rozmawiac i maja siedziec cichonono.gif.

Drugi doslownie sie rozlecial jak ruszal spod swiatel - doslownie czesci znajdowal przez 100-150m, sam sie - totalna demolka 001.gif[...] 60 cos tam k kmzlosnik.gif auto - 2 miesiace u dealer-a panic.gif bo nie mogli silnika z Singapore dostac, tyle ich potrzebabuu.gif[...]

Co ciekawe jesli wezmie sie Touareg, to IMVHO V6 Diese jest swietnywaytogo.gif, ale ... buu.gif pada reszta autahehe.gif[...]

Wiec moze jakby z tych dwoch poskladali czyli wrzucili by V6 Diesel do Amarok to by wielu zadowolonych klientow bylo001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz... mnie w ASO mowili ze mam 2letnia gwarancje ktora i tak przepadla bo nie odwiedzalem ich co

> roku... Tylko ze w mojej ksiazce gwarancyjnej pisalo ze mam 3lata gwarancji i nie musze ich

> odwiedzac czesciej niz co 30kkm... po telefonie do/od importera bardzo mnie przepraszali za

> "nieporozumienie"

Tyle, że to co napisałem jest logiczne. Importer ma bezpłatnie zapewnić ci naprawy samochodu w okresie gwarancji, dajmy na to 3 lata. Czy będą ci tą część wymieniać czy naprawiać, ciebie to nie obchodzi. Auto ma jeździć 3 lata. Po tym okresie "sorry, taki mamy klimat"! Inna sprawa to dobra wola i dbałość o klienta.

PS

Co do gwarancji i przeglądów, to miałem kilka nowych aut i zawsze w gwarancji były dwa kryteria: Przebieg lub czas, zależnie co nastąpi szybciej Np. w Clio miałem 30kkm lub 2 lata ( ja robiłem co 15kkm, więc niesławny 1,5dci przejechał bezawaryjnie 150kkm i sprzedałem w pełni sprawny)! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie mówili, w trzech ASO, że nawet jak mi wymienią pół samochodu na dwa dni przed upływem

> gwarancji, to i tak gwarancja jest tylko na dwa dni. [...]

Inne prawo - jesli dzis mi wymienia silnik w FJ to dalej mam na silnik 5 lat 175 k km gwarancji mimo ze na aucie na wszystko inne zostalo mi 100 k km i 3.5 roku ...idea.gif[...] Od tego jest idea gwarancji od zderzaka do zderzaka001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie mówili, w trzech ASO, że nawet jak mi wymienią pół samochodu na dwa dni przed upływem

> gwarancji, to i tak gwarancja jest tylko na dwa dni. Co innego jak zapłacę za naprawę. Wtedy

> leci na wymienianą część od zera!

ale to jest zdaje sie niezgodne z prawem - przy wymienionym elemencie gawarancja na ten element leci od poczatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inne prawo - jesli dzis mi wymienia silnik w FJ to dalej mam na silnik 5 lat 175 k km gwarancji

> mimo ze na aucie na wszystko inne zostalo mi 100 k km i 3.5 roku ...[...] Od tego jest idea

> gwarancji od zderzaka do zderzaka[...]

Bardzo fajny układ. ok.gif Widać, że dbałość o klienta nie jedno ma imię. U nas w większości wypadków ASO skupia się na wyszukaniu furtki jak się wywinąć z odpowiedzialności, zamiast jak pomóc klientowi. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajny układ.

Moglby byc lepszyidea.gif, kazdy stan ma inaczejidea.gif[...] Generalnie o wiekszosci problemow nie slyszysz, bo sa prawnicy, czyli naprawimy ci, ale tu masz papier podpisac, i shhh.gif bo stracimy klientow...

Widać, że dbałość o klienta nie jedno ma imię. U nas w większości wypadków ASO

> skupia się na wyszukaniu furtki jak się wywinąć z odpowiedzialności, zamiast jak pomóc

> klientowi.

Inaczejhmm.gif, bo co zrobisz w sytuacji gdzie np masz 3 lata gwarancji - bez limitu km - jak VeeDub i powiedzmy po 2 latach i 11 miesiacach ci silnik na nowy wymienia. idea.gif Powiedzmy ze po 2 miesiacach (czyli total 3 lata 1 misiac) ci znow padniepanic.gif? Co wtedy?idea.gif

IMVHO to nie mialo by sensu jesli by ci powiedzieli 30.GIF idz fuckyou-052.gif bo przeciez produkt ktory ci wstawili 2 miesiace temu jest nowyidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to jest zdaje sie niezgodne z prawem - przy wymienionym elemencie gawarancja na ten element

> leci od poczatku

Tak, jak go kupisz osobiście. Ty go kupiłeś (dajmy na to alternator) 2 lata i 11 miesięcy temu. Jedziesz do ASO i mówisz, że nie ładuje. Oni ci usterkę usuwają (nieważne jak, czy altek naprawią czy wymienią) i gwarancja leci jeszcze przez miesiąc. W praktyce, ASO które kupiło nowy altek, może reklamować go u swojego dostawcy i często numer przechodzi. Albo płacisz tylko za robotę albo w ramach dobrej woli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że to co napisałem jest logiczne. Importer ma bezpłatnie zapewnić ci naprawy samochodu w

> okresie gwarancji, dajmy na to 3 lata. Czy będą ci tą część wymieniać czy naprawiać, ciebie to

> nie obchodzi. Auto ma jeździć 3 lata. Po tym okresie "sorry, taki mamy klimat"! Inna sprawa to

> dobra wola i dbałość o klienta.

spodziewam sie ze sporo zalezy od rodzaju problemu, serwisu, importera i klienta wink.gif a przede wszyskim od zapisow w gwarancji wink.gif bo przy sprzedazy konsumentowi niektore z artykulow kodeksu cywilnego sa wylaczone wink.gif i to niestety akurat te z ktorych chetnie by sie skorzystalo wink.gif

> PS

> Co do gwarancji i przeglądów, to miałem kilka nowych aut i zawsze w gwarancji były dwa kryteria:

> Przebieg lub czas, zależnie co nastąpi szybciej Np. w Clio miałem 30kkm lub 2 lata ( ja

> robiłem co 15kkm, więc niesławny 1,5dci przejechał bezawaryjnie 150kkm i sprzedałem w pełni

> sprawny)!

spoko, nie twierdze ze tak nie bywa, ale w moim Fiacie NB jest tylko wymog 30kkm, ew. wymiana oleju czesciej jesli sie jezdzi tylko krotkie dystanse. Corocznego obowiazku dokonywania przegladu jednak nie ma smile.gif chociaz wiekszosc ASO Fiata twierdzi cos zupelnie przeciwnego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.