Skocz do zawartości

Opel Insignia - zaglądam pod spódnicę


p i p p

Rekomendowane odpowiedzi

> W Passacie 3C jest podobnie. Więc chyba to "nowa moda"

Honda wpadła na ten pomysł już z 9 lat temu. W Civicu VII gen. najpierw z przodu był wielowahacz, a po liftingu - McPherson. Okazało się że prowadzi się identycznie, a problemów mniej. McPherson to i tak zawieszenie niezależne, w aucie do spokojnej normalnej jazdy (a wyścigówką Insignia nie jest) bardziej zaawansowane konstrukcje nie dodają za wiele. Tył to co innego. Belka nie jest niezależnym zawieszeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tylu tez?

też. Jedyne, co można odczuć, że jest mniej, to przestrzeń z tyłu nad głową. Linia nadwozia jest mocno opadająca. Natomiast to bardziej jest problem przy zakupie - człowiek się przymierza i kombinuje. Pamiętam zakup, to była jedyna rzecz, która mi przeszkadzała.

W praktyce - wyjazd na narty z tyłu dwóch chłopa, jeden ok. 1,85 m wzrostu i 100 kilo - zadowoleni z komfortu. Drugi wyjazd rodzinny, mój brat - ok. 1,90 m wzrostu, siedzieli z tyłu z moim synem, nie miał żadnych problemów z nogami czy głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też. Jedyne, co można odczuć, że jest mniej, to przestrzeń z tyłu nad głową. Linia nadwozia jest

> mocno opadająca. Natomiast to bardziej jest problem przy zakupie - człowiek się przymierza i

> kombinuje. Pamiętam zakup, to była jedyna rzecz, która mi przeszkadzała.

> W praktyce - wyjazd na narty z tyłu dwóch chłopa, jeden ok. 1,85 m wzrostu i 100 kilo - zadowoleni

> z komfortu. Drugi wyjazd rodzinny, mój brat - ok. 1,90 m wzrostu, siedzieli z tyłu z moim

> synem, nie miał żadnych problemów z nogami czy głową.

ciekawe dla mnie to jest też niezmiernie i zastanawia mnie do dzisiaj

insignie kupowałem z zalożenia , że z tyłu jeżdża dzieciaki i akurat do momentu kiedy będa dragalami/nastolatkami to przyjdzie czas na zmianę auta więc nie będe się martwił

i tu zdziwko pomimo zazwyczaj niszczących pomiarów dotyczących tylnej kanapy jesli chodzi o insignię (we wszelkich testach, porównaniach) - i subiektywnego odczucia w porównaniu z takim superbem czy mondeo..... jeszcze nigdy nikt nie narzekał na brak miejsca z tyłu (problem nad głowami u mnie odpadł bo kombi :-) ).... ewenement jakiś którego do dzisiaj nie za bardzo moge zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ewenement jakiś którego do dzisiaj nie za bardzo moge

> zrozumieć

Ja myślę że problemem jest myślenie niektórych, że jedynym sposobem przemieszczania posiadaczy dzieci jest duży minivan. Ostatecznie wielkie kombi. Ale to może być ciasne. Nie czytałeś nigdy postów w stylu "Urodziło mi się dziecko. Potrzebuje zmienić samochód na minivana albo duże kombi bo nie mam jak wózka włożyć?" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też. Jedyne, co można odczuć, że jest mniej, to przestrzeń z tyłu nad głową. Linia nadwozia jest

> mocno opadająca. Natomiast to bardziej jest problem przy zakupie - człowiek się przymierza i

> kombinuje. Pamiętam zakup, to była jedyna rzecz, która mi przeszkadzała.

> W praktyce - wyjazd na narty z tyłu dwóch chłopa, jeden ok. 1,85 m wzrostu i 100 kilo - zadowoleni

> z komfortu. Drugi wyjazd rodzinny, mój brat - ok. 1,90 m wzrostu, siedzieli z tyłu z moim

> synem, nie miał żadnych problemów z nogami czy głową.

Ok, mialem przyjemnosc jechac z tylu w 3 osoby w HTB i myslalem, ze mi kark odpadnie po godzinie grinser006.gif

Przy 2 osobach lub kombii pewnie jest duzo lepiej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę że problemem jest myślenie niektórych, że jedynym sposobem przemieszczania posiadaczy

> dzieci jest duży minivan. Ostatecznie wielkie kombi. Ale to może być ciasne. Nie czytałeś

> nigdy postów w stylu "Urodziło mi się dziecko. Potrzebuje zmienić samochód na minivana albo

> duże kombi bo nie mam jak wózka włożyć?"

Ja wówczas zmieniłem Omegę kombi na Astrę III kombi. zlosnik.gif Ale jak do jednego dziecka urodziły się bliźniaki - kupiłem Galaxy MKIII i uwierz mi, że jak włożysz normalnie złożony stelaż i dwie gondolki to wcale nie jest tak różowo w bagażniku.

PS. Chociaż już dał radę 7 osób, wózek bliźniaczy z gondolkami, spacerówka/parasolka pojedyńcza i do tego jakaś torba z klamotami dla bliźniaków, jeszcze nawet jechał. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu zdziwko pomimo zazwyczaj niszczących pomiarów dotyczących tylnej kanapy jesli chodzi o

> insignię (we wszelkich testach, porównaniach) - i subiektywnego odczucia w porównaniu z takim

> superbem czy mondeo..... jeszcze nigdy nikt nie narzekał na brak miejsca z tyłu (problem nad

> głowami u mnie odpadł bo kombi :-) )..

ja też - bo owszem - miejsca jest wystarczająca ilość (stąd pewnie brak narzekań, drugi powód to pewnie obawa, że cię kierowca wysadzi w środku lasu za marudzenie zlosnik.gif ), ale jednak porównując z mondeo jest go dużo mniej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też - bo owszem - miejsca jest wystarczająca ilość (stąd pewnie brak narzekań, drugi powód to

> pewnie obawa, że cię kierowca wysadzi w środku lasu za marudzenie ), ale jednak porównując z

> mondeo jest go dużo mniej

no właśnie "wystarczająca"... znam dwie osoby które m.in. z tego powodu(w sensie przedstawiania tak sprawy w pismach itp) kupiły........ Astrę :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie "wystarczająca"... znam dwie osoby które m.in. z tego powodu(w sensie przedstawiania tak

> sprawy w pismach itp) kupiły........ Astrę :-)))

I człowiek w AIII kombi jedzie wygodnie i spokojnie w dalszą trasę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie "wystarczająca"... znam dwie osoby które m.in. z tego powodu(w sensie przedstawiania tak

> sprawy w pismach itp) kupiły........ Astrę :-)))

wiesz dla mnie ilosc miejsca jakos w zadnym aucie nie jest problemem - matizem z wielkim subem w bagażniku tez wszędzie zajechałem zlosnik.gif bedę miał dzieci to może zacznie dla mnie to mieć jakieś znaczenie. Jednak jak mnie ktoś poprosi o porównanie to wlazłem własnie na tył tej insigni i mondeo mk4, jednak w mondeo miejsca duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest więcej miejsca i z tym nikt nie dyskutuje. Pytanie jest raczej z gatunku czy to miejsce jest

> na tyle istotne że kupisz samochód, który Ci się mniej podoba.

każdy ma swoje kryteria wyboru samochodu - każdy ma kupić to co dla niego najlepsze - jakby dla każdego najlepsze znaczyło to samo to wszyscy by jeździli tym samym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.