Skocz do zawartości

Renault Zdunek ...uczciwość komisów dealerskich


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na stronie Zdunka pojawiła się moja była Astra ogłoszenie , przyjęta wczoraj ,w rozliczeniu za "megankę". Pomijając fakt iż mój obecny samochód ma "defekty estetyczne",które w określonych warunkach( a takie miały miejsc w miejscu ekspozycji) są mało widoczne , a o czym sprzedający z ramienia owej firmy( Renault Zdunek) doskonale wiedział , a nie poinformował (uczciwość?)...moja wina sick.gif ,ślepi aut nie powinni kupować kupować.To mam pewne uwagi co do treści w/wym ogłoszenia.Po pierwsze - nie byłem pierwszym właścicielem , więc nie mogłem serwisować samochodu od nowości.Samochód kupiłem w 2009 r (auto z przeszłością "flotową", z przebiegiem 72 kkm , odkupione przez firmę Skoda Plichta , od której to firmy Astrę kupiłem ja(czyli de facto byłem trzecim właścicielem). Po drugie ...książka serwisowa , nigdy jej nie miałem, więc nie może być w komplecie dokumentów( no chyba że podrobili). Po trzecie idealny stan blacharsko/lakierniczy... hehe.gif. I jedyny fakt, nie cofnęli licznika...chyba przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jezeli to nie tajemnica to możesz powiedzieć ile On na Twoim zarobić chce ?

> Pytam z czystej bezinteresownej ciekawości.

Dali mi 11 tys. , w/g mnie to była dobra cena , a ta ich wywoławcza... zlosnik.gif , jest ceną do sporych negocjacji , a może znajdą jakiegoś frajera wierzącego w solidność tego rodzaju "firm" ,który przyjmie za pewnik to co jest napisane w ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dali mi 11 tys. , w/g mnie to była dobra cena , a ta ich wywoławcza... , jest ceną do sporych

> negocjacji , a może znajdą jakiegoś frajera wierzącego w solidność tego rodzaju "firm" ,który

> przyjmie za pewnik to co jest napisane w ogłoszeniu.

Właściwie to człowiek przestaje wierzyc wszystkim dookola i wpada w paranoje. Najbezpieczniej kupic auto sam od siebie.

Do czego to doszlo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie na stronie Zdunka pojawiła się moja była Astra ogłoszenie , przyjęta wczoraj ,w

> rozliczeniu za "megankę".

Ja kiedyś oddałem dealerowi "pozostałości" po szkodzie całkowitej w rozliczeniu za nowy samochód - rozbite auto miało niespełna rok, ale zostało zepchnięte z drogi do dość głębokiego rowu, gdzie dachowało, więc uszkodzenia były duże i naprawa w ocenie ubezpieczyciela była nieopłacalna. Po trzech miesiącach naprawione auto znalazło się w przysalonowym komisie jako bezwypadkowe, do tego w opisie bardzo akcentowano fakt, że auto ma jeszcze ważną gwarancję producenta. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam ale nie widzę w ogłoszeniu info o książce.

Treść ogłoszenia uległa zmianie , wczoraj była zupełnie inna. Kto czytał wczoraj może potwierdzić , a pózniej, specjalnie dla ciebie...wkleję zrzut z ekranu wykonany wczoraj na tablecie ok.gif. Internet to jednak siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Treść ogłoszenia uległa zmianie , wczoraj była zupełnie inna. Kto czytał wczoraj może potwierdzić ,

> a pózniej, specjalnie dla ciebie...wkleję zrzut z ekranu wykonany wczoraj na tablecie .

> Internet to jednak siła.

ok, przeciez wierzę.

W sumie krótko jestem na AK ale naprawdę to forum ma aż taką siłę? hehe.gif

Może po prostu się kapnął że walnął babola i poprawił. Trochę tych aut im się przewija, mogli się pomylić, walnąć coś z rozmachu. SPokojnie, znam "możliwości" handlarzyn ale staram się zawsze zakładać wariant optymistyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale staram się zawsze

> zakładać wariant optymistyczny.

Ja też tak zakładałem...do czwartku 12.06. 2014 r. sick.gif. Po niedzieli jadę sprawdzić,do jakiegoś niezależnego serwisu czy w samochodzie są sprawne poduszki powietrzne i czy nie jest to jakiś ulep lub zatopek. Mam tym wozić wnuka !!!. Moja naiwna wiara w w wysokie standarty komisów dealerskich została bezpowrotnie zrujnowana.

PS. U nich w ASO robili mi duży przegląd (rozrząd, świece paski , wszystkie płyny i oleje)...i też nie mam już pewności czy zostało zrobione,nie było mnie przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, przeciez wierzę.

> W sumie krótko jestem na AK ale naprawdę to forum ma aż taką siłę?

w pisz w google: "zdunek uczciwość" waytogo.gif

> Może po prostu się kapnął że walnął babola i poprawił. Trochę tych aut im się przewija, mogli się

> pomylić, walnąć coś z rozmachu.

każdy się może pomylić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co rozumiesz przez sprawność poduszek. Co najwyżej sprawdzą Tobie czy są na miejscu ok.gif Jakby co jedź do Renomax- a w Redzie przy Ogrodowej, tam jest niezależny serwis Renówek i Daćki, prowadzą go goście którzy uciekli od Zdunka. Robiłem u nich jedną rzecz i nie narzekałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co rozumiesz przez sprawność poduszek. Co najwyżej sprawdzą Tobie czy są na miejscu Jakby

> co jedź do Renomax- a w Redzie przy Ogrodowej, tam jest niezależny serwis Renówek i Daćki,

> prowadzą go goście którzy uciekli od Zdunka. Robiłem u nich jedną rzecz i nie narzekałem

Wygooglałem już ich wcześniej , i raczej właśnie do nich pojadę . A co do "sprawności " poduszek , to jak najbardziej masz rację , chcę wiedzieć czy tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może po prostu się kapnął że walnął babola i poprawił.

To możliwe, bo zapewne tego typu ogłoszenia powstają metodą "Ctrl-C, Ctrl-v" + zmiana kluczowych danych.

Akurat rozglądam się za autem i dość często mam wrażenie, że w komisach dealerskich opis nie zawiera całej listy wyposażenia, albo część zdjęć występuje w kilku ogłoszeniach równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś oddałem dealerowi "pozostałości" po szkodzie całkowitej w rozliczeniu za nowy samochód -

> rozbite auto miało niespełna rok, ale zostało zepchnięte z drogi do dość głębokiego rowu,

> gdzie dachowało, więc uszkodzenia były duże i naprawa w ocenie ubezpieczyciela była

> nieopłacalna. Po trzech miesiącach naprawione auto znalazło się w przysalonowym komisie jako

> bezwypadkowe, do tego w opisie bardzo akcentowano fakt, że auto ma jeszcze ważną gwarancję

> producenta.

Rozumiem, że zrobiłeś coś z tym faktem i zgłosiłeś to komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - tylko czy nie ma od tego jakichś prawnych metod? typu składam doniesienie i oszustem

> zajmują się odpowiednie organy?

w umowie sprzedaży zazwyczaj jest napisane, że kupujący zna stan kupowanego auta oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to mi chodzi.

> Jest ktoś komu można to zgłosić? W końcu wiemy o oszustwie.

Jeśli chodzi ci o , nieprawdzie dane w treści ogłoszenia , to już nieaktualne , zostały zmienione ...oszustwa brak. A z resztą , pod wszystkimi tego ogłoszeniami ,jest taka sprytna klauzula , uznająca za niebyłe wszystkie , idiotyzy jakie by "sprzedawca " napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi ci o , nieprawdzie dane w treści ogłoszenia , to już nieaktualne , zostały zmienione

> ...oszustwa brak. A z resztą , pod wszystkimi tego ogłoszeniami ,jest taka sprytna klauzula ,

> uznająca za niebyłe wszystkie , idiotyzy jakie by "sprzedawca " napisał.

że nie jest ofertą handlowa w rozumieniu prawa waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie na stronie Zdunka pojawiła się moja była Astra ogłoszenie , przyjęta wczoraj ,w

> rozliczeniu za "megankę". Pomijając fakt iż mój obecny samochód ma "defekty estetyczne",które

> w określonych warunkach( a takie miały miejsc w miejscu ekspozycji) są mało widoczne , a o

> czym sprzedający z ramienia owej firmy( Renault Zdunek) doskonale wiedział , a nie

> poinformował (uczciwość?)...moja wina ,ślepi aut nie powinni kupować kupować.To mam pewne

> uwagi co do treści w/wym ogłoszenia.Po pierwsze - nie byłem pierwszym właścicielem , więc nie

> mogłem serwisować samochodu od nowości.Samochód kupiłem w 2009 r (auto z przeszłością

> "flotową", z przebiegiem 72 kkm , odkupione przez firmę Skoda Plichta , od której to firmy

> Astrę kupiłem ja(czyli de facto byłem trzecim właścicielem). Po drugie ...książka serwisowa ,

> nigdy jej nie miałem, więc nie może być w komplecie dokumentów( no chyba że podrobili). Po

> trzecie idealny stan blacharsko/lakierniczy... . I jedyny fakt, nie cofnęli licznika...chyba

> przez pomyłkę.

tez mi sprzedali w gdyni megane z lakierowanym bokiem. musialem się upomnieć... ale potem dali za to gratis za 4k pLN cennikowo, to im wybaczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia zastanawialem sie nad mondeo jakims fajnym u konkurencji Eurocar czyjakos tak

tez jakies fajne ogloszenia byly świeżaków- bo bliższym zapoznaniu się wyszło szydło z worka- ciągneli z UK wtedy az miło i klepali a jak ktoś nie sprawwedził i nie dopytał to myślał, że cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tia zastanawialem sie nad mondeo jakims fajnym u konkurencji Eurocar czyjakos tak

> tez jakies fajne ogloszenia byly świeżaków- bo bliższym zapoznaniu się wyszło szydło z worka-

> ciągneli z UK wtedy az miło i klepali a jak ktoś nie sprawwedził i nie dopytał to myślał, że

> cacy

Cholerka, a ja kupilem u nich audi i bylem strasznie zadowolony. Nawet w ogole nie bylo odpicowane, jedynie odkurzone mimo ze stalo u nich ze 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.