Skocz do zawartości

(Nie)PewneUzywane.pl - zakup auta - problem - długie


kris_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Poniżej opiszę Wam w mojej ocenie chorą sytuację z jaką mam do czynienia obecnie.

Szukałem jakiś czas Citroena C5, jednak z nimi bywa różnie, duża część oferowanych na rynku aut to przysłowiowy złom.

Udało mi się namierzyć auto, które mnie interesowało w Katowicach w komisie przy Multeximie.

Auto sprowadzone z Francji - 3 latek, lekko droższy w stosunku do cen rynkowych.

Jako, że ze wcześniejszych zakupów u nich byłem zadowolony (ostatni zakup za 45k 3 miesiące temu) w dniu 24.07 zamówiłem auto i wpłaciłem zaliczkę, sprzedający poinformował, że czeka jeszcze na dokumenty bo są w tłumaczeniu i będą na początku przyszłego tygodnia w okolicach 28-29.07 - termin odbioru na zamówieniu ustalony na lipiec 2014.

Jako, że zależało mi na czasie (plany urlopowe a z autem zawsze trzeba coś zrobić) w dniu 29.07 poprosiłem o wystawienie faktury na pozostałą część, przelew wyszedł tego samego dnia, więc u nich był najpóźniej 30.07.

31.07 zadzwoniłem do sprzedającego pytając jak sprawa wygląda - odpowiedź - "czekamy na kuriera z Krakowa z dokumentami, ale nie wiadomo czy dzisiaj będą".

W dniu 01.08 podczas rozmowy ze sprzedawcą wyszło, że dokumentów nie ma jeszcze nawet w Polsce, jednocześnie poinformowałem sprzedawcę, że auto muszę mieć najpóźniej do wtorku, gdyż mam poumawiany montaż dodatkowych akcesoriów, odpowiedź - będą na pewno. Ja tylko grzecznie zaznaczyłem, że jeśli nie będzie to będę domagał się korekty faktury a co się z tym wiążę również zwrotu środków.

W poniedziałek 04.08.2014 po telefonie w okolicach godziny 14.00 Pan poinformował, że dokumentów dalej nie ma i, że stara się ustalić gdzie są - umówiliśmy się na telefon za godzinę. O 15 telefon... dalej nic nie wiem, podczas tej rozmowy po raz kolejny powiedziałem, że auto muszę mieć na wtorek lub będę domagał się zwrotu - umówiliśmy się na telefon we 05.08.2014. Dokładnie o wyznaczonej porze zadzwonił do mnie najprawdopodobniej kierownik sprzedaży, że dokumentów dalej nie ma, że może będą jutro a może nie itp itd...

Rozmowa przebiegała całkiem miło, do momentu w którym powiedziałem, że odstępuję od umowy, poprosiłem o wystawienie korekty faktur i poinformowałem, że zjawię się za godzinkę po dokumenty. Oczywiście żadna korekta nie była przygotowana, natomiast ja miałem gotowe pisemne odstąpienie od umowy które zostało przekazane sprzedającemu.

Jak wygląda sytuacja na chwilę obecną

- nie mam auta

- nie mam ok 45 000 które zostały wpłacone

- nie wiem czy i kiedy odzyskam wpłacone pieniądze

- na urlop muszę jechać starym autem frown.gif

Generalnie od umowy bym nie chciał odstąpić, gdyby ktokolwiek był w stanie powiedzieć mi, kiedy dokumenty dotrą, a nie co dzień, że może będą jutro. Żyjemy w XXI wieku, a ktoś przez 2 tygodnie nie jest w stanie ściągną jednej kartki papieru z Francji ...

Zupełny brak profesjonalizmu ze strony PGD - jak można wystawić fakturę VAT na samochód do którego nie ma się dowodu rejestracyjnego i nie wie się gdzie ten dowód jest ?

Tak się żalę... czekając na korespondencję od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się żalę... czekając na korespondencję od nich.

A samochod chociaż widziałeś? hmm.gif

Powiem szczerze, wiedząc że auto nie ma wszystkich papierów byłbym skłonny zaryzykować 500zł zaliczki.

Oczywiście sam samochod musiałby mnie mocno do tego przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A samochod chociaż widziałeś?

> Powiem szczerze, wiedząc że auto nie ma wszystkich papierów byłbym skłonny zaryzykować 500zł

> zaliczki.

> Oczywiście sam samochod musiałby mnie mocno do tego przekonać.

Ja bym nie dal nawet 500, gdyby nie bylo na polskich blachach ok.gif

Inna kwestia, ze sprowadzanych aut nawet nie biore pod uwage grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapłaciłbym grosza za auto bez papierów.

> Bij się w pierś

Oczywiście, że biję się w pierś ale:

1/ To 4 samochód który tam kupowałem - z żadnym wcześniej nie było żadnych problemów, mało tego w poprzednim po zakupie zorientowałem się, że klima nie działa - wymienili skraplacz bez żadnego ale.

2/ Dlaczego mam nie ufać człowiekowi jeśli mówi, że dokumenty są w tłumaczeniu.

Współpracowałem i współpracuję z wieloma firmami i jak ktoś mówi, że coś ma to tak jest.

Ze strony PGD:

Quote:

Grupa PGD to pierwsza i największa polska grupa dealerska; prekursor wielomarkowości w Polsce i pierwszy polski dealer, który utworzył salon samochodowy za granicą.

Udział Grupy PGD w sprzedaży na rynek krajowy wyniósł w 2012 roku 3,7%. Grupa jest niekwestionowanym liderem TOP 50 polskich dealerów i oczywiście najwyżej sklasyfikowanym polskim dealerem na europejskiej liście AutBiz. Od 2004 roku firma jest notowana na listach 500 największych polskich przedsiębiorstw przygotowywanych przez redakcje Polityki oraz Rzeczpospolitej i tu także jest najwyżej sklasyfikowaną polską firmą dealerską.


Jeśli mam takiej firmie nie wierzyć, to komu w takim razie wierzyć ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś najlepszym dowodem na to, że Jay nigdy nie straci klientów. ok.gif

Gdyby handlował w tym segmencie, mógłbyś nawiązać z nim współpracę, bo postąpiłeś 100% zgodnie z tym co Jay wypisuje, tylko za 10 razy większą kasę niż klienci Jay'a.

Jeszcze tylko dopytam: jaki przebieg tej C-piąteczki?

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś najlepszym dowodem na to, że Jay nigdy nie straci klientów.

> Gdyby handlował w tym segmencie, mógłbyś nawiązać z nim współpracę, bo postąpiłeś 100% zgodnie z

> tym co Jay wypisuje, tylko za 10 razy większą kasę niż klienci Jay'a.

Nie mam niestety czasu na śledzenie AK - więc nie do końca wiem o czym piszesz.

> Jeszcze tylko dopytam: jaki przebieg tej C-piąteczki?

125 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam niestety czasu na śledzenie AK - więc nie do końca wiem o czym piszesz.

Może Jay przyjdzie i się przedstawi. Zobaczymy.

> 125 kkm

To teraz mi napisz jak to możliwe, że 3-letni C5 z przebiegiem 125k km (diesel?) kosztuje tyle samo co 5-letni Golf 6 z benzynowym silnikiem 1.4 i przebiegiem 75k km.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze tez trafiaja sie jeszcze tacy naiwni klienci, jak mozna wplacic cala kase, za auto, ktore nie ma

> papierow ?

Dla mnie problemem nie jest to, że do auta nie ma teraz papierów - bo one prędzej czy później będą - chodzi o samo podejście sprzedającego, że przez 1,5 tygodnia nie jest w stanie ich sprawnie ściągnąć.

To chyba nie jest do końca w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz do nich zaufanie, to czemu pieklisz się na forum

Musiałem się wyżalić cool.gif

> Czekaj cierpliwie na auto i dokumenty

Czekam na pismo od nich grinser006.gif

Swoją drogą ciekawe jest to, że nikt nie napisał ani słowa, że sprzedawca jest nie fair lub cokolwiek takiego ...

Na co dzień też jesteście tak bardzo podejrzliwi czy tylko w przypadku zakupu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym wnosisz?

A uważasz, że firma która ma dostępne od ręki ponad 700 samochodów może sobie pozwolić na taką wpadkę?

Auto jest z licytacji poleasingowej we Francji - więc tam też ktoś to musiał wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze strony sprzedającego ja najbardziej OK - wziął kasę i ma samochód sprzedany , a że odebrać go w

> tym roku nie da sie - takie są układy

> w sumie to do tego auta ma kupę papierów - aż 45 tysięcy

Dobre grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą ciekawe jest to, że nikt nie napisał ani słowa, że sprzedawca jest nie fair lub

> cokolwiek takiego ...

> Na co dzień też jesteście tak bardzo podejrzliwi czy tylko w przypadku zakupu samochodu?

dziwne by było jakbyś napisał, że kupiłeś samochód w komisie i wszystko jest OK hehe.gif

samochody kupuję z pewnych źródeł do których mam zaufanie i jakakolwiek wpadka nie wchodzi w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś najlepszym dowodem na to, że Jay nigdy nie straci klientów.

> Gdyby handlował w tym segmencie, mógłbyś nawiązać z nim współpracę, bo postąpiłeś 100% zgodnie z

> tym co Jay wypisuje, tylko za 10 razy większą kasę niż klienci Jay'a.

Co tu dużo mówić... a na HP niektórzy twierdzą że piszę bajki , wymyślone historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochody kupuję z pewnych źródeł do których mam zaufanie i jakakolwiek wpadka nie wchodzi w grę

No i o to chodzi - ja miałem do nich zaufanie.

Powtarzam - to 4 auto które tam kupiłem.

Mało tego, w poprzednim pojawił się po zakupie problem z klimą - walnięty był skraplacz - wysłałem maila, zadzwonili żeby podstawić auto - podstawiłem - dobili klimę z kontrastem, po 2 czy 3 dniach podjechałem - znaleźli dziurę w skraplaczu i na własny koszt wymienili.

Dalej z ich strony - pgd.pl:

Quote:

wyłączne przedstawicielstwo w Polsce marki Infiniti

autoryzowane dealerstwa Forda w Polsce: Multexim w Katowicach, Euro Car i Partner w Krakowie, OMC Motors w Warszawie

autoryzowane dealerstwa Suzuki pod nazwą Japan Motors: w Bielsku Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Warszawie i dwa w Krakowie (JM Jasnogórska, JM Krzemionki)

autoryzowane dealerstwa Nissana pod nazwą Japan Motors: w Bielsku Białej, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Tychach, Warszawie i dwa w Krakowie (JM Jasnogórska, JM Krzemionki)

dealerstwo Fiata: Euromobil w Warszawie

dealerstwo Mitsubishi: Japan Motors: w Bielsku Białej, Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Warszawie

dealerstwo SEAT: Euromotor: w Warszawie

dealerstwo Hyundai'a: Korea Motors: w Warszawie i dwa w Krakowie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie problemem nie jest to, że do auta nie ma teraz papierów - bo one prędzej czy później będą

> - chodzi o samo podejście sprzedającego, że przez 1,5 tygodnia nie jest w stanie ich sprawnie

> ściągnąć.

> To chyba nie jest do końca w porządku?

Właściwie co jest przyczyną tego? Jakiś wałek czy zwykłe lenistwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co tu dużo mówić... a na HP niektórzy twierdzą że piszę bajki , >wymyślone historie...

Ja, też nie wierzyłem jak ludzie na mnie dziwnie patrzeli bo sprzedawałem umyte i czyste auto baaa nie musieli odpalać na kable (opowiadali, że u jednego gościa musieli od własnej fury palić na kable) - a autko nie za 1500 tylko za +/- 25k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą ciekawe jest to, że nikt nie napisał ani słowa, że sprzedawca jest nie fair lub

> cokolwiek takiego ...

> Na co dzień też jesteście tak bardzo podejrzliwi czy tylko w przypadku zakupu samochodu?

Podlozyles się jak małe dziecko. Na forum nie piszemy o własnych błędach i porażkach. Zostaniesz pozarty na własne życzenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak - ale gość mówił, że ma papiery...

a dlaczego wpłaciłeś całą kwotę? było zaliczkować i reszta na jakieś konto. przeciez to totalny strzał w kolano.

jak zamawiasz TV w sklepie to też płacisz całość z góry jak Ci sprzedający powie że dostawa ma być za tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podlozyles się jak małe dziecko. Na forum nie piszemy o własnych błędach i porażkach. Zostaniesz

> pozarty na własne życzenie

To niestety chyba domena polaków, często czytam anglojęzyczne fora i tam to wygląda inaczej - fakt faktem o zupełnie innej tematyce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja, też nie wierzyłem jak ludzie na mnie dziwnie patrzeli bo sprzedawałem umyte i czyste auto baaa

> nie musieli odpalać na kable (opowiadali, że u jednego gościa musieli od własnej fury palić na

> kable)

To akurat nic dziwnego. Jak czasem piszę na HP ze kupując auto trzeba sobie przywieźć wlasny akumulator czy koła, to się smieją bo myślą że żartuję. Niektórzy po prostu mało widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego wpłaciłeś całą kwotę? było zaliczkować i reszta na jakieś konto. przeciez to totalny

> strzał w kolano.

> jak zamawiasz TV w sklepie to też płacisz całość z góry jak Ci sprzedający powie że dostawa ma być

> za tydzień?

Zazwyczaj jak coś kupuję to jest na stania lub zamawiam z sieci.

Jak zamawiam z sieci to tylko i wyłącznie przedpłacam - za pobraniem nie zamawiam wcale.

Mało tego, nie raz kupowałem coś poza granicami kraju za kilka k PLN i jakoś zawsze było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat nic dziwnego. Jak czasem piszę na HP ze kupując auto trzeba sobie przywieźć wlasny

> akumulator czy koła, to się smieją bo myślą że żartuję. >Niektórzy po prostu mało widzieli...

Ja staram się, żeby auto było czyste i gotowe do drogi - to błąd ?

Na dniach sprzedaje volvo i kije auto już umówione na pranie i mycie grinser006.gif

p.s. zimówki już umyłem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To akurat nic dziwnego. Jak czasem piszę na HP ze kupując auto trzeba sobie przywieźć wlasny

> akumulator czy koła, to się smieją bo myślą że żartuję. Niektórzy po prostu mało widzieli...

Człowiek się uczy całe życie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja staram się, żeby auto było czyste i gotowe do drogi - to błąd ?

> Na dniach sprzedaje volvo i kije auto już umówione na pranie i mycie

> p.s. zimówki już umyłem

nie dawaj zimowek, a te letnie co masz na aucie zdejmij i załóż jakieś łyse po 30zł/sztuka, akumulator wyjmij i załóż jakiś "na raz", radio wyjmij i załóż jakies niedziałające ale powiesz ze bezpiecznik waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dawaj zimowek, a te letnie co masz na aucie zdejmij i załóż jakieś łyse po 30zł/sztuka,

> akumulator wyjmij i załóż jakiś "na raz", radio wyjmij i załóż jakies niedziałające ale

> powiesz ze bezpiecznik

Kuczaki ale radio to ja nawet chciałem fabryczne dołożyć ( bo leży sobie samo na półeczce bo w aucie siedzi nawka z aliexpress) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.