Skocz do zawartości

Czy policja z "tym" coś zdziała?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadąc od strony Konstantynowa Ł. ulicą Szczecińską w stronę Łodzi kierujący pojazdem Renault Clio wymusił na mnie ewidentnie pierwszeństwo z drogi podporządkowanej ze znakiem STOP... Mam skrzywioną felgę i prawdopodobnie wahacz bo się kierownica przestawiła delikatnie, niestety pobocze tam jest nie za ciekawe...

Wszystko załączone na poniższym filmie:

Wezwałem policje. Przyjechali pospisywali nagranie też widzieli... Kazali stawić się jutro z nagraniem na komendzie... Jest szansa że odzyskam kase za uszkodzenia? Przerabiał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jadąc od strony Konstantynowa Ł. ulicą Szczecińską w stronę Łodzi kierujący pojazdem

> Renault Clio wymusił na mnie ewidentnie pierwszeństwo z drogi podporządkowanej ze znakiem

> STOP... Mam skrzywioną felgę i prawdopodobnie wahacz bo się kierownica przestawiła delikatnie,

> niestety pobocze tam jest nie za ciekawe...

> Wszystko załączone na poniższym filmie:

> Wezwałem policje. Przyjechali pospisywali nagranie też widzieli... Kazali stawić się jutro z

> nagraniem na komendzie... Jest szansa że odzyskam kase za uszkodzenia? Przerabiał to ktoś?

Szansa jest ok.gif

W trakcie przerabiania jestem, sprawa w sądzie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest szansa że odzyskam kase za uszkodzenia? Przerabiał to ktoś?

> Minimalna. Raczej oleją szukanie. Tablicy za bardzo nie widać kierownika też nie, za duzo zachodu.

Żona świadkiem a tablice na oryginalnym nagraniu elegancko nawet w tej postaci widać tylko trzeba przypauzować z resztą mam drugi film jak go doścignąłem a wtedy tablice są bardzo widoczne... Czemu program przerobił w tak kiepskiej jakości nie mam pojęcia...

Quote:

w czasie tego zdarzenia uszkodziłeś felgę i wahacz? nie wierzę...


No niestety felga skrzywiona (wczoraj zmieniałem na zimówki :/) i wahacz musiał też coś ucierpieć skoro mam kierownicę skrzywioną... Niestety tutaj pobocze jest strasznie lipne... A na zblokowanym hamulcu koła tak naprawdę stoją w miejscu więc o uszkodzenie nie jest trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zrozum mnie źle, bo nie szukam dziury w całym...

> jechałeś 40 na gaodzinę?

> czemu nie dogoniłeś dziada(baby)?

Jechalem dokladnie 50km/h bo znam to skrzyżowanie dość dobrze. Dogonilem tą osobę ale jak ujrzała tylko moje auto w lusterko to gaz do dechy i mi zwjala, w końcu mam 1.4 pod maską tylko. Ale nagralem numery rejestracyjne na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jechałeś 40 na gaodzinę?

Ano właśnie... abstrahując od ewidentnego wymuszenia to prędkość nie wygląda na przepisową. A miejsce jest dość "wredne" faktycznie. Często takich frędzli tam spotykałem, dlatego zwalniam do tych 40, 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to powiedz że jechałeś 40 bo tam jest ograniczenie...

Policjant powiedzial ze nie wazne ile bym jechal ale tamten musial sie zatrzymać chociaż uj na uju by stawal w koncu znak STOP do czegoś zobowiazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym Ty tam miałeś skrzywić felgę? Jakby po takich nierównościach krzywiły się felgi to bym

> chyba codziennie we Wrocławiu koła prostował.

Nie wiesz to sie nie odzywaj. Juz raz na tej drodze mialem okazje prostowac alusa i zlapalem pobocza przy 30km/h kto zna ta droge wie o czym mowie. A na tym skrzyżowaniu nie ma tygodnia żeby cos nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 metrow w 4 sek.. Ciekawe czy się sam nie podłożysz.

Hamowanie czesciowo po piachu czy innym szwaksie po poboczu mad.gif też jestem ciekaw jak to obliczyles moze jeszcze moja reakcje na pedal humulca wyliczysz grinser006.gif z żoną jeżdżę wolno bo na mnie krzyczy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jadąc od strony Konstantynowa Ł. ulicą Szczecińską w stronę Łodzi kierujący pojazdem

> Renault Clio wymusił na mnie ewidentnie pierwszeństwo z drogi podporządkowanej ze znakiem

> STOP... Mam skrzywioną felgę i prawdopodobnie wahacz bo się kierownica przestawiła delikatnie,

> niestety pobocze tam jest nie za ciekawe...

> Wszystko załączone na poniższym filmie:

> Wezwałem policje. Przyjechali pospisywali nagranie też widzieli... Kazali stawić się jutro z

> nagraniem na komendzie... Jest szansa że odzyskam kase za uszkodzenia? Przerabiał to ktoś?

dogoniłęś dziada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiesz to sie nie odzywaj. Juz raz na tej drodze mialem okazje prostowac alusa i zlapalem

> pobocza przy 30km/h kto zna ta droge wie o czym mowie.

To ja nie zakladam na lato 18" to na byle piachu bede musial prostowac we wroclawiu yikes.gifhehe.gif

Kolego, mam wrazenie ze chcesz wykorzystac czyjas nieuwage zwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zwjala, w końcu mam 1.4 pod maską tylko. Ale

> nagralem numery rejestracyjne na wszelki wypadek.

Ty, masz 1,4 pewnie 80KM + a wyjezdza Ci jakis suzuki z silniczkiem 1.0-1.4 i co? uciekl?

To albo on mial NITRO albo z Ciebie kierowca jak....ups, zapomnialem ze zona nie pozwala ponad 50kmh gnac hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nagraniem na komendzie... Jest szansa że odzyskam kase za uszkodzenia? Przerabiał to ktoś?

Przerabiał. Wezwałem policję, podałem numery, pokazałem film, dostałem powiadomienie o tym, że kierowca przyznał się do winy i został ukarany mandatem. Zgłosiłem szkodę w PZU, dostałem odszkodowanie, a ostatnio dzwonił do mnie pan z PZU z pytaniem czemu nie było badania trzeźwości sprawcy na miejscu zdarzenia - gdy dowiedział się, że to dlatego, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, to bardzo go to zainteresowało. Pewnie będzie regres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi zwjala, w końcu mam 1.4 pod maską tylko. Ale

> Ty, masz 1,4 pewnie 80KM + a wyjezdza Ci jakis suzuki z silniczkiem 1.0-1.4 i co? uciekl?

> To albo on mial NITRO albo z Ciebie kierowca jak....ups, zapomnialem ze zona nie pozwala ponad

> 50kmh gnac

no i co, dogonisz go i jak go zatrzymasz? A jak Ci fotoradar zdjęcie strzeli podczas "pościgu", to co? Albo jak w kogoś wjedziesz przy okazji? Po to jest kamerka, żeby gościa nie gonić i nie narażać się na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi zwjala, w końcu mam 1.4 pod maską tylko. Ale

> Ty, masz 1,4 pewnie 80KM + a wyjezdza Ci jakis suzuki z silniczkiem 1.0-1.4 i co? uciekl?

> To albo on mial NITRO albo z Ciebie kierowca jak....ups, zapomnialem ze zona nie pozwala ponad

> 50kmh gnac

Biła mu skrzywiona felga, kiera się skręciła, nie wiadomo czy wahacz nie wyrwany czy drążek czy coś innego. I miał sobie wyścigi urządzać?

Bardzo dobrze zrobił.

A Twoje wrażenia to wiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, mam wrazenie ze chcesz wykorzystac czyjas nieuwage zwyczajnie.

ta nieuwaga mogła równie dobrze kosztować czyjeś życie...

rozumiem, że wg Ciebie kolega jeździł ze skrzywioną kierownicą i walniętą felgą 'w te i nazad' kilka godzin czekając na jelenia? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał. Wezwałem policję, podałem numery, pokazałem film, dostałem powiadomienie o tym, że

> kierowca przyznał się do winy i został ukarany mandatem. Zgłosiłem szkodę w PZU, dostałem

> odszkodowanie, a ostatnio dzwonił do mnie pan z PZU z pytaniem czemu nie było badania

> trzeźwości sprawcy na miejscu zdarzenia - gdy dowiedział się, że to dlatego, że sprawca uciekł

> z miejsca zdarzenia, to bardzo go to zainteresowało. Pewnie będzie regres...

Do Ciebie dzwonił Pan z PZU z takim pytaniem? Przecież to jakaś paranoja niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hamowanie czesciowo po piachu czy innym szwaksie po poboczu też jestem ciekaw jak to obliczyles

> moze jeszcze moja reakcje na pedal humulca wyliczysz z żoną jeżdżę wolno bo na mnie krzyczy

Znaki ostrzegawcze są ustawiane ok 100 metrów od skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaki ostrzegawcze są ustawiane ok 100 metrów od skrzyżowania.

Człowieku weź się ogarnij... Jakbym tam nawet jechał 90km/h to to Clio nie miało mi prawa wyjechać przed maskę!!! Ma znak STOP z oznaczoną linią na drodze i musi bezwzględnie na wszystko się zatrzymać a nie wjeżdżać mi pod maskę narażając życie moje, mojej żony i innych użytkowników czyt. nadjeżdżających z naprzeciwka... Oglądałeś "Drogówkę" i wypadki z motocyklami? Tłumaczenie że jechał za szybko nigdy nie skutkowało bo ktoś mu przed koło wyjechał... Miałem nie tak dawno wypadek i to z mojej winy i co miałem wmówić kierowcy że jechał za szybko i go nie zauważyłem? Moja wina bo wyjeżdżałem z bramy i nikogo to nie interesowało że facet zatrzymał się 4 posesje dalej czyli miał przez miasto galancie na liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bezwzględną rację w kwestii winy.

Otwarte zostaje pytanie, czy lepiej jeździć wolniej czy szukać jak Ty ze skrzywionym kołem i wahaczem winnego?

I nie chodzi tutaj o Ciebie, bo jeśli miałeś na liczniku 50 to w rzeczywistości pewnie nie więcej niż 45? To raczej pytanie do jeżdżących szybko i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechalem dokladnie 50km/h bo znam to skrzyżowanie dość dobrze. Dogonilem tą osobę ale jak ujrzała

> tylko moje auto w lusterko to gaz do dechy i mi zwjala, w końcu mam 1.4 pod maską tylko. Ale

> nagralem numery rejestracyjne na wszelki wypadek.

faktycznie na przekoszonej kierownicy i kole podbitym to ciężko tam jechać,

Złotno się robi do jazdy dopiero na wysokości Legnickiej sick.gif Ja tam jeżdżę bardzo przepisowo bo trzęsie niemiłosiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz bezwzględną rację w kwestii winy.

> Otwarte zostaje pytanie, czy lepiej jeździć wolniej czy szukać jak Ty ze skrzywionym kołem i

> wahaczem winnego?

> I nie chodzi tutaj o Ciebie, bo jeśli miałeś na liczniku 50 to w rzeczywistości pewnie nie więcej

> niż 45? To raczej pytanie do jeżdżących szybko i bezpiecznie.

tam jezdnia jest w takim stanie, że się nie popitala - chwilę dalej jest kawałek "niezabudowany" to się jedzie i tak góra 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie na przekoszonej kierownicy i kole podbitym to ciężko tam jechać,

> Złotno się robi do jazdy dopiero na wysokości Legnickiej Ja tam jeżdżę bardzo przepisowo bo

> trzęsie niemiłosiernie...

Po co mam się ścigać przez pół Łodzi jak i tak mam numery... Z resztą i tak mam stratę i tak... Ty Lynda wiesz jak wygląda ta droga i tam szybciej niż 60km/h się nie da bo jak nie koleiny to pobocze i trzepaczka niemiłosierna... W Fiacie Bravo kilka lat temu zgubiłem na tej drodze osłone pod silnikiem... Niestety TIRy tam idą na okrągło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowieku weź się ogarnij...

Podejrzewam że mam deczko wiecej doświadczenia za kółkiem zlosnik.gif. Na ograniczeniu śmigasz co najmniej dwukrotnie szyciej niż dopuszczalna prędkość na tym odcinku.

Miał prawo kierowca tego auta sądzić ze spokojnie zdąży przejechać przez skrzyżowanie, gdybyś jechał prawidłowo 40km/h.

I wszystko w temacie.

Nie dociekam kwestii winy. Zapytałem tylko czy dając policji ten materiał, nie podłożysz się sam pod mandat za niedostosowanie prędkości do znaków drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał prawo kierowca tego auta sądzić ze spokojnie zdąży przejechać przez skrzyżowanie, gdybyś

> jechał prawidłowo 40km/h.

> I wszystko w temacie.

powiem tak.. dużo osób tam tak twierdzi na tej krzyżowce, wyjechać owszem jest ciężko, czasem trzeba swoje odstać, dużo widziałem niecierpliwych, niecierpliwych, którzy zdążyli przejechać było równie dużo co tych, co niestety nie zdążyli przejechać.

Swego czasu przez 3 lata jeździłem tamtędy dzień w dzień po 3, 4 razy i nie było tygodnia żebym nie widział świeżego szkła na asfalcie i zrytego pobocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaki ostrzegawcze są ustawiane ok 100 metrów od skrzyżowania.

Gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. Przy v<=60km/h znak ostrzegawczy stawia się do 100m (czyli nie dalej niż 100m) od miejsca niebezpiecznego, zalecana odleglość dla v<=60km/h to 50-100m. (Dz.U. z 2003 nr 220 poz. 2181 pkt. 2.1.2). Także Twoje wyliczenia delikatnie mówiąc są mało dokładne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty w ogóle oglądałeś film (podpowiem - druga sekunda)? Czytałeś w ogóle temat?

A skąd wiesz który znak ustawili pierwszy zlosnik.gif. Możemy gdybać...

Z materiału, skłonny jestem przyjąć że to okolice 100 metrów.

Nie wykluczam też opcji ze to złudzenie optyczne szerokiego kąta faktyczna odległość jest mniejsza.

Jednak nie oszukujmy się, przy 40 km/h - nie musiałby uciekać na pobocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skąd wiesz który znak ustawili pierwszy . Możemy gdybać...

To i tak nie byłoby 100m

> Z materiału, skłonny jestem przyjąć że to okolice 100 metrów.

Na moje oko dużo mniej.

> Nie wykluczam też opcji ze to złudzenie optyczne szerokiego kąta faktyczna odległość jest mniejsza.

W takiej kamerce odległość 5m wygląda na co najmniej 20m.

> Jednak nie oszukujmy się, przy 40 km/h - nie musiałby uciekać na pobocze.

Zależy jak blisko ktoś wyjedzie przed maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i tak nie byłoby 100m

> Na moje oko dużo mniej.

> W takiej kamerce odległość 5m wygląda na co najmniej 20m.

> Zależy jak blisko ktoś wyjedzie przed maskę.

Zmobilizowałes mnie.

Jest ok 90 metrów od znaku ograniczenia do skrzyżowania. Kolega przejechał ten odcinek w 6 sek (zwalniając i hamując gwałtownie). Średnia 54 km/h.

Więc początkowa musiała byc nieco wyzsza.

288081911-sshot-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.