Skocz do zawartości

Nowy samochód do 50 tysięcy


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzamy sprzedać obecne auto i kupić coś nowego. Budżet to maksymalnie 50 tysięcy. Autem będzie jeździła rodzina 2+2. Rocznie autem robimy około 17kkm, z czego 95% robię ja sam w drodze do pracy. Reszta to wakacje raz w roku i jakieś wypady do miasta. Na celowniku mam Megane III 1,6 w wersji kombi. Jest wyprzedaż rocznika więc w tej cenie spokojnie kupię podstawową wersję. Jutro jadę oglądać Skodę Rapid z jakimś benzynowym silnikiem. Czy coś więcej można obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzamy sprzedać obecne auto i kupić coś nowego. Budżet to maksymalnie 50 tysięcy. Autem będzie

> jeździła rodzina 2+2. Rocznie autem robimy około 17kkm, z czego 95% robię ja sam w drodze do

> pracy. Reszta to wakacje raz w roku i jakieś wypady do miasta. Na celowniku mam Megane III 1,6

> w wersji kombi. Jest wyprzedaż rocznika więc w tej cenie spokojnie kupię podstawową wersję.

> Jutro jadę oglądać Skodę Rapid z jakimś benzynowym silnikiem. Czy coś więcej można obejrzeć?

dobrze wyposazone 301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o Skodzie...

Ten sam poziom samochodów.

Obie te marki Skoda i Dacia to budżetowe wersje odpowiednio koncernów VWAG i RSA...

> Zamierzamy sprzedać obecne auto i kupić coś nowego. Budżet to maksymalnie 50 tysięcy. Autem będzie

> jeździła rodzina 2+2. Rocznie autem robimy około 17kkm, z czego 95% robię ja sam w drodze do

> pracy. Reszta to wakacje raz w roku i jakieś wypady do miasta. Na celowniku mam Megane III 1,6

> w wersji kombi. Jest wyprzedaż rocznika więc w tej cenie spokojnie kupię podstawową wersję.

> Jutro jadę oglądać Skodę Rapid z jakimś benzynowym silnikiem. Czy coś więcej można obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przechodziłem taki sam wybór i nawet próg finansowy był identyczny, tyle że u mnie dodatkowym kryterium mocno zawężającym wybór była skrzynia automatyczna.

Wierz mi że jeśli myślisz o kompaktach czyli klasie C do 50kPLN to będą to wersje takie że bieda aż piszczy. Zastanów się czy dobrze się będziesz czuł w samochodzie w którym deska rozdzielcza składa się głównie z zaślepek do nieistniejących funkcji i urządzeń.

No chyba, że jakieś demo, to tu może być lepiej, ale czy dopuszczasz demo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazylbym nowa Fabie albo Fluence. IMO best value for money. Ale silnikowo szalu nie robi. jakiś tekst Jak go porownac z 301 to gniecie go w kazdej kategorii. Ot taki passat a 301 to lanos. grinser006.gif

Wracajac do tematu:

1. Fluence

1. Fabia - kombi

2. Clio - kombi

3. Fiesta jak nie za mala dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwazylbym nowa Fabie albo Fluence. IMO best value for money. Ale silnikowo szalu nie robi. jakiś

> tekst Jak go porownac z 301 to gniecie go w kazdej kategorii. Ot taki passat a 301 to lanos.

> Wracajac do tematu:

> 1. Fluence

> 1. Fabia - kombi

> 2. Clio - kombi

> 3. Fiesta jak nie za mala dla Ciebie

Ale ten Fluence kosztuje 55kPLN, a za tyle mozna juz spokojnie znalezc np C4 1,6 120VTI ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz o Skodzie...

> Ten sam poziom samochodów.

> Obie te marki Skoda i Dacia to budżetowe wersje odpowiednio koncernów VWAG i RSA...

> > Jutro jadę oglądać Skodę Rapid z jakimś benzynowym silnikiem. Czy coś więcej można obejrzeć?

Tylko ze Skoda jest technologicznie jakies 10 lat przed Dacia.

Dacia na dzis reprezentuje taka mysl techniczna jaka reprezentowala Octavia I w czasach jej produkcji na tle koncernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie z tym C4 to może być dobry pomysł. Z tego co wiem to w Citroenie zawsze można liczyć na

> spory rabat od ceny wyjściowej. Clio IV kombi i Fiesta będą wymiarowo zbliżone do Megane II?

Ta cena to juz jest po spoooorym rabacie, bo wyjsciowo takie C4 kosztuje ok 70kPLN...

Wiec na wiele bym nie liczyl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być normalne, tak jak np. Megane III kombi. IMHO Peugeot 301 udaje limuzynę, którą nie jest.

> Zresztą o gustach się nie dyskutuję.

wlasnie jako jeden z nielicznych nowych samochow nieczego nie udaje

w/g mnie najlepszy stosunek cena/wielkosc/wyposazenie/bezawaryjnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 50k PLN Meriva powinna się zmieścić. Ze zniżką dla grup zawodowych może nawet z 1.4T

Od kiedy zniknął z oferty Cruze wszystkie kompakty w tej cenie to niestety wersje "zaślepka"...

Rapid to taki sam kompakt jak 301 wink.gif (choć ja z ciekawości bym się przejechał TSI 105KM, bo poniżej 50k się aktualnie mieści)

Trochę z innej beczki taka C3 Picasso wydaje się ciekawą ofertą (silnik idealny do tego auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy coś więcej można obejrzeć?

Za miesiąc będziesz miał w salonach Kię Cee'd wersja M za 53 tysiące. Wiem, że przekraczam założony budżet grinser006.gif, ale też ten samochód znacznie przekracza wyposażeniem i funkcjonalnością wszystko inne co znajduje się na rynku za te pieniądze ok.gif. I to w "dziale" kompaktów, bo o 301, Rapid, Logan... nawet nie mówię hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega szukał auta w tych pieniążkach dla rodziny 2+2...psy. zlosnik.gif Wybór padł na C3 Picasso.

Pomysł z dołożeniem pałeczki do Megane II jest bardzo dobry.

Ale jeśli wybierać auto na 95% czasu to ja bym wybrał P301 1.6 A/T (stoi taki w Katowicach), a jeśli na 5% czasu to Opla Merivę.

Warto też powiedzieć, że nie jest człowiek skazany na nudę w postaci Focusów, Rapidów czy Astr, ale są też auta typu SX4, Duster, Lodgy, Dokker, Sandero Stepway itp. Jednak pamiętaj, że pierwsza myśl jest najlepsza... wink.gif

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzamy sprzedać obecne auto i kupić coś nowego. Budżet to maksymalnie 50 tysięcy. Autem będzie

> jeździła rodzina 2+2. Rocznie autem robimy około 17kkm, z czego 95% robię ja sam w drodze do

> pracy. Reszta to wakacje raz w roku i jakieś wypady do miasta. Na celowniku mam Megane III 1,6

> w wersji kombi. Jest wyprzedaż rocznika więc w tej cenie spokojnie kupię podstawową wersję.

> Jutro jadę oglądać Skodę Rapid z jakimś benzynowym silnikiem. Czy coś więcej można obejrzeć?

powiedz ty mnie gdzie megan za 50 tysi mozna dostać , bo latam od paru miesięcy po różnych salonach i jakoś nikt nie jest skłonny dać taki upust , zwykłe 5D najniżej 54 kzł można wynegocjowac a co dopiero kombiaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę z innej beczki taka C3 Picasso wydaje się ciekawą ofertą (silnik idealny do tego auta).

Przy tym rocznym przebiegu 1,6 VTi będzie lepszym wyborem, a za poniżej 50 tys dostanie całkiem wypasioną wersję.

I nie patrzeć na same dane na papierze, to auto jak na zewnętrzne gabaryty jest niesamowicie pojemne. Świetnie się nim jeździ nie tylko po mieście, dzieciaki z tyłu mają full miejsca. Jak złożysz tył to masz małego dostawczaka więc funkjonalność nieporównywalna np. z proponowanym P301. Za te pieniądze nie widzę specjalnie alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz ty mnie gdzie megan za 50 tysi mozna dostać , bo latam od paru miesięcy po różnych salonach

> i jakoś nikt nie jest skłonny dać taki upust , zwykłe 5D najniżej 54 kzł można wynegocjowac a

> co dopiero kombiaka ?

Rok temu kolega kupił pod koniec grudnia Megane kombi 1,6 benzyna za 49tys. Salon firmowy w Częstochowie. Ponieważ niedługo pojawi się Megane IV, więc w tym roku ceny też powinny być atrakcyjne.

Wracając do tematu to na placu boju pozostała Megane III i Citroen C3 Picasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu kolega kupił pod koniec grudnia Megane kombi 1,6 benzyna za 49tys. Salon firmowy w

> Częstochowie. Ponieważ niedługo pojawi się Megane IV, więc w tym roku ceny też powinny być

> atrakcyjne.

> Wracając do tematu to na placu boju pozostała Megane III i Citroen C3 Picasso.

a co z notkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu kolega kupił pod koniec grudnia Megane kombi 1,6 benzyna za 49tys. Salon firmowy w

> Częstochowie. Ponieważ niedługo pojawi się Megane IV, więc w tym roku ceny też powinny być

> atrakcyjne.

> Wracając do tematu to na placu boju pozostała Megane III i Citroen C3 Picasso.

nie chcesz SX4 4x4 , u mnie salon się upiera przy 53,5 tys generalnie cena chyba dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiliśmy Citroena C3 Picasso z silnikiem 1,4 95 KM. Wersja Selection, do tego mam opony zimowe. Oferta cenowa również zadowalająca. Auto ma kosztować 48,5 tys i ma być dostarczone za kilka dni (jest na jakimś placu u innego dealera - gdzieś w Łodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj zamówiliśmy Citroena C3 Picasso z silnikiem 1,4 95 KM. Wersja Selection, do tego mam opony

> zimowe. Oferta cenowa również zadowalająca. Auto ma kosztować 48,5 tys i ma być dostarczone za

> kilka dni (jest na jakimś placu u innego dealera - gdzieś w Łodzi).

dziwne...

mi powiedziano, ze selection wystepuje tylko od silnika 1.6

i tak pokazuje konfigurator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę dać zaliczkę i podpisać dokumenty, Kurczę to może ja czegoś nie zrozumiałem i mam mieć tą tańszą wersję. Silnik na pewno 1,4. Jakiś flotowiec przyszedł po zamówienie i sprzedawca tak troszkę z doskoku zajmował się nami, ale jutro mam nadzieję, że wszystko wyjaśnię. W konfiguratorze faktycznie nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.