Skocz do zawartości

S8 ze Rzgowa do Wrocławia?


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz na mapie to może wyjdziesz z błędu że nie ma czegoś takiego jak rozjazd w miejscowości Tuszyn na S8, nie istnieje coś takiego węzeł Tuszyn. Odcinek Tuszyn - Struków to dopiero budują autostradę A1. A S8 odcinek Łódzki zaczyna się na razie od węzła Rzgów.

Więcej info tutaj:

To co stawiasz i gdzie pijemy? pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288093490-Bez%A0tytu%B3u.jpg

Mariox to gdzie pijemy ? pub2.gifpalacz.gif

A poza tym dziś jechałem z Sieradza do Rzgowa właśnie po prostu bajka, i zastanawiam się po co w ogóle budowali autostrady skoro takie S w zupełności wystarczy, bez bramek i taniej się buduje tzn więcej dróg by było już zrobione po całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się po co w

> ogóle budowali autostrady skoro takie S w zupełności wystarczy, bez bramek i taniej się buduje

Choćby po to by lecieć 150 km/h na legalu. A po wprowadzeniu opłat elektronicznych, będziemy płacić też za S-ki. Zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no autobusem 110 sie nie da

> tak, osobowka.

Witam w klubie.

Wczoraj wróciłem z Wrocka. Prawie cala droga 100km/h na tempomacie.

Przyspieszalem nieznacznie przy nielicznych wyprzedzaniach ciężarówek, jak widziałem ze na lewym sie cos szybko zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mariox to gdzie pijemy ?

> A poza tym dziś jechałem z Sieradza do Rzgowa właśnie po prostu bajka, i zastanawiam się po co w

> ogóle budowali autostrady skoro takie S w zupełności wystarczy, bez bramek i taniej się buduje

> tzn więcej dróg by było już zrobione po całej Polsce.

Kurcze, muszę się przyjrzeć, jak będę jechał następnym razem.

Na tygodniu jestem w Kaliszu, w weekendy w Lublinie, więc zapraszam na 20.GIF bez względu na to, kto ma rację ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klub "Max 110" będzie zakładany??

> To ja też się piszę

Żeby nie było że ja nie lubię szybkiej jazdy.

Po kalkulacjach wyszło, że zasuwając 150km/h zamiast spokojnie 100 na tempomacie, na drodze Wawa-Wro oszczędzam 15 minut hehe.gif

Koszt jest nieporównywalnie większy i dochodzi dodatkowy postój na tankowanie. Przy 150km/h zasięg na LPG mam 270km, a przy 100km/h dojeżdżam spokojnie do Wrocławia i jeszcze kilka dni się mogę trochę po mieście pokręcić smile.gif

Dodatkowo jadę do Wro z rana przed pracą (jak tak akurat wypadnie). Jak zasuwam 150 to dojeżdżam zmęczony i osłabiony.

Przy "stówce" wychodzę gotowy do pracy ok.gif

Nie muszę się zastanawiać czy ciężarówka zacznie wyprzedzanie tuż przed moją maską, bo ja ją doganiam z prędkością 5-10km/h, w zalezności od ustawienia tempomatu w TIRze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie miedzy 100 ,a 150 to bedzie jakies 5 l benzyny na 100 km, ale ja przeważnie i tak 120 się

> kulam bo zona źle znosi szybka jazdę

No u mnie podobnie będzie. Około 5l/100

Przy 350km z Wawy do Wrocławia (x2, bo wrócić muszę przecież), wychodzi 35 litrów różnicy. Nawet przy cenie LPG to jest około 90PLN smile.gif

Wolę to 90PLN jednak przeżreć, niż tylko wypalać paliwo w aucie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Ja będę leciał w drugą stronę, czyli rozumiem że z Wro s8 do Sieradza - Łask i potem do

> tego węzła Rzgów i stamtąd do Piotrkowa i na Warszawę ?

Masz dwa wyjścia smile.gif

Jedziesz S8 do oporu, wyjeżdżasz między Rzgowem i Tuszynem na drogę nr 1.

Jedziesz na południe tak żeby wpaść znowu w S8 na węźle Piotrków Północ (sprawdź na mapie wink.gif

Pomiędzy dwoma odcinkami S8 jest wtedy 25km (mierzyłem w zeszłym tygodniu).

Jedzie się tym odcinkiem dosyć żwawo. Najwiekszy problem na drodze nr 1 w okolicach Tuszyna bo jest kilka świateł

Wychodzi wtedy jakieś 370km z Wro do Wawy.

Druga opcja to jedziesz S8 tylko do drogi S14 (obwodnica Pabianic). Tam są wyraźne drogowskazy prowadzące na Łódź.

No i jedziesz tą S14 aż się nie skończy, wpadasz do Łodzi i jedziesz przez miasto do Strykowa gdzie wpadasz na A2 i jedziesz do Wawy.

Ta droga jest krótsza, bo tylko 340km (sprawdzone w czwartek). Też wychodzi ze 24km przez Łódź do Strykowa (tutaj dokładnie nie zmierzyłem). Niestety przez Łódź nawet nie w godzinach szczytu jedzie się wolno. Mi zajeło ze 40m dojechać do Strykowa od momentu skończenia się S14. Dużo świateł. Jak wpadniesz w godzinach szczytu to zginiesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz dwa wyjścia

> Jedziesz S8 do oporu, wyjeżdżasz między Rzgowem i Tuszynem na drogę nr 1.

> Jedziesz na południe tak żeby wpaść znowu w S8 na węźle Piotrków Północ (sprawdź na mapie

> Pomiędzy dwoma odcinkami S8 jest wtedy 25km (mierzyłem w zeszłym tygodniu).

> Jedzie się tym odcinkiem dosyć żwawo. Najwiekszy problem na drodze nr 1 w okolicach Tuszyna bo jest

> kilka świateł

> Wychodzi wtedy jakieś 370km z Wro do Wawy.

> Druga opcja to jedziesz S8 tylko do drogi S14 (obwodnica Pabianic). Tam są wyraźne drogowskazy

> prowadzące na Łódź.

> No i jedziesz tą S14 aż się nie skończy, wpadasz do Łodzi i jedziesz przez miasto do Strykowa gdzie

> wpadasz na A2 i jedziesz do Wawy.

> Ta droga jest krótsza, bo tylko 340km (sprawdzone w czwartek). Też wychodzi ze 24km przez Łódź do

> Strykowa (tutaj dokładnie nie zmierzyłem). Niestety przez Łódź nawet nie w godzinach szczytu

> jedzie się wolno. Mi zajeło ze 40m dojechać do Strykowa od momentu skończenia się S14. Dużo

> świateł. Jak wpadniesz w godzinach szczytu to zginiesz

Najlepiej jest jechac z Sieradza na Poddebice i dalej A2 ok.gif

Omijasz Lodz i nie nadkladasz drogi przez Piotrkow.

Przejazd przez Lodz moze sie skonczyc urwanym zawieszeniem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej jest jechac z Sieradza na Poddebice i dalej A2

> Omijasz Lodz i nie nadkladasz drogi przez Piotrkow.

> Przejazd przez Lodz moze sie skonczyc urwanym zawieszeniem

Placi sie chyba piątaka za A2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info wink.gif

Tak pytam z ciekawości bo byłem i jestem ciekawy co i jak z tą nową drogą S8 i żeby jakąś nową trasę też sprawdzić z ciekawości biglaugh.gif

Tak jak pisałem na innym kąciku ja od jakiegoś czasu śmigam S8 do Sieradza stamtąd Poddębice i na A2 do Warszawy...z Sieradza do A2 około 55km smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info

> Tak pytam z ciekawości bo byłem i jestem ciekawy co i jak z tą nową drogą S8 i żeby jakąś nową

> trasę też sprawdzić z ciekawości

> Tak jak pisałem na innym forum ja od jakiegoś czasu śmigam S8 do Sieradza stamtąd Poddębice i na A2

> do Warszawy...z Sieradza do A2 około 55km

Przez Poddębice wydaje sie lepszym rozwiązaniem. Ja jednak wole jeździć ekspresowkami. Mam dziwne szczęście do głupich zdarzeń drogowych typu kot/pies na wiosce, lub jakiś inny zwierz. A zdarzenia te są ZAWSZE w najmniej odpowiednim momencie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze Zgierza jechałbym już prosto "702" na Kutno i w Piątku odbił na 703 i A1

A po co tłuc się wojewódzkimi jak masz autostradę która kosztuje zawrotną sumę 1,1 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co tłuc się wojewódzkimi jak masz autostradę która kosztuje zawrotną sumę 1,1 zł?

a) ruch tam niewielki

b) jest 15 km krócej niż autostradą

finalnie zaoszczędza się dobrych kilka(naście) minut mimo tego, że autostradą można zawrotne 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej jest jechac z Sieradza na Poddebice i dalej A2

> Omijasz Lodz i nie nadkladasz drogi przez Piotrkow.

ok.gif

> Przejazd przez Lodz moze sie skonczyc urwanym zawieszeniem

bzdura chyba, że jeździsz poza głównymi drogami, przez osiedla i okoliczne wsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.