Skocz do zawartości

Nowe przepisy dotyczące przewozu dzieci


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś tvn

Quote:

Zakaz przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci poniżej 150 cm wzrostu na przednim siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa - to m.in. zakłada przyjęta przez rząd nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.

Na tylnym siedzeniu, bez fotelika, będzie mogło jechać dziecko mierzące co najmniej 135 cm. To rozwiązanie krytykują eksperci.


Ja myślę, że pozostanę jednak przy starych przepisach, głównie dla bezpieczeństwa dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 12 lat to bodajże był wiek, w którym można było jeździć na przednim

> fotelu.

Czyli dawniej dziecko moglo jechac z przodu bez fotelika jesli skonczylo 12 lat, bez wzgledu na to czy mialo 150cm czy nie.

A teraz nie wystarczy ze bedzie mialo 12 lat, bo nawet jesli ma a nie ma 150cm wzrostu to tez musi w foteliku...

Dobrze rozumiem?

Jesli tak, co z np z moja 87 letnia babcia, ktora ma obecnie chyba 149cm wzrostu. Tez bedzie musiala jezdzic w foteliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dawniej dziecko moglo jechac z przodu bez fotelika jesli skonczylo 12 lat, bez wzgledu na to

> czy mialo 150cm czy nie.

> A teraz nie wystarczy ze bedzie mialo 12 lat, bo nawet jesli ma a nie ma 150cm wzrostu to tez musi

> w foteliku...

> Dobrze rozumiem?

> Jesli tak, co z np z moja 87 letnia babcia, ktora ma obecnie chyba 149cm wzrostu. Tez bedzie

> musiala jezdzic w foteliku?

No właśnie. Są dorośli ludzie, którzy mają poniżej 150 cm wzrostu, nie będą mogli jeździć samochodem bez fotelika? Kierować bez fotelika też nie mogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tvn

> Quote:

> Zakaz przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa oraz

> przewożenia dzieci poniżej 150 cm wzrostu na przednim siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa -

> to m.in. zakłada przyjęta przez rząd nowelizacja Prawa o ruchu drogowym.

> Na tylnym siedzeniu, bez fotelika, będzie mogło jechać dziecko mierzące co najmniej 135 cm. To

> rozwiązanie krytykują eksperci.

> Ja myślę, że pozostanę jednak przy starych przepisach, głównie dla bezpieczeństwa dziecka.

to zmusza do zakupu nowszego pojazdu... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 12 lat to bodajże był wiek, w którym można było jeździć na przednim

> fotelu.

Można i niemowlę wieźć z przodu. O ile masz fotelik w którym dziecko jest przodem do kierunku jazdy. Od 12 lat to bez fotelika.

Zmiany to chyba, że malca nie można wieźć w samochodzie bez pasów? Tylko pośrednio to i tak było, bo bez pasów nie dało się zamontować fotelika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cytat powyżej mówi o dzieciach. Trudno babcię do takowych zaliczyć

Dlaczego? Bez wątpienia czyimś dzieckiem jest. A KD nie zawiera definicji dziecka. Za to w obecnym brzmieniu chyba wszędzie doprecyzowuje, że "dziecko w wieku do..." a jeżeli nie doprecyzowuje w konkretnym przepisie, to ten przepis jest tylko uszczegółowieniem innego przepisu, który już odsiał dzieci starsze niż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko z tyłu. Bo z tyłu można na innych urządzeniach, a z przodu tylko na foteliku.

> Jeden temat o tym i drugi

Tu bym się kłócił. Już kiedyś udowadniałem że jest pewna nieścisłość. Bo skoro na poddupniku nie można to na nosidełku tez nie można bo teoretycznie też nie jest fotelikiem (w myśl ustawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym się kłócił. Już kiedyś udowadniałem że jest pewna nieścisłość. Bo skoro na poddupniku nie

> można to na nosidełku tez nie można bo teoretycznie też nie jest fotelikiem (w myśl ustawy).

Podtrzymuje plecy? To fotelik w rozumieniu rozporządzenia.

Jaka ustawa, Twoim zdaniem, definiuje fotelik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakaz przewożenia dzieci do lat 3 pojazdami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa (...)

Pisałem już - jedna wielka bzdura!!! Jak można wstecznie zmieniac prawo? screwy.gif

Skoro auto było (i jest) dopuszczone do ruchu bez pasów, to jak można zakazać przewożenia nim dzieci? screwy.gif

Idąc dalej - wprowadźmy zakaz jazdy aut bez poduszek, abs, esr czy innych cudów. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już - jedna wielka bzdura!!! Jak można wstecznie zmieniac prawo?

> Skoro auto było (i jest) dopuszczone do ruchu bez pasów, to jak można zakazać przewożenia nim

> dzieci?

> Idąc dalej - wprowadźmy zakaz jazdy aut bez poduszek, abs, esr czy innych cudów.

masz auto które nie ma pasów ?

bo nawet maluchy z lat 90 miały przynajmniej miejsca montażowe hmm.gif

moje auto z 94r ma pasy na wszystkich fotelach

ale co do zasady się zgadzam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz auto które nie ma pasów ?

> bo nawet maluchy z lat 90 miały przynajmniej miejsca montażowe

> moje auto z 94r ma pasy na wszystkich fotelach

> ale co do zasady się zgadzam

mam auto ktore nie ma pasow.

mam rowniez 3 ktore maja pasy tylko na przednich fotelach!

nie rozumiem dlaczego nie moge jezdzic nimi z dzieckiem np na zlot?

moze skoro w wylaczeniach jest taksowka, to nalezalo by wprowadzic tez pojazd zabytkowy lub/i historyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam auto ktore nie ma pasow.

> mam rowniez 3 ktore maja pasy tylko na przednich fotelach!

> nie rozumiem dlaczego nie moge jezdzic nimi z dzieckiem np na zlot?

> moze skoro w wylaczeniach jest taksowka, to nalezalo by wprowadzic tez pojazd zabytkowy lub/i

> historyczny?

a to pytanie do autorów ustawy, pisz do ministerwstwa wink.gif

ja tylko chciałem zauważyć że problem jest raczej marginalny, dotyczy wąskiej grupy

idąc tym tropem to dlaczego na zlot motocyklowy nie mogę jechać z dzieckiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to pytanie do autorów ustawy, pisz do ministerwstwa

> ja tylko chciałem zauważyć że problem jest raczej marginalny, dotyczy wąskiej grupy

> idąc tym tropem to dlaczego na zlot motocyklowy nie mogę jechać z dzieckiem ?

a to jest zakaz przewozenia dzieci na motocyklu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Są dorośli ludzie, którzy mają poniżej 150 cm wzrostu, nie będą mogli jeździć

> samochodem bez fotelika? Kierować bez fotelika też nie mogą?

Dorośli mogą. Ale niski siedemnastolatek będzie zdawał na Prawo Jazdy w foteliku.

hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dawniej dziecko moglo jechac z przodu bez fotelika jesli skonczylo 12 lat, bez wzgledu na to

> czy mialo 150cm czy nie.

> A teraz nie wystarczy ze bedzie mialo 12 lat, bo nawet jesli ma a nie ma 150cm wzrostu to tez musi

> w foteliku...

> Dobrze rozumiem?

> Jesli tak, co z np z moja 87 letnia babcia, ktora ma obecnie chyba 149cm wzrostu. Tez bedzie

> musiala jezdzic w foteliku?

A Twoja babcia jest dzieckiem?

Wnioskuję, ze nie więc jej te przepisy nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz auto które nie ma pasów ?

> bo nawet maluchy z lat 90 miały przynajmniej miejsca montażowe

> moje auto z 94r ma pasy na wszystkich fotelach

> ale co do zasady się zgadzam

Jak ojciec kupił poloneza w 93 to pasów z tyłu jeszcze nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podtrzymuje plecy? To fotelik w rozumieniu rozporządzenia.

> Jaka ustawa, Twoim zdaniem, definiuje fotelik?

Już teraz nie pamiętam ale było wyszczególnione co jest fotelikiem a co nie jest. I skoro nosidełko nie było fotelikiem to z ustawy wynika że skoro wolno tylko w foteliku to w nosidełku nie wolno palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.