Skocz do zawartości

Wyższe mandaty


Makar25

Rekomendowane odpowiedzi

> A dlaczego dla biednych tak? Jet równość.

A jaka to równość jak dla jednego 1500 zł to paliwo na tydzień, a dla innego budżet na jedzenie na miesiąc

> Dlatego po przekroczeniu 0,5 bezwzględnie surowe kary. Teraz jak ktoś wypije 1 piwo (DOSŁOWNIE 1)

> to jazda po pijaku. To zakłamuje prawdziwość prowadzenia po pijaku.

Ja po 1 piwie bałbym się wsiąść do auta...

Ale i tak jestem za podniesieniem do 0,5 ale przede wszystkim kasę powinni włożyć w kampanie społeczne i szkolenia a nie tylko podnieść kary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady. Jak nie rozwalisz to będzie wszystko ok

Z całym szacunkiem Kolego, ale nie masz pojęcia o temacie ok.gif

Wiem jak wygląda auto w wypożyczalnie, użytkowane przez "handlowca" który ma w d... serwis i stan samochodu.

Zawieszenie, geometria, hamulce itd itd jak w 10 letnim aucie.

Jak się nie dba o samochód to się go nie zepsuje, ale jak celowo katujesz auto to... chwila moment i serwis pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z całym szacunkiem Kolego, ale nie masz pojęcia o temacie

> Wiem jak wygląda auto w wypożyczalnie, użytkowane przez "handlowca" który ma w d... serwis i stan

> samochodu.

> Zawieszenie, geometria, hamulce itd itd jak w 10 letnim aucie.

> Jak się nie dba o samochód to się go nie zepsuje, ale jak celowo katujesz auto to... chwila moment

> i serwis pewny.

W wypożyczalniach jak bierzesz auto tak jak wyżej piszesz na 6 miesięcy to będą też brać pod uwagę przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiesz pojęcia kary i równości prawnej.

to wytłumacz mi na jakiej zasadzie sąd może brać pod uwagę możliwości finansowe przy orzekaniu grzywny, na jakiej zasadzie sąd za np. wymuszenie rozbójnicze może wymierzyć karę z zakresu 1-10.lat.

Przecież taryfikator też dopuszcza widełki w pewnych wykroczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jeśli np. za trzy takie przewinienia w ciągu 2 lat straciłby prawo jazdy na kilka miesięcy.

> Pewnie tak też tam jest. Bo jest tak np. w Szwecji.

> Szczegółów prawnych nie znam, ale zobrazuję Ci problem:

> Mandat jest oparty o ostatnią zatwierdzoną deklarację podatkową.

> Oznaczać to może oparcie o dochody sprzed aż dwóch lat.

> W tym przypadku mandat oparto na dochodzie z roku, w którym wspomniany

> dyrektor sprzedał opcje w Nokii na sumę w przeliczeniu około 60 mln zł.

> Ale w roku, w którym dostał mandat zarabiał pewnie 1/60-tą tego.

> Jasno na tym przykładzie widać, że mandat za niewinne w końcu wykroczenie

> może w najgorszym przypadku nawet spowodować osobiste bankructwo.

> Dalekie to jest od jakiejkolwiek sprawiedliwości

to nie musiał przepierniczać 60 mln w 2 lata to by miał na karę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wytłumacz mi na jakiej zasadzie sąd może brać pod uwagę możliwości finansowe przy orzekaniu

> grzywny, na jakiej zasadzie sąd za np. wymuszenie rozbójnicze może wymierzyć karę z zakresu

> 1-10.lat.

> Przecież taryfikator też dopuszcza widełki w pewnych wykroczeniach.

Powyższe to nieznajomość "pojęcia kary" i naruszenie "równości prawnej".

Z całą pewnością ludzie tworzący prawo nie mieli pojęcia o tym jak kara powinna wyglądać, a o sprawiedliwości i uczciwości nie wspomnę.

Dziwię się, że w ogóle masz wątpliwości palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wytłumacz mi na jakiej zasadzie sąd może brać pod uwagę możliwości finansowe przy orzekaniu

> grzywny, na jakiej zasadzie sąd za np. wymuszenie rozbójnicze może wymierzyć karę z zakresu

> 1-10.lat.

> Przecież taryfikator też dopuszcza widełki w pewnych wykroczeniach.

Taryfikator to nie sąd. Taryfikator ma być jasny i jednoznaczny. Wystarczy, ze sędziowie "rozpatrują" sprawy i orzekają jak orzekają.

Przekraczasz o 10 - płacisz stówę i nie ma znaczenia czy jesteś krezus czy żebrak. Tak samo przekroczyłeś, tak samo płacisz. Na wyrównywanie "dolegliwości" są punkty.

można wprowadzić zabieranie prawka na miesiąc, dwa, trzy.

Skoro jesteś za płaceniem procenta z dochodów to ile wg Ciebie mają płacić niezarabiający?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu, czemu i czemu.

A czemu polscy kierowcy w końcu nie zaczną przestrzegać przepisów?

Każdy taki mądry i wszędzie doszukuje się za długiego obszaru zabudowanego, dziur na drodze, złych znaków. Każdy najlepiej według własnego widzimisię ustalałby sobie bezpieczną prędkość i ustawiał sobie znaki.

A wystarczy jechać zgodnie z przepisami i żaden mandat Ci nie grozi.

Te podwyżki do końca nic nie dadzą.

Brakuje obligatoryjnego zatrzymywania uprawnień przez Policję. Przekroczyłeś prędkość w zabudowanym o 30km/h? 500zł kary i zatrzymanie uprawnień na miesiąc. Ot po prostu Policja zabiera Ci dokument na miejscu, zakazuje dalszej jazdy przez miesiąc i nikogo nie obchodzi to jak dostaniesz się do domu czy co zrobisz z towarem na ciężarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinno być:

> 1) Wyższe mandaty w zamian za punkty.

Nigdy w życiu, cwaniactwo trzeba tępić. Kierowcy najbardziej obawiają się właśnie punktów. Limit pozostawiałbym taki jaki jest ale wydłużył okres ważności punktów do dwóch lat.

Dodałbym Policji uprawnienia do zatrzymywania uprawnień na miejscu, podczas kontroli. Brakuje możłlwości zatrzymania uprawnień na np.: miesiąc, dwa lub trzy, za przekroczenie prędkości o daną wartość.

> 2) Dotkliwsze kary za prowadzenie po spożyciu alkoholu, lecz podniesienie limitu do 0,5

Obecnie jest w sam raz. Piłeś? Nie jedź. Masz zamiar jechać? Nie pij. Czy to tak trudno pojąć?

> 3) Zniesienie obowiązku zapiania pasów (tu każdy ryzykuje swoim życie i nikomu nic do tego)

Tylko, że wówczas niech leczy się za własne pieniądze.

Taki przykład Ci podam.

Jechał sobie kierowca Lublinem po autostradzie A4. Nagle przed nim doszło do jakiegoś zdarzenia, jakieś samochody powpadały na siebie i Lublin na to najechał. Z ustaleń Policji wynikało, że jechał około 80km/h.

Kierowca Lublina nie miał zapiętych pasów. Podczas uderzenia wypadła przednia szyba razem z uszczelką. Leżała sobie cała i nie potłuczona obok.

Kierowca Lublina leżał martwy przed samochodem z rozwaloną głową. Uderzył głową o górną krawędź rantu, na którym osadzona była szyba. Rana wyglądała tak jakby ktoś mu siekierą przywalił w głowę.

Gdyby miał zapięty pas wyszedłby z Lublina bez najmniejszych zadrapań, gdyż przestrzeń w kabinie była praktycznie nienaruszona.

Wnioski wyciągnij sobie sam.

> 4) Zniesienie zakazu rozmowy przez komórki

Przecież można rozmawiać. Trzeba tylko mieć do tego zestaw do rozmowy w samochodzie.

> 5) W przypadku samochodów ciężarowych za zły stan techniczny karanie zarówno właścicieli pojazdów,

> jak i prowadzących.

Przypuszczam, że czasami byłoby to nierealne jeżeli chodzi o właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że władza potrzebuje pieniędzy i sięga ponownie do kieszeni kierowców. Z fotoradarami nie do końca im wyszło, to próbują nadrobić "cenami".

A Kolega mógłby się zdecydować, bo raz pisze, że:

Quote:

25 punktów za przekroczenie o 30 km/h i więcej

czyli z automatu- bez sądu- odbierane prawo jazdy na 2 lub 3 miesiące


Chwilę później już:

Quote:

Idiotycznie.

Np. dyrektor Nokii za 75 km/h na 50-ce zapłacił około pół miliona złotych mandatu.


no i finalnie stwierdza:

Quote:

Jasno na tym przykładzie widać, że mandat za niewinne w końcu wykroczenie

może w najgorszym przypadku nawet spowodować osobiste bankructwo.


Czyli przekroczenie o 25 km/h (50%) jest błahe, ale już za przekroczenie o 30 powinno zabierać się prawko na 2-3 miesiące. Trochę brakuje tu konsekwencji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że władza potrzebuje pieniędzy i sięga ponownie do kieszeni kierowców.

A kierowcy oczywiście dalej będą przekonani o tym, że przepisy są dla frajerów, dalej będą przekraczać prędkość czy łamać inne zasady i oczywiście będą marudzić, że władza wyciąga od nich pieniądze.

A wystarczy jechać zgodnie z ograniczeniami i przestrzegać drogwych zasad i nikt nikomu kasy nabijał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wystarczy jechać zgodnie z ograniczeniami i przestrzegać drogwych zasad i nikt nikomu kasy

> nabijał nie będzie.

Ty jesteś ideał. Nigdy nie łamiesz przepisów. Walnąłeś tekstem jakbyś jeździł tylko w niedziele do kościoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kierowcy oczywiście dalej będą przekonani o tym, że przepisy są dla frajerów, dalej będą

> przekraczać prędkość czy łamać inne zasady i oczywiście będą marudzić, że władza wyciąga od

> nich pieniądze.

no bo wyciąga. vide nowy "podatek" w paliwie.

> A wystarczy jechać zgodnie z ograniczeniami i przestrzegać drogwych zasad i nikt nikomu kasy

> nabijał nie będzie.

a jak sprawa z Twoją komórką, rozeszła się?

Dopóki policja robi tylko akcje trzeźwość i prędkość to o poprawnie nie bedzie mowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no bo wyciąga. vide nowy "podatek" w paliwie.

Ale tu mówimy o mandatach, a nie o podatkach paliwowych.

> a jak sprawa z Twoją komórką, rozeszła się?

Zostałem uniewinniony.

> Dopóki policja robi tylko akcje trzeźwość i prędkość to o poprawnie nie bedzie mowy.

Bo cała masa kierowców przekracza prędkość. Gdyby jej nie przekraczali to Policja zajęła by się czym innym.

Mi nie przeszkadza akcja trzeźwość. Bardzo dobrze, że są takie kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty jesteś ideał.

Prawie.

> Nigdy nie łamiesz przepisów.

Bardzo rzadko. I jak się tak zdarzy to wiem, że łamię przepis, wiem, że mogę dostać mandat i jak miałbm go dostać to go przyjmuję bez zbędnej gadki.

> Walnąłeś tekstem jakbyś jeździł tylko w niedziele do

> kościoła.

Do kościoła chodzę pieszo. Poza tym co jest nie tak w tym co napisałem?

Przecież logiczne jest to, że jak jadę przepisowo to żaden Policjant, fotoradar czy inny rejestrator mi nie grozi. No nie nie zasilę żadnej kasy.

Tłumaczenie większości kierowców tchnie zwyczajnie ironią.

Najpierw ktoś łamie drogowe zasady, często z premedytację, a potem marudzi, że go za to karzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież logiczne jest to, że jak jadę przepisowo to żaden Policjant, fotoradar czy inny

> rejestrator mi nie grozi.

A poruszona tu już sprawa Twojego "telefonu" skończyła się gdzie: w sądzie? Rzekomo nie rozmawiałeś, a jednak sprawa była. Widzisz, jakie to logiczne... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A poruszona tu już sprawa Twojego "telefonu" skończyła się gdzie: w sądzie? Rzekomo nie

> rozmawiałeś, a jednak sprawa była. Widzisz, jakie to logiczne...

Ale co jest nielogicznego?

Policja zarzuciła mi, że rozmawiałem przez telefon.

Nie rozmawiałem.

Skorzystałem z tego, że nie muszę przyjmować mandatu i swoje racje przedstawić w sądzie.

Swoje racje przedstawiłem i sąd stwierdził, że jestem bardziej wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.tvn24.pl/przygotowano-projekt-ustawy-zwiekszajacej-wysokosc-mandatow,506464,s.html

> Co o tym myślicie?

Bardzo dobrze. Powinny być jeszcze wyższe waytogo.gif Najlepiej jakby zależały od dochodów.

Punkty mogą zastać na obecnym poziomie, ale za recydywę powinna być kumulacja (np. za kolejne wykroczenie ujawnione w ciągu miesiąca, 2x więcej punktów). Składki za OC/AC powinny być mocno uzależnione od stanu konta punktowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze. Powinny być jeszcze wyższe Najlepiej jakby zależały od dochodów.

Znowu zapytam, ile zapłacą niezarabiający?

> Punkty mogą zastać na obecnym poziomie, ale za recydywę powinna być kumulacja (np. za kolejne

> wykroczenie ujawnione w ciągu miesiąca, 2x więcej punktów). Składki za OC/AC powinny być mocno

> uzależnione od stanu konta punktowego

Kumulacja powinna oznaczać wyższą stawke OC. Większe ryzyko, większa stawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co jest nielogicznego?

> Policja zarzuciła mi, że rozmawiałem przez telefon.

> Nie rozmawiałem.

> Skorzystałem z tego, że nie muszę przyjmować mandatu i swoje racje przedstawić w sądzie.

> Swoje racje przedstawiłem i sąd stwierdził, że jestem bardziej wiarygodny.

A wszystko jasne jak masz wtyki w sądzie to możesz sobie pisać o przestrzeganiu przepisów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu zapytam, ile zapłacą niezarabiający?

Minimalną kwotę określoną dla konkretnego wykroczenia albo % od średniego/minimalnego wynagrodzenia. Z % jest ten problem, że od najniższego wynagrodzenia będzie za mało, a od średniego... no wtedy bezrobotny płaciłby więcej, niż pracujący za mniej, niż średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej jakby zależały od dochodów.

Gdy tak się temu głębiej przyjrzeć to jest to raczej nierealne.

> Punkty mogą zastać na obecnym poziomie, ale za recydywę powinna być kumulacja (np. za kolejne

> wykroczenie ujawnione w ciągu miesiąca, 2x więcej punktów).

Wystarczy, że okres ważności punktów zostałby wydłużony do dwóch lat.

> Składki za OC/AC powinny być mocno

> uzależnione od stanu konta punktowego

Ubezpieczenie OC powinno być na osobę posiadającą prawo jazdy, a nie na na rzecz/urządzenie/samochód. Wówczas byłoby to jeszcze bardziej skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minimalną kwotę określoną dla konkretnego wykroczenia albo % od średniego/minimalnego

> wynagrodzenia. Z % jest ten problem, że od najniższego wynagrodzenia będzie za mało, a od

> średniego... no wtedy bezrobotny płaciłby więcej, niż pracujący za mniej, niż średnia.

No to jeszcze trzeba uzależnić od koloru włosów. Rudy zwykle jest wredny, a łysy chamski, niech płacą więcej. No i jeszcze od ceny samochodu.

Nie wydaje Ci się, że to głupota?

Kolejny problem. Będziesz woził w samochodzie PITa czy zaświadczenie o dochodach? Jak policjant ma ustalić wysokość mandatu? A może ma to robić sąd?

A jak ktoś jest na prowizji i co miesiąc inaczej zarabia to jak liczymy? Od dochodów rocznych, kwartalnych czy miesięcznych?

Nie wydaje Ci się, że taryfikator ze stałymi kwotami jest najprostszą metodą?

Można go uaktualniać co rok w zależności od średniej krajowej, to tylko rozporządzenie, nie ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze. Powinny być jeszcze wyższe Najlepiej jakby zależały od dochodów.

W PL nieosiągalne. Znam kilku prywatnych przedsiębiorców, którzy dla US zarabiają znacznie mniej niż ja. Jeżdżą wypasionymi brykami, a mandat 500pln jest dla nich śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że władza potrzebuje pieniędzy i sięga ponownie do kieszeni kierowców. Z fotoradarami

> nie do końca im wyszło, to próbują nadrobić "cenami".

Hmmm, a co Kolega ma na myśli, że "nie do końca im wyszło"? Pomijając patologiczne działania w niektórych gminach (które zostały ukrócone) to pewne założenia budżetowe związane w liczbą rejestrowanych wykroczeń przeprowadza się w zasadzie wszędzie. Najprostsze uszczuplenie tej pozycji to jazda względnie zgodna z przepisami palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jeszcze trzeba uzależnić od koloru włosów. Rudy zwykle jest wredny, a łysy chamski, niech

> płacą więcej. No i jeszcze od ceny samochodu.

Wyjaśnij jeszcze, jak bycie rudym vs wyższa kwota mandatu, wpłynie na dotkliwość kary.

> Nie wydaje Ci się, że to głupota?

No nie. Uważam, że kara powinna być równie dotkliwa, dla każdego. 500 zł, dla kogoś z dochodami liczonym w dziesiątkach tys. są nieodczuwalne. Więc będzie łamał przepisy, mając za nic możliwość wyhaczenia za to mandatu.

Dla kogoś zarabiającego 2000 zł to już spora kwota.

Żeby nie było, uważam, że za poważne wykroczenie, te 500 vs 2000 jest uczciwą karą wink.gif

> Kolejny problem. Będziesz woził w samochodzie PITa czy zaświadczenie o dochodach? Jak policjant ma

> ustalić wysokość mandatu? A może ma to robić sąd?

To jest konkretny argument przeciw takiemu rozwiązaniu. Ale Szwajcarzy czy Finowie jakoś sobie z tym radzą. Przyznam jednak, że nie wiem jak.

> A jak ktoś jest na prowizji i co miesiąc inaczej zarabia to jak liczymy? Od dochodów rocznych,

> kwartalnych czy miesięcznych?

j.w.

> Nie wydaje Ci się, że taryfikator ze stałymi kwotami jest najprostszą metodą?

Wydaje mi się waytogo.gif Ale już, co do tego, że wystarczająco skuteczną, to nie jestem przekonany.

> Można go uaktualniać co rok w zależności od średniej krajowej, to tylko rozporządzenie, nie ustawa.

Jeśli będzie to określone % średniej krajowej, to nawet nie trzeba. Jeśli tylko będzie to odpowiednio wysoki % to mogę powiedzieć, że nie trzeba uzależniać od dochodów karanego. Pytanie tylko co z tymi, co nie będą w stanie zapłacić wysokiego mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że władza potrzebuje pieniędzy i sięga ponownie do kieszeni kierowców. Z fotoradarami

> nie do końca im wyszło, to próbują nadrobić "cenami".

> A Kolega mógłby się zdecydować, bo raz pisze, że:

> Quote:

> 25 punktów za przekroczenie o 30 km/h i więcej

> czyli z automatu- bez sądu- odbierane prawo jazdy na 2 lub 3 miesiące

> Chwilę później już:

> Quote:

> Idiotycznie.

> Np. dyrektor Nokii za 75 km/h na 50-ce zapłacił około pół miliona złotych mandatu.

> no i finalnie stwierdza:

> Quote:

> Jasno na tym przykładzie widać, że mandat za niewinne w końcu wykroczenie

> może w najgorszym przypadku nawet spowodować osobiste bankructwo.

> Czyli przekroczenie o 25 km/h (50%) jest błahe, ale już za przekroczenie o 30 powinno zabierać się

> prawko na 2-3 miesiące. Trochę brakuje tu konsekwencji.

> Pozdrawiam

Z PiSu jesteś, że tak manipulujesz i przekręcasz cudze słowa? zlosnik.gifbokser.gif

Wykroczenie niewinne w stosunku do kary, jaką może być bankructwo osoby fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z PiSu jesteś, że tak manipulujesz i przekręcasz cudze słowa?

> Wykroczenie niewinne w stosunku do kary, jaką może być bankructwo osoby fizycznej.

zabranie na 2-3 miechy prawka tez moze zbanrutować osobe fizyczną.

z pisu jesteś, że nie przyznasz sie do błedu/hipokryzji? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zabranie na 2-3 miechy prawka tez moze zbanrutować osobe fizyczną

Wiedziały gały co brały, zwłaszcza kierowcy zawodowi mieliby wtedy powód przestrzegać przepisów.

> z pisu jesteś, że nie przyznasz sie do błedu/hipokryzji?

I na czym to "hipokryzja" miałaby polegać, bo jakoś nie wytłumaczyłeś, prócz zmanipulowania wyrwanymi z kontekstu cytatów moich wypowiedzi? screwy.gif

Ale proszę, tłumaczę i powtarzam specjalnie dla ciebie.

Niewinność wykroczenia (25 km/h za szybko) odnosiła się do zasądzonej w TAMTYM przypadku kary około pół miliona zł.

Innymi słowy: kara była niewspółmierna do wykroczenia.

Nie przeczy to w ŻADEN sposób mojej innej wypowiedzi co do czasowego zatrzymywania prawa jazdy za przekroczenie o 30 km/h.

Jeśli powyższe również do ciebie nie dotrze, uznam cię za niegodnego dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chore ograniczenia prędkości służą w większości nabijaniu

> kasy do budżetu a nie poprawie bezpieczeństwa. Dlaczego stawiane są ograniczenia np na

> zakręcie do 40 km/h a możesz je pokonywać z prędkością 80 bez żadnych problemów i stwarzania

> zagrożeń, czemu obszary zabudowane ciągną się kilometrami poprzez łąki i nieużytki? Czemu

> zamiast remontować dziurawe drogi ustawia się znaki ograniczające prędkość. I na koniec czemu

> szanownych posłów obowiązuje immunitet wtedy gdy popełnia wykroczenie drogowe?

> Młody jesteś to myślisz w ten sposób... pożyj trochę, zaczniesz myśleć rozsądniej

ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brakuje obligatoryjnego zatrzymywania uprawnień przez Policję. Przekroczyłeś prędkość w zabudowanym

> o 30km/h? 500zł kary i zatrzymanie uprawnień na miesiąc. Ot po prostu Policja zabiera Ci

> dokument na miejscu, zakazuje dalszej jazdy przez miesiąc i nikogo nie obchodzi to jak

> dostaniesz się do domu czy co zrobisz z towarem na ciężarówce.

ok.gifok.gifok.gif I wtedy to ty się martw, bo przekraczając prędkość bierzesz za to odpowiedzialność, jesteś dorosły to trzeba było o tym myśleć że "co ja zrobię z towarem jak mnie złapią" jadąc szybciej niż wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo cała masa kierowców przekracza prędkość. Gdyby jej nie przekraczali to Policja zajęła by się

> czym innym.

Ano też prawda.

> Mi nie przeszkadza akcja trzeźwość. Bardzo dobrze, że są takie kontrole.

Im częściej tym lepiej, ja się cieszę jak ich widzę busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wtedy to ty się martw, bo przekraczając prędkość bierzesz za to odpowiedzialność, jesteś

> dorosły to trzeba było o tym myśleć że "co ja zrobię z towarem jak mnie złapią" jadąc szybciej

> niż wolno...

Najpierw to trzeba przemyśleć bezsensowne ustawianie znaków jak i demontażu już niepotrzebnych znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im częściej tym lepiej, ja się cieszę jak ich widzę

Jesteś ofiarą medialnych opowieści? Wypadkowość z winy pijanych mamy jedną z najniższych w Europie, wyłapywanych liczba też spada. Pomijam już fakt, że jak się pojawia trzeźwy poranek, to anteny CB się czerwone robią i jakby co można kontroli uniknąć. Podejrzewam, że kontrole popołudniowe by dały większą liczbę złapanych niż poranne, a policja zamiast siedzieć w krzakach i robić przez dmuchanie na bocznych drogach (o głównych nie wspomnę), niech się lepiej zajmie faktycznym nadzorem nad bezpieczeństwem ruchu, czyli eliminuje zachowania niebezpieczne, agresywne, wymuszanie na pieszych, jazdę prawo-lewoskrętami na wprost, poboczem, na czerwonym itd.

Nie to, żebym był przeciwny kontrolom trzeźwości jako takim, ale nie jako temat zastępczy i robienie korka rano, bo każdego trzeba sprawdzić do raportu i premii palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.