Skocz do zawartości

Który wg Was byłby najlepszy?


Mobil1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za jakies pół roku będę szukał auta, które ma robić dosyć małe przebiegi czyli coś maksymalnie 10-15tys km, ma być docelowo założona instalacji gazowa, a sam silnik ma być wolnossacy i jak najmniej awaryjny, dosyć istotne są też koszty ewentualnych części zamiennych. Kwota do rozdysponowania to ok. 45 tyś złotych, na placu boju zostały:

-Bmw 330i 258hp

-Audi a6 c6- jaki silnik?

-Alfa romeo 159 3.2

-może uda się znaleźć Accorda VIII 2.4?

-Chrysler 300c 3.2

Ktoś z Was ma może inne swoje typy? Na auto nie będzie parcia, czas wyszukiwania może trwać nawet pół roku albo i rok, nadwozie nie ma znaczenia, bardziej zależy mi na jak najniższej bezawaryjność, w miarę dobrych osiągach i w zasadzie chyba tyle z wymagań.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego pchać się w duże silniki jesli dla Ciebie koszty mają pierwszorzędne znaczenie? Każdy z wymienionych będzie o 30% droższy w utrzymaniu (mowa o częściach nie paliwie) niż ich słabsze odpowiedniki.

Jak już to celował bym w BMW. Do audi gazu nie założysz, bo mają chyba wszystkie wtrysk bezpośredni, Alfa i Chrysler to wiadomo, Honda będzie trupem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po kiego pchać się w duże silniki jesli dla Ciebie koszty mają pierwszorzędne znaczenie? Każdy z

> wymienionych będzie o 30% droższy w utrzymaniu (mowa o częściach nie paliwie) niż ich słabsze

> odpowiedniki.

> Jak już to celował bym w BMW. Do audi gazu nie założysz, bo mają chyba wszystkie wtrysk

> bezpośredni, Alfa i Chrysler to wiadomo, Honda będzie trupem,

Chodzi mi o porównanie kosztów utrzymania...jestem świadom ile kosztuje utrzymanie auta z takim motorem. Po prostu może się okazać, że do audi a6 ceny części są np 40% droższe niż przy bmw serii 3, tym bardziej, że bmw można poddać zabiegowi montażu podtlenku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o porównanie kosztów utrzymania...jestem świadom ile kosztuje utrzymanie auta z takim

> motorem. Po prostu może się okazać, że do audi a6 ceny części są np 40% droższe niż przy bmw

> serii 3, tym bardziej, że bmw można poddać zabiegowi montażu podtlenku :-)

Accord wyjdzie zapewne najtaniej w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może Honda Legend ? Trochę więcej niż zakładany budżet, ale sam swego czasu myślałem o takiej i w

> sumie nadal mi sie podoba.

> Np Czarna HONDA

Też myślałem o Legend, ale zadbane pewne egzemplarze wykraczają nieco poza budżet. Najlepszy kompromis między wyglądem, osiągami i komfortem plus dodatkowo pewnie jeszcze będzie dosyć bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak robi male przebiegi to ew. mozna kupic z gazem

> inaczej nie ma sensu zakladac

IMO przy małych przebiegach oszczędzanie na paliwie to jest ostatni problem. Niemal każde z tych aut może wygenerować miażdżąco większe koszty w serwisie.

Przeliczając na kilometr okaże się, ze paliwo to drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO przy małych przebiegach oszczędzanie na paliwie to jest ostatni problem. Niemal każde z tych

> aut może wygenerować miażdżąco większe koszty w serwisie.

> Przeliczając na kilometr okaże się, ze paliwo to drobiazg.

Nie przetlumaczysz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przetlumaczysz

Nawet nie chciałem wspominać, że to nie są auta będące propozycjami w kategorii "oszczędzamy".

A autor wątku sprawia wrażenie jakby chciał mieć ciastko i zjeść ciastko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet nie chciałem wspominać, że to nie są auta będące propozycjami w kategorii "oszczędzamy".

> A autor wątku sprawia wrażenie jakby chciał mieć ciastko i zjeść ciastko.

Dlaczego wszyscy uważają, że ma być bezproblemowo musi sie = oszczedzamy?

Fura ma być na dłużej dlatego gaz będzie założony.

Jeżeli chodzi o koszty utrzymania to tutaj autor szuka w tej klasie najmniej problemowego auta z najniższymi kosztami utrzymania. To coś dziwnego?

Dlaczego za części w aucie tej samej klasy ma płacić za markę auta plus np 50%?

Tutaj marka nie jest wyznacznikiem.

Zaraz sie zacznie, że panda z lpg będzie najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet nie chciałem wspominać, że to nie są auta będące propozycjami w kategorii "oszczędzamy".

> A autor wątku sprawia wrażenie jakby chciał mieć ciastko i zjeść ciastko.

Nie przesadzacie czasami? Auto ma być docelowo dłużej niż rok, dwa. Nie wiem jak zawodowo będzie przedstawiała się moja sytuacja, która za rok może wymagać ode mnie przebiegów rocznych na poziomie 25-30 tyś km, póki co przebiegi takiego auta to maksymalnie 15 tyś km.

Nie chce kupować z gazem, bo sam chce mieć pewność jaka instalacja, na jakim poziomie i jak zestrojona zostanie. Samochód ma sprawiać frajdę przy codziennych dojazdach do pracy oraz nie stresować przy wyprzedzaniu podczas wakacyjnych wojaży przy pełnym załadunku. Cena 45 tyś moim zdaniem nie jest kwotą, przy której będę celował w auta bez znanej przeszłości serwisowej. Przy posiadaniu dwóch aut, z dwóch różnych półek, wiem jak kształtują się koszty utrzymania auta z klasy premium czy segmentu aut miejskich- tego nie musicie mi tłumaczyć. Kryteria są jasne, wcale się nie wykluczają i jeśli komuś coś nie odpowiada, nie musi wypowiadać się w tym temacie. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego wszyscy uważają, że ma być bezproblemowo musi sie = oszczedzamy?

> Fura ma być na dłużej dlatego gaz będzie założony.

> Jeżeli chodzi o koszty utrzymania to tutaj autor szuka w tej klasie najmniej problemowego auta z

> najniższymi kosztami utrzymania. To coś dziwnego?

> Dlaczego za części w aucie tej samej klasy ma płacić za markę auta plus np 50%?

> Tutaj marka nie jest wyznacznikiem.

> Zaraz sie zacznie, że panda z lpg będzie najlepsza.

Ja nie uważam że auto ma być oszczędne. Ale jak autor pyta o najtańsze części, serwis i chce wsadzać gaz to jak byś to nazwał? Ekscentrycznym hobby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzacie czasami? Auto ma być docelowo dłużej niż rok, dwa. Nie wiem jak zawodowo będzie

> przedstawiała się moja sytuacja, która za rok może wymagać ode mnie przebiegów rocznych na

> poziomie 25-30 tyś km, póki co przebiegi takiego auta to maksymalnie 15 tyś km.

> Nie chce kupować z gazem, bo sam chce mieć pewność jaka instalacja, na jakim poziomie i jak

> zestrojona zostanie. Samochód ma sprawiać frajdę przy codziennych dojazdach do pracy oraz nie

> stresować przy wyprzedzaniu podczas wakacyjnych wojaży przy pełnym załadunku. Cena 45 tyś moim

> zdaniem nie jest kwotą, przy której będę celował w auta bez znanej przeszłości serwisowej.

> Przy posiadaniu dwóch aut, z dwóch różnych półek, wiem jak kształtują się koszty utrzymania

> auta z klasy premium czy segmentu aut miejskich- tego nie musicie mi tłumaczyć. Kryteria są

> jasne, wcale się nie wykluczają i jeśli komuś coś nie odpowiada, nie musi wypowiadać się w tym

> temacie. Dziękuje.

No to się zdecyduj czy 10-15 kkm czy 2 czy może 3x tyle. Bo to jest drobna różnica.

zlosnik.gif

No i jeśli komuś nie odpowiadają moje wypowiedzi to nie musi kupować proponowanych przeze mnie aut.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzacie czasami? Auto ma być docelowo dłużej niż rok, dwa. Nie wiem jak zawodowo będzie

> przedstawiała się moja sytuacja, która za rok może wymagać ode mnie przebiegów rocznych na

> poziomie 25-30 tyś km, póki co przebiegi takiego auta to maksymalnie 15 tyś km.

> Nie chce kupować z gazem, bo sam chce mieć pewność jaka instalacja, na jakim poziomie i jak

> zestrojona zostanie.

Przy tak krótkim czasie użytkowania instalka może nie zwrócić się, wręcz przysporzyć problemów w eksploatacji może zlosnik.gif

Ja bym został przy benzynie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie uważam że auto ma być oszczędne. Ale jak autor pyta o najtańsze części, serwis i chce

> wsadzać gaz to jak byś to nazwał? Ekscentrycznym hobby?

A jak ludzie wrzucaja do nowych samochodów za kupe kasy gaz to jakbyś to nazwał?

Jak można oszczędzić to czemu miałby tego nie robić?

Skoro może mieć auto z takimi samymi właściwościami jak komfort, prowadzenie i spalanie itp i może się wcześniej dowiedzieć, ktore z nich jest najtańsze w utrzymaniu a potem zdecydować to ja widzę tutaj po prostu osobę, która nie lubi przepłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie przeliczyć. Dla dużego silnika i duzego spalania może nawet dla 15kkm rocznie opłaca się gazować, może nie. Jakiegoś kompakta 1.4 czy 1.6 raczej by się nie opłacało. Pozostaje kwestia znalezienia kogoś kto ma doświadczenie w gazowaniu czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak ludzie wrzucaja do nowych samochodów za kupe kasy gaz to jakbyś to nazwał?

Zależy od przebiegów.

> Jak można oszczędzić to czemu miałby tego nie robić?

Bo przy tych pomysłach to nie jest recepta na oszczędzanie. Chyba że chodzi o to, żeby zaoszczędzić na serwis.

> Skoro może mieć auto z takimi samymi właściwościami jak komfort, prowadzenie i spalanie itp i może

> się wcześniej dowiedzieć, ktore z nich jest najtańsze w utrzymaniu a potem zdecydować to ja

> widzę tutaj po prostu osobę, która nie lubi przepłacać...

Sęk w tym że wybiera najtańsze z najdroższych w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od przebiegów.

> Bo przy tych pomysłach to nie jest recepta na oszczędzanie. Chyba że chodzi o to, żeby zaoszczędzić

> na serwis.

> Sęk w tym że wybiera najtańsze z najdroższych w utrzymaniu.

Kolega wyżej napisał, że wie jakie są koszta utrzymania takiego samochodu.

W moim przypadku instalacja zwróciła sie w rok.

Im wiecej pb bedzie spalał tym instalacja szybciej sie zwróci.

Na AK widzę trend to wmawiania wszystkim, że nie stać ich na dany samochód i najlepiej aby nie kupowali nic lub pande z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega wyżej napisał, że wie jakie są koszta utrzymania takiego samochodu.

> W moim przypadku instalacja zwróciła sie w rok.

> Im wiecej pb bedzie spalał tym instalacja szybciej sie zwróci.

> Na AK widzę trend to wmawiania wszystkim, że nie stać ich na dany samochód i najlepiej aby nie

> kupowali nic lub pande z lpg.

Ale ja nie piszę że go nie stać tylko sugeruję żeby olał duży silnik albo olał LPG.

A najlepiej żeby olał oszczędzanie bo z tymi autami to się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.